Неділя
24-07-14
19:09

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Різьба по дереву навчальний посібник "Різьбитиму Сам"


Навчальний посібник "Різьбитиму Сам"
______________________________________________
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
У старих підручниках по різьбленню цей термін уживається для опису малюнка, що залишається на поверхні і, по суті, плоского, але фон при цьому злегка заглиблений. Ця техніка хороша для відробітку ковзання інструменту по вигинах малюнка. Фон заглиблюється лише трохи. У нашому прикладі фон заглиблений на 3 мм. Ця техніка дає хорошу практику заглиблення фону на однакову глибину. Щоб перевірити глибину, подивитеся на виріб під кутом і порівняєте боковини. Тут дуже стануть в нагоді дволопатеві прямі стамески № 3 або 4, але для рівного прорезиванія

у вузьких місцях незамінна клюкарза об'єкти в плоськорельефной різьбленні, наприклад фрукт в нашому малюнку, можна злегка змоделювати, було б дурне робити їх плоскими. Це говорить про те, що малюнок і техніка йдуть рука в руку в одному місці добре одне, в іншому - інше.

 

Щоб плоскі поверхні все ж таки виступали, фон часто виконується в пунктирній манері, штампується або «грунтується». Для цієї роботи можна скористатися цвяхом, але, як ви самі розумієте, це не дуже зручно. Кернер з великою кількістю крапок можна виготовити з бруска м'якого металу або стрижня трикутним напилком. Спочатку зробіть ряд паралельних жолобків, потім другий - перпендикулярно першому, і у вас вийдуть рівні пірамідки. Кернери можна виготовити різних розмірів. У деяких магазинах є і готові штампи з такими малюнками, як зірки, жолуді або квіти. Їх можна використовувати для створення візерунчастого фону.

 

Заснуй різників існує думка, що штампування треба уникати, оскільки вона часто застосовується для того, щоб замаскувати погану роботу. Іноді так воно і буває, але вообщето штампування - це дуже корисний прийом, що дозволяє зробити контур виразнішим по контрасту.

 

Техніка, споріднена контурному різьбленню, але при цьому опуклі ділянки повністю моделюються. Предмет, що зображається, не виступає над навколишньою поверхнею, а фон зазвичай йде всередину, «за» предмет, що зображається. Плоськовиємчатую різьблення ще називають заглибленим рельєфом. Цей термін застосовується також для стародавньої єгипетської техніки рельєфу, де предмет змальований контурним різьбленням, а потім змодельований. Навколишня поверхня не є частиною декору, вона просто формує рамку навколо рельєфу, і фон не заглиблюється.

 

Хоча в словниках інталіо визначається як Н турний» або «гравірований», різьбярі часто застосовують цей термін в більш специфічному значенні В якомусь  сенсі це протилежність рельєфу оскільки найбільш опуклі ділянки малюнка вирізані найглибше.

Цей вид різьблення використовується як негативна схема, щоб підкреслити м'який матеріал, або сформовать гіпсовий зліпок або композицію, або просто перенести зображення на інший матеріал. Цим видом різьблення виконували персні - печатки і друк, який залишав відбиток на воску.

 

Контррельєф як форму для відбитку, нічого підрізати не треба, але малюнок повинен мати «ескіз». • Це означає, що стінки повинні хоч трохи виступати, щоб матеріал можна було вийняти, не зламавши його.

 

У контррельєфі надзвичайно важлива акуратність

і точне різьблення. На стадії вирезиванія контура використовується тригранна стамеска № 11: закруглений штрих цією стамескою краще підходить для того, щоб виконати плавний перехід контура, чим гострий штрих стамескою У-образной. Не забудьте, що треба різати усередині контурних ліній. Основні поглиблення виконуються глибокою стамескою, наприклад № 9, щоб краї леза не рвали дерево.

Якщо ви вирізуватимете акуратно, вийде цілком рівна поверхня, так що шліфувати доведеться дуже мало. Зазвичай для контррельєфу на плоских поверхнях потрібні тільки інструменти з прямим лезом.

 

Цей термін (італійський варіант «бассорільево») давно використовується для позначення плоськорельефной скульптури, де найбільша опуклість предмету, що зображається, складає менше половини глибини реального предмету. Самий кращий приклад ілюзії глибини при виключно плоскому рельєфі - це монети. Ця техніка може підійти для меблів і інших предметів, схильних до зносу, для невеликих предметів і тих, які добре видно зблизька.

 

Середній рельєф - це коли предмет вирізується в половину своєї природної товщини. За словами історика Д. Кенедея, «меццорільево» дає, мабуть, найвдалішу комбінацію повного злиття з архітектурою і достатньої свободи для самостійного творчого виразу з боку скульптора» («Що таке мистецтво). Цікаво, що для того, щоб створити враження рельєфу, різьбяр повністю зачищає (звільняє) фон.

 

Горельєф - це зображення предмету приклад в три чверті його товщини і більш. Це припускає значну частку роботи по підрізуванню фону, ІЩЯ б форми виступили над поверхнею. Глибокі виїмки високорельєфного різьблення вимагають великих витрат часу і ретельної роботи з інструментами тому, якщо рамка знаходиться на рівні первинної поверхні, це створює непотрібні труднощі. Ча1 ще всього фон рельєфу заглиблюється повністю до самих країв і поміщається в окрему рамку з дощок.  Глибокі порожнечі горельєфа можна виконати напівкруглою стамескою. Злегка позначивши круг, затисніть ручку стамески між долонями і повертайте інструмент Аналогічна техніка широко римськими скульпторами, що працювали по каменю, і ефект іноді вельми очевидний. Фігурні стамески - клююкарзи також дуже хороші для інтенсивного підрізування, яке потрібне досить часто.

Ми вже відзначали, що пунктир, виконаний для фону неглибокого рельєфу, підкреслює контраст і чіткість зображення, проте у високорельєфному різьбленні він не потрібний, оскільки тінь створюють форми.

 

У аплікації (прорізному накладному різьбленню) малюнок вирізується часто контурним різьбленням, потім повністю відділяється від фону і, нарешті, прикріпляється до іншої дошки, яка і служить йому фоном. У результаті результат повинен вийти таким же, як при рельєфному різьбленні, особливо якщо помістити її в дублену рамку Техніка дозволяє вирізувати форми практично круглими, створюючи ефект горельєфа. Аплікації кріпляться до стіни або дошки, часто в скільки шарів. Цей спосіб може мати свої переваги, оскільки дозволяє економити матеріал, полегшує підрізування або дає прекрасний ефект, якщо різьблений виріб виконаний з деревини, що контрастує за кольором з фоном. Після перекладу малюнка на дерево його по контуру вирізують пилою, а потім кріплять до верстака або лави шурупами. Прорізне накладне різьблення дозволяє вирізувати виріб на виворітній стороні, що створює ефект підрізування, але працювати на виворітній стороні треба після того, як деталь звільнять від фону. Зрозуміло, вся інша і підрізування повинні виконуватися до того На виріб зняли з верстака. Часто різьблення на ізнаочно стороні може бути виконана.

 

Прорізне накладне різьблення - це, по суті, прорізне різьблення, прикріплене до фону. При прорізі різьбленню фон відсутній, оскільки його вибирають повністю. Треба також добре продумати, як триматимуться елементи. Бажано, щоб вони трохи накладалися на раму. Після вирізування негатив різьблення виконується так само, як будь-який рельєф. Залежно від розташування, можливо, доведеться вирізувати обидві сторони. В цьому випадку різьблення стає по-справжньому  скульптурним, і різьблені деталі можуть виступати за рамку.

 

У одному і тому ж творі можуть попадатися декілька варіантів рельєфу, особливо якщо на виробі групується ряд предметів. Щоб зобразити велику глибину, застосовується декілька візуальних ефектів Різниця в розмірі між елементами розташування різних елементів, перспектива або співвідношення різних позицій Щ все це допомагає передати глибину. Вибір глибини рельєфу може залежати від відстані до глядача, освітлення і бажаного емоційного ефекту.

 

Малюнок, матеріал і інструменти - ось головні складові будь-якого ремесла. Малюнок може бути почерпнутий з історичних матеріалів або придуманий самим майстром. Різьбяреві можуть замовити різьблення з самих різних сортів деревини. Щоб як слід перевести малюнок на матеріал, треба знати, як уміло працювати з інструментами, будь то пила або модифікована стамеска, призначена тільки для спеціальних випадків.

Матеріал повинен добре «тримати» форму, тобто при виборі дерева треба брати до уваги конкретне розташування деталей, глибину рельєфу, тонкість деталей, властивості структури дерева і обробку.

Наприклад, вирізувати тонкі деталі з червоного дуба, з його яскраво вираженою текстурою, - суще покарання.  Дуже опукле волокно може змастити тонкі ті ні. З іншого боку, по американській липі, з її світлою текстурою, вирізувати легко, але деревина у липи м'яка і легко брудниться. При рельєфному різьбленні надлишки дерева віддаляються (проводиться вибірка деревини) з одного боку бруска, тому треба по думати про фортецю і стабільність використовуваного сміття та деревини. Слід також відзначити, що інструменти, якими ви користуєтеся, повинні завжди бути у хорошому стані. Вони повинні бути гострими, і зберігати їх треба належним чином. Брусок деревини, з яким ви працюєте, повинен бути добре закріплений.

 

Велика частина декоративної роботи починається з малювання. Правильно підібраний, чіткий малюнок, з урахуванням особливостей використовуваної деревини, її твердості, текстури є запорукою успіху. На цьому етапі не слід економити час і краще все продумати заздалегідь. Складний малюнок може зажадати безлічі удосконалень. Якщо малюнок треба вміщати в певний простір, спочатку просто механічно змалюйте периметр. Потім помістите зверху кальку і починайте малювати ескіз. Щоб внести корективи, покладете зверху ще один лист кальки. Після численних змін малюнок стає трудноразлічимим, так що перемальовуйте його повністю і приберіть непотрібні шари кальки. І нарешті, переведіть малюнок на матеріал, використовуючи копіювальний папір, фотокопію або, якщо малюнок повторюється, лекало.

 паніруючи  подумайте над тим де ви помістите свій виріб і з якої відстані на нього дивитимуться архітектурному творі відстань може бути вельми значною. і вам доведеться враховувати це при плануванні вашого виробу. Потовк в церкві зажадає опуклого різьблення, яке добре видно з підлоги. Але декоративна тарілка може бути вирізана тонше і хитромудро, оскільки висіти буде

у одномдвух метрах від глядача. Це відноситься і до роботи з меблями.

 

Орієнтуючись по двомірному малюнку, треба уміти уявити собі об'ємне зображення. Як радять підручники по різьбленню, корисно виконати модель з глини. Хоча ця техніка зазвичай асоціюється з скульптурою, для різьблення теж часто використовують глиняні моделі.

У роботі, що вимагає перспективи, модель просто необхідна. Через модель можна зрозуміти загальний об'єм виробу і співвідношення його частин. Модель - це всього лише ескіз, і не варто витрачати час на дрібні деталі і текстуру. Вносити зміни в глині дуже легко, це економить нескінченний годинник різьблення, коли виправляєш помилки. Зробіть модель - і переходите до самого різьблення.

 

Зачистка. Після того, як малюнок переведений на

болванку, а болванка закріплена на верстаку або робочому столі, перше завдання - відокремити частину, яку

ви вирізуватимете, від фону. Це називається зачисткою (або звільненням фону) .большой тригранною стамескою або стамескою № 9 проводиться канавка навколо малюнка, приблизно в 1,5 мм від контура. Зовні канавки матеріал зачищається (віддаляються надлишки дерева) до необхідного рівня фону. В більшості випадків це чисто механічна операція, але вона, абсолютно очевидно, визначає співвідношення об'ємів на виробі. Її треба виконувати з обережністю, а в найскладніших місцях дерево краще не прибирати.

 

 

Контур. Потім обкреслюється (наноситься) контур малюнка. Стамески вибираються так, щоб вони відповідали вигинам контура або лініям малюнка. Стамеску найчастіше ставлять перпендикулярно поверхні матеріалу і притискують, щоб вийшла вертикальна стінка. Непотрібна частина матеріалу повинна відпадати, як клини.       

 

При увігнутому контурі скіс ріжучої кромки штовхає інструмент назовні у напрямку до, цим надлишкам і тримати вертикальну стінку важко. Інструмент можна злегка нахилити убік від роботи, щоб створити вертикальну стінку.

 

При опуклому контурі внутрішня сторона леза створює вертикальну стінку, а скіс відкидає стружку Залежно від того, який повинен бути рельєф, можливо, доведеться навіть обкреслювати контур не один раз.

 

Прорубування. Коли обкреслювання контура вже йде повним ходом, виконується попереднє вирівнювання фону - проруб  Використовується полога стамеска. Для звичайної процедури підійде модифікована дволопатева стамеска № 3 із закругленими крилами, та, що схожа на ложку. Але особливо вона хороша для важких місць або для зачистки після підрізування, оскільки ріже по діагоналі. Вона може бути також перевернута і використана для моделювання опуклих предметів, щоб уникнути небезпеки подряпати роботу інструментом з гострими кутами.
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


[10-02-09][Все для туристів]
Прощавай, зимо! (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Білорусь: визначні пам'ятки (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Замбія: для любителів екстриму (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Ісламська Республіка Іран (0)