Субота
21-11-27
16:05

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Головна » 2010 » Січень » 13 » Фрірайд: безпека під час екстріму
21:46
Фрірайд: безпека під час екстріму

Фрірайд: безпека під час екстріму

— Що потрібно знати і як підготуватися до катання на схилах? В першу чергу — це досвід катання. Щоб почати кататися поза трасами, необхідно мати достатньо високий рівень катання, особливо на цілині та в умовах агресивного рельєфу (вузькі кулуари, скельні виступи, крутий схил). Якщо у людини вже є серйозний досвід, вона впевнена в своїх силах і готується до позатрасового спуску, я би наполегливо порекомендував ретельно вивчити рельєф майбутнього спуску — за фотографією або із сусідніх ділянок схилу. Найнебезпечніші ділянки потім спробуйте об’їхати...

Тепер про потенційні небезпеки. У першу чергу це «подарунки» погоди. Кататися поза трасами під час снігопаду або дощу я б не радив. Набагато більше задоволення можна отримати в гарну ясну погоду.

Друга небезпека — часто смертельна — це лавина. За роки моєї роботи й практики катання я сформував досить чіткі правила. Дозволю собі їх привести. Не варто кататися, якщо:

— за короткий проміжок часу випала велика кількість снігу (більше двох сантиметрів протягом години);

— йде чи пройшла сильна злива;

— був значний вітровий перенос снігу;

— це тривалий холодний та ясний період, що слідує за інтенсивними снігопадами;

— пройшли спочатку «холодні» (нижче «нуля»), потім «теплі» (вище «нуля») снігопади чи навпаки;

— різко підвищилась температура (біля «нуля» чи вище);

— протягом тривалого періоду (більше доби) тримається температура, наближена до «нуля».

Спробую пояснити, як поводитися, якщо лавина все-таки зійшла. Якщо ви потрапили в лавину, треба діяти швидко, без паніки. У вас є одна перевага перед лавиною: ви рухалися на швидкості, а лавина тільки-но почала рух. Тож скористайтесь цією перевагою: вам необхідно різко збільшити швидкість руху (їхати круто і прямо вниз), потім пологою дугою з’їхати в найближчу безпечну сторону. Якщо ж маневр не вдався, спробуйте звільнитися від усього зайвого (рюкзак, палиці, лижі...) і залишитися на поверхні потоку.

Що робити, коли опиняєшся під снігом? Головне, не панікувати, треба згрупуватися, зігнувши коліна і закривши обличчя руками. Коли лавина зупиниться, постарайтеся розправитись й відсунути сніг від обличчя, створивши повітряну камеру. Ваші головні вороги — це паніка, яка забирає сили і надію, вуглекислий газ, що виділяється при видиху, і невеликий запас повітря. Вибратися з такої ситуації можна. Все залежить від вашого бажання вижити і, звичайно, ваших друзів...

Дмитро СТЕФАНОВСЬКІЙ, директор компанії Commandor, фрірайдер:

— Поговоримо про те, чим відрізняється одяг та аксесуари для походів і катання по обладнаних трасах від одягу та аксесуарів для фрірайду (матеріал, крій, додаткові пристосування і т.п.). В цілому, сучасний одяг для райдерів вільніший і простіший за дизайном, але при цьому має великий ступінь захисту від вередувань погоди і контакту зі снігом. Особлива увага приділяється таким елементам, як капюшон, манжети, сніжний фартух, пристрій вентиляції, рукавички, маска. Цілком виправдовують себе захист хребта та шолом.

Для ski-альпінізму і back-country виготовляються дуже зручні сучасні моделі альпіністського одягу. Вони максимально легкі і функціональні.

Окрім стандартного набору — одяг, захист, рюкзак із вмістом — у великих горах, де існує реальна лавинна небезпека, прийнято мати при собі «джентельменский набір», який включає лавинний датчик, зонд і лопату...

Тепер декілька слів про несподіванки (ризики), які підстерігають фрірайдера. Найбільша несподіванка — це брак навиків, недостатній досвід і недостатня фізична підготовка. Вони ж збільшують ризик отримати травму і назавжди втратити бажання спускатися цілиною. Фрірайд вимагає абсолютно іншої техніки і набагато кращої фізичної підготовки, аніж рекреаційне катання.

* Фрірайд — це як ранок в дитячому садку — його довго чекають і щодня готуються...

Джерело: Всеукраїнський туристичний журнал "Карпати"[10-02-16][All for the tourists of]
Catamaran - for quiet and capricious flow (0)

[09-09-19][Карпати]
Карпати ТК "Буковель" В літку. (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
«Подорож до Пікам Сабах і Аксу.!» 2009 (0)
[09-09-18][Яремче]
Яремче р. Прут (0)


Категорія: Все для туристів | Переглядів: 1127 | Додав: vechervkarpatah | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: