Понеділок
23-06-05
16:08

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Метро як об'єкт поклоніння

Метро як об'єкт поклоніння

Метро - мабуть, найпоширеніший з видів суспільного транспорту. Небагато чим більше сотні міст миру може похвалитися наявністю "підземки", та і не всякий материк: Антарктиду, звичайно, вважати не варто, але в Африці всього два метрополітени - в Каїрі и Тунісі Та і в Австралії два - в Мельбурні і Сіднеї Куди багатше на "підземки" Старе і Нове світло.
Скрізь свої особливості. Наприклад, метро в Берліні позначається не звичною росіянам буквою М, а буквою U - Untergrundbahn (підземна дорога). У Казані буква М у спуску в підземку не червоного, а зеленого кольору. Для пересадки з однієї лінії на іншу на деяких станціях метро Москви можна витратити менше тридцяти секунд, а в Парижі - більше 15 хвилин.

Найдорожче метро в світі...


...це Лондонське метро. 2 січня 2007 року тут знову підвищилася плата за проїзд - на 33%. Підвищення цін пов'язане з переходом з паперових квитків на смарт-карты.

Найстаріше метро в світі...
...і це теж Лондонське метро. Перша лінія його ще на кінній тязі була пущена в 1863 році. Друге місце займає Паризьке метро, відкрите в 1900 році.

Найпротяжніше метро в світі...
...і знову Лондонське метро. Але в 2020 році цей титул має намір відвоювати

Пекін 

- лінії місцевого метрополітену протягнуться на 561 кілометр. Це стане можливим завдяки тільки що затвердженому плану розвитку системи суспільного транспорту китайської столиці. В даний час в Пекіні працюють чотири лінії метро, щодня обслуговуючі півтора мільйони пасажирів. Згідно новому проекту, до 2020 року столичне метро налічуватиме вже 19 ліній.

Найкоротше метро в світі...
... у Катеринбургу. На 9 кілометрах катеринбурзької підземки діють 7 станцій. Тутешнє метро внесене до "Книги рекордів Гіннесу" як найкоротше в світі. Його будівництво продовжується більше 22 років. Спочатку планувалося введення в дію 32 станцій, будівництво було зупинене унаслідок банкрутства "Свердловськметростроя".

Саме невідвідуване метро в світі...


...у Казані. Тут всього п'ять станцій, тому користуються їм в основному туристи, і те спускаються для того, щоб подивитися на розкішну прикрасу станцій. Тому на даний момент це найчистіше метро в світі з білосніжними вагонами і яскраво-блакитною оббивкою крісел. До речі, це і найкрасивіше метро в Росії.

Найбезпечніше метро в світі...
...у Москві. Принаймні, так було прийнято вважати до терактів і інших подій останніх років. Але навіть не дивлячись на це, ще в 2005 році міжнародні експерти підтверджували цю думку. Варто відзначити, проте, що в тому ж 2005 року найбезпечнішим метро в Росії було названо новосибірське. До речі, саме новосибірське метро називають самим рекламним в Росії. Окрім плакатів і банерів, реклама тут йде по внутрішньому телебаченню - на деяких станціях і у вагонах поїздів, і більшість вагонів давно "продані" рекламодавцям і фарбують в ті або інші брендові кольори.

Найзручніше метро в світі...


...токійське. Не дивлячись на ту, що здається страшно заплутаною схему приватних і державних віток метрополітену, воно найбільш уважне до пасажирів. Тут квитки продають автомати, причому кожен з них має підписи шрифтом Брайля (для слабозрячих). На електронних табло, якими оснащені всі платформи, висвічується інформація про час прибуття наступного поїзда, кінцевий пункт його проходження, а також про те, швидкісний він або що робить зупинки на кожній станції. Порушити цей розклад хоч би на декілька хвилин, що само по собі є з ряду он подією, що виходить, здатний тільки природний катаклізм. На платформах більшості ліній можна виявити інформацію, що також економить час, про те, в який вагон краще сісти, щоб швидше дістатися до потрібного виходу з метро або переходу на іншу вітку. Природно, на всіх станціях є чітко помітна розмітка вагонів з їх номерами, а також місць, де варто чекати відкриття дверей. Розташування так званих сидінь "для інвалідів і пасажирів з дітьми", які знаходяться в певній частині вагонів, можна також прорахувати завчасно, до пНайзбитковіше метро в світі...
...Київське метро. Тільки у 2005 році збитки метрополітену склали 56 мільйонів гривень. Для порівняння, загальна сума збитків київського міського бюджету в тому ж році склав, з урахуванням метро, 79 мільйонів гривень.

Саме незвичайне метро в світі...


... знаходиться в Стокгольмі Tunnelbana, як тут називають метро, часто іменують щонайдовшою в світі художньою галереєю. Воно, мабуть, єдине в світі, чиї станції могли б по рівню художнього оздоблення сперечатися з московським метро. А також по глибині, причому це відноситься до ліній, побудованих в кінці 80-х-90-х рр. XX в. Тунелі і величезні зали станцій вирубані глибоко в скелях, тут прекрасна вентиляція, завжди прохолодно, в підземних переходах вільно роз'їдуться два автобуси.
Але головне - дизайн станцій. Кожна лінія оформлена по-своєму. Деякі станції схожі на казкові гроти підземних королів, на інших можна побачити грецькі скульптури, куточки класичної архітектури, настінні рельєфи, мозаїку або відео-інсталяції. Активно представлений поп-арт, на одній із станцій до стелі прибиті величезні черевики. Тут б'ють фонтани і течуть струмки. Рукотворні, звичайно.
У метро часто влаштовуються виставки. Свої роботи стокгольмському метро надають декілька сотень художників. Протяжність його підземних мереж - 160 км. з 100 станціями.


а час свого існування в світі метро не тільки справно працював на благо жителів мегаполісів, перевозячи їх, але і внесло свій внесок до інших сфер життя. Наприклад, стало джерелом однієї з самих екзотичних, на думку англійських учених, фобій. Боязнь спускатися в метро виникає не у приїжджих з інших міст, а у місцевих жителів, які практично щодня спускаються під землю. Наприклад, цій напасти схильні майже 10% корінних москвичів, затверджує сайт Solvay-pharma.ru.

И є ще одне найголовніше про метро. Поки людство не почало активно освоювати повітряний простір мегаполісів, метро було і залишається найефективнішим засобом подолання величезних відстаней, а також найнадійнішим порятунком від попадання в "пробки" під час списів".рибуття поїзда. Потрібно лише знайти відповідну відмітку поряд з покажчиком місць, де відкриваються двері вагону. А не так давно тут з'явилися окремі вагони для жінок.

 [11-01-17][Все для туристів]
Стирає час, лікує душу... (0)

[09-09-19][Карпати]
Карпатські Краєвиди, Україна. (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
На Говерлу исходные пункты. 2 (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Що поїсти туристові в Єгипті? (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: Lubchuk (09-08-31)
Переглядів: 1410 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: