Неділя
19-05-19
10:47

1. Təqdimat Ukrayna istirahət, şəhər Yaremche [23]
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche [23]
3. Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [23]
4. عرض الباقي في أوكرانيا، Yaremche المدينة [23]
5. Aanbieding van die res in die Oekraïne, die stad Yaremche [23]
6. Aurkezpena Ukrainan gainerako, hiria Yaremche [23]
7. Прэзентацыя Адпачынку ва Украіну, горад Яремче [23]
8. Представяне на почивка в Украйна, гр. Yaremche [23]
9. Trình bày của các phần còn lại tại Ukraina, thành phố Yaremche [23]
10. Cyflwyniad o'r gweddill yn yr Wcrain, Yaremche ddinas [23]
11. Ներկայացում մնացածը Ուկրաինայում, քաղաքը Yaremche [23]
12. Prezantasyon rès la nan Ikrèn, Yaremche lavil [23]
13. यूक्रेन में आराम की प्रस्तुति, शहर Yaremche [23]
14. Presentatie van de rest in de Oekraïne, de stad Yaremche [23]
15. Παρουσίαση της υπόλοιπης στην Ουκρανία, πόλη Yaremche [23]
16. პრეზენტაცია დანარჩენი უკრაინაში, ქალაქ Yaremche [23]
17. Presentación do resto da Ucraína, cidade Yaremche [23]
18. Præsentation af resten i Ukraine, by Yaremche [23]
19. Ettekanne ülejäänud Ukraina linn Yaremche [23]
20. מצגת של שאר באוקראינה, בעיר Yaremche [23]
21. פּרעזענטירונג פון די מנוחה אין אוקריינא, שטאָט יאַרעמטשע [23]
22. Penyajian sisanya di Ukraina, kota Yaremche [23]
23. Cur i láthair ar an chuid eile san Úcráin, chathair Yaremche [23]
24. Kynning á hvíla í Úkraínu, borg Yaremche [23]
25. Presentación del resto de Ucrania, ciudad Yaremche [23]
26. Presentazione del resto in Ucraina, città Yaremche [23]
27. Presentació de la resta d'Ucraïna, ciutat Yaremche [23]
28. 介绍在乌克兰各地,市Yaremche [23]
29. 其餘介紹在烏克蘭,城市Yaremche [23]
30. 프레 젠 테이션 우크라이나의 나머지 부분, 도시 Yaremche [23]
31. Presentation of Ukraine ceteris civitas Yaremche [23]
32. Iepazīstināšana ar pārējo Ukrainā, pilsētas Yaremche [23]
33. Pristatymas Ukrainoje poilsio, miestas Yaremche [23]
34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche [23]
35. Penyajian sisanya di Ukraine, bandar Yaremche [23]
36. Preżentazzjoni tal-bqija fl-Ukrajna, belt Yaremche [23]
37. Präsentation der Rest in der Ukraine, Stadt Yaremche [23]
38. Presentasjon av resten i Ukraina, by Yaremche [23]
39. ارائه تفریح و سرگرمی در اوکراین ، شهرستان Yaremche [23]
40. Prezentacja reszta na Ukrainie, miasto Jaremcze [23]
41. Apresentação do resto da Ucrânia, cidade Yaremche [23]
42. Презентация Отдыха в Украину, город Яремче [12]
43. Prezentarea restul în Ucraina, oraş Yaremche [23]
44. Презентација остатак у Украјини, град Иаремцхе [23]
45. Prezentácia zo zvyšku na Ukrajine, mesto Yaremche [23]
46. Predstavitev počitka v Ukrajini, mesto Yaremche [23]
47. Uwasilishaji wa mapumziko ya Ukraine, mji Yaremche [23]
48. การนำเสนอส่วนที่เหลือในยูเครน, เมือง Yaremche [23]
49. Sunum Ukrayna dinlenme, şehir Yaremche [23]
50. Bemutatása a többi ukrajnai városban Yaremche [23]
51. Презентація Відпочинку в Україні, місто Яремче [10]
52. ڈیمو یوکرائن میں باقی کی، شہر Yaremche [23]
53. Pagtatanghal ng mga pahinga sa Ukraine, lungsod Yaremche [23]
54. Esittely loput Ukrainan kaupunki Yaremche [23]
55. Présentation du reste en Ukraine, ville Yaremche [23]
56. Prezentacija odmora u Ukrajini, gradu Yaremche [23]
57. Prezentace ze zbytku na Ukrajině, město Yaremche [23]
58. Presentation av resten i Ukraina, stad Yaremche [23]
59. プレゼンテーションウクライナの残りの部分、都市Yaremche [23]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche » 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche

Shërimin pranverë Qyteti Yaremche.

Shërimin pranverë Qyteti Yaremche.

Nga Arcade e "mbrëmjes në Karpate" për shërimin burimet 10min - në këmbë. Në vend ka qenë prej kohësh burim i respektuar, lumë çuditshme që filloi të bredhë nëpër thellësitë e tokës e bën rrugën e tij në tokë. Burimi thesar të çmuar për njerëzit e etur. E tij të filtruar dhe infused në thellësi të ujit të tokës - pije më të shijshme në botë që rikthen forcë, kthimin e shëndetit. Huzulschyna i mbuluar me një rrjet të dendur lumenj, creeks dhe burimet. Të lidhur me to jetën e përditshme të malësorëve, si në të gjitha moshat hutsuly me respekt, me frikë shenjtë trajtohet me ujë të pastër, bark shëndetshëm, i është dhënë njeriut nga Perëndia ... A nuk qëndrojnë dhe ju jeni indiferent në burim! Organizojë ai - ajo ka një pije të gjatë të njerëzve që rrjedhin prej saj janë të lumenjve, të pasur dhe të bukur do të jetë natyra e tokës së tyre amtare.

pronat Medicinale:

burimet e ujit për përbërjen jon-kimike i referohet llojit sulfate-magnez hidrogjen. Nga shkalla e mineralizimit të ujit i takon mineralized dobët dhe përmban rreth 2 gram kripë për litër të ujit është pH alkaline reagimi 10. Sasia e mineraleve të tretshme dhe përmbajtjen e ujit të komponentëve biologjike të lidhura me mensë mjekësore.
Prania e joneve hidrogjenit i cili promovon asimilim më të mirë të makro-dhe mikronutriente. Duke marrë në stomak, stimulon aktivitetin tajitës hidrokarbureve stomak. Përveç kësaj, ka efektin e alkaline, është vërejtur në gastrit kronik me hyperacidity, ulcerat stomak dhe ulcerat duodenale. Ajo pastron traktit urinar stomakut dhe, dhe heq inflamacion i mëlçisë dhe të traktit vrerit.
Prania e jon sulfate ka aftësinë për të stimuluar lëvizshmëri e zorrëve dhe të tëmthit. ujë i tillë kontribuon për aktivizimin e oksidimi në trup, përmirëson qarkullimin e biliare, parandalon formimin e gurëve në fshikëz e tëmthit.
Uji përmban përbërësit e nevojshme për trupin dhe elementët gjurmë Fe, Cu, Mn, Ag dhe Ir. Has pronave të mirë organoleptike.
Për të aplikuar për qëllime të parandalimit dhe të trajtimit të nevojave të konsultimit mjek individuale.


Karpate Parku Kombëtar i natyrës. Zona Yaremchansky pylltari (3073 ha)

E vendosur në bregun e majtë të lumit Prut në afërsi të qytetit Yaremche dhe një bredh qarkut-ndreq-ahu dhe bredhi bredh-ahu pyjet Gregorian.
Sidomos vlera shkencore dhe silvikulturore janë pyje ahu (Tysiv Mezhyzvirna 87 ka, Apt. 16) dhe pisha e rritjes (Tysiv Sisnya 10,3 ha, Apt. 9).
Forest qëndron: të rinj - 35%, të moshës së mesme - 55 ripening% - 2%, të pjekur dhe të vjetra - 8%.
Rrjeti hidrografik është e përfaqësuar nga kontribues e majtë të lumit Prut (Zhonka, Chornohirchyk, ngrohës Yavirnyk).
I mbuluar me shkurre dhe bar myshk zadarovuyut diversitetin e saj ekologjike, anëtarët individual të një libri të dhënave Kuq e Ukrainës (dashur dvolysta, montana Arnica, Orchis i ndotur).
faunën e ndryshme, në mesin e llojeve kurrizor gjetur se të dhënat Libri të Kuq të Ukrainës: Karpate triton, mal triton, dalloi picërrak, oksid bakri, qahem, shqiponjë, buf, harabeli, dhëmbët kafe alpine kishte kutora, herminë, vizon evropiane, baldosa, vidër dhe rrëqebull.
Rekreative të përcaktuara për pacientët e shtruar dhe rekreacion menaxhuar.
Për shërbime të vizitorëve - nuk ka menaxhim mbyllje, zonat rekreative "Zhonka" "Ujëvara", një rrjet i shtigjeve ekologjike dhe njohëse ("Miku ynë - natyrën," "Up chornohorytsyu).


[10-12-28][Все для туристів]
Монблан. Щоденник мандрівника (0)

[09-09-19][Карпати]
Гірське Озеро Синевір. (0)
[09-08-19][Відпочинок і поради]
Сім пивних чудес світу (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Болгарія: національна кухня (0)

Категорія: 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Додав: vechervkarpatah (11-02-08)
Переглядів: 689 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: