Понеділок
19-05-27
07:28

1. Təqdimat Ukrayna istirahət, şəhər Yaremche [23]
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche [23]
3. Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [23]
4. عرض الباقي في أوكرانيا، Yaremche المدينة [23]
5. Aanbieding van die res in die Oekraïne, die stad Yaremche [23]
6. Aurkezpena Ukrainan gainerako, hiria Yaremche [23]
7. Прэзентацыя Адпачынку ва Украіну, горад Яремче [23]
8. Представяне на почивка в Украйна, гр. Yaremche [23]
9. Trình bày của các phần còn lại tại Ukraina, thành phố Yaremche [23]
10. Cyflwyniad o'r gweddill yn yr Wcrain, Yaremche ddinas [23]
11. Ներկայացում մնացածը Ուկրաինայում, քաղաքը Yaremche [23]
12. Prezantasyon rès la nan Ikrèn, Yaremche lavil [23]
13. यूक्रेन में आराम की प्रस्तुति, शहर Yaremche [23]
14. Presentatie van de rest in de Oekraïne, de stad Yaremche [23]
15. Παρουσίαση της υπόλοιπης στην Ουκρανία, πόλη Yaremche [23]
16. პრეზენტაცია დანარჩენი უკრაინაში, ქალაქ Yaremche [23]
17. Presentación do resto da Ucraína, cidade Yaremche [23]
18. Præsentation af resten i Ukraine, by Yaremche [23]
19. Ettekanne ülejäänud Ukraina linn Yaremche [23]
20. מצגת של שאר באוקראינה, בעיר Yaremche [23]
21. פּרעזענטירונג פון די מנוחה אין אוקריינא, שטאָט יאַרעמטשע [23]
22. Penyajian sisanya di Ukraina, kota Yaremche [23]
23. Cur i láthair ar an chuid eile san Úcráin, chathair Yaremche [23]
24. Kynning á hvíla í Úkraínu, borg Yaremche [23]
25. Presentación del resto de Ucrania, ciudad Yaremche [23]
26. Presentazione del resto in Ucraina, città Yaremche [23]
27. Presentació de la resta d'Ucraïna, ciutat Yaremche [23]
28. 介绍在乌克兰各地,市Yaremche [23]
29. 其餘介紹在烏克蘭,城市Yaremche [23]
30. 프레 젠 테이션 우크라이나의 나머지 부분, 도시 Yaremche [23]
31. Presentation of Ukraine ceteris civitas Yaremche [23]
32. Iepazīstināšana ar pārējo Ukrainā, pilsētas Yaremche [23]
33. Pristatymas Ukrainoje poilsio, miestas Yaremche [23]
34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche [23]
35. Penyajian sisanya di Ukraine, bandar Yaremche [23]
36. Preżentazzjoni tal-bqija fl-Ukrajna, belt Yaremche [23]
37. Präsentation der Rest in der Ukraine, Stadt Yaremche [23]
38. Presentasjon av resten i Ukraina, by Yaremche [23]
39. ارائه تفریح و سرگرمی در اوکراین ، شهرستان Yaremche [23]
40. Prezentacja reszta na Ukrainie, miasto Jaremcze [23]
41. Apresentação do resto da Ucrânia, cidade Yaremche [23]
42. Презентация Отдыха в Украину, город Яремче [12]
43. Prezentarea restul în Ucraina, oraş Yaremche [23]
44. Презентација остатак у Украјини, град Иаремцхе [23]
45. Prezentácia zo zvyšku na Ukrajine, mesto Yaremche [23]
46. Predstavitev počitka v Ukrajini, mesto Yaremche [23]
47. Uwasilishaji wa mapumziko ya Ukraine, mji Yaremche [23]
48. การนำเสนอส่วนที่เหลือในยูเครน, เมือง Yaremche [23]
49. Sunum Ukrayna dinlenme, şehir Yaremche [23]
50. Bemutatása a többi ukrajnai városban Yaremche [23]
51. Презентація Відпочинку в Україні, місто Яремче [10]
52. ڈیمو یوکرائن میں باقی کی، شہر Yaremche [23]
53. Pagtatanghal ng mga pahinga sa Ukraine, lungsod Yaremche [23]
54. Esittely loput Ukrainan kaupunki Yaremche [23]
55. Présentation du reste en Ukraine, ville Yaremche [23]
56. Prezentacija odmora u Ukrajini, gradu Yaremche [23]
57. Prezentace ze zbytku na Ukrajině, město Yaremche [23]
58. Presentation av resten i Ukraina, stad Yaremche [23]
59. プレゼンテーションウクライナの残りの部分、都市Yaremche [23]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche » 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche

Aviary nuk është një fermë me dreri dhe të egra derra.

Aviary nuk është një fermë me dreri dhe të egra derra.

Krijuar në 1992 për të ruajtur dhe mbarështimit artiodactyl. Sipërfaqe 5.3 ha, e ndarë në 6 seksione. Gjendet 200 metra nga arcade e "mbrëmjes në Karpate"
   
Deer. Një nga më të madh një edhe ungulates. Trupi gjatësi mbi 2,5 m, pesha 300 kg. Për meshkujt brirët karakteristike bronkial, me fillimin e pranverës për çdo vit të ndryshojnë. Ajo ushqehet me një shumëllojshmëri të ushqimeve bimore. Jeton grupet e familjeve, ku udhëheqësit e meshkujve më të fortë, edhe pse tufë gjithmonë çon femër e vjetër. Shumohet nga dekadën e tretë të muajit shtator dhe zgjat 2-3 javë, të shoqëruar nga meshkujt lufton hidhur dhe gjëmim me zë të lartë. Në gjysmën e dytë të maj-qershor të hershme femra lind me një, dy olenyat rrallë. Grumbullohen në të ftohtë dhe dimër me dëborë në tufat e në vitet që do të mbajë në vetëm.
Hog egra. Çiftëzohet hooved, gjatësi trupi i lidhur deri në 1,75 m, pesha live - 120-250 kg në projekt-ligj të veçantë - në 350 kg, lartësia në të thahet për 1 m me një këmbë relativisht të shkurtër. Në canines rritur mashkull. kafshët që ha gjithçka, aktive gjatë natës, mbajtur droves, vetëm faturën e vetmuar e vjetër dhe janë të endacak jetës. Mating zhvillohet në nëntor - dhjetor. Shtatzënësi 16 - 17 javë, mars, lindja deri 10 gica. Gica deri në tre muaj nga mosha kanë një pikturë origjinale - në anën e pasme dhe palët ose të kalojë përgjatë strip dritë.
kaproll evropiane. Anëtarët e vogël e familjes dre, pesha e meshkujve dhe 40 kg, femrat deri në 35 kg. Për meshkujt brirët karakteristike me tre spikes, të cilat janë rivendosur në tetor-nëntor, dhe janë formuar në të dashurve të tyre një vend të ri. Në verë të mbajë në vetëm, në dimër të krijojë një tufë të vogël, karrige femra e vjetër. Ushqehen me një shumëllojshmëri të ushqimeve bimore. Shumohet nga korrik vonë për mesin e gushtit, e lindjes maj të dy, rrallë një ose tre fëmijë.
Dhelpra. Grabitqar nga qeni i familjes. Trupin e zgjatur, i hollë, gjatësia - 90 cm feçkë të mprehtë, gjymtyrë relativisht të shkurtër, por të fortë, duke lejuar dhelpra për të bërë hedhje të gjatë, e cila ndihmon bisht me gëzof. lesh Fox ngjyrë të kuqe të ndritshme.
Kryesisht banojnë fusha të hapura. Në Burrows ikur, moti i keq dhe persekutimit gjatë mbarështimit. Në gjueti janë zakonisht në mbrëmje. Feed gjitarë të ndryshme të vogla.
Gërmuan thellë në vrimë është i prirur në 1 - 1,5 m, dhe pastaj shkon nëntokësore për 3 - 4 m. tipar karakteristik - priza të shumta.
Në fund të marsit një femër lind 5-6 lysenyat. Në fillim të majit vypovzayut e vrimave luajtur njëri-tjetrin. Një qershor tashmë të marrin pjesë në gjueti.
Rëndësinë e një gjueti dhelpre dhe se si kafshë të vlefshme lesh-industriale.

Të nderuar vizitorë të Karpateve.
rrugët vizituar dhe vende pushimi, ndiqni rregullat e regjimit të mjedisit!

A:
- Devijojnë nga rruga, marshimi;
- Smoke dhe mbeturinave, për të mos tifoz zjarrit në vendet e caktuara;
- Shpuploj lule dhe pemë dëmin;
- Fole shkatërrojë e shpendëve;
- Krijo zhurma e tepruar.


[09-10-28][Все для туристів]
Проживання в нашому місті. (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Магічна сила лікарських трав (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Ретроспективний аналіз розвитку туризму в Україні (0)
[09-09-19][Яремче]
Яремча Ринки і "Прут". (0)

Категорія: 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Додав: vechervkarpatah (11-02-07)
Переглядів: 538 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: