Четвер
24-12-05
02:34

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Лікувальні властивості



___________________________________________________________________
1. БУЗОК ЗВИЧАЙНИЙ
Бузок звичайний належить до лікарських рослин. Цілющою здатністю наділені квіти, листя, стебла і кора рослини. Адже в усіх цих частинах містяться флавоноїди, алкалоїди, кумарини, ефірні олії та інші складові, що допомагають людині, якщо вона занедужає.
З цією метою застосовували і щойно зібрані, і висушені квіти та листя, але ні в якому разі не змішували їх разом, кожну частину обов'язково використовували окремо, оскільки різні складові мають своє застосування.
Листками бузку, наприклад, лікували ячмені. Робили це так. Зривали чотири - п'ять листочків, промивали їх холодною кип'яченою водою, подрібнювали, накладали цю масу на один цілий листок і прикладали своєрідний компрес на уражене ячменем око на 10 - 15 хвилин. Повторювали цю процедуру протягом дня щогодини, десь із сім разів. Ячменю — як не бувало.
А з квітів робили відвари (одна чайна ложка на склянку окропу, варити — одну хвилину, настоювати — п'ятнадцять хвилин). Використовували цей від¬вар як тонізуючий засіб, що часом діяв краще за славнозвісний женьшень. Виконував він і сечогінну роль, особливо при сечокам'яній хворобі.
Відваром можна і горло полоскати, і у вигляді компресів прикладати до місць, що болять. У разі сильного кашлю, коклюшу, при бронхіті, бронхіальній астмі вживали настій сухих квіток по чайній (для дітей) і столовій ложці (для дорослих) тричі на день. Діяв такий настій і як потогінний та протималярійний засіб.
Настої сухих суцвіть на рослинній олії використовували для розм'якшення та розсмоктування твердих пухлин, а сухі квіти, розтерті й змішані навпіл з вершковим маслом, втирали у запалені суглоби, лікували ревматизм.
Десятипроцентні спиртові настоянки використовували при невралгії, ревматизмі, ревматоїдному поліартриті, виразковій хворобі шлунка та гінекологічних хворобах. З листків бузку готували настоянки окремо або в поєднанні з іншими цілющими рослинами для вживання всередину при туберкульозі легенів та інших тяжких недугах із запальними процесами.
Зовнішньо настої застосовували як компреси від головного болю, насамперед — мігрені, та для швидшого загоєння ран, а також як ефективний засіб для лікування фурункулів.
Ще багато таємниць зберігає бузок. Навіть свій нектар (це медоносна рослина) ховає так глибоко, що не завжди й бджола може його дістати. Можливо, так і задумала природа, щоб бузкового нектару потрапляло в мед якомога менше. Адже ця рослина вважається отруйною. Давно помічено, після тривалого перебування біля бузку в декого починається сильний головний біль, виникають навіть спазми коронарних судин, підвищується артеріальний тиск. Це відбувається тому, що квіти, хоч і в невеликій кількості містять синильну кислоту. Однак парадоксальність в тому, що саме наявність синильної кислоти і робить бузок цілющим.
Отакий він бузок, рослина, в якій тісно переплелися краса, цілющість і водночас небезпека. Але в природі це не виняток, добре і зле йде поруч, тому всім нам так важливо якомога краще знати зелений світ, що оточує нас.

2. БЕРЕЗА
Серед дерев нашої флори однією з перших відгукується на поклик та ласку весни саме білокора красуня береза. Тому й перший весняний місяць назвали на Україні її ім’ям-березень.
Людина знайома з цією рослиною досить давно. Багатьом відомо, що береза-рослина цілитель. В народі часто можна почути приказку "Як дійна корова для харчування, так береза для лікування”.
Березою здавна лікуються від багатьох хвороб, використовуючи бруньки, молоде листя, зовнішню частину кори, сік, березовий гриб.
Як саме-про це й піде далі мова.
Багата на різні прикмети весна. Одна з них пов’язана саме з березою-це поява березового соку.
Цілющий молодий березовий сік містить цукри, кислоти, мікроелементи і… ту прохолодну весняну свіжість, яка живить людину після довгої зими. Готували з того соку чудодійні напої, квас-він зберігався аж до наступної весни, до свіжого соку. Ці напої не просто вгамовували справу, а й застосовувалися замість ліків.
Медики стверджують, що березовий сік має загальнозміцнюючу дію, кровоочисну та регенеруючу, стимулює обмін речовин в організмі, сприяє швидкому його звільненню від шкідливих речовин. Використовують його також від екземи, лишаїв, цинги, золотухи. Обмивають лице при вуграх та пігментних плямах з косметичною метою. Здоровим людям березовий сік можна вживати необмежено замість води, чаю тощо на протязі одного-двох місяців.
Березові бруньки використовують як сечогінний та дезинфікуючий засіб при набряках ниркового та серцево-судинного походження, при різних шлункових хворобах, як відхаркувальний засіб при хворобах верхніх дихальних шляхів, бронхіальній астмі.
Цілющий вплив листя берези використовують у лікувальних ваннах при різних хворобах шкіри. Молодими свіжими листками берези обкладають розпухлі коліна, спину-при радикуліті. Ліки з листя рекомендують також як вітамінний та стимулюючий засіб.
З кори берези отримують березовий дьоготь, який використовується для лікування хвороб шкіри, а саме: екземи, лускатого лишаю та корости. Березовий дьоготь-складова частина мазі Вишневського, що застосовують при лікуванні ран, виразок, пролежнів.
Таблетки активованого березового вугілля мабуть багатьом відомі. Бо вони незамінні при отруєннях різних видів, особливо харчових.
Верхню плівку берести прикладають на чиряки, вона добре витягує гній.
Досить часто на стовбурах берези утворюються нарости, з чорною поверхнею, всередині тютюнового кольору, з численними горбиками та тріщинами. Це так званий березовий гриб чага.
Цілюща дія чаги сприяє лікуванню шлунково-кишкових захворювань та злоякісних новоутворень, коли неможливе хірургічне втручання. Але слід пам’ятати, що на початкових стадіях чага затримує ріст ракових клітин, заспокоює болі, покращує самопочуття хворих, однак перемогти ракові клітини не в змозі. Інколи її настій п’ють з профілактичною метою.

3. ВЕРБА
Наші предки, шануючи вербу як святе дерево, широко застосовували її у медицині. Навіть уявити важко, від якої хвороби не допомагала верба. Використовували бруньки, гілки, листя і особливо кору, відвар якої має знеболюючі заспокійливі, протизапальні, жарознижувальні, потогінні, антисептичні, кровоспинні, ранозагоювальні, протималярійні, в’яжучі і навіть протиглисні властивості.
При яких же захворюваннях вживали відвар? При головному болю, різних формах неврозу, ревматизмі, простудних захворюваннях. Допомагала верба при розладах шлунково – кишкового тракту, отруєннях, проносах, запаленні сечовивідних шляхів, при гінекологічних та інфекційних захворюваннях, кровотечах.
Зовнішньо відвар кори використовували для полоскань при різних запальних процесах ротової порожнини, носоглотки та горла. Промивали ним рани й виразки. Із відвару кори робили ванни для ніг, використовували навіть від облисіння та пітливості. Та про що говорити – верба завжди була під рукою і, головне, діяла добре, рятуючи і дітей, і дорослих від недуг. Саме з вербової кори в першій половині XIX століття було добуто саліцилову кислоту, або аспірин.
Відвар з кори верби – один із добре випробуваних лікувальних засобів і сьогодні. Добре, якщо і ви не знехтуєте ним. Можливо, саме верба стане для вас рятівною.

4. КАЛИНА ЗВИЧАЙНА
Дуже любить український народ калину. Бо хто ж не знає, що калина це не тільки взірець краси, а ще й чудовий лікар.
В Україні колись не знали, що таке родзинки, їх заміняла калина. Не знали, що таке вітаміни, полівітаміни, проте знали, що є калина з цукром, яка лікувала чимало хвороб. Вона дуже добре заспокоювала нервову систему при нервовому збудженні, лікувала гіпертонічні загострення, атеросклерози, спазми у судинах. Її використовували не тільки для лікування, а й для профілактики найрізноманітніших захворювань.
Варені з медом плоди калини їли при кашлі, охриплості, при задишці. Калина допомагала і при хворобах печінки, при жовтяниці.
Сік із плодів калини давали онкологічним хворим. У народній медицині завжди вважали, що систематичне вживання плодів калини поліпшує самопочуття хворих на злоякісні пухлини і особливо, коли це стосується органів травлення.
Настій плодів калини давали усім хворим, у яких були фурункули, карбункули, екзема, різні висипи на тілі.
Калина — чудовий вітамінний, загальнозміцнюючий, потогінний, послаблюючий засіб. Причому з цією метою можуть згодитися не лише ягоди, а й листочки, цвіт калини. З них вичавлюють сік і змазують ним вражені нашкірними захворюваннями ділянки шкіри, а також вживають по десять крапель тричі на день за 30 хвилин до вживання їжі. При істерії, судомах, виразці шлунка, колітах та інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту беруть дві столові ложки ягід, розтирають у ступці і заливають склянкою окропу. Настоюють і вживають по столовій ложці тричі на день.
Українські красуні завжди знали, що сік калини допомагає бути ще кращою. І змащували ним шкіру обличчя, робили своєрідні маски (сік калини наносили на двадцять хвилин на обличчя, а потім вмивалися холодною водою). Адже калина завжди була найкращим і найдоступнішим засобом проти вугрів, висипів, проти пігментації на обличчі (допомагала їй в цьому кульбаба лікарська).
Майте на увазі, що у підморожених ягодах калини гіркота зменшується, Вони стають смачнішими, солодшими. Отож, наприкінці осені зріжте кетяги калини, пересипте їх порівну з цукром і зберігайте у скляній банці. Ця суміш не псується роками. І завжди будуть у вас під рукою чудові ліки.

5. СОСНА
Сосна - найдавніша лікарська рослина. Хвоя входила до складу компресів 5000 років тому - про це розповідали написи на глиняних таблицях, знайдених при розкопках шумерських міст. В давньому Єгипті смола входила до складу бальзамуючи розчинів, які ще й досі не втратили бактерицидних властивостей (через 3000років).
Цілющі властивості сосни справді чудодійні. Сосна - дерево людей, які народилися взимку, у другій її половині та влітку - в серпні. Отже, якщо сосна - ваше дерево, відчувши втому, занедужавши, притуліться до неї, попросіть сили та здоров’я. І дерево передасть вам енергію, зміцнить вас. Чим більше животворної сили віддає сосна, то більше бере її від сонця.
Не тільки біополе сосни лікує людину - цілющі її бруньки, насіння, хвоя, живиця. Отже з лікувальною метою заготовляють молоді пагони, бруньки (поки вони ще не розкрилися). З них готують чудодійний відхаркувальний чай, який застосовують у випадку запалення верхніх дихальних шляхів, при бронхіті, запаленні легень, від кашлю. Цей чай має також дезинфікуючу дію, нормалізує роботу нирок, жовчного міхура, печінки, налагоджує водний та сольовий обмін в організмі. Ліки із бруньок сосни-чудовий кровоочисний засіб. Якщо на шкірі висипи, чи в організм потрапляє стафілокок чи стрептокок, такі ліки допоможуть боротися з хворобою, бо діють дезинфікуюче.
Ванни із соснової хвої заспокоюють нервову систему, а з бруньок - корисні для лікування нашкірних захворювань. Якщо у когось заболіли зуби - знову ж таки зверталися до сосни: відваром із бруньок полоскали рот. Соснові полоскання допомагали також вилікувати ангіну.
Корисна для здоров’я і живиця (в народі кажуть - кров сосни). Щоб її взяти, на дереві роблять надрізи, й живиця стікає в посуд. Такі операції, звичайно, шкодять сосні, тому брати живицю повинні люди, які вміють це робити безболісно для дерева, знають, як йому не нашкодити. Або ж живицю слід добувати на спеціальних ділянках ліса, які після одержання цінної сировини будуть зрубані. Живицю застосовують від кашлю, запальних процесів верхніх дихальних шляхів. Лікують нею геморої, використовують для загоювання ран як бактерицидний засіб.
Із живиці виготовляють скипидар. Коли людина сильно кашляє і не допомагають жодні ліки, беруть очищений скипидар і втирають у груди, після чого хвору людину добре вкутують. Вранці людина вже здорова. Скипидар застосовують у різних сумішах, додають до мазей, використовують як знеболююче.
Із сосни виготовляють дьоготь. Утім, небагато залишилося спеціалістів, які це вміють робити. Дьоготь сосновий добре лікує нашкірні захворювання, зокрема, екземи, корости, псоріаз, лишаї.
Мабуть, усім вам відома мазь "Вишневського”. То, можливо, вона і є такою цілющою, бо до складу її входить дьоготь із сосни.

6. ЯЛИНА
Ялина - цінна лікарська рослина. Як і сосна, лікує всі види запалення верхніх дихальних шляхів, легені.
Відвар та чай з ялини дуже добре лікують нирки, запалення у сечовому
міхурі, нирково’камяну та жовчнокам’яну хвороби, набряки, виводять воду з організму. У разі ангіни, гайморитів, нежиті допоможуть полоскання, закапування в ніс.
Чай з ялини можна пити й здоровим людям для профілактики захворювань, організм продезинфікується, очиститься, загинуть хвороботворні бактерії. Адже ялина - бактерицидна рослина.
Крім того, слід відмітити, що ялина чудова знеболююча рослина. Коли ниють ноги, болить голова, не обов’язково шукати анальгін чи цитрамон. Варто зробити компрес (напар) з ялини, він знімає запальні процеси, біль.
Ванни з хвої ялини заспокоюють нервову систему, допомагають правильному функціонуванню внутрішніх органів, очищають шкіру, роблять її еластичною. Та візьміть собі на замітку, що ванни слід приймати теплими, бо інакше, отримаєте зворотну дію.
Лікувальною є і живиця ялини. Її застосовують для виготовлення мазей, які використовують для зняття болю у суглобах, для лікування фурункулів, екзем, зняття тріщин на п’ятах.
Ялина, як і сосна, добре очищує повітря. Тому раніше садили це дерево біля хати.

___________________________________________________________________

на головну.



[10-10-17][Все для туристів]
Транскарпатський (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
Прочитай, запам'ятай, збережи! Словник туриста. (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австрія: дві сторони медалі (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Загублене місто інків - Мачу-пікчу (0)