П’ятниця
24-04-26
08:28

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Різьба по дереву навчальний посібник "Різьбитиму Сам"


Навчальний посібник "Різьбитиму Сам"
______________________________________________
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Залежно від того, з якої частини дерева отримана дошка, розрізняється малюнок річних кілець. У периферійних (окружних) дощок річні кільця закруглюються по всій ширині Дошки, випиляні з серединної частини дерева, мають кільця, розташовані майже вертикально. Цей тип деревини називають распілом на чверть або серединним.

 

Коли кільця розташовані майже горизонтально (периферійний розпив), вони дають кільцеву або плаваючу волокнисту структуру.

Але коли кільця розташовані майже вертикально (розпив на чверть або посередині), структура буде більш витягнутою.  

 

Структура поверхні при периферійному распіле Метод розпила впливає на структуру горизонтальних поверхонь дощок.

 

Крім того зберіганні дошки периферії розпила піддаються різному ступеню деформації. Річні кільця прагнуть випрямитися і стати горизонтальними. Деревина серединного розпила стабільніша, але помнітечто із-за  випрямлених

ліній текстура може стати дуже опуклою.

 

Деформація дощок при периферійному распіле

Щоб уникнути деформації, яка може зіпсувати вид вашого виробу, зазвичай працюють так, щоб річні кільця «дивилися» вгору. В цьому випадку, навіть якщо і виникне деформація, поверхня деревини буде злегка заломленою, що всетаки не так страшно, як зкорчена поверхня. Панно, що висить на стіні, може і небагато зігнутися, причому це не буде помітно. Проте і загинання і деформації можна уникнути, якщо дошка випиляна по довжині уздовж серединної частини дерева.

 

Вирізуючи внутрішні деталі меблів або будь-які інші предмети, які повинні бути абсолютно плоскими (наприклад, дошку для різання хліба), завжди користуйтеся дошками, розпиляними на чверть, так надійніше. Опуклість текстури зазвичай можна зменшити,  вибираючи деревину з плоскою текстурою, наприклад явір, або платан.

 

Багато в чому успіх роботи залежить від вибору деревини. Навіть найдосвідченішому різьбяреві важко виконати дрібні деталі, якщо дерево для цього не пристосоване. А тонкі переходи орнаменту можуть бути втрачені із-за  дуже темного кольору деревини. Тому правильний вибір деревини для різьблення дуже важливий і залежить від поєднання розміру деталей, кольору і структури.

 

Дерева однієї породи, що виросли в різних умовах, дають деревину разного відтінків залежності від вмісту солей і мінералів в грунті.

 

Розмір важливий, тому що для невеликих або тонких виробів потрібне дерево, структура якого не домінуватиме над малюнком. Яскраво виражені волокна або узор більше підходять для великих або грубіших робіт. Деталі в різьбленні важливі, а хитромудрі малюнки вимагають використання мелкосла деревини. Це звичайно види деревини, що вважають легенями або помірно легенями в роботі.

 

Підбирайте дерево залежно від того, що плануєте виготовити, маючи на увазі колір,  И волокно і структуру. Якщо какойто компонент дуже домінуватиме, це може  зіпсувати вам всю роботу.

 

Колір і узор (структура) теж грають свою роль. По можливості слід уникати дерева з яскраво вираженим кольором, оскільки він відволікатиме від самого різьблення. Яскраво виражений узор деревини теж може створити проблеми, якщо узор йде в напрямі, протилежному основним елементам різьблення.

Кажучи про деревину, найбільш придатну для різьблення, ми в першу чергу маємо на увазі повільні дерева, що ростуть, дають хорошу рівну щільність, особливо ті, у яких стовбури великого діаметру. З цих стовбурів виходять дошки нормальної ширини - більше 150 мм.

 

Пам'ятаєте також, що дерево з тонким волокном : : ідеально підходить для хитромудрих малюнків,  де опукла текстура абсолютно небажана. : Проте там, де малюнок достатньо рельєфний \ підійде деревина з яскраво вираженою текстурою. •   Зазвичай і щільність такої деревини більша, А і хоча з таким деревом важче працювати, чим з тонковолокнистою деревиною, зате воно дає поліровану поверхню

 

На жаль, у наш час не вся пропонована деревина відрізняється хорошою якістю. Ніколи не беріть деревину з очевидними вадами - ськоламі» суками або гнільцой.

У деревині можуть бути внутрішні тріщини. Вони видно тільки тоді, коли деревина розпиляна. Ще важче помітні тріщини, що розбігаються променями. Вони по вигляду схожі на діагональні лінії на дошці. Іноді їх можна відмітити, коли ви згинаєте дошку упоперек.

 

Серцевинні ділянки деревини також краще не використовувати. Тут структура м'яка, така деревина легко кришиться. Такі ділянки легко визначити або на вигляд, або по пробному надрізу.

Найпоширеніший вид гниття викликаний цвіллю і відомий як в'янення. Плями цвілі проникають глибоко в деревину. У липі і яворі шукайте темні плями, оскільки ці дві породи більше інших реагують на вологість. При поганій вентиляції цвілі може бути схильний і в'язнув - дивитеся, щоб на поверхні не було білої «Плями з'являються на деревині і із-за  умов зберігання.

 

Яскраво виражені плями цвілі

 

Перед роботою обов'язково відпиляєте по краях дошки по 5 мм і навіть більше, а потім уважно оглянете дошку. Якщо виявите сучок, обійдіть його. Лише у виняткових випадках суки не псують роботу. Вони просідають, тріскаються або взагалі випадають. Крім того, щільність деревини навколо сучка відрізняється від останньої.

 

 

Обрізайте дерево, обходячи тріщини і сучки

 

Про ялину ви виявили, що кінці дошки почали розщеплюватися, не купуйте такий матеріал. Навіть тонка, не товще волосинки, тріщина неодмінно

піде далі.

Перед використанням деревина повинна бути присушена, щоб зменшити зміст вологи і природну напругу, якій піддається будь-яке дерево, що росте. Сушку можна проводити двома основними способами: на повітрі і випаленням - або поєднанням двох способів.

Сушка на повітрі: дошки укладають одна на одну і між ними вставляють втулки, це називається укладанням штабелями. Деревину тримають на відкритому повітрі, і вона висихає до ступеня вологості навколишнього середовища. За часом потрібний приблизно рік на кожних 25 см товщини дошки.

Повільне дозрівання деревини гарантує, що якщо не все, то майже вся природна напруга також зникає.

 

Зазвичай деревина, висушена на повітрі, краще всього підходить для різьблення,  але пам'ятаєте, що висохне вона тільки до ступеня вологості навколишнього середовища. А вологість повітря на вулиці завжди вища, ніж в будинку, особливо в будинках з центральним опалюванням. Перш ніж почати роботу з деревиною, висушеною на повітрі, добре прийняти запобіжні засоби і заздалегідь потримати її в добре провітрюваній майстерні або сараї.

 

Випалення - швидший спосіб витягання вологи. Він заснований на штучній сушці, коли вологи залишається мало і дерево майже не стискається. Проте при цьому процесі дерево стає жорсткішим і іноді міняє колір. Крім того, не вся природна Напруга зникає.

 

Комбінований спосіб. Велика частина деревини проходить через обидва процеси в комбінації. Підсушили на повітрі деревину протягом короткого часу обробляють випаленням. Така деревина хороший режется, але все таки не так хороша, як висушена н повітрі. Проте, оскільки ризик того, що вона протягнутий, мінімальний, ця деревина хороша для виготовлення меблів.

 

Зберігаєте свій запас деревини в сухому, закрито добре провітрюваному приміщенні. Уникайте попа данія прямих сонячних променів. У майстерні може бути дуже тепло, особливо взимку, коли робота опалювання. Укладете дерево у вільних штабелю, рас стояння між дошками повинне бути 450 мм для довгих дощок.

Втулки повинні бути квадратні, із стороною 10 мм бажано - вирізані з тієї ж деревини, інакше можуть з'явитися плями.

Як запобіжний засіб, щоб дошки не розщеплювалися, багато різьбярів «запечатують» дощок воском або масляною фарбою. Це запобігає дуже швидкому випаровуванню вологи, поки дерево сохне.

Можна придбати прилади для вимірювання вологості дерева, але практика показує, що в них немає необхідності, особливо якщо ви купили дерево у надійного постачальника. Якщо у вас є сумніви, регулярно зважуйте дерево, щоб перевіряти, як воно висихає зазвичай, якщо ви місці і дотримуєте все не буває. Можливо, вам доведеться початий з «обпаленої» деревини, поки висушена на віз дусі дійде до потрібної кондиції.

 

Окрім деревини в процесі роботи над виробів вам доведеться використовувати різні матеріали, такі, як пластичні склади для моделювання, лакофарбні матеріали, позолоту.

 

Створіть свій альбом ідей. Зберіть фотографії квітів - одного разу вони можуть стати в нагоді, якщо вам знадобиться вирізувати конкретну квітку не в сезон. Стануть в нагоді кольорові слайди і фотографії. У вас краще вийде малюнок, якщо ви накладете зображення на білий лист і обведете його.

Якщо у вас немає особливих причин для використання геометричних фігур з кутами, то краще хай ваш малюнок буде складений з послідовності плавних ліній. Придивитеся уважніше до природи, і ви неодмінно відмітите що більшість природних форм - плавні і зігнуті, а незграбні форми зустрічаються досить рідко. Подивитеся, як листя кріпиться до стебла: у кожному з'єднанні є невеликий радіус. Плавні лінії також добре йдуть уздовж волокна і підкреслюють ваш малюнок. Для створення плавних переходів в малюнку найзручніше використовувати пластмасові лекала, які можна купити в більшості магазинів канцелярських товарів Зазвичай їх продають в наборі по три, з великою кількістю всіляких вигинів і завитків

 

Папір.

Для малювання ідеально підходить папір для креслення, до того ж вона дешевша за кальку. Вона достатньо тонка, щоб дозволити вам накласти два листи або більш, не втративши при цьому деталей, що істотно допомагає при створенні схеми малюнка. Папір для креслення продається в наборах стандартного розміру, з них вам краще всього підійдуть розміри АЗ (420 х 297 мм) і А4 (297 х 210 мм). Для малювання вам також знадобляться прозора пластмасова лінійка, циркуль, транспортир і трикутники 45° і 60°. Хороші олівці для малювання і прості олівці вам просто необхідні.

Краще використовувати олівці і . Вам також знадобиться набір фломастерів і різноколірна крейда.

 

 

Існує багато пластичних матеріалів, які можна використовувати для моделі, наприклад твердий віск, натуральна або штучна глина, папьемаше і синтетичні матеріали, такі, як пластилін. Все це можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині.

Пластилін - економний засіб, оскільки він не застигає і його можна використовувати не один раз хоча пластилін не тане, на дотичних ділянках неминуче можуть бути спотворення форми. Тому для роботи з різними різьбленими прикрасами і відливанням краще використовувати жорсткіший матеріал.

 

Наждачний папір використовується для шліфовки виробів. Вона буває різному ступеню зернистості і робиться з різних матеріалів. Важливо, щоб підкладка у неї була гнучкою.

Окисел алюмінію часто зустрічається тільки в  грубому наждачному папері, і придбати її можна в магазинах «Зроби сам». Діє швидко і не відразу засолюється. Одна з кращих - синього кольору.

Папір з карбідом кремнію (сірого кольору) ідеальний в тих випадках, коли дерево спочатку оброблене шліфувальним генетиком. Швидко зношується.

Для шліфовки різьблення підходить папір з піною на виворітній стороні.       На виворітній стороні кожного листа надрукований номер, що показує ступінь абразивності. Чим нижче номер, тим грубіше абразив. Наприклад, папір із зернистістю № 40 - дуже груба № 1000 - найтонша. Краще вибирати папір середньої зернистості, приблизно № 240 для проблемних зон і № 320 - для тієї, що затерла. Для роботи зручніше нарізувати папір смужками, а не рвати на шматки.

 

 

Тонка дротяна вата зазвичай використовується для шліфовки виступаючих частин, але вона може знебарвити світле дерево.           
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


[10-02-16][Все для туристов]
Джиппинг на Свидовце (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Мадагаскар: етюди в багрових тонах (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австралія: корисні дрібниці (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Біблейські місця Йорданії (0)