Вівторок
19-10-15
03:14

1. Təqdimat Ukrayna istirahət, şəhər Yaremche [23]
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche [23]
3. Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [23]
4. عرض الباقي في أوكرانيا، Yaremche المدينة [23]
5. Aanbieding van die res in die Oekraïne, die stad Yaremche [23]
6. Aurkezpena Ukrainan gainerako, hiria Yaremche [23]
7. Прэзентацыя Адпачынку ва Украіну, горад Яремче [23]
8. Представяне на почивка в Украйна, гр. Yaremche [23]
9. Trình bày của các phần còn lại tại Ukraina, thành phố Yaremche [23]
10. Cyflwyniad o'r gweddill yn yr Wcrain, Yaremche ddinas [23]
11. Ներկայացում մնացածը Ուկրաինայում, քաղաքը Yaremche [23]
12. Prezantasyon rès la nan Ikrèn, Yaremche lavil [23]
13. यूक्रेन में आराम की प्रस्तुति, शहर Yaremche [23]
14. Presentatie van de rest in de Oekraïne, de stad Yaremche [23]
15. Παρουσίαση της υπόλοιπης στην Ουκρανία, πόλη Yaremche [23]
16. პრეზენტაცია დანარჩენი უკრაინაში, ქალაქ Yaremche [23]
17. Presentación do resto da Ucraína, cidade Yaremche [23]
18. Præsentation af resten i Ukraine, by Yaremche [23]
19. Ettekanne ülejäänud Ukraina linn Yaremche [23]
20. מצגת של שאר באוקראינה, בעיר Yaremche [23]
21. פּרעזענטירונג פון די מנוחה אין אוקריינא, שטאָט יאַרעמטשע [23]
22. Penyajian sisanya di Ukraina, kota Yaremche [23]
23. Cur i láthair ar an chuid eile san Úcráin, chathair Yaremche [23]
24. Kynning á hvíla í Úkraínu, borg Yaremche [23]
25. Presentación del resto de Ucrania, ciudad Yaremche [23]
26. Presentazione del resto in Ucraina, città Yaremche [23]
27. Presentació de la resta d'Ucraïna, ciutat Yaremche [23]
28. 介绍在乌克兰各地,市Yaremche [23]
29. 其餘介紹在烏克蘭,城市Yaremche [23]
30. 프레 젠 테이션 우크라이나의 나머지 부분, 도시 Yaremche [23]
31. Presentation of Ukraine ceteris civitas Yaremche [23]
32. Iepazīstināšana ar pārējo Ukrainā, pilsētas Yaremche [23]
33. Pristatymas Ukrainoje poilsio, miestas Yaremche [23]
34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche [23]
35. Penyajian sisanya di Ukraine, bandar Yaremche [23]
36. Preżentazzjoni tal-bqija fl-Ukrajna, belt Yaremche [23]
37. Präsentation der Rest in der Ukraine, Stadt Yaremche [23]
38. Presentasjon av resten i Ukraina, by Yaremche [23]
39. ارائه تفریح و سرگرمی در اوکراین ، شهرستان Yaremche [23]
40. Prezentacja reszta na Ukrainie, miasto Jaremcze [23]
41. Apresentação do resto da Ucrânia, cidade Yaremche [23]
42. Презентация Отдыха в Украину, город Яремче [12]
43. Prezentarea restul în Ucraina, oraş Yaremche [23]
44. Презентација остатак у Украјини, град Иаремцхе [23]
45. Prezentácia zo zvyšku na Ukrajine, mesto Yaremche [23]
46. Predstavitev počitka v Ukrajini, mesto Yaremche [23]
47. Uwasilishaji wa mapumziko ya Ukraine, mji Yaremche [23]
48. การนำเสนอส่วนที่เหลือในยูเครน, เมือง Yaremche [23]
49. Sunum Ukrayna dinlenme, şehir Yaremche [23]
50. Bemutatása a többi ukrajnai városban Yaremche [23]
51. Презентація Відпочинку в Україні, місто Яремче [10]
52. ڈیمو یوکرائن میں باقی کی، شہر Yaremche [23]
53. Pagtatanghal ng mga pahinga sa Ukraine, lungsod Yaremche [23]
54. Esittely loput Ukrainan kaupunki Yaremche [23]
55. Présentation du reste en Ukraine, ville Yaremche [23]
56. Prezentacija odmora u Ukrajini, gradu Yaremche [23]
57. Prezentace ze zbytku na Ukrajině, město Yaremche [23]
58. Presentation av resten i Ukraina, stad Yaremche [23]
59. プレゼンテーションウクライナの残りの部分、都市Yaremche [23]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche » 34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche

Птичарникот не е фарма со елени и диви свињи.

Птичарникот не е фарма со елени и диви свињи.

Креирано во 1992 година да се зачува и одгледување artiodactyl. Површина 5,3 хектари, поделена во 6 делови. Се наоѓа на 200 метри од аркада на "Вечер во Карпатите"
   
Елен. Еден од најголемите дури и копитари. Телесна должина над 2,5 м, тежина 300 килограми. За машките карактеристичните разгранети рогови, со почетокот на пролетта, секоја година се разликуваат. Таа се храни со најразлични растителна храна. Живее семејството групи, каде што лидерите на најсилните мажјаци, иако на стадото секогаш води стари жени. Парењето се одвива од третата декада на септември и трае 2-3 недели, придружуван од жестоки борби мажи и гласно рикање. Во втората половина на мај - почетокот на јуни женскиот раѓа еден, ретко две olenyat. Во студена и снежна зима преговори во стада во години да се одржи на мира.
Биче дивината. Поврзан hooved, крупен должината на телото до 1,75 м, живеат тежина - 120-250 килограми во одделна сметка - до 350 килограми, висината на гребенот до 1 м, со релативно кратки нозе. Во возрасен маж canines. Сештојади животни, активна во текот на ноќта, се чуваат толкаво мнозинство, само еден осамен стар предлог законот и се скитнички живот. Парењето се одвива во ноември-декември. Бременоста 16 - 17 недели, во март, раѓање до 10 прасиња. Прасињата до три месеци на возраст имаат оригинална слика - на грбот и од страните или предадете на светлината лента.
Европската икрата. Најмалиот членови на елени семејство, тежина на мажјаците и 40 килограми, жените до 35 килограми. За машките карактеристичните рогови со три шилци, кои се поставени во октомври-ноември, а се формираат на нивно место нови. Во текот на летото се одржи на сам, во зима се создаде мала стадо, столчиња стари жени. Feed за различни растителна храна. Парењето се одвива од крајот на јули до средината на август, раѓањето на две мај, ретко еден или три деца.
Фокс. Предатор од семејството куче. Тело издолжена, тенки, должина - 90 см муцка остар, релативно кратки нозе, но силен, дозволувајќи им на лисицата да се направи долго скокови, која им помага на меки опашка. Фокс крзно светло црвена боја.
Главно се населуваат отворени површини. Во дупки бегаат пред прогонот, лошото време и за време на размножување. На лов обично во вечерните часови. Се хранат со разни мали цицачи.
Копаше длабоко во дупката е склон на 1 - 1,5 m, а потоа тече подземен за 3 - 4 метри карактеристика - повеќе локалитети.
Во крајот на март женската раѓа 5-6 lysenyat. Во почетокот на мај vypovzayut на дупки игра еден на друг. А јуни веќе учествуваат во лов.
Важноста на лисица и како вредно лов и индустриски крзно кои носат животни.

Почитувани посетители на Карпатите.
Посета на патишта и одморалишта места, ги следат правилата на животната средина режим!

Дали:
- Отстапува од трасата, на маршот;
- Чадот и отпадоци, а не да го разгорат огнот во одредени места;
- Кубат цвеќиња и дрвја штета;
- Уништи гнезда на птици;
- Направете создава бучава.


[10-02-16][All for the tourists of]
Rollers for all tastes (0)

[09-09-19][Карпати]
Панорами Карпатських Гір (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Чилі: істина в провині (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Альпи - добре, а Карпати - краще! (0)

Категорія: 34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche | Додав: vechervkarpatah (11-02-07)
Переглядів: 408 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: