Четвер
24-06-13
21:56

1. Təqdimat Ukrayna istirahət, şəhər Yaremche [23]
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche [23]
3. Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [23]
4. عرض الباقي في أوكرانيا، Yaremche المدينة [23]
5. Aanbieding van die res in die Oekraïne, die stad Yaremche [23]
6. Aurkezpena Ukrainan gainerako, hiria Yaremche [23]
7. Прэзентацыя Адпачынку ва Украіну, горад Яремче [23]
8. Представяне на почивка в Украйна, гр. Yaremche [23]
9. Trình bày của các phần còn lại tại Ukraina, thành phố Yaremche [23]
10. Cyflwyniad o'r gweddill yn yr Wcrain, Yaremche ddinas [23]
11. Ներկայացում մնացածը Ուկրաինայում, քաղաքը Yaremche [23]
12. Prezantasyon rès la nan Ikrèn, Yaremche lavil [23]
13. यूक्रेन में आराम की प्रस्तुति, शहर Yaremche [23]
14. Presentatie van de rest in de Oekraïne, de stad Yaremche [23]
15. Παρουσίαση της υπόλοιπης στην Ουκρανία, πόλη Yaremche [23]
16. პრეზენტაცია დანარჩენი უკრაინაში, ქალაქ Yaremche [23]
17. Presentación do resto da Ucraína, cidade Yaremche [23]
18. Præsentation af resten i Ukraine, by Yaremche [23]
19. Ettekanne ülejäänud Ukraina linn Yaremche [23]
20. מצגת של שאר באוקראינה, בעיר Yaremche [23]
21. פּרעזענטירונג פון די מנוחה אין אוקריינא, שטאָט יאַרעמטשע [23]
22. Penyajian sisanya di Ukraina, kota Yaremche [23]
23. Cur i láthair ar an chuid eile san Úcráin, chathair Yaremche [23]
24. Kynning á hvíla í Úkraínu, borg Yaremche [23]
25. Presentación del resto de Ucrania, ciudad Yaremche [23]
26. Presentazione del resto in Ucraina, città Yaremche [23]
27. Presentació de la resta d'Ucraïna, ciutat Yaremche [23]
28. 介绍在乌克兰各地,市Yaremche [23]
29. 其餘介紹在烏克蘭,城市Yaremche [23]
30. 프레 젠 테이션 우크라이나의 나머지 부분, 도시 Yaremche [23]
31. Presentation of Ukraine ceteris civitas Yaremche [23]
32. Iepazīstināšana ar pārējo Ukrainā, pilsētas Yaremche [23]
33. Pristatymas Ukrainoje poilsio, miestas Yaremche [23]
34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche [23]
35. Penyajian sisanya di Ukraine, bandar Yaremche [23]
36. Preżentazzjoni tal-bqija fl-Ukrajna, belt Yaremche [23]
37. Präsentation der Rest in der Ukraine, Stadt Yaremche [23]
38. Presentasjon av resten i Ukraina, by Yaremche [23]
39. ارائه تفریح و سرگرمی در اوکراین ، شهرستان Yaremche [23]
40. Prezentacja reszta na Ukrainie, miasto Jaremcze [23]
41. Apresentação do resto da Ucrânia, cidade Yaremche [23]
42. Презентация Отдыха в Украину, город Яремче [12]
43. Prezentarea restul în Ucraina, oraş Yaremche [23]
44. Презентација остатак у Украјини, град Иаремцхе [23]
45. Prezentácia zo zvyšku na Ukrajine, mesto Yaremche [23]
46. Predstavitev počitka v Ukrajini, mesto Yaremche [23]
47. Uwasilishaji wa mapumziko ya Ukraine, mji Yaremche [23]
48. การนำเสนอส่วนที่เหลือในยูเครน, เมือง Yaremche [23]
49. Sunum Ukrayna dinlenme, şehir Yaremche [23]
50. Bemutatása a többi ukrajnai városban Yaremche [23]
51. Презентація Відпочинку в Україні, місто Яремче [10]
52. ڈیمو یوکرائن میں باقی کی، شہر Yaremche [23]
53. Pagtatanghal ng mga pahinga sa Ukraine, lungsod Yaremche [23]
54. Esittely loput Ukrainan kaupunki Yaremche [23]
55. Présentation du reste en Ukraine, ville Yaremche [23]
56. Prezentacija odmora u Ukrajini, gradu Yaremche [23]
57. Prezentace ze zbytku na Ukrajině, město Yaremche [23]
58. Presentation av resten i Ukraina, stad Yaremche [23]
59. プレゼンテーションウクライナの残りの部分、都市Yaremche [23]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche » 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche

У категорії матеріалів: 23
Показано матеріалів: 1-13
Сторінки: 1 2 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · ПереглядамFtuar për të kaluar një pushim të paharrueshme! ;-) Vilë është në Yaremche, Ivano-Frankivsk, Ukrainë. 1 km nga rruga qendrore. qasje të asfaltuara të objektit dhe parkimi në një distancë prej 20 m. e re dy shtëpiza për 4 -6 njerëzit.

2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Переглядів: 1441 | Додав: vechervkarpatah | Дата: 11-02-10 | Коментарі (0)

Vilë mbrëmjes në Karpate "Le të festuar Vitin e Ri dhe Vitit të Ri për të Yaremche.
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Переглядів: 1382 | Додав: vechervkarpatah | Дата: 11-02-09 | Коментарі (0)

28 arsye për të parë Yaremche:
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Переглядів: 712 | Додав: vechervkarpatah | Дата: 11-02-08 | Коментарі (0)

Nga Arcade e "mbrëmjes në Karpate" për shërimin burimet 10min - në këmbë. Në vend ka qenë prej kohësh burim i respektuar, lumë çuditshme që filloi të bredhë nëpër thellësitë e tokës e bën rrugën e tij në tokë. Burimi thesar të çmuar për njerëzit e etur. E tij të filtruar dhe infused në thellësi të ujit të tokës - pije më të shijshme në botë që rikthen forcë, kthimin e shëndetit. Huzulschyna i mbuluar me një rrjet të dendur lumenj, creeks dhe burimet. Të lidhur me to jetën e përditshme të malësorëve, si në të gjitha moshat hutsuly me respekt, me frikë shenjtë trajtohet me ujë të pastër, bark shëndetshëm, i është dhënë njeriut nga Perëndia ... A nuk qëndrojnë dhe ju jeni indiferent në burim! Organizojë ai - ajo ka një pije të gjatë të njerëzve që rrjedhin prej saj janë të lumenjve, të pasur dhe të bukur do të jetë natyra e tokës së tyre amtare.
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Переглядів: 979 | Додав: vechervkarpatah | Дата: 11-02-08 | Коментарі (0)

Krijuar në 1992 për të ruajtur dhe mbarështimit artiodactyl. Sipërfaqe 5.3 ha, e ndarë në 6 seksione. Gjendet 200 metra nga arcade e "mbrëmjes në Karpate"
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Переглядів: 729 | Додав: vechervkarpatah | Дата: 11-02-07 | Коментарі (0)

I Arcade Prut lumit "mbrëmjes në Karpate" 15min ecin. Nga lumenjtë e Arcade Zhonka "mbrëmjes në Karpate" 10min ecin.
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Переглядів: 669 | Додав: vechervkarpatah | Дата: 11-02-07 | Коментарі (0)

Spa evropian dhe niveli Botërore. Krenaria dhe Business Card Ukrainë këtë BUKOVEL dimër. Winter Holiday - para së gjithash t'u çlodhur. Se dimrit, kur tërë bota e mbuluar me borë batanije, asgjë nuk kujton e zhurmës së jetës së përditshme. Soditje e peizazheve të pabesueshëm, udhëtime natyrës, qielli të ndritshme ndritshëm në një natë të ftohtë - kështu që ju nuk do të shihni një tjetër në një kohë të ndryshme të vitit, shumë më pak të ulur në zyrë.
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Переглядів: 902 | Додав: vechervkarpatah | Дата: 11-02-06 | Коментарі (0)

Karpate ... Blue Mountains në kapele të bardhë si mbështetës të qiellit. Diku në malësi, një re e vetme i tëri nga bredh bukur të lartë. Dhe dielli po del - ai i shkrirë, të tretur në mesin e maja nxirë u zhduk ... Duket se ka jetuar mbi kalë dhe Fraksionet, rozpravyly i fuqishëm i tij kedrat e kurorës, Beeches, larches, u bë e ndritshme malësorëve zelenokvitnyy qilim, melodi e gëzuar dukej në mal lumenj. hije të ndryshme të pjerrësi të fituar nga malet Karpate në stinët e ndryshme. borë e trashë të gjelbër,, pyll madhështor qëndron në dimër. Luan butë e gjelbër në pranverë dhe verë, i mbuluar me ar ndonjëherë në vjeshtë. Lashtë dhe gjithmonë të ri, unik në përrallë zanash-mal e tij magjik ...
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Переглядів: 922 | Додав: vechervkarpatah | Дата: 11-02-06 | Коментарі (0)

Në periudhën e luftërave ka tërhequr turistët pushime në këto shtëpi konvikt dhe vila Yaremche - "Parajsa", "Mariton", "Gutsulka", "Pier", "Genetsiana", "Deti Syri", "Vilgrot", "Lviv zonjat", "Stokrutka. Dhomat ishin të modeste - deri në luks. Kostoja e shtëpisë konvikt - 4-8 PLN në ditë.
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Переглядів: 1083 | Додав: vechervkarpatah | Дата: 11-02-06 | Коментарі (0)

Deri në 1899, është ndërtuar vila pesëdhjetë prej druri dhe guri. Pronarët e tyre kanë qenë zotërinj Barautsevich, Bull, Chekalyuk, E. Fishler, M. Fishler, Dr Gelerter Dr Grader (dy), Halpern, Hirsch, Kavetsky, Princesha Juliana Luzhinina, Kozlovsky (dy), Kegler (dy), Krizhanovsky farmacisti, Qengji (dy), këshilltar për Lutsky, Medushinsky, Karl Obst, këshilltar Ogirko, Perfetsky, Rapacki, mbledhës shefi i taksave Rosenfeld, Shiner, Skshinsky, Skupnevich inxhinier Shporek (shtatë), Këshilltar Shtentsel, Tuller, Dr Volyanskiy, HSE, Zgiglyar (dy ) Zofalova (dy). Mesatarisht, ndërtimi i një vilë me vlerë 7.000 €.
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Переглядів: 989 | Додав: vechervkarpatah | Дата: 11-02-06 | Коментарі (0)

Arkeologjike në zonën e Yaremche gjetur pak. Puna e famshme Pasternak shkencëtar Jaroslav (1892 - 1969) "Stanislavschina në pleqëri të vjetër", kemi gjetur dëshmi se në fshatin e Dora, në një luginë e thellë malore në Prut, gjendet në 1874 nga disa pjesë të ndryshme të mjeteve stralli i syrovtsa nadbuzhanskogo. Ajo ishte një thesar i ashtu-quajtur stralli, që vërteton lidhjet praistorichnoy Stanislavschiny Volhynia perëndimore, atëherë me të këmbimit, i cili shkoi nga rrethinat e Vladimir - Volyn përgjatë lumit Bug, dhe Seret në Podnistrove dhe Pokuttia.
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Переглядів: 843 | Додав: vechervkarpatah | Дата: 11-02-03 | Коментарі (0)

Perla e Karpateve janë quajtur Yaremche. peizazhe ekzotike, shërimin e burimeve, monument i shquar arkitektonike, një histori të gjatë dhe interesante të rajonit, kulturë unike dhe gjuhën e hutsuls sinqertë bëri tërheqje turistike Yaremche më të famshëm në rajonin e Karpateve.
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Переглядів: 1032 | Додав: vechervkarpatah | Дата: 11-02-03 | Коментарі (0)

Yaremche qytetit për të rishikuar dhe për të vizituar vende interesante të tilla si:
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Переглядів: 690 | Додав: vechervkarpatah | Дата: 11-02-02 | Коментарі (0)

1-13 14-23