Вівторок
24-07-16
21:08

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Різьба по дереву навчальний посібник "Різьбитиму Сам"


Навчальний посібник "Різьбитиму Сам"
______________________________________________
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Віск.

 

В більшості випадків для покриття поверхні різьблених виробів достатньо якісного воску для поліровки меблів. Засоби, що містять очищений бджолиний віск, зазвичай майже не змінюють колір дерева, тоді як один віск може бути дуже липким.

Шеллаковий шліфувальний лак» Льоток в застосуванні, швидко сохне, розчиняється в метиловому спирті (денатураті). Він не безбарвний, а жовтуватий або коричневий, що надає м'якому теплому вигляду майже будь-якому світлому дереву. У вигляді шліфувального герметика містить мильний камінь, що діє як заповнювач для деревного волокна. Шелак широко використовується для обробки дерева, але слід пам'ятати, що він нестійкий до води і може піти плямами, якщо наносити його в умовах підвищеної вологості. Дія його триває не дуже довго, і він з часом темніє.

 

Політура також має в основі шелак. Деякі різьбярі використовують її, але коричнева морилка може піти плямами в тих частинах, де волокно закінчується, якщо воно сильно вбирає вологу.

 

Акрилові герметики і лаки. Якщо шелаком користуються протягом декількох сторіч, то акрилові герметики з'явилися порівняно недавно. Вони розчиняються у воді і виключно легкі в застосуванні. Альтернативою герметикам може служити глянсовий акриловий лак, наявний в продажі в магазинах «Зроби сам». Акриловий лак молочнобелого кольору, поки вологий, але коли висихає, стає практично безбарвним, так що відтінок деревини не міняється. Це ідеально підходить для дуже світлого дерева, такого, як платан. Єдиний можливий мінус - це те, що акрил робить дерево трохи «пластмасовим» на дотик, але якщо його застосовувати в розбавленому вигляді (на 20% водою), це майже непомітно.

 

Масляні засоби для поліровки. Різні типи масла використовувалися для поліровки дерева стверджувати, що найстародавніше - тунгове масло. Якщо ви ретельно слідуватимете інструкціям виробника, вам буде дуже просто отримати шовковистий, гладкий блиск.

 

 

Льняне масло - ще один перевірений і випробуваний засіб. Зазвичай користуються кип'яченим, злегка розведеним чистим скипидаром. Як і тунгове, льняне масло має жовтуватий колір і теж Щ часом темніє. Масляні поліролі краще всього діють на коричневому дереві, оскільки жовтуватий відтінок може зіпсувати колір дуже світлого дерева. Величезна перевага масел перед іншими засобами! полягає в тому, що вони проникають в найдрібніші ділянки різьблення.

 

 

 

Різні фарби для фарбування деревини. Фарби на водяній основі діють поволі, зате дуже легкі в застосуванні. Спиртні фарби діють швидко і швидко проникають в кінцеве волокно. Вони можуть дати плями, тому залакуйте всмоктуючі ділянки матовим поліуретановим лаком.

 

У введенні до цієї книги ми вже говорили в найзагальніших рисах про напрями, що історично складалися, і стилі в мистецтві. Сподіваємося, що це зацікавило вас і, можливо, навіть дало поштовх до подальшого вивчення історії мистецтва. Але зараз ми поговоримо про те, як епохальні естетичні ідеї заломлюються в художньому ремеслі, якому присвячена ця книга.

 

 

Стилі в класичному різьбленні можна визначати поразному. Деякі мистецтвознавці розглядають їх з погляду змінних уявлень про красу, функціональних аспектів виробництва естетично цінних предметів. Інші міркують про стилі в термінах культурної взаємодії економіки, політики і релігії. Існують різні точки зору на значення, функції, форму і зміст стилю тієї або іншої епохи, і, зрозуміло, є суперечності в історичному трактуванні. Але нас з вами все це поки не цікавить. Для резчикаархитектора метою є точне відтворення класичних мотивів або створення історично «коректних» мотивів в художній і одночасно практичній манері.

Враховуючи економічну цінність традиційних ремесел, що росте, останніми роками, а також те, що публіка стала більша знати про класичну архітектуру, для сучасного різьбяря важливо бути знайомі! з основними характеристиками «класичного стилю». (Обернете, будь ласка увага. Тут, вживаючи словосполучення «класичний стиль», ми зовсім не маємо на увазі класицизм, про який йшла, зокрема, мова у введенні. «Класичним стилем» стосовно сучасного мистецтва різьблення по дереву ми називаємо сукупність сталих прийомів, почерпнутих зі всіх стилістичних напрямів минулого.

Отже, стиль зазвичай визначається чіткими деталями в рамках загальної схеми, тобто характерними рисами школи. Під стилем ми розуміємо відмітні ознаки художнього виразу, що характеризують культурну групу в певний період. Це визначення не відноситься до індивідуальних стилів конкретних різьбярів або постійно змінної моди, за рідкісним виключенням, - наприклад, стиль Адама.. Цю відмінність має на увазі ширший культурний або історичний контекст (характерний, що старогрецьке слово $1у1о$ має значення «колона», адже в класичній архітектурі колона - один з основних елементів).

Усередині одного стилю існують різні школи. Щоб продемонструвати співвідношення між стилем і школою (характерними рисами), є безліч прикладів. Візьмемо поезію. Стиль шекспірівських сонетів і стиль вільного вірша дуже відрізняються, але обидва вони задовольняють критеріям, що дозволяють віднести їх до поезії, - зокрема, довжина рядка, характерне підвищення тону, ритміка і уміння стисло і ємко передати зміст. Архітектурний стиль зіждется на характерних рисах форми, функції і відповідного орнаменту.? Хоча форма важлива для обох згаданих вище поетичних творів, по стилю вони радикально НН жит в рамках характерних рис, властивих двом віршам або двом класичним стилям. Можна навіть сказати, що стиль - це відмінність в деталях.

Якщо ми порівняємо фасади класичних будівель різних епох, ми побачимо концепцію стилів усередині однієї конкретної школи. У кожному фасаді є колони, антаблемент, фронтон, всі вони підпорядковані дотриманню симетрії і пропорцій, не дивлячись на те що побудовані в різний час. Але при цьому по стилю вони відрізняються.          

Окрім пропорцій і типових архітектурних елементів стилю відповідає той або інший вид декору. У кожного класичного стилю свій «улюблений» мотив орнаментики. Загальний термін «орнамент» відноситься до зображеного мотиву як такому, наприклад голові лева, без контексту. З іншого боку, декор - це прикраса предмету, наприклад картуш, замковий камінь або медальйон з прикріпленою до нього левовою головою. Таким чином, декорований предмет може включати різні орнаменти, як поема може поєднувати численні фігури мови. Краща ілюстрація класичної архітектури іонічна капітель, яка, будучи функціональною формою, одночасно є елементом декору. Грецька версія має астрагал у вигляді крапельок, ехін у вигляді іоніків, волюти, парапет з листям і абака (верхня частина капітелі) з узором з листя. Крапельки або обідки, складові спіраль, в грецькій версії розділяються в просторі між волютамі, а ніжніє спускаються до верху ехіна. Римська іонічна капітель має аналогічну конфігурацію, але «обідок», сполучаючий волюти, прямій, а «канал» знаходиться в поглибленні в порівнянні з ехіном, декорованим іоникамі, із-за  чого останній здається більш виступаючими

 

Визначення концепції стилю ускладнюється різницею в часі і географії. Ідеї і інновації розповсюджувалися то швидко, то поволі, залежно від культурного середовища: взаємодія визначалася війною або миром, торгівлею або ізоляцією, новаторством або репресіями. Як писав Генрі Девід Торо: «Ми схильні рахувати всіх римлян, що жили в межах п'ятисот років до наший ери, сучасниками один одного. Але ж час тоді йшов так само невблаганно, як

Визначення концепції стилю ускладнюється різницею в часі і географії. Ідеї і інновації розповсюджувалися то швидко, то поволі, залежно від культурного середовища: взаємодія визначалася війною або миром, торгівлею або ізоляцією, новаторством або репресіями. Як писав Генрі Девід Торо: «Ми схильні рахувати всіх римлян, що жили в межах п'ятисот років до наший ери, сучасниками один одного. Але ж час тоді йшов так само неумолімо/

 

Історія стилю.

 

Готика виникла в процесі розвитку романської архітектури і відрізнялася абсолютно новими формами. Назва «готика» виникла пізніше. Так глузливо називали архітектурну течію в XV столітті італійські теоретики мистецтва, що вважали все, створене варварами (готами), не відповідним класичним канонам. У Франції цей стиль отримав точнішу назву (стиль стрілчастий) .в пізній романський період, в першій половині XII століття, елементи нового готичного стилю виникли в області Ільдефранс. З цієї північнофранцузької провінції, де історично майже не існувало впливу античних архітектурних традицій, нове готичне мистецтво почав тріумфальний хід по середньовічній Європі. У XII столітті готичні тенденції вже присутні в архітектурі Англії, а в наступному сторіччі готика переважає в мистецтві Німеччини, Італії і Іспанії.

 

Характерні риси стилю. Для готичної архітектури і інтер'єрів характерна вертикальна, спрямована увись композиція, велика кількість стрілчастих

 

арок, що спираються на легкий каркас, потолкисводи, розділені ребристими конструкціями. Сильно змінився і внутрішній простір приміщень. У романській архітектурі зведення були надмірно важкими, позбавленими какоголібо витонченість, адже основне завдання романських конструкцій - витримати тривалу облогу під час численних воєн.

У готиці вперше з часів античності присутній лейтмотив зручності. Готика  стиль городян, вільних ремісників, що уміють створювати пре предмети Декоративно прикладного іськуся 6лагосостояніє залежить перш за все від швидко навчився Цінувати свої будинок і себе самого. Своє житло він прагнув зробити зручним і красивим. Готика швидко розповсюдилася по Європі завдяки тому, що цей стиль створювали не одинаки, хай і геніальні, а майстри, що працюють разом, об'єднані цеховими законами.

 

 

Архитектурнодекоратівниє елементи.

 

Готиці властиві стрілчасті, створюючі зведення з двох пересічних дуг, лінії, що ребристо повторюються. Зали високі, вузькі і довгі або широкі з опорами

по центру. Стіни прикрашають дерев'яні панелі, покриті листяним складним орнаментом. Вікна витягнуті вгору, часто з багатоколірними вітражами; у верхній частині стенів іноді роблять круглі декоративні вікна із стеклами у формі пелюсток квітки - розетки. Доповнюють загальне враження стрілчасті ребристі арки дверних отворів і дубові фільончасті двері.

 

 

Меблі.

 

Меблі традиційно копіюють архітектуру: лінії каркаса підкреслюють стріли, башточки, поперечні ребристі елементи. Різьблений орнамент, що покриває удосталь поверхню меблів, геометрично точний, додавав елементам меблів ажурність і легкість. Широко використовуються фільончасті конструкції, а самі фільонки мають дуже складну форму.

Освоєна технологія розпуску колод на дошки дозволила конструювати нові форми. У готичний період виникають прототипи всіх основних видів меблів: від звичної нам шафи, що поступово витіснила основний предмет меблів романського періоду, - скриня, до стільця, що обертається.

Меблі готичного стилю можна розділити на дві групи: північну (Нідерланди, Франція, Англія  і північнозахідна Німеччина) і південну (Південна Німеччина, Швейцарія, Австрія), па півночі  готування меблям використовувалися тверді породи деревини, тому різьблення опукле, багато архітектурних деталей. На півдні застосовували напівтверду

деревину, тут переважає неглибокий різьблений орнамент з рослинними мотивами. Різьблені елементи часто забарвлювали в червоний і зелений кольори. У Італії готичні меблі мали м'якші, згладжені форми.

 

Історія стилю. На початку XV століття в Італії (Тоскана) виникає нове явище в мистецтві - ренесанс. Спочатку мова йде про відродженні античних традицій (відродження антики) - адже в Італії вплив Римської імперії ніколи не згасав, - пізніше про відродження мистецтва взагалі, розквіті після довгих років середньовічного занепаду (фр. Кепа1§5апсе - відродження). У XV столітті ренесанс поступово розповсюджується по всій Італії. На відміну від готики, стилістичні особливості якої єдині для всієї Західної Європи, для цього стилю характерна наявність місцевих відмінностей, тому у Франції він інший, чим у Венеції або в Римі.

Ще в більшому ступені національні відмінності виявляються в XVI столітті, коли ренесанс розповсюджується по всій Європі. У ХШХ століттях міста Північної Італії стають комірами жвавої морської торгівлі. Великі географічні відкриття розсунули рамки звичного європейцям миру Душноватая естета середньовічних міст поступається місцями свободі, простору і повітрю. Розквіт науки мистецтва, причому вже не знеособленого, обумовлює різноманітність в світській архітектурі. Палаци і замки будують не тільки королі, але і просто багаті люди Палац вже не ознака суверенної влади, а міра успішності ділових підприємств. Люди стають вільнішими від станової і релігійної зависнувши мости, адже купцем не обов'язково народитися, їм можна стати.

Створюється нова культура, моделлю для неї стають античні зразки, доповнені і збагачені за рахунок впливу східних культур. Перш за все з'являються нові віяння в архітектурі: на відміну від вертикальних, спрямованих увись, до небес, готичних форм, тепер простір приміщень розвивається завширшки, стає більш земним, грунтовним, при цьому відрізняючись простотою і спокоєм об'ємів, форм і ритму.

У створенні архітектурних форм знов, як в античні часи, панує принцип «золотого перетину», що робить найбільш органічними пропорції споруд. Головним нововведенням в роботі архітектора стала поява проекту. Елементи майбутнього простору, його дія на глядача прораховувалися архітекторами Відродження з математичною точністю. Можливо, саме тому більшість будівель не були побудовані, а дійшли до нас у вигляді малюнків на папері. Історію розвитку нового стилю протягом XV - XVI століть прийнято ділити на три основні періоди.
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


[10-03-19][All for the tourists of]
1000 kilometers of Western Ukraine (0)

[09-09-18][Відпочинок і поради]
Кращі гірськолижні курорти для дітей (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Гірськолижний курорт «Славськоє» (0)
[09-09-01][Відпочинок за кордоном.]
Готелів в Санкт-Петербурзі катастрофічно не вистачає (0)