П’ятниця
24-04-26
00:14

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Різьба по дереву навчальний посібник "Різьбитиму Сам"


Навчальний посібник "Різьбитиму Сам"
______________________________________________
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
Відійдіть подалі від малюнка і гарненько щ : подивитеся, чи не хочете ви внести до нього якісь  зміни. Тепер пора почати вирізувати.

 

Стамескою У-образной зробіть борозенку по зовнішньому контуру малюнка, ведучи кутом леза по малюнку У такому разі лезо точно піде навколо контура в зайвому дереві. Дрібні деталі можна на цьому етапі пропустити, обійшовши їх. Борозенки в зайвому дереві дадуть вам свого роду другий рівень безпеки і дозволять вибрати всі надлишки дерева з фону, не пошкодивши при цьому деревину на основному малюнку.

 

Будете ви використовувати молоток або немає в значній мірі залежить від типу дерева, по якому ви вирізуєте. Якщо дерево м'яке, то молоток вам не знадобиться, проте більшість різьбярів і в цьому випадку вважають за краще користуватися молотком, так малюнок виходить чіткішим.

1. У цьому виробі фон вибирається до однакового рівня. У міру того як буде рости ваша майстерність, ви зможете експериментувати з різними видами обробки фону.

2. Почніть вибирати надлишки дерева на 6 мм в глибину стамескою № 9. Користуйтеся молотком. Просувайтеся по напряму всередину, починаючи із зовнішнього краю, витримуйте постійну глибину і ріжте або по діагоналі, або під прямим кутом до волокна.

3. Не ріжте так глибоко, щоб висікати з дерева клини Поклопочіться про те, щоб ваші штрихи закінчувалися, не доходячи до борозенки, зробленою стамескою У-образной.

4. У міру заглиблення фону перейдіть на плоскішу стамеску, наприклад № 6, потім на І 4 або № 3. Це допоможе вам не виходити за рівень безпеки дуже рано,  штрихи, стежите за тим, щоб у вас була виразно видна фактура, яка виходить при використанні кожного інструменту. Це дасть вам цінний досвід, коли треба буде вирішувати, як ви остаточно оброблятимете ваш виріб.

 

Якщо вам треба зрізати багато фону, буде потрібно багато часу, перш ніж вам вдасться досягти того моменту, коли ви почнете вирізувати сам малюнок. Можна прискорити процес механічними засобами. Фасонна фреза, якщо вона у вас є, швидко видалить надлишки дерева, але при цьому стежите за тим, щоб при різьбленні не заходити за пунктирну лінію. Це дасть вам можливість не працювати стамескою, а різьблення придбає природний вигляд.

 

Про багато випадків, проте, для початку кращого попрацювати руками, так ви набудете значно більше досвіду.

 

1. Коли деревина на фоні вибрана до рівня безпеки, можна вибирати фон до рівня малюнка. Перш ніж почати, сплануйте, в якому порядку ви виконуватимете роботу, щоб спочатку вирізувати короткими перехресними штрихами і лише піт

працювати по волокну

2.         Ріжте вертикальними штрихами до самої борозенки, зробленою стамескою У-образной, але не намагайтеся з кожним штрихом зрізати дуже багато дерево. Спочатку тримаєтеся за лінією малюнка.

3.         Якщо скіс стамески направлений убік від малюнка, тримаєте інструмент вертикально; якщо він направлений до малюнка, поверніть інструмент під кутом назовні, щоб скіс різав вертикально.

4.         Глибина, до якої ви вирізуєте, дуже важлива, і ви повинні ретельно розрахувати силу натиску, з яким вирізуєте. Якщо натиск дуже слабкий, ви не зможете досягти потрібної глибини; якщо дуже сильний, на поверхні фону залишаться сліди стамески.

5.         Опуклі закруглення, наприклад у верхніх країв пелюсток, можуть бути виконані стамескою № 4. Інший варіант: зробіть ряд невеликих штрихів стамескою з крутішим вигином, ніж той, який ви вирізуєте.

6.         Витягнуті опуклі закруглення, наприклад в нижній частині листя, можуть бути виконані декількома штрихами ножомкосяком № 2 або пологою стамескою.

7.         Зробіть декілька обтісуючих штрихів, потім видалите трохи зайвої деревини з фону.

 

Кожна наколка для обробки малюнка і ріжучий штрих для вибірки надлишків дерева повинні бути виконані чисто. Не відколюйте дерево. Працюйте, переходячи від одного ступеня до іншої.  Нічого страшного, якщо навколо малюнка деревина фону трохи виступатиме. Просто видалите надлишки. Якщо ви не зробите цього відразу, потім вам доведеться знову зачищати основу.

 

Іноді, у міру того як просуватиметься різьблення, у вас може виникнути необхідність трохи змінити малюнок. На визначеному вже ви можете наткнутися на красиву структуру дерева, яку можна буде вдало «використовувати, внісши зміни до оригіналу. А може бути, навпаки, вам треба буде замаскувати помилку. Які б не були причини, якщо залишите за собою право вибору, ви отримаєте більше свободи в роботі.

 

Це не означає, що ви повинні бути сверхосторожни, нерішучі або сліпо слідувати малюнку, зрозуміло, якщо ви не займаєтеся реставрацією або виготовленням шаблону Ви як різьбяр маєте право вирішувати, як буде виконаний малюнок.

 

Щоб у вас був вибір, не треба відразу зрізати дерево строго по малюнку проста тому, що цей малюнок вже у вас перед очима. Хай рухи вашої стамески диктуються вигинами і закругленнями листя на малюнку. На ранніх етапах вашої кар'єри різьбяря, поки ви освоюєте ази майстерності і вивчаєте характеристики різних порід дерева, чим більше ви імпровізуватимете, тим краще. Хоч би тому, що малюнок - це всього лише уявний, а не реальний об'єкт.

 

Моделювання малюнка - момент, що дуже хвилює, оскільки тут ви даєте повну волю своєму таланту. Якщо можете, досліджуйте форму листа або квітки, аналогічної тому, який ви вирізуєте.

 

Робота від низьких ділянок до високих Якщо почати різьблення з вищих ділянок, а потім переходити до низьких, то різьблення неминуче виходить глибшим, ніж хотілося б. Тому краще, навпаки, спочатку зайнятися низькими ділянками (наскільки дозволяє дизайн), а потім вже переходити до високих.

 

Зовсім поряд з нижньою пелюсткою, за допомогою 6мм стамески № 3. Зріжте верхню частину стебла під гострим кутом до зниженої ділянки у підстави пелюстки, щоб намітити те, як стебло переходитиме до квітки використання стамески

2.         Встановивши нижню точку стебла, намітьте домінуючі кути листя, скосивши їх поверхню у напрямку до стебла 15мм стамескою № 3. На цей раз скористайтеся саме цим інструментом, щоб робити широкі штрихи. Це дасть вам досить плоску поверхню перед тим, як моделювати листя, і зменшить кількість дерева на внутрішніх краях листя, таким чином даючи легший доступ до прилеглого стебла.

3.         Потім виріжте те місце, де знаходяться черешки листя, прилеглі до основного стебла. Для цього використовуйте стамеску № 9.

з крутішим вигином для того, щоб розмітити рівні контурів, може бути ефективнішим, ніж використання пологих інструментів, оскільки одним штрихом можна обробити тільки дуже

маленька ділянка заготівки. Якщо використовувати плоскі стамески постійно, є шанс, що контур буде нечітким.

4. Центр квітки - це купол або серцевина, причому його сама виступаюча частина знаходиться на рівні поверхні дошки. Навколо розташовуються глибоко вирізані ділянки. Це робиться для того, щоб показати, що пелюстки виступають з нижчого рівня. Пелюстки накладаються один на іншій, і робити їх треба

на двох рівнях. Вирізування внутрішнього куполу вимагає попередніх наколок. Це робиться для того, щоб не піддавати сам купол тиску, коли стамеска входитиме в дерево. Використовуйте стамеску № 5.

5.         Пелюстки виконуються так само, наколками, за допомогою 9мм стамески № 4. Щоб прорізати жолобки, що позначають контури пелюсток навколо центрального куполу, і таким чином намітити контури пелюсток, використовуйте стамеску.

6.         Для того, щоб закруглювати центральний купол (серцевину), вам знадобляться два інструменти: маленька 6мм стамеска № 3 з вигином всередину для початкового моделювання, а потім стамеска № 5, щоб надати закінчену форму. Робіть розтинаючі удари кінчиком стамески, одночасно повертаючи лезо, щоб ріжуча кромка залишалася правильно наведеною і вирізувала купол по волокну.

7.         Продовжуйте вирізувати квітку легкими обстругуючими штрихами стамескою № 5, щоб додати кожній квітці шліфовану (ограновану) поверхню.

Схожої смеськи поспало полірувати дерево, ручку інструменту

треба лише злегка підводити. Це дасть штрихи мінімальної товщини і не дозволить лезу врізатися дуже глибоко.

8. Надайте форму стеблу за допомогою маленької стамески № 3 або використовуйте ножкосяк і просувайтеся вгору до центральної лінії. Переконаєтеся, що звуження у напрямку до стебла йде рівно. їли б різьблення виконувалося на грубішій деревині, при виконанні таких деталей могли б виникнути тріщини. Але навіть саме краще дерево розщеплюватиметься, якщо ви не володієте правильною технікою різьблення. Поширена помилка - спроби різати «вгору, не обертаючи уваги на те, що стамеска вгризається в різні шари деревини.

 

Використання неглибоких вигинів «лицем» до контура допоможе надати опуклу форму, але простіше вирізувати увігнуту поверхню з крутим вигином «особою» назовні І не видирайте дерево, як важелем, а акуратно вирізуйте його.

У міру того як ви моделюватимете свій виріб, непогано час від часу знімати його з верстака і ставити прямо. Коли на виріб падає бічне світло, вам легко визначити, якими виходять контури. Правильне освітлення також дуже важливе, коли ви прикрашаєте великі панелі високорельєфним різьбленням або якщо у вас є елементи перспективи.

 

Все рельєфне різьблення засноване на ефекті опуклих деталей, а також відкиданих тіней. Опуклі деталі - це виступаючі частини або піднесені ділянки виробу. Найчастіше це гладкі плоскі поверхні. Тіні досягаються підрізуванням частин виробу. Найголовніше - це «підвести» малюнок над поверхнею і прибрати враження може створити дуже товсте дерево. Для цього виробу підрізування проводите навколо листя і квітки і зовсім трохи - з боків основного стебла. Суть підрізування полягає в тому, щоб видалити частину деревини, що знаходиться за самим краєм виробу. Це досягається виконанням косих штрихів

вниз під краєм, наприклад, листя.

1.         Спочатку робіть зріз під кутом зразкового в 60° у напрямку до низу малюнка навколо листя.

2.         Потім зробіть другий зріз на рівні фону, щоб видалити зайве дерево. При цьому використовуйте або стамеску № 3, або ножкосяк, залежно від форми малюнка, хоча іноді модель може зажадати використання інструментів з сильнішим вигином.

3.         У прихованих ділянках для видалення надлишків дерева можна використовувати фігурну стамеску - клюкарзу (із загином вперед) або криволінійну стамеску. Цю ж техніку можна застосувати для підрізування

квітки і стебла.

 

плоськорельефной різьбленню не варто намагатися підрізати під дуже тупим кутом, оскільки буде важко чисто видалити надлишки.

 

1. Прожилки на листі можна вирізувати тригранною стамескою № 11. Зазвичай маленькі прожилки на листі вужчі, ніж серединний прожилок, а це означає, що вам знадобиться як мінімум Два розміри стамески № 11.

 

2. Для вирізування прожилків можна використовувати Уобразную стамеску. Міняючи натиск на інструмент, можна виконати найвужчі прожилки. Якщо штрихи виглядають дуже грубими, їх можна пом'якшити дуже легкою шліфовкою.

 

Коли ви закінчите вирізувати прожилки, виконаєте хвилясте різьблення по фону 6мм стамескою М 3.

 

Горельєфом ви можете оформити заготівку будь-якої товщини, починаючи від 25 мм і більше. У прикладі використана дошка завтовшки 50 мм. Всі основні прийоми залишаються практично тими ж. Проте ви повинні звернути особливу увагу на рівні контурів, необхідні для того, щоб створити ефект горельєфа. Для високорельєфного різьблення застосовуються три основні способи: робота з товстою деревиною, накладна техніка і метод аплікації.

 

 

Різьблення по товстій деревині. Найяскравіші горельєфи можна створити з дошки завтовшки 100 мм, що забезпечить виробу красивий «рух» деревного волокна. Ви можете використовувати навіть товщі шматки дерева - до 300 мм, за умови, що з виворітного боку вони будуть заглиблені, щоб запобігти розщеплюванню.

 

Деревина в центрі по-справжньому  товстої дошки містить більше вологи, чим по краях, тому заглиблення з вивороту дозволяє збалансувати товщину дерева і понизити ефект подальшого розширення або стиснення.

 

Накладна техніка. Свого часу цей метод широко використовувався у всьому декоративному різьбленні. Він заснований на принципі створення потрібних рівнів за допомогою блоків, які були заздалегідь вирізані і навіть частково покриті різьбленням. Коли блоки склеюють, зазвичай конфігурацію річних кілець мають в своєму розпорядженні ступені, щоб вирівняти природну корінь. Проте коли склеєні дерев'яні блоки розширюються або стискаються різною мірою, можуть виникнути проблеми: з часом будуть видні шви. Візуальний ефект може бути також змащений розломами у напрямі волокна, що неминуче відбудеться, коли блоки будуть склеєні.

 Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21



[09-10-14][Все для туристов]
Яремче? (0)

[09-09-19][Карпати]
Карпати г. Синячка (1400м) біля Яремче. (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Ісландська кухня (0)
[09-09-19][Яремче]
Стрибок над Водоспадом ПРобій в Яремче р. Прут. (0)