Вівторок
23-09-26
21:08
Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Свята України :: Праздники Украины :: Holidays » Релігійні свята

Суккот (Свято кущей)

Суккот (Свято кущей)

Єврейське свято кущей, Суккот, починається на 15-й день нового року (15 тішрей) і продовжується 7 днів, це час, коли землероби, завершивши збір урожаю, можуть відпочити до перших дощів. Слово "сукка", що дало назву святу, перекладається як "шатер", або "курінь", або "кущи" і символізує відмову від небезпечної, загалом, ілюзії, що надійним дім робить дах. Безпека і надійність існування залежить зовсім від інших причин.

Заповіді перебувати в суккі у всіх поколіннях давалася безліч пояснень, наприклад, що, встановлюючи біля дому курінь, євреї приєднуються до тих, хто сорок років поневірявся по пустелі і, прийшовши потім в Ерец-Ісраель, обробляв цю землю і радів плодам, які вона дарувала. Згідно з іншим тлумаченням, сенс заповіді в тому, щоб людина пам'ятала про бідність, навіть будучи багатою, і не загордилася.

У Суккот виконують особливий ритуал – "вознесення лулава". Лулавом називається як лист пальми, що входить в набір з чотирьох рослин, так і всі рослини разом. Прийнято піднімати і благословляти всі чотири види рослин, кожний з яких символізує певний тип людей. Етрог, що володіє і смаком, і запахом, – це євреї, що знають Тору і що здійснюють добрі справи. Лист фінікової пальми, що дає плід солодкий, але без запаху, – це євреї, що володіють знанням Тори, але не здійснюють добрих справ. Мирт – рослина неїстівна, але яка приємно пахне – це євреї, від яких, як аромат, йдуть добрі справи. Верба, у якої немає ні смаку, ні запаху, – це євреї, які не знають Тору і не роблять добра. І все-таки Бог всіх з'єднав в один букет – один народ, щоб допомагали один одному, просвіщали один одного і відповідали один за одного. Згідно з іншим тлумаченням, кожна з рослин – певна частина людського тіла. Етрог – це серце, тонкий і прямий пальмовий лист – хребет, мирт з його овальними листочками – очі, а верба – вуста. Зібрані разом, вони складають людину, всім серцем віддану своєму Творцю.

Напередодні свята влаштовуються спеціальні базари, де продаються етроги, лулави, пальмові гілки для крівлі, пристосування для споруди і прикраси сукки. По всій країні можна бачити курені – в дворах, в палісадниках, на балконах і верандах, на автомобільних стоянках. Жодна військова база не обходиться без святкової сукки. Сьогодні вже мало хто дійсно живе в курені всі сім днів свята. Звичайно сім'я тільки обідає в суккі, лише деякі залишаються там на ніч. Особливо радіють Суккоту діти, що сприймають це свято як цікаву пригоду.

У Ізраїлі Суккот (так само, як і інші паломницькі свята – Песах і Шавуот) святкується один день. Після першого святкового дня настають так звані напівсвята: школярі і студенти не вчаться, а на підприємствах і в установах прийнято або брати відпустку, або працювати півдня.

У 2006-му році Свято кущей відзначається 7 жовтня (7 – 13 жовтня).

У 2007-му році Свято кущей відзначається 27 вересня (27 вересня – 4 жовтня).


джерело:sviato.in.ua


[10-02-20][All for the tourists of]
Souvenir Market (0)

[09-08-31][Відпочинок і поради]
Метро як об'єкт поклоніння (0)
[09-09-01][Відпочинок за кордоном.]
Рибалка на Камчатці річка Велика - червень 2008 року. (0)
[09-09-18][Яремче]
Яремче р. Прут Водоспад (0)

Категорія: Релігійні свята | Додав: vechervkarpatah (11-01-24)
Переглядів: 1086 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: