Вівторок
24-04-23
13:45

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Різьба по дереву навчальний посібник "Різьбитиму Сам"


Навчальний посібник "Різьбитиму Сам"
______________________________________________
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
1.         Малюнок віяла геометрічен, оскільки основа будь-якого віяла - круг і кожне ділення має однаковий градус. Половинки на прямих сторонах не є повноцінними сегментами малюнка.

2.         Арку можна розділити на сегменти за допомогою транспортира або ділячи навпіл кут циркулем. Ці лінії ділення показують разжелобки між канелюрами або між променями. У такому малюнку необхідно маркірувати кожне ділення проміжними лініями, щоб позначити промені.

 

але продовжити лінії за плановану для рези поверхня. Так лінії будуть видні після того, як надлишки деревини на цій ділянці будуть вибрані, і у разі потреби можуть перемальовувати.

4. Щоб вирізувати такі малюнки, периметр і центральний диск позначають наколками, а ділянка, де знаходяться промені, скошують у напрямку до диска.

 

Бажано залишити невеликий диск, що «покриває» місце сходження, інакше канелюри, що звужуються, або промені стануть дуже тонкими і можуть розкришитися, а це створить враження нерівності. При різьбленні віял більшого розміру скіс треба перевіряти лінійкою, оскільки є ризик захопитися обробкою ділянки навколо диска до необхідної глибини, забуваючи про центральну частину, і в результаті залишиться неприваблива опуклість. Час від часу перемальовуйте лінії ділення. Наближаючись до диска, ці лінії стають ближчими один до одного, і можна на око перевірити, наскільки вони рівні.

 

5. У практичній вправі на початку розділу каннелюра вирізувалася проти волокна. Це полегшує різьблення на прямих сторонах, оскільки волокно тут щільне. Проте в канелюрах, що розходяться, волокно не таке зручне. Розумно починати, зробивши неглибокий зріз в середині ділянки, де буде канелюра, це допоможе вам розібратися у волокні: одна сторона стамески деякі канелюри різатиме проти волокна, а інші паралельно або перпендикулярно

6.         Спочатку повинні бути обкреслені кінці канелюр. Для того, щоб виконати чисто стінку кінця, можна скористатися закругленою стамескою. На внутрішньому доськообразном кінці канелюра може бути закінчена малою стамескою № 11, заточеною так, що її краї заломлені назад починаючи з середини скосу. Це дозволяє

провідній нижній кромці стикатися в першу чергу з диском і не дає краям зачіпати стінку диска.

7.         Щоб почати вирізувати канелюру, краще всього скористатися стамескою вужчою, ніж ширина канелюри, при цьому змінюючи напрям зрізу, що необхідне для досягнення бажаної глибини. У ідеалі канелюра повинна бути напівкруглою в перетині: глибина повинна складати половину ширини.

 

Просувайтеся у напрямку до кінців, по м! необхідності обкреслюючи контур закругленою стамескою, щоб добитися бажаної глибини., 8. Віяло з узором із списів і разжелобкой вирізується так само, як вертикальний корпус букви: уздовж центру наколками виконується кінцевий штрих, потім вузькою столярною стамескою вирізуються бічні сторони. Головне  отримати гострі лінії і на разжелобках (ендовах) і на списах, під кутом зразкового 90°.друг до друга.

 

1.         Віяло, яке має геометричні доповнення, приклеєне до стільця як аплікація. Він складається з двох основних рівнів: канелюри по зовнішньому периметру і виступаючі валики усередині. Вони розділені вузькими смугами і півсферичними намистинами. У центрі для додаткової глибини аплікація у формі чверті квадрата.

2.         Планування повинне бути виконана дуже точно, тому, перш ніж почати роботу, треба точно визначити рівні. Щоб чітко змалювати рівні, можна використовувати різноколірні олівці для кожної ділянки. Для ефективності і для того, щоб визначити різні рівні, використовується фреза з прямим різцем в 6 мм. Це визначає одночасно як форму, так і глибину різьблення.

3.         Спочатку краще всього вирізувати центр поглиблення, а потім рухатися до лінії. Краще небагато не дійти до лінії, щоб можна було зачистити стінки прямою стамескою, особливо якщо волокно не дає вирізувати прямий край. Цю ділянку різьблення можна виконати фрезою.

 

4.         Навколо напівкруглої болванки скіс (виступ) вирізується так, щоб він вписувався в загальну структурну рамку (як і для будь-якої опуклої панелі). Для цієї операції фреза встановлюється на довгий вузький брусок дерева з отвором відповідного радіусу і поміщається над штифтом в центральній точці болванки. Потім вирізується другий рівень, щоб позначити контур віяла. Якщо ви вирізуєте спочатку перший рівень, це дає фрезі більше простору, на якому вона може стояти, і ви не зрізаєте контурні лінії. Так само зачищати вертикальні стінки варто у міру того, як ви вирізуватимете кожен шар. Третій верхній рівень - той, де знаходяться вузькі смужки (жолобки), що розділяють канелюри. Оскільки поверхня меж канелюр знаходиться нижчим за внутрішнє півколо валиків (це вже четвертий рівень, тобто початкова поверхня болванки), то можна вирізувати фрезою вся ділянка, де розташовуються канелюри. Тут можна наробити багато помилок, зокрема відколоти тріски в таких місцях, як півсферичні намистини.

5.         Починайте різьблення декору із зачистки всього контура виробу, переконайтеся при цьому, що канелюри підлозі круглі, а списи між ними - рівні.

 

6.         Далі закруглюватимете великі намистини:  витрачати їх випадкове відколювання при подальшому різьбленню інших ділянок.

7.         Сама трудомістка частина роботи з цим вєєром- зачистка уздовж прямих ліній, тут краще всього використовувати вузьку ручну столярну стамеску. Використання стамески дозволить виконати плавні переходи між штрихами, що накладаються. Головне - спочатку обробити самі нижні ділянки: верхні ділянки можна пошкодити, але якщо ви залишите достатньо зайвого матеріалу після обробки фрезою, їх можна буде вирізувати начисто пізніше.

8.         Далі виконуються вузькі канелюри навколо великих намистин і списів. Потім великі канелюри заглиблюються, починаючи з кінцевого штриха в кінці валика

9.         Валики потім закруглюються до напівкруглої секції. Звернете увагу, що вони закінчуються, залишаючи напівкруглу ділянку в центрі.

10.       Нарешті, до поверхні віяла в місці перетину канелюр приклеюється напівкругла болванка.

 

 

1.         Як і віяло, сонячні промені складаються з канелюр або списів і разжелобков або цілком з валиків. Різниця в тому, що сонячні промені круглі або еліптичної форми. Малюнок можна нанести контурною на матеріал або вирізувати окремо і помістити в поглиблення.

2.         Щоб накреслити круглі сонячні промені, круг треба просто поділити на рівну кількість градусів, ширина ділень по периметру теж рівна. Як і у випадку з віялом, важко зберегти елементи абсолютно однаковими, оскільки вони звужуються, тому зазвичай користуються центральним диском, креслити трохи важче, оскільки стоїть з двох різних дуг, які змінюються залежно від вимірювань великої (довгою) і малої (короткою) осі. Хороший спосіб накреслити еліпс, якщо відомий розмір меншої осі, - це використання двох рівносторонніх трикутників. Проведіть пряму лінію, що позначає малу вісь. Встановите циркуль на це вимірювання і, помістивши нерухому ніжку

циркуля на лінію в крапці А, проведіть півколо. Перемістите нерухому ніжку циркуля в крапку, де дуга перетинається з вертикальною лінією (крапка В), і знову накреслите півколо, створюючи еліпс (подовжену форму) АЕВС. З'єднаєте чотири точки АТ В З, щоб вийшли два рівносторонні трикутники з підставою на малій осі. Розділите навпіл висоту обох трикутників, щоб отримати точки Е і Р. Еті дві крапки будуть центрами кінців еліпса. Підганяйте циркуль так, щоб дуга була направлена по дотичній до великих дуг подовженого круга (ці дуги не доходять до вершин трикутників).

 

4. Інший спосіб застосовується, якщо відомий розмір великої осі. Проведіть пряму лінію і помітьте на ній загальну довжину СТ>. Розділите лінію навпіл і проведіть перпендикулярну лінію, потім розділите навпіл два сегменти, щоб розділити загальну лінію довжини великої осі на чотири частини. У трьох внутрішніх крапках накреслите три що накладаються один на одного круга: коло центрального круга перетинає перпендикулярну лінію в крапках А і В і проходить через центри двох зовнішніх кругів; при цьому зовнішній круг проходить через кінцеві точки осі. З центром в крапці А проведіть велику дугу, яка проходить по дотичній по відношенню до двох зовнішніх кругів. Повторите те ж саме на іншій стороні з Центром в точці В. Прямая лінія, проведена з крапки А через центр зовнішнього круга, указує місце злиття круга і великої осі.

 

Можливо, вам знадобиться підігнати розмір еліпса під місце, що є у вас. Це легко зробити, просто помінявши відношення великої осі до малої. Зберігаючи довжину малої осі, можна зробити еліпс округлішим. Для цього треба помістити центри кінцевих точок дуг (точки Е і Р) ближче до перетину осей. Зрозуміло, чим ближче вони до перетину, тим ближче стає фігура до круга.

 

5. Щоб позначити канелюри або валики, недостатньо просто зробити вимірювання і намітити збільшення по периметру або задати кожному діленню однакове число градусів Канелюри і валики поряд з великою віссю будуть вужчий, ніж ті, що розташовані поряд з малою віссю (не дивлячись на те що центральний диск - теж еліпс). За бажанням можна зробити велику і малу вісь центральною лінією валиків і канелюр (в протилежність разжелобкам, які планувати простіше).

 

Замість того щоб заглиблюватися в математичні підрахунки, просто зробіть ескіз збільшення одного квадранта. Це допоможе вам визначити, скільки збільшень вписується в простір. Треба буде зробити підгонку, щоб всі елементи були однакової ширини по периметру.      Іноді, звичайно, збільшення так трохи, що це не представляє особливої трудності.

6.         Переводячи малюнок на болванку, перемальовуйте еліпс прямо на матеріал. Через копірку точно перемальовувати еліпс дуже важко. Можна для цього придбати пластмасові лекала, але майте на увазі, що з них найбільші завдовжки в 75100 мм.

7.         Різьблення канелюр і валиків проводиться в тому ж порядку, що і для віяла.

 

Раковини, що найчастіше використовуються для орнаменту, зубчаті і складчасті. Моделями для них можуть послужити великі гребінці. Це круглі раковини з 1518 ребрами, опуклі зовнішні (ліцевиє) ребришки у них такі ж круглі, як і разжелобки між ними, а внутрішня (виворітна) поверхня або взагалі без реберець, або вони плоскі. І ліцевая, і виворітна сторона черепашок зображаються на меблях і в архітектурі. Інші різновиди молюсків також можуть бути стилізовані. Хоча гребінець має хвилясті елементи, увігнута і опукла сторона як лицьової, так і внутрішньої частини використовуються для різних декоративних цілей. Зовнішня сторона - найчастіше орнамент-аплікація і представлена сама по собі у вигляді деталі на передку стільця і так далі Внутрішня ж сторона розташовує до набагато ширшого спектру декору, часто вона поєднується з рослинністю, стрічками, гірляндами, рогами достатку.

 

1.         Різьблена версія лицьової черепашки має тенденцію бути плоскішою, ніж в природі, хоча головна ідея тут полягає в тому, щоб підкреслити хвилясту поверхню і лінії, що розходяться. Контур може бути простій дугою або наближеним до еліптичної форми. Число «хвиль» може залежати від якості деревини, яку ви використовуєте, розміру болванки або її конфігурації. Для того, щоб орнамент вийшов красивим, потрібна строга симетрія, регулярність і плавний перехід ліній.

2.         Щоб зробити малюнок черепашки гребінця, накреслите циркулем круг. Через центр проведіть перпендикулярну лінію. Хоча в природі гребінець має від 15 до 18 реберець, вони можуть виявитися дуже маленькими для того, щоб їх красиво вирізувати. Тому можна зменшити кількість реберець

3. Периметр круга може бути роздільний нашвидку накиданими променями, але ділення повинні бути відрегульовані за допомогою якого-небудь зручного методу. Опукле ребро повинне закінчуватися опуклим контуром, і одне з них повинне виступати над центральною лінією, інакше верхівка вийде дуже плоскою. У нашому прикладі ми задали 3,5 ділень на квадрант (тобто центральну лінію і три додаткові реберця), а під горизонтальною лінією діаметру - 4.

4. Накреслите внутрішній круг, щоб позначити межі хвиль по периметру, це допоможе вам малювати ЕСКІЗИ переміжних дуг. Горизонтальний стрижень виходить з виступаючого горбка.

 

Якщо ви плануєте включити вузькі смужки, вони повинні переходити в канелюри, щоб на кінці стрижня у вас були просто ряд канавок, перехідних в гладкий горбок.

Було б бажано намалювати секцію уздовж центральної лінії, щоб подивитися, як горбок різко виступає на боковині, а потім переходить в плавний вигин зовнішнього краю. Висока точка (максимальний виступ) знаходиться приблизно на відстані

1/3 довжини боковини.

 

5. Базова форма з опуклостями, плавно перехідними в канелюри, не завжди буває достатньо визначеною, тому «хвилі» часто перемежаються валиками. Що особливо важливе на цьому етапі - дотримання точності збільшень по периметру. Малюнок реберець повинен бути точним, оскільки вся поверхня буде різьбленою, так що ці лінії доведеться потім перемальовувати від руки. У міру наближення до стрижня хвилі стають менше, і їх все важче відокремлювати один від одного. Навіть на поверхні натуральних раковин ділення зливаються, так що тут можна і спростити роботу.

6.         Після перекладу малюнка на болванку обкреслите стрічковою пилою по кругу весь периметр, стрижень і нижній виступ горбка. Якщо черепашка велика, щоб акуратно виконати хвилі, обов'язково випиляєте їх. На маленьких черепашках хвилі можуть бути вирізані стамесками.

7.         Потім болванка пригвинчується до підставки, гвинти проходять крізь дошку на виворітну сторону черепашки. Якщо вам цей спосіб не дуже зручний, приклейте черепашку до підставки, проклавши декілька шарів паперу і використовуючи водорозчинний клей. Якщо черепашка маленька, болванку можна закріпити у ви різаному фрезою поглибленні двосторонньою клейкою стрічкою, так само як інші малі болванки. Як тільки ви прикріпили болванку до підставки, встановите стрижень так, щоб він «дивився» на вас.
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


[11-01-17][Все для туристів]
Що складніше, то цікавіше (0)

[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Хорватія. Плітвіцикие озера (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кіпр: активний відпочинок (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Бангкок: як отримати справжню тайську насолоду (0)