Субота
24-07-20
04:25

1. Təqdimat Ukrayna istirahət, şəhər Yaremche [23]
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche [23]
3. Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [23]
4. عرض الباقي في أوكرانيا، Yaremche المدينة [23]
5. Aanbieding van die res in die Oekraïne, die stad Yaremche [23]
6. Aurkezpena Ukrainan gainerako, hiria Yaremche [23]
7. Прэзентацыя Адпачынку ва Украіну, горад Яремче [23]
8. Представяне на почивка в Украйна, гр. Yaremche [23]
9. Trình bày của các phần còn lại tại Ukraina, thành phố Yaremche [23]
10. Cyflwyniad o'r gweddill yn yr Wcrain, Yaremche ddinas [23]
11. Ներկայացում մնացածը Ուկրաինայում, քաղաքը Yaremche [23]
12. Prezantasyon rès la nan Ikrèn, Yaremche lavil [23]
13. यूक्रेन में आराम की प्रस्तुति, शहर Yaremche [23]
14. Presentatie van de rest in de Oekraïne, de stad Yaremche [23]
15. Παρουσίαση της υπόλοιπης στην Ουκρανία, πόλη Yaremche [23]
16. პრეზენტაცია დანარჩენი უკრაინაში, ქალაქ Yaremche [23]
17. Presentación do resto da Ucraína, cidade Yaremche [23]
18. Præsentation af resten i Ukraine, by Yaremche [23]
19. Ettekanne ülejäänud Ukraina linn Yaremche [23]
20. מצגת של שאר באוקראינה, בעיר Yaremche [23]
21. פּרעזענטירונג פון די מנוחה אין אוקריינא, שטאָט יאַרעמטשע [23]
22. Penyajian sisanya di Ukraina, kota Yaremche [23]
23. Cur i láthair ar an chuid eile san Úcráin, chathair Yaremche [23]
24. Kynning á hvíla í Úkraínu, borg Yaremche [23]
25. Presentación del resto de Ucrania, ciudad Yaremche [23]
26. Presentazione del resto in Ucraina, città Yaremche [23]
27. Presentació de la resta d'Ucraïna, ciutat Yaremche [23]
28. 介绍在乌克兰各地,市Yaremche [23]
29. 其餘介紹在烏克蘭,城市Yaremche [23]
30. 프레 젠 테이션 우크라이나의 나머지 부분, 도시 Yaremche [23]
31. Presentation of Ukraine ceteris civitas Yaremche [23]
32. Iepazīstināšana ar pārējo Ukrainā, pilsētas Yaremche [23]
33. Pristatymas Ukrainoje poilsio, miestas Yaremche [23]
34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche [23]
35. Penyajian sisanya di Ukraine, bandar Yaremche [23]
36. Preżentazzjoni tal-bqija fl-Ukrajna, belt Yaremche [23]
37. Präsentation der Rest in der Ukraine, Stadt Yaremche [23]
38. Presentasjon av resten i Ukraina, by Yaremche [23]
39. ارائه تفریح و سرگرمی در اوکراین ، شهرستان Yaremche [23]
40. Prezentacja reszta na Ukrainie, miasto Jaremcze [23]
41. Apresentação do resto da Ucrânia, cidade Yaremche [23]
42. Презентация Отдыха в Украину, город Яремче [12]
43. Prezentarea restul în Ucraina, oraş Yaremche [23]
44. Презентација остатак у Украјини, град Иаремцхе [23]
45. Prezentácia zo zvyšku na Ukrajine, mesto Yaremche [23]
46. Predstavitev počitka v Ukrajini, mesto Yaremche [23]
47. Uwasilishaji wa mapumziko ya Ukraine, mji Yaremche [23]
48. การนำเสนอส่วนที่เหลือในยูเครน, เมือง Yaremche [23]
49. Sunum Ukrayna dinlenme, şehir Yaremche [23]
50. Bemutatása a többi ukrajnai városban Yaremche [23]
51. Презентація Відпочинку в Україні, місто Яремче [10]
52. ڈیمو یوکرائن میں باقی کی، شہر Yaremche [23]
53. Pagtatanghal ng mga pahinga sa Ukraine, lungsod Yaremche [23]
54. Esittely loput Ukrainan kaupunki Yaremche [23]
55. Présentation du reste en Ukraine, ville Yaremche [23]
56. Prezentacija odmora u Ukrajini, gradu Yaremche [23]
57. Prezentace ze zbytku na Ukrajině, město Yaremche [23]
58. Presentation av resten i Ukraina, stad Yaremche [23]
59. プレゼンテーションウクライナの残りの部分、都市Yaremche [23]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche » 34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche

У категорії матеріалів: 23
Показано матеріалів: 1-13
Сторінки: 1 2 »

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · ПереглядамПоканети да поминат незаборавен одмор! ;-) Вилата е во Yaremche, Ивано-Frankivsk, Украина. 1 км од централното пат. Асфалтирани пристап до објектот и паркинг, на растојание од 20 м Новите две колиби за 4 -6 луѓе.

34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche | Переглядів: 603 | Додав: vechervkarpatah | Дата: 11-02-10 | Коментарі (0)

Вечер во вилата Карпатите "Ајде да ја прослават Нова година и новогодишни празници да Yaremche.

28 причини за да ја видите Yaremche:

Од аркада на "Вечер во Карпатите" на лековитите исвори 10мин - пеш. Во државата веќе подолго време се почитува извор, чудни струја, што заскитале во длабочините на земјата го прави својот пат на земјата. Извор скапоценото богатство за жедни луѓе. Неговиот филтрираат и внесе во вода длабочините на земјата - повеќето вкусни пијат во светот која ја враќа силата, здравје се враќа. Huzulschyna покриен со густа мрежа потоци, реки и извори. Поврзани со нив секојдневниот живот на планинари, како и во сите векови hutsuly со почит, со восхит и стравопочит како света вода за да се третираат чист, здрав стомак, му е дадена на човекот од Бога ... Не остане и да се остане рамнодушен кон изворот! Организира тоа - тоа има долга пијалок на луѓе што произлегуваат од неа, се реки, богати и убави ќе бидат на природата на нивната родна земја.

Креирано во 1992 година да се зачува и одгледување artiodactyl. Површина 5,3 хектари, поделена во 6 делови. Се наоѓа на 200 метри од аркада на "Вечер во Карпатите"

На реката Prut аркада "вечер во Карпатите" 15мин одење. Од страна на реките Zhonka аркада "вечер во Карпатите" 10мин одење.

Спа европски и светски ниво. Гордост и бизнис картичка Украина оваа зима BUKOVEL. Зимски одмор - прв од сите се релаксираат. Дека зимата, кога целиот свет опфатени со снег ќебиња, ништо не потсетува на бучавата на секојдневниот живот. Контемплација на чудесната пејзажи, природа патувања, светли ѕвезденото небо во ладен ноќ - така што вие нема да видите остатокот во различни период од годината, а уште помалку седат во канцеларија.

Карпатите ... Сината Планина во бели капи како поддршка на небото. Некаде во планините, една облак зависник од убава елка врвот. И сонцето излегува - тоа се стопи, растворени меѓу чадот врвови исчезна ... Се чини дека живееле на коњи и фракции, rozpravyly своите силни круна кедри, буки, larches, стана посветла zelenokvitnyy тепих планинците, весели мелодија звучеше во планинските потоци. Разни нијанси на добивка падина од Карпатите во различни сезони. Дебела-зелени, снег, величествената шума стои во зима. Игра благ зелен во пролет и лето, а понекогаш и обложен со злато во есен. Античка и секогаш ново, единствен во својата бајка магична планина ...

Во меѓувоениот период го привлече туристите одмор во овие домови и куќи Yaremche - "рај", "Mariton", "Gutsulka", "Пјер", "Genetsiana", "Море око", "Vilgrot", "Лавов дами", "Stokrutka. Собите беа скромни - се на Facebook за луксуз. Цената на студенскиот дом - 4-8 PLN дневно.

До 1899 година, е изградена педесетина дрвени и камени вили. Нивните сопственици биле господа Barautsevich, Бул, Chekalyuk, Е. Фишлер, М. Фишлер, д-р д-р Gelerter човек кој степенува (две), Халперн, Хирш, Kavetsky, принцезата Јулијана Luzhinina, Козловски (две), Kegler (две), фармацевтот Krizhanovsky, Јагнето (две), советник на Lutsky, Medushinsky, Карл Obst, советник Ogirko, Perfetsky, Rapacki, главен собирач на данок Розенфелд, Shiner, Skshinsky, Skupnevich инженер Shporek (седум), советник Shtentsel, Tuller, д-р Volyanskiy, HSE, Zgiglyar (две ) Zofalova (два). Во просек, изградбата на вила во вредност од 7.000 €.

Археолошки наоди од областа Yaremche најде малку. Работата на познатиот научник Јарослав Пастернак (1892 - 1969) "Stanislavschina во прастариот стариот" ќе најдеме докази дека во селото на Дора, во планинската клисура на Prut, пронајдени во 1874 година од страна на неколку различни парчиња кремени орудија од nadbuzhanskogo syrovtsa. Тоа беше т.н. кремен богатство, која потврдува линкови praistorichnoy Stanislavschiny западниот Volhynia, а потоа со Бартер, кој замина од периферијата на Владимир - Volyn по течението на реката бубачки, и Seret во Podnistrove и Pokuttia.

Бисер на Карпатите се нарекуваат Yaremche. Егзотични пејзажи, лековитите исвори, извонреден архитектонски споменик, долга и интересна историја на регионот, уникатен културата и јазикот на искрена hutsuls не Yaremche најпознатата туристичка атракција во регионот Карпатите.

Градот Yaremche да се видат и да ги посетат интересни места како што се:

1-13 14-23