Субота
21-11-27
15:42

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Киргизстан: Великий Шовковий Шлях

Киргизстан: Великий Шовковий Шлях

Великий шовковий шлях, як торгова магістраль виник в III столітті до наший ери і проіснував до ХVI століття. Немало спустошливих воєн, руйнувань, пожарищ, голоду і мору бачили стародавні, торгові міста, розташовані уздовж шовкового шляху. Одні з них канули у вічність, залишивши нащадкам розвалини овіяні легендами, інші не раз палахкотіли у вогні, гинули і знов відроджувалися, щоб вражати мир багатством, синявою куполів, ажурною теракотовою вязью мавзолеїв і мечетей. Століттями шуміли різномовні, східні базари, сотні років по запорошених караванних дорогах везли для продажу європейцям дорогоцінні шовки і каміння, прянощі і фарбники, золото і срібло, екзотичних південних птахів і звірів.

Досягнення в історії
Великий шовковий шлях, одне з найбільш значних досягнень в історії світової цивілізації. Розгалужені мережі караванних доріг перетинали Європу і Азію від Середземномор'я ка Китаю і служили в епоху старовини і середньовіччя важливим засобом торгових зв'язків і діалогу між культурами Заходу і Сходу. Найбільш протяжна і магістральна ділянка шовкового шляху проходила через території Центральної Азії, у тому числі і Киргизстана. Каравани, завантажені шовком з Китаю, прянощами і самоцвітами з Індії, срібними виробами з Ірану, візантійськими полотнами, афросиабськой керамікою і багатьма іншими товарами йшли по пустелях Каракуми і Кизилкум, через оазиси Мерва і

Хорезма, безбережними степами Сари Арки; долали перевали Паміру, Тянь-шаня, Алтая, переправлялися через річки Мургаб, Амударью і Сирдарью.
На шляху караванів почали виникати і розцвітати багаті міста, торгово-ремісничі поселення, караван сараї. Туркменія - Мерв; Узбекистан - Бухара, Самарканд, Ургенч, Хива. Казахстан - Отрар, Туркестан, Тараз, Іспеджаб. Киргизія - Джуль, Суяб, Новокент, Баласагун, Борськоон, Таш-рабат, Ош, Узген.
Відпочинок у Карпатах

Європа і Азія
Європейські країни співробітничали і спілкувалися з країнами Азіатськими. Ойкумена еллінська зімкнулася з ойкуменою Сходу. І подібно до двох сполучених посудин такі різні цивілізації почали переливати один в одного свої пізнання. Артеріями що сполучали ці судини були, торгові шляхи. По ним провозилися не тільки товари, впродовж століть дороги ставали провідниками культур, наук, технологій і релігій. Центральна Азія, розташована між Китаєм і Індією на сході, між Персією і Аравією на півдні, Європейським миром на заході, Волгою і Сибіром на півночі, майже два тисячоліття стояла на перетині торгових шляхів.

Торгівля з Піднебесною

Одним з перших, хто описав цю торгову магістраль, історики рахують Китайського дипломата Чжань Цаня

що жив в I столітті до наший ери. Про те, що вже в цей період Центральна Азія опинилася втягнута в торгові відносини з Піднебесною, свідчать велика кількість китайських монет, бронзові дзеркала, залишки шовкових тканин, фрагменти фарфорового посуду китайського виробництва, виявлених при археологічних розкопках. Під впливом Китаю в Центральній Азії почало розвиватися шовківництво і папір робота, а від Центральної Азії Китай прийняв культивування винограду, люцерни, лука, бавовни, граната, волоського горіха, інжирного дерева і огірків.

Флорентійський трактат
Скромний службовець Флорентійського торгового дому Барді Франческа Паголотті повернувся в 1355 році після восьмилітньої відсутності додому до Італії, за його плечима залишилися чи тисячі Китайських, Арабських фарсахов і Європейських миль Великого Шовкового шляху. Він став автором безцінного фоліанта "Практика торгівлі, або твір про далекі землі, торгові заходи і інші предмети, відомості яких необхідно купцям всіх країн".

Шлях діалогу
Весь парадокс в

тому, що свою нинішню назву ця стародавня дорога отримала лише в ХIХ столітті за пропозицією Фердинанда фон Різтгофена, автора класичних праць по фізичній географії Китаю і орографії Азії, з легкої руки якого це найменування сьогодні прийняте повсюдно. Тепло зустрінуто світовою громадськістю вирішення ЮНЕСЬКО про реалізацію міжнародної програми "Великий Шовковий шлях-шлях діалогу, взаєморозуміння і зближення культур". Великий Шовковий шлях, немов птах Фенікс, починає своє відродження.
Сміливіше в дорогу! І Ви побачите прекрасні архітектурні споруди, познайомитеся з живописною природою, відчуєте спекотний вітер пустель, побачите сліпучі вершини гір, здивуєтеся красою птаха, що спурхнув.
Погляньте в минуле і в нім Ви побачите сьогоднішній день. Щасливої подорожі по Великій епосі і легендарному Шовковому шляху.[11-01-16][Все для туристів]
Галицький анабазис зі Швейком (0)

[09-08-31][Відпочинок і поради]
Ядерний туризм України (0)
[09-09-19][Карпати]
Панорами Карпатських Гір (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Болгарія: є привід! (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-15)
Переглядів: 1627 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: