Четвер
20-01-23
22:33

1. Təqdimat Ukrayna istirahət, şəhər Yaremche [23]
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche [23]
3. Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [23]
4. عرض الباقي في أوكرانيا، Yaremche المدينة [23]
5. Aanbieding van die res in die Oekraïne, die stad Yaremche [23]
6. Aurkezpena Ukrainan gainerako, hiria Yaremche [23]
7. Прэзентацыя Адпачынку ва Украіну, горад Яремче [23]
8. Представяне на почивка в Украйна, гр. Yaremche [23]
9. Trình bày của các phần còn lại tại Ukraina, thành phố Yaremche [23]
10. Cyflwyniad o'r gweddill yn yr Wcrain, Yaremche ddinas [23]
11. Ներկայացում մնացածը Ուկրաինայում, քաղաքը Yaremche [23]
12. Prezantasyon rès la nan Ikrèn, Yaremche lavil [23]
13. यूक्रेन में आराम की प्रस्तुति, शहर Yaremche [23]
14. Presentatie van de rest in de Oekraïne, de stad Yaremche [23]
15. Παρουσίαση της υπόλοιπης στην Ουκρανία, πόλη Yaremche [23]
16. პრეზენტაცია დანარჩენი უკრაინაში, ქალაქ Yaremche [23]
17. Presentación do resto da Ucraína, cidade Yaremche [23]
18. Præsentation af resten i Ukraine, by Yaremche [23]
19. Ettekanne ülejäänud Ukraina linn Yaremche [23]
20. מצגת של שאר באוקראינה, בעיר Yaremche [23]
21. פּרעזענטירונג פון די מנוחה אין אוקריינא, שטאָט יאַרעמטשע [23]
22. Penyajian sisanya di Ukraina, kota Yaremche [23]
23. Cur i láthair ar an chuid eile san Úcráin, chathair Yaremche [23]
24. Kynning á hvíla í Úkraínu, borg Yaremche [23]
25. Presentación del resto de Ucrania, ciudad Yaremche [23]
26. Presentazione del resto in Ucraina, città Yaremche [23]
27. Presentació de la resta d'Ucraïna, ciutat Yaremche [23]
28. 介绍在乌克兰各地,市Yaremche [23]
29. 其餘介紹在烏克蘭,城市Yaremche [23]
30. 프레 젠 테이션 우크라이나의 나머지 부분, 도시 Yaremche [23]
31. Presentation of Ukraine ceteris civitas Yaremche [23]
32. Iepazīstināšana ar pārējo Ukrainā, pilsētas Yaremche [23]
33. Pristatymas Ukrainoje poilsio, miestas Yaremche [23]
34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche [23]
35. Penyajian sisanya di Ukraine, bandar Yaremche [23]
36. Preżentazzjoni tal-bqija fl-Ukrajna, belt Yaremche [23]
37. Präsentation der Rest in der Ukraine, Stadt Yaremche [23]
38. Presentasjon av resten i Ukraina, by Yaremche [23]
39. ارائه تفریح و سرگرمی در اوکراین ، شهرستان Yaremche [23]
40. Prezentacja reszta na Ukrainie, miasto Jaremcze [23]
41. Apresentação do resto da Ucrânia, cidade Yaremche [23]
42. Презентация Отдыха в Украину, город Яремче [12]
43. Prezentarea restul în Ucraina, oraş Yaremche [23]
44. Презентација остатак у Украјини, град Иаремцхе [23]
45. Prezentácia zo zvyšku na Ukrajine, mesto Yaremche [23]
46. Predstavitev počitka v Ukrajini, mesto Yaremche [23]
47. Uwasilishaji wa mapumziko ya Ukraine, mji Yaremche [23]
48. การนำเสนอส่วนที่เหลือในยูเครน, เมือง Yaremche [23]
49. Sunum Ukrayna dinlenme, şehir Yaremche [23]
50. Bemutatása a többi ukrajnai városban Yaremche [23]
51. Презентація Відпочинку в Україні, місто Яремче [10]
52. ڈیمو یوکرائن میں باقی کی، شہر Yaremche [23]
53. Pagtatanghal ng mga pahinga sa Ukraine, lungsod Yaremche [23]
54. Esittely loput Ukrainan kaupunki Yaremche [23]
55. Présentation du reste en Ukraine, ville Yaremche [23]
56. Prezentacija odmora u Ukrajini, gradu Yaremche [23]
57. Prezentace ze zbytku na Ukrajině, město Yaremche [23]
58. Presentation av resten i Ukraina, stad Yaremche [23]
59. プレゼンテーションウクライナの残りの部分、都市Yaremche [23]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche » 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche

Pozita gjeografike

Pozita gjeografike

 

Të qytetit mbulon pjesën jugperëndimore të rajonit Ivano-Frankivsk, duke zënë pjesën qendrore të Karpateve të Ukrainës në kuadër të formacioneve rock e Gorgan, Pokutsko-Bukovina Karpatet dhe Mali i Zi.

Yaremche i përket kategorisë së qyteteve të varësisë rajonale, dhe si një njësi administrative gjithashtu përfshin një zgjidhje. Vorokhta, f. Tatativ, f. Mykulychyn, f. Yablunitsa, f. Voronenko, f. Polanica. Në bazë të fshatrave formuar Tatarivsky, Mykulychynske, Yablunitsky Polyanitsky dhe këshillat e fshatit dhe të këshillit të fshatit Vorohtyansky. Në kufijtë e këshillit të fshatit është fshati Yablunitskogo Voronenko. Prandaj, Yaremche zona me vendbanimet vartëse të quajtur zonë Yaremchanskogo e këshillit të qytetit. Të gjitha vendbanimet të ketë një status të instancës së lartë dhe të klasifikuar.

Sipërfaqja e përgjithshme e këtij territori - 65.665 hektarë, duke përfshirë:

Toka bujqësore - 6.949 akra

qëllime industriale dhe transportit - 308 hektarë

zonat e banimit - 1.568 akra

sipërfaqe të ujit - 505 hektarë.

Pothuajse gjysma e kësaj zone - 31 hektarë ndodhet brenda Parkut Kombëtar të Karpate e natyrës.

Lumë i lundrueshëm kryesor është p. Kallam. Karakteristika kryesore e vendndodhjes së saj ekonomike dhe gjeografike është se i vetmi burim i rëndësishëm i prodhimit është një kompleks natyror me potenciale të rëndësishme rekreative. Një faktor tjetër i favorshëm - një distancë të shkurtër në kufijtë e katër vendeve evropiane

Qyteti ka një lidhje të përshtatur transportit (rrugor dhe hekurudhor) me qytetet e tjera në Ukrainë dhe jashtë vendit. Distancë (nga rruga) nga Yaremche në Kiev - 600 km nga Ivano-Frankivsk - 70 km deri në kufirin me Rumani - 80 km, Hungari, Sllovaki dhe Poloni - rreth 280 km. Territorin Yaremchanskogo Këshilli i Qytetit - një nga fushat më të rëndësishme rekreative dhe rajonin e Karpateve të Ukrainës si një e tërë.


[10-01-23][All for the tourists of]
Slavske (0)

[09-09-18][Відпочинок за кордоном.]
10 невідомих місць Парижа, де треба побувати (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Історія розвитку екскурсійної діяльності в сучасній Україні (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Чарівний Крим! Запрошуємо в санаторій Ай-даніль (0)

Категорія: 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Додав: vechervkarpatah (11-01-27)
Переглядів: 614 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: