Неділя
19-05-26
13:33

1. Təqdimat Ukrayna istirahət, şəhər Yaremche [23]
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche [23]
3. Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [23]
4. عرض الباقي في أوكرانيا، Yaremche المدينة [23]
5. Aanbieding van die res in die Oekraïne, die stad Yaremche [23]
6. Aurkezpena Ukrainan gainerako, hiria Yaremche [23]
7. Прэзентацыя Адпачынку ва Украіну, горад Яремче [23]
8. Представяне на почивка в Украйна, гр. Yaremche [23]
9. Trình bày của các phần còn lại tại Ukraina, thành phố Yaremche [23]
10. Cyflwyniad o'r gweddill yn yr Wcrain, Yaremche ddinas [23]
11. Ներկայացում մնացածը Ուկրաինայում, քաղաքը Yaremche [23]
12. Prezantasyon rès la nan Ikrèn, Yaremche lavil [23]
13. यूक्रेन में आराम की प्रस्तुति, शहर Yaremche [23]
14. Presentatie van de rest in de Oekraïne, de stad Yaremche [23]
15. Παρουσίαση της υπόλοιπης στην Ουκρανία, πόλη Yaremche [23]
16. პრეზენტაცია დანარჩენი უკრაინაში, ქალაქ Yaremche [23]
17. Presentación do resto da Ucraína, cidade Yaremche [23]
18. Præsentation af resten i Ukraine, by Yaremche [23]
19. Ettekanne ülejäänud Ukraina linn Yaremche [23]
20. מצגת של שאר באוקראינה, בעיר Yaremche [23]
21. פּרעזענטירונג פון די מנוחה אין אוקריינא, שטאָט יאַרעמטשע [23]
22. Penyajian sisanya di Ukraina, kota Yaremche [23]
23. Cur i láthair ar an chuid eile san Úcráin, chathair Yaremche [23]
24. Kynning á hvíla í Úkraínu, borg Yaremche [23]
25. Presentación del resto de Ucrania, ciudad Yaremche [23]
26. Presentazione del resto in Ucraina, città Yaremche [23]
27. Presentació de la resta d'Ucraïna, ciutat Yaremche [23]
28. 介绍在乌克兰各地,市Yaremche [23]
29. 其餘介紹在烏克蘭,城市Yaremche [23]
30. 프레 젠 테이션 우크라이나의 나머지 부분, 도시 Yaremche [23]
31. Presentation of Ukraine ceteris civitas Yaremche [23]
32. Iepazīstināšana ar pārējo Ukrainā, pilsētas Yaremche [23]
33. Pristatymas Ukrainoje poilsio, miestas Yaremche [23]
34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche [23]
35. Penyajian sisanya di Ukraine, bandar Yaremche [23]
36. Preżentazzjoni tal-bqija fl-Ukrajna, belt Yaremche [23]
37. Präsentation der Rest in der Ukraine, Stadt Yaremche [23]
38. Presentasjon av resten i Ukraina, by Yaremche [23]
39. ارائه تفریح و سرگرمی در اوکراین ، شهرستان Yaremche [23]
40. Prezentacja reszta na Ukrainie, miasto Jaremcze [23]
41. Apresentação do resto da Ucrânia, cidade Yaremche [23]
42. Презентация Отдыха в Украину, город Яремче [12]
43. Prezentarea restul în Ucraina, oraş Yaremche [23]
44. Презентација остатак у Украјини, град Иаремцхе [23]
45. Prezentácia zo zvyšku na Ukrajine, mesto Yaremche [23]
46. Predstavitev počitka v Ukrajini, mesto Yaremche [23]
47. Uwasilishaji wa mapumziko ya Ukraine, mji Yaremche [23]
48. การนำเสนอส่วนที่เหลือในยูเครน, เมือง Yaremche [23]
49. Sunum Ukrayna dinlenme, şehir Yaremche [23]
50. Bemutatása a többi ukrajnai városban Yaremche [23]
51. Презентація Відпочинку в Україні, місто Яремче [10]
52. ڈیمو یوکرائن میں باقی کی، شہر Yaremche [23]
53. Pagtatanghal ng mga pahinga sa Ukraine, lungsod Yaremche [23]
54. Esittely loput Ukrainan kaupunki Yaremche [23]
55. Présentation du reste en Ukraine, ville Yaremche [23]
56. Prezentacija odmora u Ukrajini, gradu Yaremche [23]
57. Prezentace ze zbytku na Ukrajině, město Yaremche [23]
58. Presentation av resten i Ukraina, stad Yaremche [23]
59. プレゼンテーションウクライナの残りの部分、都市Yaremche [23]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche » 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche

Ski turistik është numri 1 në Ukrainë Bukovel.

Ski turistik është numri 1 në Ukrainë Bukovel.

Spa evropian dhe niveli Botërore. Krenaria dhe Business Card Ukrainë këtë BUKOVEL dimër. Winter Holiday - para së gjithash t'u çlodhur. Se dimrit, kur tërë bota e mbuluar me borë batanije, asgjë nuk kujton e zhurmës së jetës së përditshme. Soditje e peizazheve të pabesueshëm, udhëtime natyrës, qielli të ndritshme ndritshëm në një natë të ftohtë - kështu që ju nuk do të shihni një tjetër në një kohë të ndryshme të vitit, shumë më pak të ulur në zyrë.

Më mirë akoma, shtoni fun colorful pushime relaksuese - sportet dimërore. Ky kombinim - koktej të fortë për të ngarkuar me gaz dhe shëndetësore për tërë vitin. Kjo pushimeve të dimrit mund të quhet më aktive, të dobishme për mendjen dhe trupin. Ajo mund të japë shtysë, jo vetëm në vitin e ri, por në një jetë të re!
Kjo ndihmon për të zgjedhur një vend për t'u çlodhur është për shijen tuaj. vendpushimet e skive janë përshkruar në tërësinë e tyre: ashensorët, shtigje, hotele, restorante me qira, makinave. informacion shtesë do të ndihmojë të marr hotel paraprakisht dhe librin një dhomë në një kohë të përshtatshme për ju. Ajo do të jetë interesante për të mësuar informacion historik dhe gjeografik për vendin e zgjedhur për t'u çlodhur dhe natyrisht, me objektet turistike, të cilat mund të vizitohen në kohë të lirë. Pra, ju nuk prohaynuyete një minutë e pushimit tuaj të çmuar! Lartësia mesatare e Maleve Karpate - 1200-1400 metra. Më të larta lartësi 2061 metra Goverla, ajo është në shpinë të Malit të Zi, i cili ndan Transcarpathian dhe Ivano-Frankivsk rajon. Dëborë mbuluar në malet zakonisht ka rreth pesë muaj - nga nëntori në mars. Për zhvillimin e infrastrukturës ski turizëm, i cili përfshin llozha ski, vendpushime, hotele, restorante dhe më shumë.
Malet janë të vendosura në katër rajonet e Ukrainës: Lviv, Transcarpathian, Ivano-Frankivsk dhe Chernivtsi. Rajon gjithashtu është i ndarë në dy pjesë konvencionale - dhe Karpateve dhe Transcarpathia. Megjithatë, me gjeografinë e rajonin e Karpateve të përfshijë edhe Ternopil dhe rajon Khmelnytsky. Kjo është për shkak të faktit se në, Lviv Ternopil dhe rajone Khmelnytsky janë kreshtat e malit piktoresk të kodrave - dhe lindi Tovtry (emri lokal në Ternopil dhe Khmelnytsky rajone - Medobory). Në mes të lindi Tovtry në njërën anë dhe Malet Karpate, nga ana tjetër shkon lumë i lundrueshëm të fuqishme - Dniestër. Kështu, disa terrenit të ngjashme, është pothuajse i lirë nga fusha e rrjetit të lumit, që të bashkuar vendin përreth Dniestër formuar "atdheut të vogël" për homogjenitet lokale popullsisë Ukrainian e gjuhës, traditave të ngjashme, historia e përbashkët dhe fatin.
Historia e rajonit të tokës-Karpate shumëngjyrëshe në të kaluarën e largët ka jetuar Scythians, Sarma-ty, Thracians, Celts, Goths, Alans, Avaret, bullgarët dhe shumë vende të tjera. Këto zona janë populluar kryesisht popullata e Ukrainës në shekullin e XI u bë qendra e principatës Galician, në fund të shekullit XII bashkohen në një shtet me principata Volyn. Galicia-Vo-lynska shtetëror ka ekzistuar deri në shekullin e XIV në mes, më pas ka vizituar këto toka, si pjesë e Lituanisë, Polonisë, dhe në shekullin e XVIII kanë qenë të ndara në mes të Rusisë dhe Austrisë: territori i Lviv moderne, Transcarpathian, Ivano-Frankivsk dhe rajonet Chernivtsi lihen në Austri, dhe territorit përreth e Ternopil dhe Khmelnytsky rajone ishin të sunduar nga Rusia. Në gjysmën e parë të shekullit XX këtyre tokave të njëjta janë pa marrëveshje me Makfaksin mes Çekosllovakisë (Transcarpathia).
Bukovel vendosur në Palianyts'a simpatik seleschi brenda 27 km. qytetin e Kalush.
Çmimet e akomodimit dhe të ushqimit në g.Yaremche më e ulët se Bukovele në nivelin e njëjtë të shërbimit: cottages rehat me banjo moderne, frigoriferë, TV satelitor, të mobiluar tastefully me mobilje të reja, origjinale prej druri kryesisht prodhojnë lokale.
 
Dhe për të marrë në vendpushimin shumë më të mirë të skive në Ukrainë e Bukovel klasës Evropian është vetëm 50 minuta me autobus ose 20-30 minuta me taksi.

Si të merrni transportit të tyre
Transportin e vet me të gjitha qytetet e Ukrainës ju duhet të shkoni për të Ivano-Frankivsk (me përjashtim të Chernivtsi dhe Uzhgorod).
Nga Irkutsk të Bukovel (110 km), nëpër qytet Nadvirna, Yaremche fshat Mykulychyn, Tatar.
Nuk është parkimi falas Bukovel


[11-01-16][Все для туристів]
Веселкові полотна (0)

[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Легенда про заснування Ворохти (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
День бабака (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки Індії (1)

Категорія: 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Додав: vechervkarpatah (11-02-06)
Переглядів: 690 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: