Субота
24-04-13
14:49

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Різьба по дереву навчальний посібник "Різьбитиму Сам"


Навчальний посібник "Різьбитиму Сам"
______________________________________________
  Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 
Меблі.

 

Відмітні ознаки меблів бідермейер: плавно зігнуті спинки і підлокітники крісел, диванів, стільців; гнуті і точені ніжки. Меблі м'які, для оббивки використовують ситець з квітковим малюнком або строгіший репс, однотонний або в смужку. Тканини оббивки часто прибивають цвяхами з великими капелюшками. З корпусних меблів найбільш поширені різноманітні шафи і комоди. Контури цих предметів максимально спрощені, декор замінений на природну красу текстури

дерева. Ліжка втратили балдахіни, та і форма їх стала абсолютно простій, узголів'я і ізножье більше не прикрашають різьбленням і позолотою, вони однакової висоти і строгих контурів. Вперше з'явилися гарнітури для кімнат різного призначення. Меблі часто перетворюються на забавні іграшки. Маленькі канапки: «близнята», «тетатет»; столики на гнутій різьбленій ніжці - вже не обідній, але ще не журнальний; підставки для візитних карток і багато що інше - характерні складові меблевого гарнітура стилю бідермейер. У декорі меблів широко використовуються мотиви рококо. Крісла і дивани отримали м'які підлокітники, зігнуті спинки, їх прикрашає рясне різьблення із завитків і гірлянд. Оббивка - шовк, з крупними букетами троянд, квітковими гірляндами, перехопленими стрічками і прикрашеними бантами. Одне з перебігу цього часу навіть називають «друге» або «зіпсоване» рококо.

 

Історія стилю. Кожна з назв,  достатньо точно визначає мотивацію його виникнення. Дійсно, це було нове мистецтво, яке пропагувала молода частина ества, прагнуча до свободи.. Впливу модерна підпорядкована архітектура і мода, живопис і книгодрукування, зачіски і прикладне мистецтво музика мистецтво оформлення приміщень. У Росії модерну придбав і національне звучання - це так званий стиль «Аля рюс», в якому використовувалися елементи народної творчості і побуту. В наші дні ми назвали б цей напрям «кантрі», але модерн є модерном.

 

Характерні риси стилю. Стиль використовує на перший погляд життєстверджуючі мотиви: основний елемент модерна - рослинна форма. Але контури її текучі, з несподіваними надломами - так, гілка або квітка, але не в період весняного розквіту

а вже зворушений в'яненням. Якщо класицизм можна охарактеризувати словами «простій і строгий», рококо - «вишуканий і розкішний», то до модерну більше всього підійде епітет «елегантний». Витягнуті, плавні форми, несподівано перехідні в геометрічниє елементи, позбавляють один одного конкретного смислового звучання, створюючи настрій приглушених півтонів, недомовленості. Недаремно стильові прийоми модерна використовуються при створенні сучасних ретрокомпозицій, особливо там, де інтер'єру треба додати відтінок трохи ностальгічної романтики.

 

Меблі.

Меблі в цей період зазнали серйозні зміни в плані форми і декору. На зміну всміхненому бідермейеру з модерному прийшов легкий смуток, підкреслений формою декоративного орнаменту. У меблях модерна паралельно розвиваються дві лінії: декоративна і конструктивна. Якщо перша лінія повністю повторює текучі орнаментальні форми модерна і часто прикрашається багатим декором, то другий, навпаки, властиві ясність ліній і форм, декор зведений до мінімуму.

 

Класицизм - це світогляд, що бачить красу в ордері і порядку. Греки, заворожені математикою, формами і пропорціями, створювали храми, що володіють ясною чіткістю, балансом, симетрією і стриманістю. «Коли класичний грек чтото заду можливості найяскравіший вираз конкретний функція предмету. У грецькій класичній архітектурі повною мірою присутній цей принцип: акцент зроблений на екстер'єрі (зовнішньому вигляді) будівлі, як на його архітектурних деталях, так і на декорі. У пізнішу епоху акцент зміщується на інтер'єру але основні принципи класицизму залишаються.

Дуже важливим для розуміння структури і декору класичних композицій є поняття ордера. Під цим терміном розуміється загальне взаємовідношення всіх частин в цілому, при цьому кожна частина грає пропорційну роль в гармонійній структурі. Термін «ордер» з'явився тільки в творах епохи Відродження, але Вітрувій (творив в 4630 р. до н. е.) і навіть раніші автори піклувалися про пропорції, правильне застосування і співвідношення різних структурних і декоративних елементів. «Значення ордерів не можна переоцінити: це основа класичної архітектури, стрижень мнемонічної системи, яка породила ці форми і утілила їх в життя» (М. У. Джонс, «Принципи римської архітектури»). С. Серліо (14751554) в праці, опублікованій посмертно, в 1684 продемонстрував порівняння ордерів.;! Після ет'го були численні порівняння, зроблені такими авторами, як Д. та Віньола (15071573), А. Палладіо (15081580), В. Ськамоцци (15521616), К. Перро (16131688), Д. Гиббз (16821754), У. Чемберс (17231796) і в наші дні - Р. Читхем. Навіть за цим коротким списком можна зрозуміти важливість даного питання в архітектурі.

Різьбяр, що виконує архітектурне класичне різьблення в наші дні, не одного разу стикається з різними елементами архітектурних стилів. Деякі його роботи - пряма копія старовинних предметів, інші лише віддалено нагадують оригінал. Різьбяреві можуть замовити іонічні, Корінф капітелі, іноді капітелі змішаного ордера, орнамент «іоник», какоєнібудь міфологічна тварина або інший декоративний елемент у складі нового твору.      ''

Римляни, що знаходилися під величезним впливом греків, продовжували використовувати основні принципи грецької і еллінізму архітектури, запозичуючи малюнки, твори (статуї, наприклад, багато з яких і збереглися тільки в римських копіях), вироби ручних промислів. Перше  грецьке відродження відбулося в період правління Серпня (27 р. до н.е. - 14 р. н. е.), який, як передбачається, прагнув перетворити Рим з міста з глинобитними спорудами в місто мармуру. Архітектура стала справою політичним, і недивно, що будівлі зібрали в собі все багатство декору, яке ми бачимо і в наші дні. Те, що ми вважаємо типово римською спорудою, сходить до періоду Римської імперії, коли правили численні імператористроїтелі, серед них Серпень, Клавдій, Веспасиан, Траян, Адріан і Септімій Північ. Розмах, різноманітність значність римських споруд роким застосуванням бетону і арок. «Як бетон звільнив форму від обмежень, нав'язаних традиційними матеріалами, так він звільнив уяву декораторів від обмежень, що диктуються традиційною логікою»

 

Різьбяр, охочий успішно працювати в класичному стилі, повинен знати безліч особливостей малюнка, його історичне коріння, а також традиційні інструменти і прийоми, за допомогою яких цей малюнок створювався ''что торкається два останніх, слід зазначити, що інструменти і техніка за сотні років істотних змін не зазнали, хоча і в різьбленні були свої нововведення Поява червоного дерева і інших «екзотичних» порід, винахід циркулярної пили і парової машини, здатність економічно проводити матеріали, наприклад фанеру, - все це можна зарахувати до чинників, що вплинули на мистецтво різьблення і надихнули нові стилі. Можна відзначити вплив на сучасний стиль різьблення по дереву дискових ножів, бензопил і навіть пульверизаторів. Проте італійський сундуккассоне (саззопе) XVI століття вирізувався практично так само, як ми робимо це в наші дні. Найбільш значна відмінність полягає в самій конструкції, використанні шви з лазерною насічкою, з'єднанні столярних деталей бісквітним випаленням або пневматічеськиц. монтажним пістолетом, застосуванні епоксндногауклея і синтетичних лаків. І проте стиль творів можна ідентифікувати через тему, кому позицію і обробку

 

Самий кращий спосіб познайомитися з класичними стилями - це вивчити численні перевидання трактатів епохи Відродження і книги з описом узорів XVIII XIX століть. Також дуже важливо своїми очима побачити зразки історичної архітектури, які можна знайти практично в будь-якому місті або міських музеях, де проводяться виставки Щ. декоративного мистецтва.

 

Хорошою вказівкою на стиль може бути тема або сюжет, зображений на архітектурній деталі або предметі меблів. Це не зовсім коректний спосіб, оскільки багато сюжетів існували в різні періоди і в процесі використання модифікувалися. Наприклад, антемій (стилізований орнамент з квітів жимолості), явно грецького походження, виникає знову вже як мотив ардеко, стилю, що з'явився в 1920х роках і віддавав перевагу геометричним формам і орнаментам з використанням екзотичних матеріалів. Або шеврон - Уобразний орнамент в декорі меблів був популярний в ардеко і в псевдоготиці.

Але, як правило, стиль включає одні теми, а інші виключає! Використанням в орнаменті лісз дуба, лавра, оливи і винограду в класичному контсте цілком доречно, а ось використання золотарні віргінського плюща або пастернаку не годиться.

Ці рослини або просто не росли в Середземномор'ї, або не мали ніякого культурного і релігій іншого значення, або не вважалися гідною прикрасою або виразом стилю. Як би це фе був< в словник класичного малюнка вони не потрапили. Е не означає, що не можна вносити нові мотиви з краси класицизму - його розтяжність і здатність вбирати масу різноманітного. Американський архітектор Бенджамин Латробе (17641820) висунув ідею використовувати ! національні рослини як мотив малюнка,  і в оформленні знаменитої будівлі Капітолія в США присутні капітелі із зображенням кукурудзи і тютюну як архітектурний приклад розуміння історії.

 

Не менше, чим інші чинники, для визначенні стилю важливе те, як представлена тема, тобто композиційне рішення, або композиція. У класицизм малюнок складається лише з тих елементів, які їм необхідні, але при цьому композиція повинна бути із ставлена так, щоб видалення одне елі менту відразу погіршило зовнішній вигляд виробу в цілому «Таким чином класичний художник не внось дуба, лавра, оливи і винограду в класичному Щонтексте цілком доречно, а ось використання золотарника

віргінського плюща або пастернаку не годиться зовсім.

Ці рослини або просто не росли в Середземномор'ї, або не мали ніякого культурного і релігійного значення, або не вважалися гідною прикрасою або виразом стилю. Як би там не було, в словник класичного малюнка вони не потрапили. Це не означає, що не можна вносити нові мотиви до стилю.

 

Одна з краси класицизму - його розтяжність і здатність вбирати

масу різноманітного. Американський архітекторові Бенджамин Латробе (17641820) висунув ідею використовувати національні рослини як мотив малюнка, і в оформленні знаменитої будівлі Капітолія в США присутні капітелі із зображенням кукурудзи і тютюну як архітектурний приклад розуміння історії.

 

Не менше, чим інші чинники, для визначення стилю важливе те, як представлена тема, тобто композиційне рішення, або композиція. У класицизмі малюнок складається лише з тих елементів, які йому необхідні, але при цьому композиція повинна бути складена так, щоб видалення одного елементу відразу погіршило зовнішній вигляд виробу в цілому. «Таким чином, класичний художник не вносить форму до змісту ззовні або зверху, а витягає її

з самої теми» (Л'оранж). Основні принципи побудови класичної композиції - ордер, розподіл, повторення і зміна, контраст, пропорції і гармонія

 

Ордер.

Ордер в композиції виражає основну логіку, «скелет», яким обростає тема. Ордер включає принципи симетрії і радіального розташування.           

Класична, особливо грецька, архітектура «дає якомога ясніший вираз конкретній функції предмету» (Л'оранж), а орнамент повністю вписаний в структуру, часто підкреслюючи її, як канелюри підкреслюють форму колони. А архітектура XVII століття у стилі барокко, навпаки, створює ілюзорний простір, де закруглені стеньги орнамент - накладне прорізне різьблення - приховують або плутають безпосереднє сприйняття структури.

Симетрія зазвичай розглядається як строге дзеркальне віддзеркалення, але цю концепцію можна розширити, і вона означатиме «баланс» в цілому, що дає значно більше різноманітності при побудові композиції. Строга симетрія статична, баланс же може бути динамічним. Так, малюнки в стилі рококо на перший погляд здаються абсолютно асиметричними, але зазвичай в них теж є свій баланс. Радіальне розташування має на увазі розбіжність елементів з центральної крапки або впорядковане розширення з центрального «стрижня». Хороший приклад - розбіжність гілок дерева, коли декілька крупних гілок стають численними втечами.

 

Розподіл. Розподіл - це розміщення елементів усередині загального ордера малюнка. Розраховуючи розподіл або розміщення орнаменту, треба взяти до уваги два міркування: як орнамент прикрасить структуру і як елементи малюнка співвідносяться один з одним.

Наприклад, в класичному стилі листя або лози аканфа рідко виходять за межі наказаної рамки (якщо таке взагалі трапляється). Декор можна виконати так, щоб він додав структурі легкість або вагу, залежно від хитромудрості, розташування або оформленням.

Розподіл мотивів усередині малюнка може диктуватися симетрією або пропорціями. Зрозуміло, «вага» і візуальна привабливість теж враховуються. Римська гірлянда з аканфа іноді здається справжніми джунглями, тоді як відвертість гірлянд в стилі Адама (кінець XVIII в.) додає їм легкість і робить не такими нав'язливими. Ясно, що предмет, на який накладається орнамент, визначає і його розподіл. Так, для фриза напрошуються мотиви, що переплітаються, а капітель, швидше за все, буде прикрашена таким, що підтримує або вертикально орієнтованим орнаментом.

 

Повторення і зміна. Ці терміни відносяться до використання ідентичних елементів, що одинарних або повторюються і знаходяться в безпосередній близькості один до одного. Наприклад, на цих принципах засновані і орнамент'іоник, і антемій. Хоча повторення може створити ефект руху, «чим незначніше елемент, тим краще він переносить повторення» (Хеслак). І навпаки, ніж більше значення ви надаєте тій або іншій деталі, тим гірше для неї буде повторення. Зміна мотивів декілька полегшує завдання. Наприклад, на грецькому орнаменті - іонике зразка XVIII століття овали («яйця») перемежаються з витягнутими стрілам і їла каждиййелемент орнаменту виразнішим для сприйняття.

У класичний орнамент можна додати різноманітності, включивши інші мотиви, наприклад раковини і квіти.
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


[10-01-20][Все для туристов]
На конях (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Єгипет: за історією до Каїра! (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Звідки взялися писанки (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
10 причин відпочити в Латвії (0)