Понеділок
23-06-05
15:20

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

День святого Валентина або сказати все

 День святого Валентина або сказати все

День Святого Валентина, Валентінов День - свято тонкий, ніжний і справедливий. Не тільки для жінок, не тільки для чоловіків, а для всіх, хто любить, для всіх, хто закоханий. Незалежно від віку, нації, місцезнаходження.
День святого Валентина - день визнань. День, коли навіть найбоязкіший і нерішучіший може сказати все. Сказати все, навіть не вимовивши ні слова.

Легенди свята
Існує безліч легенд, пов'язаних з ім'ям Святого Валентина, - "винуватця торжества" свята.
Одна з них свідчить: християнський священик Валентин жив в III столітті і прославився тим, що таємно поєднував браком всіх закоханих, не дивлячись на заборону римського імператора Юлія Клавдія II. Коли таємниця розкрилася, він з'явився перед префектом Риму і був засуджений до мученицької смерті, що і відбулося 14 лютого 269 (270) року.

По іншій легенді - тюремник Римського Імператора попросив християнина Валентина зцілити його дочку на ім'я Юлії від сліпоти. Попутно, Валентин учив дитину історії, природним наукам і основам християнського учення. Лікування перервав арешт і смертний вирок. Напередодні страти, Валентин пише учениці лист з проханням залишатися вірній християнській вірі і вкладає жовтий крокус (за іншою версією - порошок шафрану), підписавши послання словами "Твій Валентин". Дівчинка настільки сильно захотіла побачити квітку і дізнатися, про що написав її друг, що... прозріла. Пізніше, вона посадила на могилі Валентина мигдалеве дерево - символ щиріше і вірній любові.
Деякі відомості указують на те, що людей на ім'я Валентина (Валентінусов) було двоє: обидва жили в III столітті, в період гонінь на християн. Один був священиком в Римі, другий - єпископом в місті Терні. Все ж таки, церковні джерела схильні більше вважати обидва Валентінов однією і тією ж особою в сані єпископа.
До речі, саме свято має язичницьке коріння, оскільки саме в середині лютого птахи починають шукати собі пару, а в Римській імперії наголошувалося свято покровительки жінок і домівки верховної богині юнони і свято бога Луперка. Страта Валентина співпала з цими святкуваннями. Можливо, це і послужило причиною появи дня Святого Валентина, щоб назавжди замінити язичницькі традиції християнськими.

Традиції Дня Валентина
Поступово свято Святого Валентина набувало своїх обрядів і традицій, деякі з них збереглися і до нашого часу. І в кожній країні вони разниє. У всіх країнах цього дня було дуже популярне влаштовувати весілля і вінчатися.

Англія
В середньовічній Англії був поширений звичай, вибирати собі "Валентину". Декілька молодих людей збиралися разом, писали на шматочках пергаменту імена дівчат, складали їх в шапку і тягнули долю. Та дівчина, ім'я якої випадало хлопцю, на цілий рік ставала його

"Валентиною", а він її "Валентином". "Валентин" складав своїй дівчині сонети, грав їй на лютні, всюди супроводжував, словом, поводився, як справжній лицар. У Уельсі вирізували дерев'яні "ложки любові" і дарили їх коханим 14-го лютого. Ложки прикрашалися сердечками, ключами і замочними щілинами, що означало "ти знайшов шлях до мого серця". Також існував звичай наряджати дітей дорослими. Діти ходили з будинку в будинок і співали пісні про святого Валентина.
Дівчата і хлопці Англії, мабуть, особливо сентиментальні, тому що там, у ворожіння на День Святого Валентина вірять особливо сильно. Наприклад, незамужні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків, що проходять. Згідно повір'ю, перший чоловік, якого вони побачать, і є суджений. У Дербшире (одному з графств центральної Англії) дівчини від 3 до 12 разів обходять церкву опівночі, повторюючи певні вірші. І після цієї нехитрої процедури, вважається, до них повинна прийти справжня любов. Крім того, незамужні англійські дівчата обов'язково цього дня кидають в річку або ставок згорнуті клаптики паперу з написаними на них чоловічими іменами. Ім'я, яке спливе першим, носитиме майбутній жених.

Америка
На початку минулого століття американці в день Святого Валентина почали посилати марципани своїм нареченим. Але марципан містив цукор, який тоді коштував дуже дорого. Достовірно розмах ця традиція придбала після

того, як в 1800 г почали широко використовувати цукровий буряк. Американці терміново налагодили на континенті виробництво карамелі і почали видряпувати на цукерочках відповідні святу слова. Потім почали проводити до цього свята спеціальні цукерки з видряпаними на них вітальними словами, а потім ще і укладати їх в картонні коробочки у формі серця, що користувалося величезним успіхом. Карамельки робили червоно-білими. Червоний колір означав пристрасть, а білий - чистоту любові.
У наш час для американок 14 лютого - дійсно доленосна дата. Опинившись зі своїм ненаглядним цього дня де-небудь в Атланті або Нью-Йорку, американка негайно робить йому пропозицію. За традицією, відмовити він просто не зможе. Ну а якщо він все-таки відхилив пропозицію, як компенсація можна зажадати шовкове червоне плаття (краще, звичайно, від відомого кутюрье), в якому можна почати нове життя з рішучішим чоловіком.

Німеччина

Серйозні німці наполегливо рахують любов чимось на зразок тихого божевілля, так що святий Валентин для них, перш за все покровитель божевільних. Німці прикрашають цього дня психіатричні лікарні яскраво-червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння. Отже, якщо 14 лютого в Германії Ви наткнетеся на будівлю, щедро прикрашену стрічками і повітряними кулями, можете не сумніватися - перед Вами психіатрична лікарня.

Польща
Спокійні поляки вважають за краще цього дня відвідувати Познаньськую метрополію, де по повір'ю, покояться мощі святого Валентина, а над головним престолом знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає в любовних справах.

Данія
В романтичній Данії люди посилають один одному засушені білі квіти.

 

Франція
У пристрасних і велелюбних французів же в день Святого Валентина прийнято дарувати коштовності. А ще французи першими ввели у себе "валентінки" як любовні послання-чотиривірша.

Італія
Безтурботні італійці відзначають День святого Валентина зовсім по-іншому. Вони вважають своїм обов'язком дарувати коханій подарунки, в основному солодощі. У Італії цей день так і називається - "солодкий".

Японія

У Японії традиція дарувати цього дня солодке теж з'явилася не просто так, а з подачі однієї крупної фірми по виробництву шоколаду. Там почали святкувати День Святого Валентина в 30-і роки, і до цих пір шоколад залишається найпоширенішим подарунком. До речі, там День Святого Валентина злегка нагадує "8 березня для чоловіків", оскільки японські чоловіки отримують, мабуть, навіть більше подарунків, чим жінки. Азартні японці цього дня влаштовують змагання на найгучніше визнання в любові. Той, хто громогласнєє всіх заявив про свої відчуття в мікрофон, отримує приз. Природно, всі подарунки чоловікам і дістаються.

Саудівська Аравія
Є в світі деякі країни, які особливо відрізнилися в святкуванні Дня Святого Валентина. В першу чергу це Саудівська Аравія, яка є єдиною в світі країною, де це свято. офіційно заборонений, причому під страхом великих штрафів. Саудівська Комісія з впровадження чесноти і запобігання гріху (!) ухвалила, що День Святого Валентина слід заборонити, оскільки згубні західні традиції бентежать розуми підростаючого покоління Саудівської Аравії, а такого роду свята культивують гріх. Всім магазинам країни категорично заборонено торгувати плюшевими ведмедиками, "валентінкамі" і всякою символікою, що відноситься до цього свята. А квітковим магазинам наказано не торгувати в день всіх Закоханих червоними трояндами. Так нам з вами дуже повезло, що ми не живемо в Саудівській Аравії і можемо привітати своїх близьких і повеселитися цього дня від душі!

Ямайка

Найбурхливіші святкування проходять вже декілька років на Ямайці. Зокрема, минулого року на модному тутешньому курорті "Гедонізм-ii" було проведено декілька . "голих весіллів": пари стояли під вінцем і обмінювалися кільцями "в чому мати народила".[10-03-29][All for the tourists of]
Spring salad (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Білорусь: сільський туризм (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Як з'явився звичай відзначати Новорічну ніч? (0)
[09-09-18][Відпочинок за кордоном.]
Індійський ром - кращий антикризовий засіб (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: vechervkarpatah (09-07-30)
Переглядів: 1368 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: