Субота
25-02-08
09:25

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

ГІМАЛАЇ: НА ДАХУ СВІТУ

ГІМАЛАЇ: НА ДАХУ МИРУ


Куди приводять мрії
Колись у мене була мрія побачити мир. Але я дуже довго її відкладав. Адже відомо, що коли мрія збувається, вона вмирає. Потім мені стукнуло 40 років, і я подумав, що пора. Вирішив на декілька місяців піти з роботи і помандрувати. Якраз в цей час мої друзі збиралися до непалу
. Я сказав, що хочу з ними. Прикупив найнеобхідніше для гірської експедиції і поїхав. В результаті мої заплановані декілька місяців переросли в 7 років. Під кінець навіть піднімався на восьмитисячну гору. Це була Шиша-пангма в Гімалаях.

Пр евратності погода і шерпи в тапочкахервий
П разів піднімався на перевал заввишки 4,5 тисяч метрів в долині Лангтанг. Починалося все як звичайна подорож. Але потім різко змінилася погода, навалило півтора метри снігу. До такого ми готові не були - не узяли відповідне спорядження: вірьовки, кішки (загострені зубці, насаджені на пластини, які прикріпляються до взуття під час ходіння по льоду) на взуття. Ситуація стала небезпечною: сніг засипав дорогу, тріщин в льоду не було видно, а поряд знаходився обрив в півтора кілометри. Хтось упустив рюкзак - і я стояв і дивився, як падають тарілки і кухлі. Вони летіли дуже довго, побрязкували, ударяючись об скелі. Я слухав цю «музику падіння», не міг відірвати око від обриву і представляв себе на місці кухля. Наші провідники, шерпи, не мали навіть окулярів від сонця, а на ногах у них були тапочки. Для сухої весняної погоди це відповідне взуття, але коли сніги вищі за пояс. У шерпів наступило тимчасове засліплення, з їх очей текли сльози, вони ледве-ледве йшли. Стан решти членів групи був ненамного кращим - ми намокнули, мерзнули. Ночували в халупах. Пам'ятаю, я не міг спати, лежав, намагаючись зігрітися, і слухав, як вибивають дріб краплі: вони падали на обличчя, стукали по одягу. Лежав і думав про те, як же мене попало сюди потрапити?! В принципі, питання «Що я тут роблю?!» у горах люди задають собі завжди. У будь-якому поході бувають жахливі моменти, коли намокнув одяг, важко йти, болить голова, ниють м'язи, мучить голод, холодно і здається, що в гори більше не повернешся. Але проходить час - і все погане забувається.

Земля таємниць і загадок
В Гімалаях я був раз десять. Це особливі гори, магію, велич і красу яких неможливо описати. Вони ваблять мене і як альпініста, і як фотографа. З кожним кроком сходження очам відкриваються все нові і нові пейзажі. Ось ти йдеш по рівнині, на полях якої місцеві жителі вирощують рис, і на твоєму шляху виникає місто. А далі починаються гори, вдалині видніються сніжні вершини, і ти спрямовуєшся все далі і далі, в царство вічної мерзлоти. У Гімалаях привертають запахи, кольори, ландшафти. Іншого такого місця в світі немає. Відпочинок у Карпатах

З книги «Гімалаї: щоденник однієї експедіції»
«Світає. Гарній ранок. У далечині бачу вершині, вкріті віковічнімі снігамі. Рідкісне щастя, бо найчастіше крізь зміг і хмари нічого не видно, а цього ранку я стояв на краю Катманду і бачив увішай Гімалайський хребет. У світі є чотірнадцять гір, віщих за 8000 метрів і вісім із них належать Непалові. Серед них і Еверест - непальці назівають його Сагарматха. Сморід - буддісті й індуїсти - вірять, що гори єднають небо і землю, а вершині - те місце перебування богів. Там, у тому святому просторі, усамітнюються пустельникі й подумки осягають містічне поєднання з богами. Половина непальських пісень прісвячена стражданням кохання, друга - про Гімалаї. А найчастіше - про кохання в горах. Сьогодні більшість непальців вірощують рис у субтропічніх долинах, бліжче до Індії, де гір не видно, але покріті снігом Гімалаї залішаються в них у серцях і у снах».

До м мільйона боговктічеськи
Пра всі гірські походи починаються з Катманду. Це багатолике, барвисте місто з безліччю палаців, храмів і святилищ. Місцеві жителі привітні, відкриті, завжди посміхаються. Вони говорять, що в долині Катманду живе 10 мільйонів богів. А свята тут майже щодня. І залишитися поза тим, що відбувається неможливо: якщо веселиться одна вулиця, гуляє все місто. З книги «Гімалаї: щоденник однієї експедіції» «Насправді в доліні Катманду не дні, а три міста, що притулилися одне до одного: Патан, Бхактапур і Катманду. Колися король поділів місто на трьох синів і ті почали змагатіся, чия частіна буде краща. Так і з’явіліся дуже пішні, але різні міста».

Сходження на Шишу-пангму
Э кспедіция тривала близько двох місяців і була для мене самою екстремальною: снігопади, трохи не зірвався в тріщину в льоду, навіть довелося почути лавину. Шиша-пангма взагалі славиться своїм капризним характером - альпіністи нарікають на ураганних вітру, підступні крижані розколи і лавина. Вона є останньою з чотирнадцяти восьмитисячних гір, що піддалися людині. На її вершину вдалося піднятися близько 200 альпіністам (на Еверест - 1200). З книги «Гімалаї: щоденник однієї експедіції»

5000 мерез
«Ч годіну показалася Шиша-пангма. Велічезна гора з кількома схиламі, що каскадами здіймаються вгору. Міні чомусь охоплює страх. Чи під силу мені така вершина?.. Гора стірчить окремо від Гімалайського гірського хребта. Тут є де розгулятісь вітрам. Тібетці назівають її вершиною пасовіщ або місцем святіх. Мі сходітімемо на неї з північного заходу. Там немає стін, але за півтора місяці нам належіть пройти моренами, льодовімі та сніговімі стьобаннями десятки кілометрів. Ревучі, всюдіхід піднімається на п’ятікілометровій перевал із якого видно льодову підошву Шиші: вона стірчить, мов зубі прівіду. Мі згинаємось під ураганнімі вітрамі, та все ж мілуємось велічною панорамою - усі Гімалаї мов на долоні. Прямо - дорога в село Тінгрі, у монастір Шігатсе і до Лхасу, а мі повертаємо ліворуч, до нашої гори. Тепер із нею жітімемо п’ять тіжнів».

5600 мвлюсь
«Ди - німці справді готуються до походу. Не звертаючи уваги на страшну заметіль, смороду зібралісь біля кам’яної ступи на краю табору й розпочалі обряди за всіма тібетськимі звічаямі. Вітяглі довгі мотузки з молітовнімі прапорцямі, почепілі танка із зображенням Будді, а біля ступи поклалі льодорубі й, навчені шерпами, розпочалі жертовні обряди - великими жменямі сипалі на Будду рис і горіхи, на зап’ястках в’язалі червоні нитки, а нас, що залішилісь у таборі, прігощалі пивом. Шерпі вірять, що для всіх добріх людських вчинків необхідна допомога богів.
Який вігляд має шерпський бог? - запиту в гіда, який щойно закінчив жертвуваті останню жменю рису.
Наші боги являються різніх розмірів і форм, у будь-який година і у будь-якому місці. Смороду захищають людей від чар, хвороб і смерті.
Віходіть, що й ті маєш кілька богів?
У Гімалаях багато богів. Шерп може маті свого бога, деякі боги оберігають вусі сіло або місто.
А якому боові офіруєте заразом?
Найбільшому шерпському богові, який оберігає шкірного з нас.
Чи ті молівся, щоб Бог уберіг від лавини?
Мі всі просили гарної почекай на найбліжчі три тіжні».

5950 мд
«П ранок мерзнути пальці ніг. Пробую їх розтерті. Раптом чую жахлівій шум і гуркіт. Здається, що набліжається товарній потяг. Немає сумніву - лавина. Поки що не орієнтуюсь, куді вона летіть - на наші голові чи мимо. Страшній звук зовсім поруч, біля вуха. Зблізька я не бачив лавини, але знаю, що треба віськочиті з намету й пробуваті плівті по снігові. Звук посилюється. Кричу Міндаугасові й Саулюсу. Деремо надвір вісувається Міндаугас. Снігова хмара на велікій швідкості летіть уніз, зовсім поруч із нами. За кілька хвілін знов панує дзвінка тіша.
Лавина - як бомба: двічі в тих саме місце не потрапляє, - заспокоює нас Міндаугас і знову зникає у сонному королівстві».

5600 млавіні
«Про усі мають що розповісті. Арвідас якось сам потрапів у жахлівій сніговій зсув, Міндаугас бачив здаля, як лавина летіла сім кілометрів, зносячи табір за табором. А Вітасова розповідь найгрізніша: його відкопувалі з-під снігу. Тоді Вітас із експедіцією А. Юцявічюса сходивши на пік Комунізму. Усіх було 16 літовців і 4 чехи. Війшлі рано, блізько четвертої, коли ймовірність лавини зовсім мала. Разом із А. Юцявічюсом наблізілісь до шостого кілометра, зробілі поручні. Раптом - глухий звук. Вітас вусі зрозумів, але живить:
Що це?
Лавина! - підтвердів А. Юцявічюс.
Відколота снігова дошка триста метрів завдовжки і п'ятнадцять метрів завширшки кинула їх обох уніз. Що там дошка - сповз увішай схил. Інших захопів хвіст лавіні, тож і понесло не так далеко. Колі страшна сила тягла донизу, Вітас прігадав, що гірські підручникі радять плівті по снігу. Він ставши плівті. А коли почавши занурюватісь угліб, то затіснув зубами вовняну шапку, щоб не задіхнутісь. Пульсувала одне думання: залішитіся живимо. Так проплів із кілометр і разом із усією дошкою пролетів над головами соратників. Колі спінівся, зі снігу стірчалі одна рука й голова. Сніг так ськував тіло, що поворухнутісь було неможліво. Відкопалі зовсім знесиленого.»

 

{\f0\fs24\ul\ulnone\b Тридесятое царство =\line\emdash

Развенчаніє міфів
Деякі думають, що походи в гори - це розвага або забава. Говорять: будь-яка куховарка може в тапочках піднятися на Монблан. Такі люди навіть не мають уявлення про те, що таке гірська експедиція. Це завжди дуже серйозно і небезпечно: сніжні бурани, лавина, тріщини, обриви, холод і голод. Або питають: навіщо йти пішки, адже підйомник доставить відразу на висоту чотирьох тисяч метрів? Але така різка зміна висоти небезпечна для життя. В кращому разі буде таке сильне кружлятися голова, що ви не зможете йти. Я бачив таких героїв. Вони були фіолетового кольору і ледве пересували ноги. Походи в гори сьогодні перетворили на комерцію. І це дуже погано. Адже ті компанії, які продають спорядження і зацікавлені в тому, щоб в гори ходили якомога більше людей, піднесуть всі в рожевому кольорі, аби привернути клієнтів. А правдивої інформації ніхто не дає. Раніше потрібно було проходити навчання. А зараз купив квиток, в Катманду приклеїли візу - і вперед!

Ц ялина сходження
Які відчуття переживаєш на вершині? Чесно кажучи, нічого особливого. Думок про високий немає. Напевно, це неправда, коли говорять: він думав про Батьківщину. Все більш прозаїчно. По-перше, ти вже майже без сил. По-друге, дме сильний вітер, і на вершині ще холодніше, ніж внизу, одним словом, приємного мало. Багато хто навіть не пам'ятає, що робили на горі. Але все-таки це мета сходження. Бачиш вершину і говориш собі: потрібно дійти! Долаєш і втому, і біль, і голод. Відкривається друге дихання, і ти перероджуєшся. Інакше можна було знайти тисячу причин, щоб повернути назад.

Краще за гори можуть бути тільки гори
Коли повертаєшся з гір, навіть якщо ти схудлий на 10 кілограмів, навіть якщо тобі не вистачало кисню, їжі, ти випробовував знемогу, страждав від головного болю, чув страшний звук лавини, що насувається, і бачив тріщини в льоду. навіть тоді ти знаєш, що підеш в гори знову.



[10-10-10][Все для туристів]
Рада туризму (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Курорти Білорусі 2 (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Ліванський кедр - диво природи (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Мальтійські розваги (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: Lubchuk (09-09-20)
Переглядів: 1187 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: