П’ятниця
24-04-12
22:26

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Різьба по дереву навчальний посібник "Різьбитиму Сам"


Навчальний посібник "Різьбитиму Сам"
______________________________________________
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Єдина частина, що представляє цінність д. різьблення, - це ядро. Краща частина зазвичай знаходите

усередині в 50 мм як від лубу, так і від серцевини. 1 деревина складається з осередків (судин), які використовуються деревом для живлення і постачання водою Зазвичай вони нагадують пучки соломинок для пити

Для різьбяря важливо знати, наскільки тісно судини зв'язані один з одним, оскільки це відбивається на якості роботи. Хоча більшість судин розташовані вертикально по стовбуру, вони також слідують зростанню гілок. У деяких дерев яскраве виражені

судини зростання, розташовані горизонтально. Вони називаються серцевинними променями. Їх добре використовувати при прикрасі меблів, але для різьбяря вони швидше головний біль, а не перевага. Їх щільність

різко відрізняється від щільності навколишньої деревини, і це, безперечно, ускладнює роботу.

 

Щороку протягом всього життя дерево підростає, причому не тільки у висоту. Стовбур стає товщим. Ступінь зростання залежить від безлічі зовнішніх чинників, таких, як кількість дощової вологи, температура навколишнього середовища, кількість сонячного годинника в день. На зрізі дерева можна побачити весь цикл  його зростання.

У році є всього два періоди, коли відбувається фактичне зростання дерев, що виростають в помірному кліматі. Різкий кліматичний перепад Зріз стовбура дерева, що показує вертикальну структуру, а - весняне (ранній) зростання; б - пізнє літнє зростання;

у - серцевинні промені; г - судини між зимою і літом відбивається на циклі зростання дерева. Велика частина нової деревини формується навесні і на початку літа - весняне (ранній) зростання, проте пізніше відбувається вторинне зростання і формується пізня деревина. Річні кільця відображають цю схему зростання: в період весняного зростання річні кільця товщі, а пізнє зростання формує вужчі смуги.

Треба відзначити, що кільця пізнього зростання зазвичай бувають темнішими, оскільки в деревині міститься більше камеді і вона твердіша, ніж в період весняного зростання.

Ця різниця особливо помітна у хвойних дерев, і відмінність в щільності деревини може утруднити різьблення. Також і у листяних порід, які ростуть швидше, чітко видно відмінності в малюнку річних кілець: м'яка деревина весняного зростання і тверда - пізнього. Дерева, що поволі ростуть, зазвичай мають вужчі кільця, їх деревина більш рівномірна по щільності, і при роботі з нею можна досягти кращих результатів.

 

Рівні, чим у дерев помірного клімату, оскільки сонце світить постійно і сезонні зміни клімату значно менші. Проте місце, де росте дерево, теж робить на його зростання значний вплив: дерево, що росте в тропіках, але в гірській зоні, випробовує зовсім інші кліматичні дії, чим дерево, що виростає на рівні моря. Відповідно, іншим буде і його зростання.  

 

Важливо також знати, наскільки щільно судини в деревині прилягають один до одного, причому важливі не тільки окремі судини, але і їх роль в створенні загальної схеми зростання дерева. Деякі породи дерев, наприклад липа, вишня і явір (платан), дуже стабільні. Їх структура компактна, дрібні судини щільно прилягають один до одного. В результаті деревина виходить рівною і гладкою, і ці породи ідеально підходять для різьблення тонких і дрібних деталей.

У інших породах дерева розмір судин м! бути більше, і вони можуть бути слабкіше сполучені з другом. В принципі це не впливає на якість звичайного різьблення, але при виконанні дрібних деталей ця рихлість відразу стане помітною. Типовий приклад М дуб. Не дивлячись на те що він славиться своєю сильною деревиною, судини в ній досить великі і слабо сполучені один з одним! Тому вироби з дуба дуже важко покривати тонким різьбленням. З цим може справитися тільки дуже досвідчений різьбяр, оскільки шматочки деревини неминуче відколюватимуться мулу того, що скріпляє судин можна перевірити, відколовши невеликий шматочок від кута дошки

нігтем великого пальця. Якщо дерево легко відколюється, його судини нещільно прилягають один до одного.

 

Деревина із спіральними волокнами може по конфігурації нагадувати бутерброд. На деяких ділянках одні судини розташовуватимуться в довжину, а інші - під різними кутами. Там, де ці ділянки змикаються, з'єднання судин буде слабким. Це часто спостерігається в деревині тропічних порід, що робить їх придатними лише для грубіших видів різьблення.

Непогано знати декілька технічних термінів, які часто використовуються при описі різьблення. Кінцеве волокно означає будь-яку зрізану поверхню, де видно краї судин деревини, наприклад у краю дошки. Коротке або перехресне волокно - це елементи малюнка, вирізані під кутом до напряму судин деревини.

 

Дивлячись на шматок дерева, важко сказати, в якому напрямі воно росло, але, провівши по ньому долонею, ви відчуєте, що в одному напрямі деревина гладша. Це і показує розташування волокон. Якщо ви вирізуєте по волокну, то поверхня буде блискучою, якщо проти - те шорсткою. По можливості різати треба по волокну.

 

Прямі і високі дерева дають прямошарову деревину, а зігнуті дають деревину із завилькуватістю. Таку деревину різати важко, оскільки напрям різьблення постійно доводиться міняти. Прагніть по можливості з такою деревиною не працювати.

Деякі дерева ростуть по спіралі, і, коли їх розпилюють на дошки, волокна не скрізь однакові.

Такі спіральні волокна часто зустрічаються у тропічних дерев. Це завжди проблема, оскільки різати таке дерево дуже важко. Ви можете розпізнати спіральні волокна по тому, що деякі вкраплення йдуть по всій довжині дошки, а інші утворюють скупчення по кутах.  

 «Дерево різьбяря» і ідеально підходить для декоративних виробів,зоб і л у юний деталями. Структура судин дуже дрібна, і вони та щільно кріпляться один до одного, що можливість розщеплювання при тонкому різьбленні зводиться до мінімуму. Може бути кольори соломи і навіть ще світліше. Волокно рідко буває вираженим.

 

Явір (платан). Складність роботи варіює від легкої до помірно важкою, залежно від того, яким методом сушили деревину і як довго. Трохи твердіше, ніж липа, але має ті ж характеристики дрібних судин, так що деталі виходять добре. Дуже світлого кольору, кращі сорти майже білі і можуть містити смужки серебрістосерого кольору. Волокно ніжне, часто з хвилястим малюнком.

 

 

Каштан, солодкий або іспанський. Досить простий в роботі. У багатьох відношеннях каштан нагадує плоско спиляний дуб, Стільки без серцевинних променів. Деревина світлокоричневого кольору. Волокно звичайне прямошарове, але структура

грубувата.     

 

Вишня. Помірно легка в роботі. Найпривабливіше дерево, з якого добре вирізувати дрібні деталі. Колір розоватокорічневий, іноді із зеленими прожилками. Як правило, деревина прямошарова.

 

Груша. Складна в роботі. Дрібнозерниста і досить тверда, груша хороша для невеликих врізних панелей в меблях. Дерево міцне і жорстке, але має тенденцію до деформації і розщеплювання. Природний колір світлий, хоча і може мати плями, але грушеве дерево, що піддалося в процесі просушування обробці паром1ярі приємний рожевий колір Рівне волокно і красива.

структура з майже непомітним малюнком

 

Волоський горіх. Помірно складний в роботі, але для різьблення це чудове дерево. Поводьтеся з ним обережно, оскільки його візерункове блок може або гармонувати з вашим задумом, або увійти з ним до дисонансу. Британський волоський кричучи темнокорічневого кольору, з яскраво вираженим малюнком; французький волоський горіх зазвичай світліше і більш прямошаровий. Обидва відносяться до одного вигляду, і на них добре зображати дрібні деталі

 

Дуб . Складний в роботі. Широко використовувався в церковному і архітектурному різьбленні. Дуб популярний і зараз, але це та порода дерева, з якою можна працювати тільки тоді, коли вже накопичений деякий досвід, оскільки дерево тверде і легко розщеплюється. Колір світлокоричневий, з часом темніє. Коричневий колір говорить про те, що деревина піддалася дії цвілі, що викликає хімічну зміну кольору. Структура щільна, з великими променями.

 

 

Червоне дерево. Помірно складно в роботі. Це, безперечно, найпоширеніше для різьблення тропічне тверде дерево. Має безліч видів і підвидів, всі вони володіють приблизно однаковими особливостями в різьбленні. Слід звернути увагу на два важливі чинники. По-перше, хоча років сто і більш назад червоне дерево широко використовувалося для вишуканого різьблення, в наші дні придбати свіжу деревину такої ж якості неможливо - її просто не існує. Можна знайти «вторинну сировину» - шматки старих або зламаних меблів можуть цілком стати в нагоді для різьблення.

 

Шотландська сосна . Умеренносложна в роботі. Вважається м'якою деревиною. Відома також як «червоне дерево». Кращі сорти шотландської сосни широко поширені в холодних частинах Європи, особливо в Скандинавії. Колір - світлокоричневий. Хоча вона і добре режется, але в деревині багато сучків, і щільність може бути нерівно

мірною.         

 

Тис. Складний в роботі. Не дивлячись на те що в ботаніці класифікується як м'яке дерево, деревина у нього тверда. Працювати з ним важко, але тис може ефективно використовуватися для невеликих різьблених робіт. Втім, треба бути готовим до великої витрати дерева із-за  сучків, дірок і врослої кори. Колір варіює від ясно до інтенсивнокорічневого, з пурпурними вкрапленнями, які на світлу зникають.

 

 

В'язнув. Помірно легкий в роботі. Має тенденцію розщеплюватися, тому для тонкої роботи непридатний. Зазвичай світлого, майже білого кольору, але ядро може бути коричневим. Старі дерева великого діаметру дають рівний малюнок під прямим кутом до волокна, відомий як хвилястий або оливковий в'яз. Хвиляста текстура часто має темні прожилки кольору патоки.

 

 

Американська липа. Легка в роботі. Аналогічна своїй європейській родичці і має ті ж властивості для різьблення. Колір кремовобелий, іноді світлокоричневий. Рівна прямошарова структура.

 

 

Масляний горіх . Помірно складний в роботі. Відомий також як білий волоський горіх. Деревина володіє майже всіма тими ж характерними, що і звичайний волоський горіх, має той же малюй волокна, але світліше за кольором. Слід чекати деякої кількості відходів.

 

Вишня. Помірно складна в роботі. Хороші властивості для різьблення, деревина красноватокорічневого кольору. Тонке волокно і рівна струм туру.

 

 

Червоний дуб. Помірно складний в роботі. Північний червоний дуб вважається багатьма різьбярями самим кращим матеріалом. Колір від біськвітнорозового до коричневого. Відкрите волокно.

 

 

Чорний волоський горіх. Складний в роботі. При різьбленні дрібних деталей слід бути дуже обережними. Колір багатий - від темнокорічневого до майже чорного. Волокно майже грубе, зазвичай прямошарове, але може бути і хвилястим.

 

 

Західна біла сосна. Помірно проста в роботі. Ядро светлосоломенного кольору, лише трохи темніше за луб. Прямошарова деревина з рівною структурою.

 

Араукарія. Легка в роботі. Ядро від желтоватокорічневого до темнокорічневого з рожевим відтінком. Прямошарова, тонка і однорідна структура.

 

 

Хуонськая сосна. Легка в Н боті. Ядро бледножелтоє. Лубовий шар не виражений.

Прямошарова з рівною структурою.

 

Альпійський в'яз. Помірно важкий в роботі. Колір зустрічається від блідо? до    Н

світлокоричневого з рожевим відтінком. Як правило, деревина прямошарова, але буває із спіральною або хвилястою структурою.      

 

Чорний боб . Важкий в роботі. Ядро шоколаднокорічневоє, з серокорічневимі

прожилками Зазвичай деревина прямошарова, хоча іноді буває спіральною. Структура досить груба.

 

Западноавстралійський евкаліпт. Важкий в роботі. Ядро від ясно до темнокрасного кольору, часто з темними прожилками або вкрапленнями. Заболонь светложелтая або білувата. Волокно злегка спіральне, структура рівна і грубувата.

Один з багатьох способів перетворення дерева в корисну деревину - самий, до речі, поширений спосіб - це розпиляти його уздовж стовбура на дошки. Дошки можуть бути будь-якої товщини, але зазвичай вона варіює від 25 до 100 мм. Велика частина рельєфного різьблення (не рахуючи дуже глибоких рельєфних робіт) виконується на планках або дошках завтовшки від 25 до 50 мм
Читати: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


[11-01-16][Все для туристів]
Місто-парк на трьох ріках (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Суміш арабів і індусів. Мальдівськая кухня (0)
[09-09-18][Яремче]
Яремче Новий Рік. (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
По праву називають місто Яремчу (0)