Понеділок
24-09-09
04:38

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Різьба по дереву навчальний посібник "Різьбитиму Сам"


Навчальний посібник "Різьбитиму Сам"
______________________________________________
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
1. Болванку випилюють і вирізують по контуру, ділянку усередині зачищають, тобто видаляють надлишки дерева великою тригранною стамескою № 9. Проте все поле не повинне бути на одному плоскому рівні, центральна частина його повинна бути трохи опуклою, щоб вийшов м'яко закругляющийся купол. Глибина стамески допоможе витримувати рівну глибину і товщину завитків. Черепашка по зовнішньому краю сувою трохи нижче рівнем, щоб вийшов зазор.

2.         Після того, як створений опуклий бордюр із завитками, вирізують опуклі краї завитків і їх кінці закругляють. Спіраль кожного кінця завитка виконують наколками і обкреслюють межу, по якій буде вирізане зведення.      

3.         Контур рослинності обкреслюють так само, як і будь-який рельєф. Починаючи із закругленого зовнішнього краю, поверхню листа м'яко згинають до внутрішньої сторони картуша.

4.         Раковину, додану до картуша вгорі, вирізують в останню чергу. У неї контур у вигляді гребінця з канелюрами, що розходяться з центральної крапки. Як всі канелюри, вони збільшуються в розмірі у міру наближення до зовнішнього краю, а це обумовлює необхідність застосування декількох інструментів різного розміру. Щ

5.         Щоб виконати перехід від двомірного сувою у формі З до тривимірної волюте картуша, необхідно виконати нахил або скіс кінця спіралі сувою, при цьому продовжуючи закручувати спіраль всередину. Це робить сувій виразнішим: зведення, замість того щоб виступати на спіралі, йде по ній всередину, хоча і з крутішим нахилом. (Термін «волюта» використовується для спіралей глибокого рельєфу, але зазвичай під ним маються на увазі волюти капітелей іонічних або Корінфа колон, а також консолей.) Чим кінець більш похилий, тим більше він нагадує скручений пергамент. У завитка з двома кінцями, що зустрічається на добре розроблених картушах, поверхня, якби її можна було розвернути, нагадувала б хвіст голубки.

 

У мистецтві каліграфії прийнято вважати, що існує п'ять критеріїв якісного зображення букв: розмір, форма, вага, розміщення і виконання. Хоча мова йде про каліграфії, а не про різьблення, ці критерії застосовні і до різьблених букв.

Розмір визначається співвідношенням між буквами і тим, що їх оточує, зокрема поверхнею, різьбленими бордюрами і іншими прикрасами, а також відстанню, з якої читатимуть напис.

 

Форма - це стиль напису, включаючи форму окремих букв, сумісність стилю з темою і метою послання.

Вага - це товщина штрихів при вирезиванії букв, то, як вони співвідносяться один з одним і що оточує

поверхнею.

Розміщення, хоча і здається, що тут і так все ясно, ускладнюється тим, що треба враховувати відстань між буквами, словами і рядками.

І нарешті, виконання - це точність у виготовленні або написанні букв.

Між цими критеріями існує певна залежність. Наприклад, різке відхилення від ваги може змінити форму напису.          

 

Буква Про дуже близька до круга, і вона, звичайно, може бути накреслена усередині квадрата. Ця буква може вважатися основою для визначення пропорцій інших букв. З декількома незначними виключеннями всі букви можуть вважатися однакової висоти, і можна відзначити, що велика частина букв в різьбленні мають однакову ширину і висоту. Деякі, такі, як В, Е, Р, До, Р і Т, приблизно в три чверті шириною, а інші, наприклад, 3 і I, відрізняються від базової норми.

 

Хороший спосіб добитися ширини в три чверті - це накреслити в квадраті круг, а потім з'єднати діагональними лініями кути квадрата.  Потім треба провести дві вертикальні лінії через точки перетину діагоналей і круга.

Прийняте в жваве співвідношення висотою штриха: «жирніша» буква має товщину в У8 сторони квадрата, а «тонша» - товщину в У10. У решті прикладів ширина береться середня

Проміжки між буквами не однакові і повинні підганятися так, щоб букви виглядали однаковими по вазі.

 

Букви з вертикальними штрихами в безпосередньому сусідстві один з одним отстоять один від одного далі, ніж букви закругленої форми, які майже стикаються.

Визначаючи поля, робіть запас більше. Можна потрапити в пастку геометричної точності букв.

Немає необхідності годинами відточувати майстерність каліграфії, але якщо у вас є хороший шрифт, це постійно допомагатиме вам створювати цілком прийнятні написи. Шрифт можна збільшити або зменшити за допомогою копіювальної техніки.

1.         Зробіть оригінал в потрібному масштабі.

2.         Відміряйте по лінійці лист кальки відповідної висоти, потім накладіть його на першу букву і переводьте.

3.         Помістите лист на наступну букву з урахуванням правильної відстані між буквами. Коли проведете одну лінію, помістите кальку поверх чистого листа білого паперу і вивчите відстань. Таким чином  за допомогою копіювального паперу.

4. Для коректування скористайтеся прозорою

пластмасовою лінійкою і квадратом. Хороший спосіб визначати відстань цим способом - починати з середини слова або рядка, особливо якщо близько до середини знаходиться буква А - одна з проблемних букв, оскільки залишає багато вільного простору вгорі, а в підставі, навпаки, дуже широка. Потім продовжуйте розмітку в обидві сторони у напрямі початку і кінця слова або рядка.

 

Етот метод може показатися дуже повільним і примітивним, але для тих, хто нечасто вирізує букви, він дуже ефективний і не вимагає великої практики. Зрозуміло, є комп'ютерні програми, які дозволяють модифікувати і розташовувати безліч різних шрифтів.

 

1. Монограми, які часто зустрічаються на картушах, - це комбінація букв, зібраних в єдину композицію. Букви накладаються один на одного, частини букв або зарубки часто делаются химерними, іноді букви навіть бувають перевернутими, це робиться ради симетрії.

2.         Монограми з рельєфними буквами можуть бути вирізані рельєфом, а ось контурні букви - це проблема, їх може бути важко прочитати. Штрих, що проходить під іншим, можна перервати на невеликій відстані від штриха «зверху», приблизно так, як нитка входить в тканину.

3.         Можна використовувати лінії, що накладаються, які «набігають» один на одного. Цей спосіб стане в нагоді, якщо різьблені елементи сильно відрізняються по ширині. Проте потрібно стежити, щоб вузькі лінії, будучи менш глибокими, не дуже врізалися в боковини ширших ліній.

 

1. При різьбленні обкреслите центральну лінію одним штрихом стамескою або слюсарним зуоїлом.

2.         Потім зробіть штрихи під протилежним кутом, щоб виконати підошву букви. Кут в 5060° достатній для того, щоб підошва вийшла глибокою і відкидала хорошу тінь. Тонші і неглибші елементи також дають тінь під цим кутом.

3.         Як тільки прямі деталі закінчені, візьміть фігурну дволопатеву стамеску і виріжте на кулонний кінець вертикального штриха, а також закруглюйте переходи між зарубками і прямими елементами. При різьбленні закруглених елементів працюйте як завжди: нанесіть центральну частину, потім, дотримуючи відповідний нахил, обкреслите контури зовнішнього вигину. Внутрішній вигин виріжте насічками за допомогою дволопатевої стамески. Стирання переходів або виглаживаніє довгих вигинів виконуйте стамескою скосом вниз, щоб вона йшла як літачок.

статі, коли доводиться вирізувати безперервні вигини, наприклад букву 5, краще використовувати стамеску.

 

Розглянемо картуш з монограмою, овальне поле якого орієнтоване вертикально. Два що обрамляють його бічних свита зігнуті назад, а свити вгорі і внизу загинаються вперед. Щоб вийшло цікавіше, опукле куполоподібне поле обрамлене довкруги з намистин, а верхній сувій в середині вирізаний, щоб створити враження, що він дійсно закруглюється всередину. Букви, вирізані стамескою У-образной, складають приблизно 90 мм у висоту.      г

1.         Після того, як ви накреслили малюнок, розкладете його на болванці так, щоб волокно було орієнтоване вертикально.!

2.         Почніть з прорубування і обкреслювання контура в овалі, визначаючи зовнішню лінію намистин. Рельєфне різьблення поза овалом повинне виконуватися впритул до контура, щоб не перетинатися з верхніми і нижніми свитами.

3.         Швидко вирівняйте виступи бічних сувоїв над полем. Почастіше заміряйте глибину, щоб переконатися, що смуга навколо овалу вибрана чисто.

4.         В даному прикладі опуклість в центрі поля майже така ж, як оригінальна поверхня, тобто така ж, як опуклість верхніх і нижніх сувоїв. Частина поля, що залишилася, вибирається далі, так що кільце з намистин знаходиться, по суті, під центром поля. Якщо це вам допоможе, проведіть попередній бік, що відокремити ту ділянку, де знаходитимуться

Намистини.

 

Поступити по-іншому: виберіть поле плоскою стамескою або перевернутою пологою стамескою, щоб вертикальна стінка овалу була приблизно такої ж товщини, що і запланований діаметр намистин.

 

5. Ширина намистин в кільці може бути скоректована за допомогою циркуля. Олівець треба трохи відсунути, щоб ніжка циркуля йшла уздовж овалу. Після того, як ви намітите внутрішню лінію намистин, поле повинне бути вибране далі, щоб кільце вийшло виступаючим. Кільце потім закруглюється до напівкруглого профілю. Тут хороша стамеска за (із загином назад). Почекайте, поки не закінчите все різьблення, і тільки потім формуйте окремі намистини.

6.         Намітьте верхні і нижні свити і закруглюйте зовнішні краї бічних сувоїв. Верхнім і нижнім свитам надайте форму напівкруглих завитків. Виріжте свити.    #

7.         Як тільки свити будуть закінчені, виріжте намистини навколо поля. Вони вирізуються симетрично з використанням ножів-різаків (топірців). Вирізувати їх по кругу важче, ніж по прямої,  зміни напряму волокна.

 

При різьбленні радіальних елементів використовується такий елемент, як канелюри. Вони розширюються, розходившись з центральної крапки. По всій довжині поперечний перетин канелюр повинен залишатися однаковим. Вирізують такі елементи за допомогою набору відповідних стамесок, щоб вийшло гладке розширення базової геометричної форми.

 

Якщо ви не упевнені в тому, якими стамесками виконувати потрібні вам канелюри, варто згаяти час на те, щоб попрактикувати на обрізанні дерева. Почніть з того, що просто проведіть дві прямі лінії проти волокна. Не робіть їх паралельними один одному, відстань між їх кінцями повинна співвідноситися як 1:2.

Почніть з вузької стамески № 9, яка якраз вирізує найвужчі канавки, зробіть жолобок між лініями, почавши з вузького кінця мірі роботи над вузьким кінцем до його кінцевої глибини стає ясно, що уздовж канелюри є тільки одне місце (розглядайте його як усічений полу-конус де стамеска і потрібний профіль співпадають - на кінці дошки або близько до нього, і працювати тут треба вузькою стамескою № 9.Вам знадобиться використовувати крила (борти) стамески для того, щоб розширити канелюру настільки, щоб можна було перейти до іншої стамески. Жолобок, який ви робитимете, повинен бути л напівкруглим в поперечному перетині. Залежно від ситуації, (наприклад, напрями волокна або близькості інших елементів) вам може знадобитися виконувати канелюру в обох напрямах, але принцип залишається тим самим.

 

Працювати, починаючи з вузької ділянки і рухаючись у напрямку до ширшому. У будь-якому випадку вам зручніше виконуватиме переходи канелюри пологішою стамескою № 8 або гранями тригранної стамески № 11.

 

Один з найпоширеніших мотивів всього західного мистецтва - раковина. Квіткові розетки, що складаються з центрального диска і пелюсток, що розходяться, чашолистків і/або листя, - також широко застосовуються в різьбленні. Вони зустрічаються на метопах дорічеських фризів і на кесонах зведень. Вони також присутні на камінах, картинних рамах і меблях скрізь, де квадрат або довгаста ділянка можуть інакше показатися порожніми. Віяло - це геометричний малюнок, напівкруглий або в чверть круг з променями, що розходяться, канелюрами або опуклі мі валиками. Віяла зазвичай вирізуються плоськовиємчатим способом, але вони можуть бути і рельєфними. Віяло - простий з радіальних малюнків, вони рідко бувають ще чим-небудь прикрашені. Напівкругле віяло зазвичай зустрічається в центральній частині композиції, наприклад на фронтоні або на лицьовій панелі ящика. Віяло в чверть круга, навпаки, зазвичай вирізують в кутах. Сонячні промені - те ж саме, що і віяло, але зазвичай вони круглі або еліптичні формою, з окремими елементами у вигляді канелюр, що розходяться, променів або тростинок.

Інші радіальні малюнки включають зображення сонця, оточеного вузькими променями або переміжними прямими і хвилястими променями. Такі промені, що розходяться від голів богів або святих, асоціюються із старовинними малюнками. Священна символіка з променями, що розходяться, характерна для християнства: промені повсюдно зустрічаються в зображеннях Христа і Святого сімейства, апостолів, святих і Святого Духу.

Використання черепашок двостулкових молюсків як декоративна прикраса може мати декілька варіантів походження. Починаючи із стародавніх часів черепашки, природно, асоціювалися з морем і морським богом посейдоном, а також з легендою про народження в морі Афродіти (Венери), пізніше втіленої в живопис Боттічеллі. Християнські паломники, починаючи з XII століття, носили стулки раковин як символ того, що вони зробили паломництво до гробниці апостола Іакова в Сантьяго-де-компостела в Іспанії. В кінці XVII - початку XVIII століття цей елемент почав широко застосовуватися в декоративному мистецтві. На меблях раковини зображали на передках, щаблині і ніжках стільців, на передніх панелях ящиків, на столешніцах. Раковини можуть також утворювати сфери квадрантів в нішах і кутових шафках.
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


[11-01-17][Все для туристів]
Під патронатом богів, святих, орлів... (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Історія канадського прапора (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Іспанія і Хамон (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Польща: чим погодують? (0)