Хто добре працює? Той, хто добре відпочиває
А скільки потрібно відпочивати? Фізіологи так і не прийшли до однозначної відповіді на дане питання. Короткий відпочинок (до 7 днів) позбавить Вас від проблем, пов'язаних з майбутнім входженням в робочий режим. За 14 днів організм не встигне повністю відпочити і може відреагувати на дуже короткий передих загостренням деяких хронічних захворювань. А за 24 дні відпустки організм повністю відвикає від необхідності рано вставати, оперативно мислити і займатися якій би то не було роботою. Тому в перші дні після відпустки Ви відчуваєте дратівливість, втома і ніяк не можете концентруватися. До речі, фахівці підрахували, що після відпочинку коефіцієнт інтелекту значно знижується і потрібний близько тижня для того, щоб знов прийти в норму.
Як варіант - вибір відпочинку по психотипу. Якщо Ви сангвінік, то можна обійтися без тривалої відпустки: достатньо уїкенда, щоб емоційні враження, наприклад, від екскурсії відновили ваші душевні і фізичні сили. Якщо Ви меланхолік, то Вам рекомендований творчий відпочинок. Попрацюйте на своїй дачній ділянці, поухажівайте за квітами і тваринами, затійте ремонт. Оптимальна тривалість відпочинку - 14-21 день. Якщо Ви холерик, то відпочинок на пляжі Вам не підходить. Тільки активні дії - дайвінг, скелелазіння, верхова їзда або велосипедний похід. Щоб відновити сили, знадобитися 7-14 днів. Якщо Ви флегматик, людина грунтовний і неквапливий, то необхідно відпочивати довго і спокійно. Бажано цілий місяць провести в селі: ходити в ліс - збирати гриби, ягоди, вудити рибу, читати книги, слухати музику. Можна поїхати на екскурсії, краще теплоходи. Плануйте відпустку з "запасом", щоб вистачило часу на адаптацію до буднів. Якщо Ви відноситеся до змішаного типу, то досить буде отримати одне, але сильне враження, при спогаді про яке, ви зможете сказати, що у відпустці все-таки були.
Якщо вам вже за 40 років, то відпочивати бажано не менше двох тижнів підряд. Річ у тому, що з віком слабіють адаптаційні можливості організму і для того, щоб перебудуватися з одного режиму на іншій, потрібний більше часу, ніж в молодості. Якщо ж ви на час відпустки плануєте виїхати в район з іншим кліматом, то розраховуйте вже не менше чим на три тижні, оскільки як мінімум дві з них займе адаптація. Все те ж саме відноситься і до дітей. Механізми адаптації у малюків ще тільки формуються. З кількістю днів для відпочинку визначилися, валізи зібрали. А куди квитки купувати? Якщо розхитані нерви (у кого зараз з ними все гаразд?), то корисним буде м'який клімат, без різких перепадів атмосферного тиску, морські купання, лікувальне живлення. Ідеальне місце Південний берег Криму - Гурзуф, Ялта Алушта, а також Прибалтика, Ізраїль, Франція і ін. Якщо підвищений тиск, тобто потреба в повноцінному відпочинку, шумі прибою, морському повітрі. Рекомендується придбати путівку в бальнеологічний санаторій Лівадії, Алушти, Ялти, Гурзуфа, Труськавца, Мукачево, Пущі-Водиці, Конча-заспи і ін.
Якщо є серцево-судинні порушення, то ваші курорти з чистим морським повітрям - Південний берег Криму, Кавказ, Прибалтика і ін. При захворюваннях органів дихання потрібне тепле повітря приморських курортів: Феодосія, Піцунда, турецькі Кемер, Аланья, Сиде, Кушадаси. Можна відправиться на побережжі Іспанії або на альпійські курорти Франції. Якщо неполадки з шлунком і кишечником, то кращим місце буде те, де є мінеральна вода. Якщо ви страждаєте виразковою хворобою, то вам показані маломінералізовані води, без вуглекислого газу, з гідрокарбонатними або сульфатними іонами. При хронічному холециститі найбільш сприятливу дію надають води з сульфатними іонами. При хронічному панкреатиті рекомендовано пити мало- і среднемінеральниє води, що містять гідрокарбонати, сульфатний іон, двовалентну сірку, кальцій, цинк. Українські - здравниці Труськавца, Миргорода, Сваляви, Моршина, ближнє зарубіжжя - Боржомі, Гарячий Ключ, Єсентуки, П'ятигорськ, Кисловодськ, Мінеральні Води, далеке зарубіжжя - Румунія, Франція, Угорщина.
По складу води:
- вуглекислі мінеральні води поширені в центральній Франції (курорт Віші і ін.), Німеччині (Бад-наухей, Бад-емс, Вільдунген), Чехії (Карлови Вари, Маріанське-лазне і ін.); - сірчановодневі мінеральні води є в Німеччині (Ахен), Австрії (Баден), Румунії (Беіле-еркулане), Туреччині (Бурса); - гидросульфідниє азотні теплі і гарячі мінеральні води є на межі Франції і Іспанії в Піренеях, на французькому курорті Экс-Ле-Бен, в Чехії в Теплиці; - гарячі азотні мінеральні води є в Угорщині (Будапешті), в Болгарії (в околицях Софії) і так далі Багато виходів азотних гарячих джерел є в районах недавньої вулканічної діяльності (США, Ісландії, Італії, Новій Зеландії і ін.).
Відпочивайте на здоров'ї!
|