Субота
24-04-13
00:01

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Різьба по дереву навчальний посібник "Різьбитиму Сам"


Навчальний посібник "Різьбитиму Сам"
______________________________________________
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Незалежно від того, при обробці різьбленого виробу не прагнете відразу добитися ефекту старизни. Воскове покриття, яке наноситься раз на три місяці або полгода, буде набагато ефективнішим, ніж всі склади, які «старять» поверхню який вид обробки ви віддасте перевазі, пам'ятаєте дві важливі речі. По-перше, ніяка кількість воску не перетворить погано виконане різьблення на шедевр. Навпаки: погане різьблення стане тільки помітнішим. По-друге, прагніть добитися лиску, а не блиску.

 

Зазвичай різьблення залишають в природному вигляді щоб був видний натуральний колір і текстура дерева. Якщо хочете уявити собі, як воно виглядатиме після поліровки, можете трохи змочити дерево водою. Проте деякі види деревини здаються дуже тьмяними і нецікавими, а якщо ви поділа ті накладні деталі для меблів, то може виникнути невідповідність квітів. Тому різьблені вироби все-таки доводиться забарвлювати.

Фарбування дерева - далеко не нова ідея. З давніх часів як фарбники використовувалися натуральні пігменти. Велика частина середньовічних робіт виконана з використанням іменних натуральних фарбників. Пізніше були розроблені хімічні фарбники із стійкими квітами, а також виявили, що дуб і каштан можна зробити темнішим, обробивши їх парами амонія.

У наш час дерево можна освітлити, зробити темнішим або взагалі змінити його колір без особливих зусиль. Матеріали для цього досяжні. Різьблення може бути також, злегка відтіняє.

 

(використання фарбників в малій або великій кількості, безперечно, підкреслить вашу роботу, проте, якщо переборщити, ефект може бути катастрофічним. Тому завжди треба гарненько обдумати, чого ви хочете, і по можливості випробувати фарбник на трісках або обрізаннях дерева, з яким ви працювали. Вам може навіть знадобитися повторити частину малюнка на обрубуванні - просто для того, щоб перевірити

 

Іноді вам може знадобитися пофарбувати тільки частину виробу, наприклад зробити фон потемніше, а сам узор залишити того кольору, якого він був спочатку.

 

У таких випадках обробіть ділянки, які не збираєтеся фарбувати, товстим шаром воску (втирати його не треба). Це послужить бар'єром і не дасть фарбі проникнути на ці ділянки, коли ви почнете фарбувати частину, що залишилася.

 

Фарби на водяній основі. Ці фарби застосовуються з давніх пір, наприклад, «кристали Ван Дейка», що виготовляються з волокна волоського горіха, або біхромат поташу. В наші дні їх все більше витісняють акрилові фарби. Вони продаються вже змішаними в широкому асортименті і дуже зручні в застосуванні. Оскільки вони на водяній основі, щільність кольору легко змінити.

Фарби на водяній основі наносяться кистю або губкою. Вони поволі проникають в деревину, так що, знімаючи надлишки фарби звичайним паперовим рушником, можна міняти щільність кольору по вашому розсуду.

 

При роботі з «пухнастим деревом, наприклад липою, ви виявите,   що текстура виступає у міру того, як висихає фарба, і вам знадобиться трохи шліфувати її. Цей ефект можна понизити, змочивши заздалегідь дерево холодною водою і дозволивши йому висохнути перед фарбуванням. Висохлу поверхню відшліфуйте. Ш Шліфуйте дуже м'яко, уздовж напряму волокна.

 

Фарби на спиртній основі. Ці фарби глибоко проникають у волокно. Їх добре застосовувати, якщо дерево містить велика кількість натуральних сіл або смол. Фарбники на спиртній основі швидко реагують, коли їх наносять на чисте дерево, і їх щільність контролювати важко, особливо якщо волокно пористе.

 

Якщо ви сумніваєтеся, яку фарбу використовувати, перевірте якість фарбування

на обрізанні дерева. Щоб обробка була однорідною, можна заздалегідь небагато залакувати кінцеве волокно. Перш ніж наносити фарбу, загрунтуйте поверхню уайтспірітом

Пігменти.

 

Пігменти або концентровані фарбники бувають і на водяній, і на спиртній основі, їх можна додати до стандартної фарби, щоб змінити або підсилити колір.

 

Щоб позолотити роботу, можна розпорошити позолоту в пороші і розтерти її, коли фарба висохне. Потім потрібно зафіксувати позолоту спрєєм, а потім покрити різьблення матовим акриловим лаком.

 

1. Отримати ефект позолоти нескладно, і вам не доведеться набувати сухозлітного золота. Спочатку покрійте дерево ласий для основи і дайте як слід висохнути. Цей лак буває різного кольору для різної обробки: червоний для старого золота, жовтий для яскравої позолоти, чорний для срібного або олов'яного ефекту.

2.         Обережно нанесіть золотий лак пензликом для фарбування. Існують вісім традиційних відтінків, від яскраво-золотого  до старого золота, а також відтінки срібла і бронзи. Завжди перевіряйте, що вам треба, на обрубуванні дерева, перш ніж нанесете лак на

виріб.

3.         Виріб можна штучно постарити, затерев золотий лак, коли він висохне, щоб фон переглядав крізь нього. Це треба робити обережно, і зазвичай так обробляють ті ділянки, які можуть зноситися з часом, наприклад високі ділянки, краї або кути.

 

Існує старовинний спосіб із застосуванням амонія, використовуваний тільки при роботі з деревиною, що містить дубильну кислоту, такий, як дуб і каштан. Він дає теплий колір, насиченість якого залежить від часу, протягом якого дерево оброблялося парами амонія. Оскільки це результат

хімічній реакції, вид обкуреного дерева сильно відрізняється від забарвленого. Все, що вам знадобиться для обкурювання, - це герметичний контейнер, здатний вміщати виріб. Ви можете зробити «намет» з поліетилену або використовувати сміттєву корзину. Для обкурювання підійде звичайний побутовий чистячий аміак, який можна купити в господарських магазинах.

 

Налийте аміак в широку низьку ємність. 2. Помістите ємність з аміаком в повітронепроникний контейнер разом з виробом. Приблизно через два три години під дією паровими  дерево поміняє колір. Чим довше дерево дії пари аміаку, тим темніше стане.

3. Після обкурювання вимийте виріб холодною  і залиште його висихати природним чином  тим покрійте його лаком або воском.

 

Застосовуючи аміак, дотримуйте всі запобіжні засоби, уникайте торкатися до нього або вдихати його пари. Не забудьте надіти захисні окуляри.

 

Опуклий бордюр або різьблена або ліпна прикраса, що оформляє поверхню, на якій вирізують букви або інші графічні елементи, мають велике значення для зовнішнього вигляду виробу. Ці рамки додають значність напису або символу, виділяючи їх із загальної маси і прикрашаючи будівлю або предмет меблів. Судячи по предметах, що збереглися, в Стародавній Греції найбільшого поширення серед офіційних написів набули меморіальні або похоронні написи (стели), списки скарбів, що зберігалися в храмах, і написі на гончарних виробах з іменами зображених на них богів і героїв.

 

В більшості випадків ці написи виконані контурним різьбленням на плоскій поверхні каменя (або написані фарбою як на гончарних виробах), без всяких додаткових прикрас. Меморіальні написи часто мали раму, яка називалася едікулой і складалася з бічних колон, антаблементу і фронтону. Але і тут букви вирізувалися безпосередньо на плоскій поверхні цоколя або архітрава цієї едікули. Виносити написи в окрему рамку було не прийнято. Проте вже в епоху Стародавнього Риму напису були відокремлені від інших елементів або навколишньої поверхні простим бордюром або різьбленою прикрасою. Подвиги, що здійснювалися за часів Римської імперії, вимагали, щоб про них повідомляли людей, і тоді стали популярними дощечки і меморіальні дошки. Прикладом використання таких меморіальних дощок служать арки Тіта (82 р. н. е.) і Септімія Півночі (203 р.), що знаходяться в Римі. Зразки епохи Відродження і пізніших періодів вже містять додаткові елементи, наприклад різьблені прикраси, що підтримують консолі, драпіровки, гірлянди і архітектурні деталі.      

Меморіальна дошка може бути прикрашена самими різними орнаментами на приклад драпіровками або гірляндами. Вона також може мати антаблемент або фронтон зверху або підтримуватися  нам рсо1 сольними блоками у вигляді сувоїв). Меморіальна Н_ська може розташовуватися усередині іншої меморіальної дошки. У якомусь  сенсі будь-яка «рама для картини», що утримує панно з написом, може вважатися меморіальною дошкою. Різьблені прикраси можуть мати масу різновидів в різних комбінаціях

 

Картуш може служити тим же цілям, що і меморіальна дошка, але і контур, і поверхня ним є сувій. Французьке слово «салоїсье

походить від латинського «сагт,а» або «сьагтл», що означає «папір». Термін «щит герба» або «орнаментальний щит» іноді використовується разом з терміном «картуш», але частіше все ж таки асоціюється з геральдичним символом довільної форми. Простіше кажучи, картуш в буквальному розумінні схожий на сувій пергаменту. Можливо, його походження і таке, але в будь-якій формі картуш має кінці, закручені вперед або назад навколо центральної ділянки, або поля. Поле часто буває овальним і чи орієнтоване бо по горизонталі, або по вертикалі, залежно від мети або місця використання самого елементам Цікаво, що прямокутний контур навколо ієрогліфа з ім'ям фараона теж називається картушем.I Картуші зустрічаються в різних жанрах декоративного мистецтва, починаючи з срібного начиння, де на них розташовували гравіровані монограми, і кінчаючи картами, там на картушах написані масштаб, місцеположення і ім'я картографа.

У епоху Відродження картуш вже повністю сформувався і часто включав додаткові мотиви, такі, як раковини, маски (маськарони), вигадані тварини, херувими і, звичайно, рослинні мотиви.

 

Картуш головним чином зустрічається ізольовано, він отстоїт від навколишньої поверхні або інших орнаментів. Маленькі картуші уздовж різьбленої прикраси можна і не відмітити, але в загальній схемі вони займають центральне місце, оскільки завжди мають певні відмітні ознаки. При використанні в тімпанах картуші часто обрамляються в'юнкою рослинністю, покликаною заповнити простір. Замкові камені теж часто роблять у вигляді картушів, щоб підкреслити центр композиції. Замкові камені такого типу називають аграфами.

Цікаво відзначити, що існує схожість між геральдичними символами (гербами) і картушами. У Північній Європі в ХУПХУШ століттях ці дві форми об'єдналися, тобто герби оточувалися картушами.       

 

Свити у формі букв З і 5, по суті своїй двомірні, дають різьбяреві дуже корисні первинні навики роботи з тривимірними картушами Щоб картуші добре виходили, вони повинні мати товщину і відкидати тіні. Сувій складається із закругленого опуклого профілю з порожниною на зворотному боці. Порожнина (поглиблення) допомагає створити враження спіралі, увігнута сторона, закругляясь навколо своєї осі, переходить в опуклу.! Зазвичай загальний контур м'який. Сувій у формі  це лише сегмент круга, він рідко буває напівкруглим. Його треба малювати від руки, щоб він не виглядав схемний. Стандартів для діаметру і ширини сувою не існує, все залежить від стилю і ситуації. Сувій у формі 3 - подовженої форми і лише віддалено схожий на латинську букву 5.

Свити часто використовуються в двомірному зображенні для визначення бордюрів, наприклад, на передках і ніжках стільців. Простий варіант картуша - це

симетричний сувій у формі С% який часто встре1р     чаєтся на ніжках меблів, в центрі боковин столешніц,    на рамах для картин і навіть на замкових каменях. Поєднання сувоїв у формі 5 і З може використовуватися для   обрамлення поля монограми, номера будинку, і будь-який :      контурної графіки, а також як самостійний орнамент. Ці прості форми можуть поєднуватися з іншими :      елементами, наприклад рослинністю, що спускається :      по спіралі, черепашками, херувимами і так далі

 

 

1.         Свити у формі З і 5 вирізують так само, як і будь-який рельєф: прорубування, нанесення (обкреслювання) контура, зачистка і моделювання.

«Корпус», або довгий вигин сувою, обкреслюється пологою стамескою відповідно до вигину. Кожен кінець складається з двох півкіл: перший визначає кінець основного вигину, другий направляє вигин всередину. У ідеалі для різьблення слід було б використовувати напівкруглі стамески, але на практиці полога стамеска більше підходить для цієї роботи.

2.         Переважно використовувати пологу стамеску № 7 і вести інструмент так, щоб перехід від одного півкола до іншого виходив плавним, й     Л

3.         Зазвичай у сувою у формі  діаметр кінця перевищує ширину корпусу свита, яка скрізь однакова. Внутрішній склепінчастий профіль корпусу переходить в опуклість, формуючи головку сувою. Зведення повинне бути приблизно в половину діаметру малого півкола, ведучого спіраль всередину. Кут між зведенням і опуклістю повинен йти паралельно двом зовнішнім краям.

4.         У випадку з сувоєм у формі 5 зведення не так сильно зігнуте або звужується у вигляді конуса, наближаючись (і проходячи) до середини подовження, там, де вигин корпусу міняється. Серединна опуклість не повинна бути дуже товстою або важкою.

5.         Товщина різних завитків повинна бути однаковою, ті, що поєднуються з рослинністю, можуть виявитися важчими, і, щоб цього не трапилося, їх постійно треба підправляти. Співвідношення ваги різних елементів повинне бути збалансованим: товщина і опуклість завитків повинні відповідати деталям листя або черепашки або іншим елементам орнаменту. Бажано уникати ліній, які дуже сильно випирають в одному місці і здаються зовсім тонкими в іншому. Розмір і вигини елементів повинні доповнювати один одного. Силует повинен бути плавним (за винятком горбистих «головок» сувоїв).
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


[10-03-04][Все для туристов]
Гуцульский Говор (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Мадагаскар: етюди в багрових тонах (0)
[09-08-22][Відпочинок за кордоном.]
Дорогою садів: подорож по ЮАР (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кухня - одна з головних визначних пам'яток Іспанії (0)