Четвер
24-05-30
03:28

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Головна » 2010 » Лютий » 16 » Славське приймає художників
18:00
Славське приймає художників

Славське приймає художників

Українські митці здавна охоче «освоювали» Карпати, і, зрозуміло, особливо — осінні, сповнені буяння неймовірної палітри півтонів і яскравих контрастів. З-поміж різних куточків цих гір частіше вибирали Гуцульщину — як більш екзотичну. Свого часу і Новаківський, і Сельський, і художники наступних поколінь, а ось уже недавно Параджанов та Якутович облюбували Чорногору, Верховину, Ворохту, Дземброню, Делятин. Відомими в художницькому середовищі стали й закарпатські Хуст, Мукачеве, Драгобрат. Але в горах на Львівщині, у курортному містечку Славське, пленер живописців відбувся чи не вперше.

Завдяки певній сміливості і нетрадиційності мислення господарів ресторану «Максим» і власників гостинної «Приватної оселі Арєф’євих» пані Оксани і пана Дмитра, тридцять художників з усієї України зібралися в гірськолижному Славському і провели два тижні плідного пленеру. Ідея виникла не спонтанно. Приймаючи впродовж декількох років художників Львівської національної академії, Арєф’єви утвердилися в думці, що справа є надзвичайно плідною і взаємокорисною. Окремі роботи художників залишилися у Славському і тепер прикрашають інтер’єри турбаз, ресторанів, помешкань. А за художниками у літній нелижний сезон потяглися меценати та шанувальники мистецтва. З часом стало звичним, що господарі у такий спосіб вдихнули новий струмінь у звичний триб життя «лижного» селища і наповнили так звані «мертві сезони» захоплюючим і комерційно вигідним сенсом.

І ось у травні нова зустріч вже давніх друзів, художників та Арєф’євих, стала початком роботи над справжнім мистецько-туристичним проектом. За підтримки селищної влади на чолі з головою Михайлом Кінашем, Львівської національної академії мистецтв, ректором якої є Андрій Бокотей, у Славське запросили тридцятьох художників зі Львова та Львівщини, Закарпаття, Криму, Києва. Прибули сюди навіть митці з Казахстану й Сполучених Штатів. З’явилася змістовна програма акції, її емблема, а зрештою — добрий розголос про можливість для всіх, хто любить малювати, приїхати сюди, щоб відпочити й попрацювати.

Затишне Славське, що зазвичай асоціюється найперше з лижним туризмом, виявилося навдивовижу придатним до мистецьких студій, творчих медитацій, імпровізованих виставок, художницьких прогулянок навколишніми невисокими горами. А вечорами тут так пасує, оглядаючи новостворені полотна, дискутувати на мистецькі теми в товаристві колег та самих господарів.

…А підсумкова виставка в залі ресторану «Максим» була гідна столиці. Локальність місця і рівні для всіх художників умови для творчості насправді вилилися у вражаюче різноманіття стилів, жанрів, підходів, бачень. Тож і каталог як один із результатів пленеру обіцяє бути цікавим. «Змагання» між вихідцями різних живописних шкіл підкреслило образ благодатного куточка Карпат Славського — вдячної натури не лише для відпочиваючих, туристів, а й митців…

 

Джерело: Всеукраїнський туристичний журнал "Карпати"[10-01-23][All for the tourists of]
to paint pisanku (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Єгипет: за історією до Каїра! (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Йемен, Сану (0)
[09-09-01][Відпочинок і поради]
Конференц-сервис в «Срібніце» або Як влаштувати ефективну і незабутню ділову зустріч? (0)


Категорія: Все для туристів | Переглядів: 992 | Додав: vechervkarpatah | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: