П’ятниця
24-04-26
17:57




Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Свята України :: Праздники Украины :: Holidays » Державні свята

Міжнародний жіночий день

Міжнародний жіночий день
8 Березня

8 березня. 8 березня – Міжнародний жіночий день. Його було встановлено в 1910 році на другій міжнародній конференції соціалістів за пропозицією Клари Цеткін, як день міжнародної солідарності трудящих жінок в боротьбі за рівноправність з чоловіками.

У 1913 році міжнародний жіночий день 8-го березня вперше відзначили в Росії. Сталось це в Петербурзі під гаслом боротьби за економічну й політичну рівноправність жінок з чоловіками. Коли це свято вкоренилось в Україні, нам невідомо.

Зараз День 8-го березня ми відзначаємо як свято радості і весни, забувши про історію його виникнення.

Якщо ж історія вас все-таки цікавить, пропонуємо почитати статтю Яни Дубинянської з Дзеркала тижня, яку ми помістили на сторінці, присвяченій Дню захисника Вітчизни (23 лютого).
З 8 Березня!

А ще поміщаємо частину статті Дмитра Дубілета зі студентської газети Інституту міжнародних відносин "Міжнародник" (дослівно, включно з помилками).
Історія свята

Навряд чи ви будете заперечувати той факт, що свято 8 березня є одним з найулюбленіших свят нашої країни. Чого вартий хоча б те, що Міжнародний Жіночий День (обов‘язково всі слова з великої літери!!!) ми святкуємо на початку весни! Та, мабуть, мало хто обізнаний про історію цього свята.

А вся історія починається в далекому 1910 році, коли член соціал-демократичної партії Німеччини комуністка Клара Цеткін на Міжнародній Конференції жінок в Копенгагені запропонувала щорічно 8 березня святкувати міжнародний день жінок.

Існують дві версії, чому саме на цю дату пав вибір великої феміністки.

Одні джерела стверджують, що це пов‘язано з демонстраціями 1857 року в Нью-Йорку, коли американські текстильниці вийшли на вулиці, протестуючи проти низьких заробітків та поганих умов праці. А через півстоліття, у 1908 році вже їхні онучки в той же день вимагали заборону дитячої праці та надання жінкам права голосу на виборах.

Проте інші джерела з неменшою наполегливістю переконують нас в тому, що Клара Цеткін запропонувала цю дату на честь єврейського свята пурім, який у 1910 році як раз припадав на 8 березня. А, як відомо, за національністю Цеткін належала саме до єврейського народу.

Яка з цих версій вам до вподоби більше, вирішувати тільки вам!

А взагалі Клара Цеткін була дуже цікавою особистістю. Все своє життя вона поклала на боротьбу за права жінок: організовувала різні акції, маніфестації, конференції, і навіть видавала журнал "Рівність”. Наприклад, вона дуже боролася проти лінгвістичної дискримінації слабкої статі, бо слова на кшталт "вчителька” чи "робітниця” вона вважала образливими для жінок, та вимагала, щоб представниць такої професії називали виключно "вчитель” та "робітник” відповідно.

Отже, любі дівчата, якщо до вас хто-небудь звернеться зі словом "студентка” – не реагуйте!

Джерело: sviato.in.ua


[09-10-24][Все для туристів]
Ресторани, гражди, їдальні, кафе, колиби – Де, в нашому регіоні можна харчуватися? (18)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Ситно і просто. Кухня Латвії (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Подорожі по Китаю: десять піших маршрутів (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австрійська казка - Хайлігенблют (0)

Категорія: Державні свята | Додав: vechervkarpatah (11-01-24)
Переглядів: 1818 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: