Субота
24-04-27
01:39

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Різьба по дереву навчальний посібник "Різьбитиму Сам"


Навчальний посібник "Різьбитиму Сам"
______________________________________________
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Характерні риси стилю.

 

Цей стиль відрізняє широке використання настінного живопису разом з такими архітектурними елементами, як колонади

куполи, циркульниє арки. Для всього мистецтва Ренесансу характерна побудова перспектіви- створення на площині тривимірного простору. Майстри за рахунок зміни величини і чіткості контурів предметів добивалися враження об'ємних композицій в розписі стенів і стель.

 

 

Архитектурнодекоратівниє елементи - крутий або пологий дах з баштовими надбудовами, арочні галереї, колонади, круглі ребристі куполи, високі і просторі зали, еркери. Внутрішнє убрання приміщень будували на основі люнетів (фр. 1іпегхе - лунка) - арочних отворів в зведенні або стіні, обмежених знизу площиною. У крізних люнетах робили вікна, глухі прикрашали розписом, ставили в них скульптури. Перекриття приміщень закривали потолкиплафони. Плафон (фр. риопа1) - розписний або прикрашений ліпниною потовк. Вікна полуциркульниє і прямокутні, з важким карнизом і фризом, у поєднанні з круглими; іноді полуциркульниє арочні вікна розташовуються по два і по три в ряд. Двері, як і вікна, прямокутні або полуциркульниє, вписані в портал з важким карнизом, фризом і колонами.

 

 

Меблі. Для меблів цього періоду характерна чітка форма і численні запозичені з архітектури елементи: пілястри, карнизи, фронтони, що спираються на колони. Зустрічаються два типи столів: прямокутний, з товстою столешніцей на двох

 

масивних ногахтумбах, і центральний; із столешніцамі круглою, шести або восьмикутної форми. Меблі для сидіння достатньо різноманітні: перш за все це різні лави, які покривають килимами і візерунчастими тканинами, постачань спинкою і ручками сундукикассоне з різьбленням, інкрустацією і розписом. До ужитку міцно увійшли шафи: від шкафаархива для кабінету до платтяної і посудної шаф. І нарешті, з'явився майже справжній диван: м'яка лава з подушками.

 

 

Історія стилю.

 

Стиль бароко (химерний, дивний) зародився в Італії в середині XVII століття, коли активно розвивалися економіка і мистецтва. Окріпнули колоніальні держави - від Іспанії ка Великобританії. У Франції правив корольсолнце Людовик XIV. Пишне, патетичне бароко прославляло абсолютну владу монарха і звеличувало церкву. Твори бароко відступають від ренесансної класичної гармонії, набуваючи рис зайвої пишноти і розкоші. Цей стиль швидко завоював країни Західної Європи, де панували ідеї абсолютизму. Епоха Освіти вимагає витонченої краси, підкресленої витонченості ліній і форм, що приводить до створення менш

громіздких, чим в попередні періоди, споруді. Це попрежнему палаци і храми, але палаци витончених правителів, а храми - що прославляють красу Божественного світла. Стиль бароко відображав віяння своєї епохи. Це велична архітектура, що викликає захоплення і трепет, пишна обробка інтер'єрів, позолочені меблі, нескінченні завитки, маса дорогоцінних матеріалів.

Характерні риси стилям Батьком» стилю бароко по праву можна рахувати античний стиль, Наявність їх лише в тому, що стиль бароко динамічніший і кріволінєєн. Для бароко характерні ускладненість планів, пишнота інтер'єрів. Для оформлення приміщень почали активно застосовувати яскраві кольори, незвичайні форми, живописні плафони і позолоту. Всі елементи, від внутрішнього убрання приміщень до прилеглого до будови парка, зв'язані в єдиний архітектурний ансамбль. В цей час створювалися шедеври садовопаркової архітектури - грандіозні регулярні парки. Дерева іркусти стригли у вигляді різних фігур; квітковим клумбам надавали форму вишуканого східного килима.

 

 

Архитектурнодекоратівниє елементи. Бароко віддає перевагу колосальним, піднятим на декілька поверхів колонам, доповненим скульптурою, збудованим в складних ритмічних пропорціях. Дахи набувають склепінчастої, куполоподібної або прямокутної форми, зовні будівлі прикрашають башти, балкони, еркери. Вікна мають полуциркульную або прямокутну форму, по периметру віконних отворів розташовують рослинний декор. То ж стосується і дверних отворів: вони закінчуються аркою і багато декоруються рослинним орнаментом. Часто у дверей розміщують колони. Усередині розташовуються масивні парадні сходи; колони, пілястри, скульптури. Для декорування поверхонь застосовують ліпнину і розпис, різьблені орнаменти.

 

Меблі.

 

Меблі наконецто стають зручними. Стільці, крісла, дивани втратили прямі форми. Наприклад, ніжки стали зігнутими, що додало меблям легкість. У епоху бароко з'являються перші меблевий комплекти, як ми тепер говоримо, гарнітури і входять в ужиток шезлонги, крісла з сильно відігнутою спинкою і подовженим сидінням для витягнутих ніг Дивани нагадують декілька сполучених один з одним крісел.

Столи епохи бароко покривали масивною столешніцей. Форма їх могла бути будь-якій, але наймоднішими вважалися круглі і прямокутні. Особливо чудові ніжки столів - у вигляді жіночих фігур або з головами тварин, підтримуючих столешніцу. Дуже популярні столікиконсолі на двох ніжках. Їх ставили біля стіни і над ними розміщували дзеркала.

Ще одна новинка в меблевій справі - комод з висувними ящиками. У будь-якій спальні як необхідний предмет з'явився туалетний столик з великим дзеркалом, що стоїть на нім. Обов'язковими бронзою, вітрини, постаменти для скульптур

двостулкові шафи.

Ескізи меблів розроблялися архітекторами під конкретний інтер'єр, і меблі вперше в історії стали частиною ансамблю внутрішнього убрання приміщень. Навіть матеріали, з яких робили меблі, змінилися: місце твердого дуба зайняв горіх, який набагато легше піддавався обробці. Дерево полно4 стю покривали позолотою. Для створення рельєфу застосовували бронзові позолочені накладки. Меблі багато прикрашали слонячою кісткою, фарфоровими деталями, перламутром, мозаїкою! У фасади шаф, скриньок бюро вставляли невеликі дзеркала.

 

 

 

Історія стилю. Стиль рококо, як ми вже говорили, зародився у Франції на початку XVIII століття. Деякі дослідники розглядають цей стиль як варіант пізнього бароко. Проте рококо властиві характерні риси, які підтверджують самостійність цього стилю.

Дійсно, в спадок від пишного бароко Людовика XIV рококо дісталося специфічне сприйняття естетичних норм: художній смак ставлять над усе. Це означає не тільки уміння розрізняти справжні витвори мистецтва, але і відтворювати красу, насолоджуватися нею. Але якщо бароко - стиль палацу, який злегка пригнічує своєю помпезністю, то рококо - стиль будуара, його розкіш покликана служити фоном для чарівної господині будинку. Відмінна риса цієї розкоші - справді жіноча, манірно витончена, підкреслено витончена і ускладнена декоративність.

 

Характерні риси стилю.

Чеських вирішень простору композиція текстури, а оформлювальні  Пропорції будівлі, планування, ті, що архітектурні залишають створюють архітектори, а ось убрання по замітань віддано на відкуп декораторам. Практично повністю зникають прямі лінії, поступаючись місцем плавно зігнутим. Орнамент стає менш умовним, в нім переважають натуральні мотиви: квіти листя, раковини, що химерно огинаються вишуканими арабесками. Пишний, але витончений декор практично повністю приховує конструктивні елементи. «Витончений» - ось ключ до розуміння епохи рококо. Інтер'єри сильно театралізуються, але в дамському театрі не має попиту антична трагедія, йому потрібна пастораль з легким відтінком еротизму. У декорі модна - «китайщина»: пересувні ширми з вишитими шовком сюжетами, справжній китайфарфор і стилізації під нього, гобелени з винаходу.

 

 Архитектурнодекоратівниє елементи.

 

Для  характерний нове архитектурнопланіровочной рішення: кімнати приватних будинків не шикуються в лінію анфілади, а розташовуються в довільному порядку, утворюючи асиметричні композиції. В центрі звичайний розташовується парадний зал (салон). Кути кімнат закруглюються, всі стіни прикрашаються різьбленими панелями, позолоченим орнаментом і дзеркалами, які немов розширюють простір, додаючи йому невизначеність. Кімнати стає менше, знижуються стелі, житлові приміщення набувають камерності, інтимності. Архітектурним центром інтер'єру стає камін.

Як декоративні деталі використовуються бандельверк - орнамент із сплетених стрічок, кнорпель - орнамент голландського походження, у вигляді опуклих волют, що нагадують раковини, рокайль - асиметричний орнамент у вигляді раковини, фестон - орнаментальний мотив у вигляді гірлянди з квітів і листя, перевитою стрічками.

 

 

Меблі рококо підкреслено витончені і граціозні.

 

При цьому вона нагадує капризну пані, хоча її «капризи» зовсім не йдуть врозріз з функціональністю. У ходу химерні форми, багатий різьблений декор і розписні мотиви із сплетених квітів і листя, що мають форму гірлянд. З розписом є сусідами вставки з фарфору, каменя, перламутру. Широко застосовується прийом інтарсії - мозаїки з цінних порід дерева. Інтарсією прикрашають столешніци, дверці шаф і облицювання фасадів ящиків комодів і т. Д.

Для форм меблів рококо характерна повна відмова від конструктивних закономірностей, симетрії і прямих ліній. Меблі здаються виліпленими з одного матеріалу. Різьблення замінене бронзовими кладками, які кріпляться на відшліфовані поверхні. У ходу кольорові лаки, в китайській меблевій традиції. З'являються чисто жіночі предмети меблів: секретер з відкидною дошкою і безліччю потайних відділень, туалет з дзеркалами на петлях, туалетні тумбочки. Та і у традиційних меблів існує безліч варіантів: канапе - диван у формі декількох сполучених крісел шезлонг, бертер - глибоке крісло.

У цю епоху творить знаменитий меблевий майстер Томас Чиппендейл (17181779). У його меблях органічно поєднуються рококо з елементами англійських меблів, з готичними і китайськими мотивами. З майстернею Чиппендейла виходили в основному меблі для сидіння. Він використовував до блиску відполіроване червоне дерево, витончено згинаючи спинки і ніжки стільців і крісел у вигляді звіриних лап. Форми спинок також відрізняються великою різноманітністю: у них варіюються стрічкові орнаменти, трельяжі і ін.

 

Історія стилю. Класицизм (від латів. зразковий), нагадаємо, грунтувався на архітектурних формах минулого. Ідея наслідування стародавнім класичним зразкам вже не одного разу витала в повітрі. Як тільки у владі виникали ідеї республіки, люди мистецтво пользовалі античні обрайц, в архітектурі, як політики демократичний Стародавньої Греції і Риму в пристрої держави.

Заклик відновити мистецтво, використовуючи приклад античності, що сприймається як ідеал, опинився як не можна до речі. Химерність бароко і розкіш рококо асоціювалися з абсолютизмом, а простота і гармонія

стародавніх - з народовладдям. Епоха класицизму співпала за часом з епохою буржуазних революції в Англії і Франції. Але історія повторюється. вибрав собі Цезаря, Францію - імператора. Імператор Наполеона трохи трансформувала аскетичний класицизм, додавши в нього яскравих квітів і військових трофеїв. Звитяжні війни, зокрема в Єгипті, привнесли в стиль яскраво виражений вплив цієї стародавньої цивілізації. Війни допомогли розповсюдженню нового напряму класицизму - ампіру.

 

 

Характерні риси стилю. Фасади будівель формували строгі вертикальні і горизонтальні лінії, що повторюються. Широке розповсюдження світили статуї встановлювані на даху, ротонди    I (круглі зали або споруди, перекриті куполів   ч( і античні храми, що нагадують) і перистилі (грецькі дворики, оточені колонами). .

 

Архитектурнодекоратівниє елементи.

 

Основними архитектурнодекоратівнимі деталями стилю класицизм були круглі і ребристі колониь лястри, статуї. Вікна прямокутні, подовжені вгору, з скромним оформленням. Двері також прямокутні, фільончасті; масивним двосхилим порталом на круглих і ребристих колонах. Біля входу ставили статуї левів, сфінксів. Широко застосовувався античний орнамент, військовий декор (трофеї) у вигляді барельєфів в круглих медальйонах.

 

Меблі.

У дизайні меблів використовуються античні архітектурні форми: колони, пілястри, консолі, карнизи і фризи. Опорні частини столів, крісел, стільців, диванів роблять у вигляді античних герм, сфінксів, грифонів, колон і левових лап. Для меблів характерні прямокутні, масивні, замкнуті форми. Вперше в історії меблів важливу роль почала грати фактура матеріалу. У передуючих стилях вона ховалася за нагромадженнями різьблених прикрас і різних шаблонів. На шафах, секретерах, комодах і інших предметах меблювання залишаються великі площини фільонок, обрамлених слабо виступаючим обв'язуванням рами. Якість деревних порід тепер грає важливу роль. Для виготовлення меблів перевага віддається темнокрасному дереву. Його гладку поверхню прикрашають бронзою із строго симетричними узорами. Окремі деталі покриті різьбленням. Крісла копіюють форму давньоримських, вони, як і всі меблі для сидіння, жорсткі.

 

Меблі цього стилю віддає перевага пишноті в збиток зручності користування. Стільці дещо простіше за крісла, причому їх спинці часто додається форма ліри, яка є одним з найбільш споживаних мотивів в прикрасах предметів меблювання стилю ампір. Ампірні меблі прикрашають вузькими смужками з тянутой латуні і гофрованими латунними вставками, маркетрі, інтарсіями Бронзовий накладний орнамент у вигляді фриза зазвичай розташовується на передніх панелях шаф, у верхній частині. На кутових гранях шаф, комодів, бюро, а також на царгах столів зустрічаються накладні бронзові або латунні намиста, колони, фризи, медальйони. Набірний орнамент маркетрі займає почесне місце на передній панелі, площину якої він повинен підкреслювати.

 

Історія стилю. Від холодного, аристократичного ампіру бідермейер успадкував основні принципи побудови і лаконізм. Буржуазній свідомості відповідали такі стильові форми, в яких головний упор був на практичності. Критерієм якості побутової речі, меблям, вважалися перш за все міцність, добротність, зручність.
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


[10-03-04][All for the tourists of]
Transcarpathia (0)

[09-09-18][Яремче]
Мекка українського туризму Яремче (0)
[09-09-18][Відпочинок і поради]
10 кращих катків планети (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Незабутня кухня Італії (0)