Неділя
23-06-04
00:22

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Головна » 2010 » Жовтень » 17 » «На лещатах, мов на крилах…»
20:25
«На лещатах, мов на крилах…»

«На лещатах, мов на крилах…»

Перша неділя лютого стала святом для чотирьох десятків юних львівських гірськолижників. І не лише тому, що зима нарешті пригадала собі свої обов’язки і щедрою пригорщею сипонула снігом. Білий килим засніжених схилів парку «Шевченківський Гай» у Львові для них — це, насамперед, змога з насолодою викреслювати лижами химерні зигзаги, навіть не виїжджаючи з міста. А при нагоді — ще й позмагатися поміж собою у швидкості та вправності долання слаломної траси в рамках відкритої дитячої першості Карпатського Лещетарського Клубу (КЛК).

КЛК як клуб українських аматорів різноманітних лижних дисциплін (як тоді казали — «лещетарства») виник у 1924 році. Своїм завданням члени організації бачили не стільки високі спортивні результати (хоча і їх було чимало), скільки плекання здорового способу життя, фізичної підготовки, витривалості, вправності та патріотичного виховання молодого покоління... Втім, навіть війна не в змозі була перервати діяльності цієї організації, змагання регулярно проводилися аж до 1944 року. Радянська влада, зрозуміло, не могла толерувати КЛК в Україні, тому Клуб активно розгорнув свою діяльність спершу у баварському Гарміш-Партенкірхені, а згодом за океаном, у США, Канаді та Австралії. Лише у 1989 році КЛК повернувся на рідні терени, і з того часу щороку проводив змагання з альпійських лижних дисциплін.

«Дитячі старти завжди були частиною наших першостей, — розповідає нинішній президент Клубу Олена Паньків, — проте минулого року ми вперше спробували провести змагання юних лещатарів окремо. Напевно, це стане традицією, оскільки першість — відкрита, у ній мають право брати участь усі бажаючі, а не лише діти членів КЛК. А це означає, що кількість учасників зростатиме від року до року...»

Дійсно, до організації і проведення заходу Клуб підійшов з усією серйозністю. Вперше за останні півтора десятка років на «динамівському» схилі запрацював щойно відновлений бугельний витяг. Трасу з електронним стартом та фотофінішем ставив головний суддя змагань, ветеран гірськолижного спорту та альпінізму Орест Дубиняк... Чотири групи хлопців і дівчат (по три «вікові» — до 7, 10 та до 14 років і група «профі» з числа членів секції гірськолижного спорту) змагалися у двох спробах. Переможців нагородили справжніми медалями, грамотами та призами, а всі без винятку учасники отримали шоколадки і потужний заряд доброго настрою та здорового тонусу...

 [10-01-09][All for the tourists of]
On Malanku - in Vashkivci! (0)

[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
У нетрях Амазонки (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Рай для гурманів. Кухня Маврикія (0)
[09-09-18][Яремче]
Яремче р. Прут Водоспад (0)


Категорія: Все для туристів | Переглядів: 893 | Додав: vechervkarpatah | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: