Середа
23-06-07
21:14

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Головна » 2009 » Жовтень » 14 » Ворохта?
14:55
Ворохта?

Ворохта?

 

Ворохта – відомий на Гуцульщині кліматичний та гірськолижний курорт, що знаходиться на південь від Яремче.

Ворохта отримало свою назву від прізвища Михайла Ворохти, який оселився тут наприкінці XVII ст. Ворохта був дезертиром з польського війська, тому й не повертався у Закарпаття, звіди був родом. Михайло Ворохта був вмілим майстром і зробив ткацький верстат для однієї панни, з якою згодом одружився. Відтоді Ткацьке ремесло Ворохти почало жваво розвиватися, а люди, на знак подяки і любові до майстра, назвали село його іменем.

Селище Ворохта почало розбудовуватися, зокрема як курорт, після проведення залізної дороги у 1884 році. Перший курорт відкрили у 1906 році, який називався «Перша санаторія», згодом, у радянський період він був перейменований у «Гірське повітря», що функціонує й до сьогодні. У 1928 році Ворохта була офіційно визнана курортом для хворих на туберкульоз і хвороби легень. До сьогодні тут оздоровлюються мешканці з різних куточків України.

Водночас селище розвивається як осередок гірськолижного спорту та туризму. У 1930 році у Ворохті збудовано два трампліни – для дітей і дорослих, які набули міжнародного значення. Сюди приїжджали змагатися спортсмени із Німеччини, Норвегії, Фінляндії та інших країн. За часів радянської влади Ворохта продовжувала відігравати важливе значення як гірськолижний курорт – тут споруджено спортивну базу з лижного спорту «Україна» і будинок відпочинку для спортсменів біля трампліну «Авангард»

У Ворохті збудовано дві дерев’яні церкви. Перша – пам’ятка архітектури XVIIІ ст. перенесена із села Яблучниця у 1780 році, імені Петра і Павла. Друга – збудована у 1924-1925 роках, Різдва Пресвятої Богородиці.

Цікавими об’єктами у Ворохті є збережені віадуки, кам’яні залізничні мости, збудовані у XIX-ХХ ст. Цими кам’яними мостами проходила перша залізниця. В інших поселеннях подібні мости були знищені під час ІІ світової війни. Збережені санаторії та вілли XIX-ХХ ст. мають цікаву конструкцію і декоративне різьблення, що варті неабиякої уваги.

 

У Ворохті споруджено канатно-крісельний і бугельний підйомники, працюють 3 спортивні бази – «Авангард», «Заросляк» і «Україна», курорт для лікування легеневих хворіб. З Ворохти розпочинається сходження на найвищу гору України – Говерлу.


Джерело: "Яремче.org"[11-01-17][Все для туристів]
З Чорного Черемоша в Білу Тису. Через Стіг (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Побачити Париж і... поїсти (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Дауншифтінг - як кинути роботу і відпочивати вічно (0)
[09-09-18][Яремче]
Вольєрне Господарство. Дикі кабани. (0)


Категорія: Все для туристів | Переглядів: 1086 | Додав: vechervkarpatah | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: