П’ятниця
24-03-29
12:47

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Різьба по дереву навчальний посібник "Різьбитиму Сам"


Навчальний посібник "Різьбитиму Сам"
______________________________________________
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ РОБОТИ

 

Якщо все робити правильно, то різьблення по дереву порівняно безпечне. Проте природним буде прийняти елементарні запобіжні засоби особливо якщо ви використовуєте електроінструменти. Правила безпеки, що приводяться нижче, найзагальнішого характеру, вони не можуть охопити кожен конкретний випадок. Якщо якась  процедура або прийом вам не даються, краще не користуйтеся ними - завжди знайдеться інший спосіб.

 

 

1.         Завжди тримаєте різці правильно - так, щоб ваші пальці знаходилися позаду леза. Ніколи не тримаєте інструменти або роботу так, щоб пальці знаходилися перед лезом.

2.         Завжди ріжте по напряму від себе. Ніколи не розгортайте ріжучі інструменти так, щоб різати доводилося у напрямку до себе, яким би спокусливим це не здавалося. Набагато безпечніше перевернути заготівку в інше положення.

3.         Ваші інструменти завжди повинні бути гострими, як бритва. Так вам потрібно буде витрачати менше енергії, щоб різати дерево, та і різець небезпечно не ковзатиме по оброблюваній поверхні. Якщо вам все ж таки не повезло і ви порізалися, майте на увазі, що рани від гострих інструментів заживають набагато швидше, ніж нанесені тупим лезом.

4.         Не працюйте в тісноті. Залиште собі досить простір, щоб можна було вільно рухатися, міняти положення тіла, і завжди тримаєте на верстаку мінімум інструментів.

5.         Перш ніж почати роботу, надійно закріпите заготівку, по якій збираєтеся різати.

6.         Час від часу підмітайте пів. Дуже довго стояти на тирсі і трісках незручно, до того ж ви можете посковзнутися.

7.         Ганчірки, якими ви змащуєте виріб маслом або наносьте віск, викидайте відразу після використання. Тирса і стружка спалахують дуже часто, так що старі обрізання зберігати немає чого.

8.         Дуже важливо мати хороше освітлення і вентиляцію - поклопочіться про те, щоб у вас  і те і інше.

9.         Ніколи не займайтеся різьбленням, якщо ви вже втомилися і у вас порушена концентрація уваги.

 

10.       Слід надягати захисні окуляри, особливо кіш та ви працюєте з електроінструментами. Якщо ви носите окуляри постійно, обов'язково придбайте пару спеціальних захисних очок.

11.       Надягайте маску або респіратор проти пилу. Тривала дія дерев'яного пилу, навіть в малих кількостях, може завдати шкоди вашому здоров'ю.    

12.       Користуйтеся беруші при роботі з електроінструментами, оскільки підвищений шум може привести до зниження слуху.

13.       Зберігаєте розчинники в контейнерах з чіткою маркіровкою і подалі від дітей.

14.       Замикайте майстерню, коли закінчуєте роботу.

15.       Було б розумно витратити гроші на вогнегасник, особливо необхідний він! при роботі з електроінструментами.

16.       Неодмінна вимога - аптечка на робочому місці. І не забувайте замінювати медикаменти у міру того, як закінчується термін їх придатності.

 

 

Ну, а зараз - до справи.

 

Перш ніж узяти в руки різець або стамеска необхідно правильно організувати своє робоче місце. Перш за все вам знадобиться стіл або лава. Ви можете використовувати будь-які готові меблі, головне, щоб вона була достатньо міцною і стійкою. Проте ідеальне положення тіла при різьбленні набагато пряміше, ніж при звичайній роботі по дереву, і проблема полягає в тому, що переважно стандартні лави і столи дуже низькі. Якщо ви весь час нахилятиметеся над роботою, у вас скоро втомиться спина. Тому краще всього змайструвати зручний верстак для різьблення.

Дуже важливо, щоб ваша робота завжди була надійно закріплена. Намагатися працювати із заготівкою, яка весь час вислизає з-під  руки, непродуктивно і небезпечно.

 

На робочій поверхні верстака необхідно розмістити пристосування для закріплення деталей роботи. Найпоширеніший спосіб закріплення дерева - використання Собразной струбцини. Таких струбцин знадобляться дві, з роз'ємом 150 мм. Єдиний недолік - це висота самої струбцини. Якщо заготівка маленька, струбцина вам заважатиме. Іноді для закріплення дерева використовуються лещата, встановлені на верстаку, у поєднанні із струбциною

або окремо. Лещата використовуючи струбцини або лещата для закріплення роботи, обов'язково застосовуйте прокладки, що захищають поверхню деревини.

 

Деякі різьбярі люблять використовувати маленькі затиски або блоки.

Вам знадобляться три затиски, щоб тримати один виріб, і ви винні завжди захист роботу прокладкою або шматочком дерева, помістивши його між роботою і затиском.

 

Хороший варіант фіксації деталі - рамка з рейок, закріплена на дошці. Якщо рейки, що обрамляють дошку, правильної форми, вони легко триматимуть овальні або круглі панелі.

Щоб утримувати роботу, використовуйте рамку з чотирма рейками з фанери або твердого дерева. Дошку прикріпите до верстака струбциною. Це пристосування дозволяє вільно перевертати і виймати заготівку. Дошка забезпечує під час роботи необхідну відстань від струбцин і лещат і допомагає захищати верстак від випадкового пошкодження.

Інше застосування підтримуючої дошки - ето1 коли ви працюєте з дуже маленькою поверхнею! наприклад, медальйоном або іншою індивідуальною деталлю. В цьому випадку заготівка для різьблення може бути пригвинчена до дошки знизу. Дрібна робота може бути тимчасово приклеєна до неї.

 

Робіть в дошці поглиблення під шурупи, щоб їх головки розташовувалися урівень.

Закруглюватимете зовнішні краї дошки, щоб не відколювалися і не зачіпали руки. Для оберігання поверхні столу можна використовувати газету або гумовий мат.

 

Незалежно від способу закріплення роботи різьблення зазвичай виконують на деталі, лежачій горизонтально. Але в деяких випадках деталь .нужно підвести  Пюпітр з клинами: а - підтримуюча дошка, затиск, що Обертається, для закріплення деталі прикріплена до блоку; б - блок; у - деталь, закріплена рамкою або гвинтами знизу; г - рейки; д - верстак за допомогою клинів, а краще закріпити на пюпітрі в похилому положенні.

Щоб зробити пюпітр, досить використовувати блок, як показано на малюнку, або застосувати затиски обертального типу, які допомагають при роботі з дрібними виробами. Кут нахилу пюпітра повинен складати 2540°.

 

 

Коли вперше дивишся на широкий асортимент інструментів для різьблення, можна і розгубитися.

Стільки форм і розмірів, такий величезний вибір, з чого ж починати? На щастя, відмінності між інструментами для різьблення зводяться до трьох основним па

раметрам: форма інструменту, вигляд спереду; форма інструменту, вигляд збоку; форма інструменту, вигляд зверху.

 Неважко побачити, що всі інструменти мають одну з трьох базових форм: пряму, вигин, Уобраз1 ную.

Інструмент, у якого вигляд спереду є прямою лінією, - це або пряма стамеска, або стамеськакосячок. Вона відрізняється від прямої стамески тим, що різець у неї знаходиться під кутом.

Прямі стамески - інструменти з прямим різцем, що мають скіс по обидві сторони, вони використовуються для прямих штрихів, а також для вирівнювання різьблених поверхонь.

Стамеськикосячки дуже важливі для різьбяря, особливо для вирізування і вичищення кутів. Якщо ви тільки починаєте і вам треба вибрати одне з двох, вибирайте стамеськукосячок, оскільки вона більш багатофункціональна.

Напівкруглі і желобовідниє стамески - найбільша група інструментів для різьблення. Це інструменти, у яких, якщо дивитися спереду, є закруглення. Види напівкруглих стамесок відрізняються один від одного, крім розміру, ступенем закругленості - від невеликої арки до півкола. Желобовідниє стамески мають високі боковини, що додає їм спереду схожість з буквою II.     

На задній частині різця у напівкруглої стамески є заточений скіс. Коли ви працюєте цією стамескою, під тиском різець встромлюється прямо у волокна дерева і тримай  не припиняється. Потім скіс виштовхує різець назовні, залишивши рівне поглиблення у формі ложки. Напівкругла стамеска дуже ефективна, коли треба вибирати велику кількість дерева. Більш того, якщо інструмент дуже гострий і скіс відполірований, метал практично шліфує поверхню дерева, забезпечуючи роботу по волокну.

Глибші боковини желобовідних стамесок роблять їх корисними при вирезиванії пазів, позначенні контурів і видовбуванні поверхонь. Менші за розміром желобовідниє стамески називаються тригранними.

Кутові стамески по вигляду спереду мають чітку форму Уобразную. Вони зазвичай бувають з кутами 45°, 60° або 90°. Цими інструментами виконують велику частину прорізного різьблення.

 

 

Якщо дивитися на різець збоку, то він може бути або прямим, або фігурним. Прямі інструменти використовуються найчастішим для звичайної роботи. Фігурні інструменти можуть бути трьох видів: зігнуті, заломлені вперед, заломлені назад.

Криволінійна стамеска - різець зігнуть під кутом - знаходить собі досить широке застосування, особливо при вичищенні поглиблень або виконанні глибоких надрізів.

Стамеськиклюкарзи - інструменти із загином - використовуються для виконання глибоких виїмок (загин вперед) або для роботи з опуклими поверхнями (загин назад). ва і тримає постійний рівень зрізу, поки тиск не припиняється. Потім скіс виштовхує різець назовні, залишивши рівне поглиблення у формі ложки. Напівкругла стамеска дуже ефективна, коли треба вибирати велику кількість дерева. Більш того, якщо інструмент дуже гострий і скіс відполірований, метал практично шліфує поверхню дерева, забезпечуючи роботу по волокну.

Глибші боковини желобовідних стамесок роблять їх корисними при вирезиванії пазів, позначенні контурів і видовбуванні поверхонь. Менші за розміром желобовідниє стамески називаються тригранними.

Кутові стамески по вигляду спереду мають чітку форму Уобразную Вони зазвичай бувають з кутами 45°, 60° або 90°. Цими інструментами виконують велику частину прорізного різьблення.

 

Якщо дивитися на різець збоку, то він може бути або прямим, або фігурним. Прямі інструменти використовуються найчастішим для звичайної роботи. Фігурні інструменти можуть бути трьох видів: зігнуті заломлені вперед, заломлені назад.

Криволінійна стамеска - різець зігнуть під кутом - знаходить собі досить широке застосування особливо при вичищенні поглиблень або виконанні глибоких надрізів

Стамеськиклюкарзи - інструменти із загином - використовуються для виконання глибоких виїмок (загин вперед) або для роботи з опуклими поверхнями (загин назад).

 

Якщо дивитися зверху, то різці інструментів мають саму різну форму. Борти основних стамесок; йдуть паралельно один одному від кінчика різця до того місця, де починається ручка. Ці стамески рекомендуються новачкам. По ним легко ударяти дерев'яним молотком. Більш того, така стамеска при заточуванні не міняє ні форми, ні розміру ріжучої кромки. Стамески з паралельними бортами можуть витримати багато заточувань. Інші стамески звужуються у напрямку до хвостовика. Дволопатеві інструменти різко звужуються від ріжучої кромки до ручки. Це звуження ослабляє інструмент. Проте ці інструменти можна використовувати в місцях, де прямий борт основного інструменту зачіпатиме матеріал деталі, крім того, така форма забезпечує кращий огляд оброблюваної поверхні.

 

Крім того, що різець тих, що звужуються : : інструментів менш готується, майте на увазі,  що при повторному заточуванні кромка втрачає форму.
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


[10-02-22][Все для туристов]
«Ну, просто сгущенная энергия овсянки» (0)

[10-10-16][Відпочинок за кордоном.]
Гірськолижні курорти Італії. (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Бродіння «блакитної» крові. Їдемо відпочивати.3 (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Поля Елісейськие - висохлий рукав Сени (0)