Субота
24-04-13
13:43

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Різьба по дереву навчальний посібник "Різьбитиму Сам"


Навчальний посібник "Різьбитиму Сам"
______________________________________________
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Постійно звільняйте виріб від лещат, щоб подивитися, чи рівний виходить нахил і чи паралельні подальші повороти. Працюючи над другою боковиною, порівнюйте її з першою, перевіряючи, чи симетричні вони.

 

9. На нижньому кінці площина похилої перевертається і виступає на малій волюте, цей перехід відбувається на зворотному боці малої волюти

Товщина смуги у міру переходу від великої волюти до малої повинна бути постійною Мала волюта в даному прикладі виступає під гострішим

кутом.

1 10. Фронтальний профіль вирізується так само, як у попереднього замкового каменя, за винятком того, що замість заглиблених смуг між елементами тут присутні вузькі разжелобки Закруглена стамеска допомагає плавно сполучати профілі.

 

Існує декілька груп орнаментальних прикрас, які можна охарактеризувати як «закінчуючі прикраси»: поясочки (виступи), акротерії, що закінчують фігури, флерони і висячі орнаменти. Сюди можна включити також хрести, готичні бельведери або символічні предмети на дзвіницях і шпилях, гробницях і флагштоках. Багато відомих закінчуючих прикрас є різьбленими фігурами скульптурного типу.

Поясочки (виступи) - це функціональні блоки, що виступаючі із стіни і використовуються для того, щоб підтримувати балки, арки і різьблені або ліпні прикраси над вікнами або дверима. Часто ці прикраси бувають зі свитами або формуються з людських голів, херувимів, гротесків або тварин.

Акротерії - це п'єдестали або постаменти в трьох кутах класичного фронтону, що підтримують статуї або інші прикраси. Часто цей термін використовується для позначення самого орнаменту. Закінчуючі фігури, що також іменуються термами або герма мі, мають форму цоколя, на якому встановлюється бюст  портрет. П'єдестал з бюстом  це фігура використовується для підтримки камінних полиць!

столів або треножників. Скульптури, що зображають людину  святих або міфологічних персонажів, - зустрічаються на верху багатьох церков епохи Відродження і пізніх класичних наслідувань. Вони могли б вважатися закінчуючими прикрасами, але насправді це щось більше, ніж орнамент. Предмети культу, такі, як християнські хрести, можуть також використовуватися як закінчуючі прикраси.

Загальна форма флерону включає безліч різновидів форм, що часто зустрічаються на багатьох архітектурних спорудах і на меблях. Сюди можна включити і багато закінчуючих ручок, наприклад на ящиках або на кришках чайників. У архітектурі вони постійно використовуються як закінчуючі прикраси куполів, контрфорсів балюстрад, фронтонів, воріт і огорож або стійок балясини поручнів.

У широкому сенсі існує два призначення флеронів. По-перше, флерон завершує сильну вертикальну лінію, щоб не відволікати увагу глядача. Таке використання флеронів перетворює звичайну величезну масу будівлі на щось незвичайне, хоча флерони, як правило, відносно невеликі в порівнянні зі всією будівлею. По-друге, деякі флерони завдяки їх співвідношенню з іншими архітектурними елементами - наприклад, на фронтонах  перестають бути просто додатковою прикрасою і стають центральним елементом конструкції. Багато флеронів виточуються на токарному

верстаті. Деякі складаються з комбінації простих!!

форм, не будучи конкретним предметом. Урни і горщики - це великі судини, що дають безліч можливостей для декорування, хоча слід зазначити, що флерони меншого розміру, що широко проводяться, також мають в своїй основі форму урний Закриті урни з кришками - імітація грецьких похоронних урн. Зазвичай вони складаються з бази або ніжки, тонкої серединної частини, самої судини і кришки, на якій є ручка або флерон. Відкрита форма - це горщик з фруктами, горіхами і солодощами на столі. База горщика аналогічна базі урни, але сама судина широка і неглибока, як правило, без кришки. Єдине виключення серед вертикально орієнтованих флеронів - це декоративний кінець карниза для завісок. Вони можуть мати списоподібну форму, форму лілій, левових або баранячих голів, пальмет і так далі Іноді флерон поміщається в перевернутому положенні, звисаючи з поштовхали якої-небудь додаткової структури. Такі флерони називаються звисаючими прикрасами або краплями і часто зустрічаються на готичних драпіровках, панельних стелях і меблях.

 

Техніка різьблення! по дереву, описана в цій книзі, застосовується в основному для обробки меблів. Ви можете виконати різьблений декор на готовому столі або кріслі, а можете зіткнутися з необхідністю виготовити деякі предмети або частини меблів самостійно. У останньому випадку корисно мати уявлення про основи виготовлення меблів. У меблевій справі використовується додатковий набір інструментів і особливі прийоми підготовки деревини.

 

Стусло і донцеві

 

Стусло застосовують при розпилюванні дерева під потрібним кутом. Стусло є ящиком довільної довжини, що складається з дна і бічних стінок, прибитих до дна під прямим кутом. Стінки повинні бути строго паралельні. На них проводять ризики під потрібним кутом і пропилюють до дна. Заготівку разів мечают, кладуть в стусло так, щоб мітка точно знаходилася проти пропіл в стінці, вставляють в пропіл полотна пили і розпилюють.

 

Дінці застосовують при струганні торців дерева під прямим і косим кутом, а також кромок шпони і тонких дощок. Довжина донця складає від 1 до 2 м. Підставу роблять з дошки шириною 200 мм, завтовшки 3050 мм. На підставу приклеюють направляючу рейку такої ж довжини, як і підставу, шириною не менше 120 мм, завтовшки від 5 до 15 мм і з точно обструганою кромкою, оскільки по ній рухається підошва колодки струга під час стругання. Над направляючою рейкою кріплять упор такої ж ширини, як і рейка, завтовшки 2550 мм. До постійного упору можна приставляти додатковий, але із зрізаною під кутом 45° стороною. По цих упорах можна стругати торці під різними кутами. Стружуть на донцеві рубанком з подвійною залозкою або фуганком. Залозку випускають зовсім небагато. Торець струганого матеріалу повинен виступати із-за  площини направляючої дошки не більше ніж на 1 мм. При струганні торців на донцеві виключається відколювання деревини.

 

Рейсмус і гребінка

 

Рейсмус складається з двох брусків і колодки. Бруски кріпляться в колодці за допомогою клину. На брусках є шпеньки, які дряпають деревину, залишаючи на ній сліди - ризики. При розмітці кутових з'єднанні доводиться проводити по декілька рісок. В цьому випадку краще користуватися гребінкою - шматком бруска з вирізом і набитими в нього гвоздікамі-шпенькамі.

 

Струги

 

Різні інструменти, звані стругами, застосовують для обробки деревини після розпилювання, щоб зняти з поверхні шорсткості

і надати заготівці потрібну форму.

 

Шерхебель застосовують для первинного грубого стругання дерева уздовж волокон, упоперек і під підошви на 3 мм, що дозволяє знімати товсту

3мілліметровую стружку, у Лезо шерхебеля овальної форми і залишає на поверхні деревини поглиблення. Струже інструмент грубо.

 

Рубанок може бути з одинарною і подвійною залозками. Рубанок з одинарною залозкою застосовують для стругання деревини після обробки шерхебелем. Для чистішого стругання застосовують рубанок з подвійною залозкою. Окрім основної ріжучої залозки він має так званий горбатік, який ламає стружку після того, як її зрізає ріжуча залозка. Злам стружки попереджає відколювання деревини.

 

Рубанок

 

Рубанки стружуть чисто, але неточно. Маючи колодку невеликої довжини, вони вільно проходять по великих нерівностях, що є на струганій поверхні.

 

Фуганок застосовують для точнішого вирівнювання струганої поверхні, що залежить від довжини до човна і кута установки залозки (у фуганку - відповідно 1000 мм і 4547°, окрім фуганків є напівфуганки з довжиною колодки 500 мм).

 

Рубанок з подвійною залозкою: 1 - горбатік; 2 - залозка

 

Шліфтік - рубанок з подвійною залозкою, поставленою під кутом 60°. Його застосовують для особливо того стругання.

 

Фуганок

 

Цинубель - невеликий рубанок з одинарною залозкою, встановленою під кутом 80°, на лезі якої багато дрібних зубчиків.

Цинубель застосовують для додання поверхні невеликої шорсткості, що забезпечує краще склеювання деревини. В основному його застосовують при фанеруванні, строга їм основу.

 

Фальцебель - рубанок для отборки фальцев. Залозка фальцебеля ставиться під кутом 80° по відношенню до осі колодки; вічко для стружки влаштоване з лівого бічного боку колодки. Колодка має ступінчасту підошву, що дає можливість відбирати фальци, тільки одного розміру.

 

Фальцгебель

 

Зензубель - рубанок для отборки чвертей і фальцев, а також їх зачистки, якщо вони вибрані іншим інструментом.

 

Він складається з двох колодок, сполучених гвинтами що дає можливість встановлювати їх необхідному рас1 стоянні від кромки деталі. У одній з колодок розташований! на залозка. Для вибірки пазів різної ширини є набір залозок. Але і однією вузькою залозкою шириною 3 мм можна вибирати пази будь-якої ширини, тобто вибрати два пази на потрібній відстані один від одного і деревину, що залишилася, вибрати зензубелем або ж поступово пересувати колодки. Пересування колодок проводиться за допомогою гайок, і закріплюються вони контргайками.

 

 

Кальовка - рубанок для профільної обробки кромок деталей. Підошва колодки і залозка мають форму, зворотну профілю деталі. Для роботи необхідний набір відповідних кальовок.

 

 Горбані

 

Горбань можна зробити із звичайного рубанка, прикріпивши до його підошви накладки потрібної форми.

 

Галтель призначена для виконання жолобків різної ширини і глибини, з різним радіусом закруглення.

 

Галтель

 

Штап застосовують для закруглення кромок деталей, щитів і ін., а також для отборки валиків. Розміри колодки, ширина і форма залозок разниє.

 

Циклі - це сталеві тонкі пластинки із сталі завтовшки від 0,5 до 1 мм. Циклю можна зробити з полотна пили. Довжина пластинки 100150 мм, ширина 5090 мм. Для зручності пластинку кріплять в ручці. Окрім прямокутних циклею виготовляють фігурні. Циклі знімають стружку або ворс задирками, які направляють після ретельної крапки і правки циклі. Якщо циклю точать, як звичайну рубаночную залозку, із зняттям фаськи, то вона заправляється з одного боку, а якщо точать без фаськи - під прямим кутом до площини полотна, то задирки наводять з двох сторін.

 

Циклі

 

Циклі застосовують для зняття з деревини якнайтоншої стружки і ворсу (цикльованіє).

 

Свердла

 

Для свердлення отворів під пази застосовують різні по конструкції свердла. Одні свердлять чисто і швидко, інші навпаки. При цьому одними свердлами можна свердлити отвори тільки упоперек волокон, іншими і упоперек і уподовж. Для обертання свердел застосовують коловорот або дрилі. Окрім свердел застосовують урава - це такі ж свердла, але довші, обертають їх за ручку, яка вставляється в отвір на

кінці бурава.  

 

Ложкові (перові) свердла застосовують для свердлення отворів діаметром від 3 до 16 мм вздовж і поперек волокон. Отвори виходять не дуже точні і чисті.

 

Шилообразниє (конусні) свердла застосовують для свердлення отворів під шурупи діаметром до 5 мм. Отвори виходять рвані і шорсткі.

Центрові свердла застосовують для свердлення отворів досить чисті і правильні діаметром

від 13 до 51 мм і лише упоперек волокон.
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


[10-10-10][Все для туристів]
Львів (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австрія - кава по-віденськиc (0)
[10-10-16][Відпочинок за кордоном.]
Гірськолижні курорти Італії. (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Легенда про три гвіздки (0)