Субота
25-02-08
06:26

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Пізанська башта, скільки ж років ще простоїть це диво, що накренилося?

Пізанська башта, скільки ж років ще простоїть це диво, що накренилося?

Дуже часто це всесвітньо відому будівлю прийнято розглядати як якась самостійна споруда, що стоїть десь на відшибі і що живе своїм самостійним життям...Насправді це не так. Пізанська башта - частина ансамблю міського собору Санта-Мария Маджоре в Пізе. Башта є дзвіницею собору і примикає до його північно-східного кута. Знаменитий соборний ансамбль в Пізе - шедевр середньовічної італійської архітектури.

Загальна інформация* (wikipedia.org):

Піза нськая башта (італ. Torre pendente di Pisa) (1360) - дзвонова башта, частина ансамблю міського собору Санта Марія Ассунта в місті Піза. Башта отримала прізвисько «Падаюча башта» і усесвітню популярність завдяки тому, що вона сильно нахилена і як би «падає».

Висота башти складає 55,86 м від землі на найнижчій стороні і 56,7 м на найвищій стороні. Ширина стенів в основі складає 4,09 м і вверху 2,48 м. Її маса оцінюється в 14453 т. Поточний нахил складає біля 3,97° (відхилення приблизно 3,9 м від вертикалі). Башта має 294 сходинки.

Створення комплексу почалося в 1063 році, коли на околиці міста, на зеленому лугу, було закладено будівлю ансамблю міського собору, що включив біломармуровий пятінефний собор, дзвіницю і баптістерій-крещальню. Так на віддаленій від міського центру площі утворився один з видатних творів середньовіччя, що надало величезну дію на розвиток італійською, та і всієї європейської архітектури. Першим будівельником храму був архітектор Буськетто, ймовірно, вихідець з Греції. На це указують як прізвище майстра, так і запропонована ним композиція собору, висхідна до ідей візантійської архітектури V століття. Відпочинок у Карпатах

В основному будівництво Пізанського собору було завершене в 1150-х роках. Така порівняно швидка споруда пояснюється тим, що майстри не витрачали час на зведення складних кам'яних зведень: перекриття центральної нефи виконане дерев'яним. Над порталами поміщені барвисті мозаїчні панно. Інтер'єр собору прикрашають позолочена стеля і численні мармурові скульптури.

Скульптурні роботи в храмі пов'язані з ім'ям видатного італійського майстра Никколо Пізано. Його скульптури нагадують мистецтво часів Римської імперії часів раннього християнства. Багато дослідників убачають в творчості Пізано перші проблиски епохи Ренесансу ("проторенессанс").

Справу отця продовжив його син, Джованні Пізано, що також багато працював над прикрасою храму. У вівтарі Пізанського собору підноситься колосальна статуя Христа. Дуже хороша мармурова готична кафедра (амвон) - роботи отця і сина Пізано, одна з головних достропрімечательностей собору. Кафедра багато прикрашена скульптурою і рельєфами роботи Никколо Пізано, виконаними близько 1260 року. В цілому ж внутрішнє убрання собору сильно постраждало під час пожежі 1596 року.

Коли архітектор Джованні ді Симоні відновив роботи, відхилення верхнього карниза башти від вертикалі складало 50 сантиметрів. Ризик був дуже великий. Тому, закінчивши п'ятий колонадний поверх, він припинив роботу. У 1350 році, коли відхилення від вертикалі складало вже 92 сантиметри, за роботу взявся архітектор Томазо ді Андреа. Він підвів наступний поверх з похилого боку на 11 сантиметрів, а дзвінницю «завалив» убік, протилежну нахилу. Лише після цього він поставив над вісьма ярусами башти дзвіницю з бронзовим дзвоном. Так, через 164 роки будівництво башти нарешті було завершене. Правда, вона виявилася укороченою на чотири поверхи і без даху. А за задумом перших архітекторів перший поверх її повинен був бути високим, потім 10 поверхів з балконами, 12-й поверх - дзвінниця, а вінчати кампаніллу повинен був дах. Загальна висота башти передбачалася 98 метрів.

Існують різні припущення, що пояснюють причини нахилу нещасливої башти. Дослідники допускають можливість, що Бонанно, мабуть, використовував насоси для відкачування води, чого у жодному випадку не можна було робити. Оскільки він будував круглу споруду, насоси, мабуть, були в центрі башти - подалі від стенів. Відкачана вода стікала в один бік - у напрямі річки Арно.

Висота башти складає 56 метрів, діаметр - 15 метрів. На вершину башти ведуть сходи в 294 ступені, піднявшись по яких на самий верх можна оглянути всю округу і. здивується тому, як же башта до цих пір стоїть! Усесвітньо нині відомий вчений Галілей використовував Пізанську башту для своїх дослідів. З верхнього її поверху він кидав різні предмети, щоб довести, що швидкість падіння не залежить від ваги падаючого тіла.

Питання стійкості башти почало цікавити інженерів практично відразу після її будівництва, оскільки башта не просто похила - вона падає, відхилення від вертикалі збільшується. Зараз воно складає більше чотирьох метрів. Її намагалися укріплювати і в XVIII, і в XIX столітті. Грунтовні роботи були проведені в 1994 році, коли була встановлена система свинцевих противаг для утримання башти, і в 2001 році. Небезпеки падіння немає, але башта продовжує нахилятися на декілька міліметрів в рік.

Тепер на оглядовий майданчик знову можуть підніматися туристи, милуватися красою і усвідомлювати, що знаходяться вони на одній з найвідоміших світових визначних пам'яток. Один лише питання турбує багато людей: скільки ж років ще простоїть це диво, що накренилося?



[10-02-09][Все для туристів]
Ґринджоли — зі сміхом до перемоги! (0)

[09-08-31][Відпочинок за кордоном.]
Знаменитий льодовик Періто-морено! (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Драгобрат (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Найдорожчі види сексу (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-09-19)
Переглядів: 1090 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: