Субота
19-10-19
02:03

1. Təqdimat Ukrayna istirahət, şəhər Yaremche [23]
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche [23]
3. Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [23]
4. عرض الباقي في أوكرانيا، Yaremche المدينة [23]
5. Aanbieding van die res in die Oekraïne, die stad Yaremche [23]
6. Aurkezpena Ukrainan gainerako, hiria Yaremche [23]
7. Прэзентацыя Адпачынку ва Украіну, горад Яремче [23]
8. Представяне на почивка в Украйна, гр. Yaremche [23]
9. Trình bày của các phần còn lại tại Ukraina, thành phố Yaremche [23]
10. Cyflwyniad o'r gweddill yn yr Wcrain, Yaremche ddinas [23]
11. Ներկայացում մնացածը Ուկրաինայում, քաղաքը Yaremche [23]
12. Prezantasyon rès la nan Ikrèn, Yaremche lavil [23]
13. यूक्रेन में आराम की प्रस्तुति, शहर Yaremche [23]
14. Presentatie van de rest in de Oekraïne, de stad Yaremche [23]
15. Παρουσίαση της υπόλοιπης στην Ουκρανία, πόλη Yaremche [23]
16. პრეზენტაცია დანარჩენი უკრაინაში, ქალაქ Yaremche [23]
17. Presentación do resto da Ucraína, cidade Yaremche [23]
18. Præsentation af resten i Ukraine, by Yaremche [23]
19. Ettekanne ülejäänud Ukraina linn Yaremche [23]
20. מצגת של שאר באוקראינה, בעיר Yaremche [23]
21. פּרעזענטירונג פון די מנוחה אין אוקריינא, שטאָט יאַרעמטשע [23]
22. Penyajian sisanya di Ukraina, kota Yaremche [23]
23. Cur i láthair ar an chuid eile san Úcráin, chathair Yaremche [23]
24. Kynning á hvíla í Úkraínu, borg Yaremche [23]
25. Presentación del resto de Ucrania, ciudad Yaremche [23]
26. Presentazione del resto in Ucraina, città Yaremche [23]
27. Presentació de la resta d'Ucraïna, ciutat Yaremche [23]
28. 介绍在乌克兰各地,市Yaremche [23]
29. 其餘介紹在烏克蘭,城市Yaremche [23]
30. 프레 젠 테이션 우크라이나의 나머지 부분, 도시 Yaremche [23]
31. Presentation of Ukraine ceteris civitas Yaremche [23]
32. Iepazīstināšana ar pārējo Ukrainā, pilsētas Yaremche [23]
33. Pristatymas Ukrainoje poilsio, miestas Yaremche [23]
34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche [23]
35. Penyajian sisanya di Ukraine, bandar Yaremche [23]
36. Preżentazzjoni tal-bqija fl-Ukrajna, belt Yaremche [23]
37. Präsentation der Rest in der Ukraine, Stadt Yaremche [23]
38. Presentasjon av resten i Ukraina, by Yaremche [23]
39. ارائه تفریح و سرگرمی در اوکراین ، شهرستان Yaremche [23]
40. Prezentacja reszta na Ukrainie, miasto Jaremcze [23]
41. Apresentação do resto da Ucrânia, cidade Yaremche [23]
42. Презентация Отдыха в Украину, город Яремче [12]
43. Prezentarea restul în Ucraina, oraş Yaremche [23]
44. Презентација остатак у Украјини, град Иаремцхе [23]
45. Prezentácia zo zvyšku na Ukrajine, mesto Yaremche [23]
46. Predstavitev počitka v Ukrajini, mesto Yaremche [23]
47. Uwasilishaji wa mapumziko ya Ukraine, mji Yaremche [23]
48. การนำเสนอส่วนที่เหลือในยูเครน, เมือง Yaremche [23]
49. Sunum Ukrayna dinlenme, şehir Yaremche [23]
50. Bemutatása a többi ukrajnai városban Yaremche [23]
51. Презентація Відпочинку в Україні, місто Яремче [10]
52. ڈیمو یوکرائن میں باقی کی، شہر Yaremche [23]
53. Pagtatanghal ng mga pahinga sa Ukraine, lungsod Yaremche [23]
54. Esittely loput Ukrainan kaupunki Yaremche [23]
55. Présentation du reste en Ukraine, ville Yaremche [23]
56. Prezentacija odmora u Ukrajini, gradu Yaremche [23]
57. Prezentace ze zbytku na Ukrajině, město Yaremche [23]
58. Presentation av resten i Ukraina, stad Yaremche [23]
59. プレゼンテーションウクライナの残りの部分、都市Yaremche [23]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche » 34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche

Ски центар е број 1 во Украина Bukovel.

Ски центар е број 1 во Украина Bukovel.

Спа европски и светски ниво. Гордост и бизнис картичка Украина оваа зима BUKOVEL. Зимски одмор - прв од сите се релаксираат. Дека зимата, кога целиот свет опфатени со снег ќебиња, ништо не потсетува на бучавата на секојдневниот живот. Контемплација на чудесната пејзажи, природа патувања, светли ѕвезденото небо во ладен ноќ - така што вие нема да видите остатокот во различни период од годината, а уште помалку седат во канцеларија.

Уште подобро, да додадете шарени забава релаксирачки одмор - зимски спортови. Оваа комбинација - силен коктел за цената на бодрост и здравје за целата година. Оваа зима одмор може да се нарече најактивните, корисни за телото и умот. Тоа може да даде импулс, не само во новата година, туку во нов живот!
Тоа им помага да се избере место да се опуштите е да вашиот вкус. Летувалишта се опишани во целост: лифтови, патеки, хотели, ресторани, рент а кар. Дополнителни информации ќе ви помогне земам хотел во однапред и се резервира соба во погодно време за вас. Тоа ќе биде интересно да се научат историски и географски информации за избраната место да се опуштите и се разбира, со туристички капацитети, што може да биде посетен во вашиот одмор. Значи, вие не prohaynuyete една минута од вашето драгоцено одмор! Просечната височина на Карпатите - 1200-1400 метри. Највисока Goverla висина 2061 метри, се наоѓа на 'рбетот на Црна Гора, која го дели Transcarpathian и Ивано-Frankivsk регионот. Снежната покривка на планината обично има околу пет месеци - од ноември до март. За ски-туризмот, развојот на инфраструктурата, која вклучува скијање домови, одморалишта, хотели, ресторани и многу повеќе.
Планини се наоѓаат во четири региони на Украина: Лавов, Transcarpathian, Ивано-Frankivsk и Черновци. Регионот, исто така е конвенционално поделена на два дела - и Карпатите и Transcarpathia. Меѓутоа, со географијата на Карпатите регион исто така, вклучуваат и Ternopil Khmelnytsky регионот. Ова се должи на фактот дека во Лавов, Ternopil и Khmelnytsky региони се живописни планински сртови на ридови - и создаден Tovtry (локално име во Ternopil и Khmelnytsky региони - Medobory). Помеѓу создаден Tovtry од една страна и на Карпатите, од друга страна работи на моќни пловни патишта - Dniester. Така, неколку слични предели, е речиси испразнет од Квебек и реката мрежа, која ги обедини земјата околу Dniester формираа "мала татковина" за локалните украински населението хомогеност на јазикот, слични традиции, заедничка историја и судбина.
Историја на земјиштето Карпатите регионот шарена во далечното минато таму живееле Скитите, Sarma-парти, Тракијци, Келти, Готи, Alans, Аварите, Бугарите и многу други народи. Овие области се населени претежно украински население во XI век, стана центар на галициски кнежевство, на крајот на XII век споени во една држава со Volyn кнежевство. Галиција-Vo-lynska држава постоела се до средината на XIV век, а подоцна го посети овие земји, како дел од Литванија, Полска, и во XVIII век беа поделени меѓу Русија и Австрија: на територијата на модерна Лавов, Transcarpathian, Ивано-Frankivsk и Черновци региони отстапен на Австрија, и околните територијата на региони Ternopil и Khmelnytsky беа обземени од Русија. Во првата половина на XX век, истите тие земји беа прераспределени меѓу Чехословачка (Transcarpathia).
Bukovel наоѓа во поставен seleschi Palianyts'a во 27 км. градот Kalush.
Цени на сместување и оброци во g.Yaremche значително пониски од Bukovele на исто ниво на услуга: смиреноста куќички со современи купатила, фрижидери, сателитска ТВ, вкусно опремен со нов, оригинален дрвен мебел, главно локални производи.
 
И да се дојде до најдобрите ски-центар во Украина на европските класа Bukovel е само 50 минути со автобус или со такси 20-30 минути.

Како да се стигне со свој превоз
Превоз на свој со сите градови од Украина ќе мора да одат на Ивано-Frankivsk (освен Черновци и Uzhgorod).
Од Иркутск да Bukovel (110 км) низ градот Nadvirna, Yaremche Mykulychyn село, татарски.
Има Bukovel е бесплатен паркинг


[10-10-10][Все для туристів]
Гірськолижні карпати. (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Місто-примара Кіпру - Фамагуста (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Сербія: відпочинок і лікування (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Замбія: для любителів екстриму (0)

Категорія: 34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche | Додав: vechervkarpatah (11-02-06)
Переглядів: 481 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: