Дещо про валізи
Навіть якщо ви подорожуєте в гордій самоті, у вас все одно є попутник - це ваша валіза. Чи стане він вірним іншому в дорозі, або злим ворогом, що приносить розчарування і неприємності, залежить тільки від вас. Якою повинна бути сучасна валіза ми і поговоримо сьогодні.
Спершу трохи історії. У тому вигляді, до якого ми звикли, наш дорожній попутник виглядає відносно недавно. Ще в середині XIX століття мандрівники, серед яких були знатні пані і кавалери, вимушені були возити свої численні наряди в громіздких дерев'яних кофрах. Це викликало масу незручностей. У 1854 році французький скринник, так називали виготівників цих дорожніх ящиків - Луї Віттон - виготовив першу легку і компактну валізу. Він же придумав і матеріал для нього - льон, просочений водовідштовхувальним клеєм. Це провело революцію в туристичній справі. Пізніше льон був замінений на бавовну, просочену не клеєм, а спеціально розробленим складом, який використовується і до цього дня. Далі послідували валізи з шкіри і синтетики. Оскільки матеріали, з яких виготовлялися валізи, були не дешеві, то і споживачі цього нововведення підбиралися не з бідних. Луї Віттон проводив свої товари для дуже багатих людей. Зокрема він був постачальником імператриці Євгенії - дружини Наполеона III. Поступово торгова марка Луї Віттона стала відома і за межами Франції. Він же, Луї Віттон, став першим, хто постарався захистити свої вироби від підробок, створивши свій фірмовий знак, або як ми сьогодні говоримо - логотип, прикріплюючи його до кожного виробу. Так народився знаменитий знак «LV» - «Луї Віттон». Сьогодні, після ста п'ятдесяти років валізи і сумки цієї старої фірми зовсім не подешевшали і кофр від «LV» стоїть вельми і вельми дорого. На щастя в магазинах є велика різноманітність інших доступніших валіз і ми постараємося розібратися, як вибрати кращий, не дорожчий і зручніший для користування.
ПРАВИЛО ПЕРШЕ - не купуйте дорогу валізу. Річ у тому, що вантажники всіх аеропортів миру відносяться до ваших дорожніх супутників без жодного пієтету і пошани. Вони кидають і кидають їх, не обертаючи уваги на фірмові знаки. Вже після першого перельоту ви побачите, як ваша валіза злегка постаріла. Не турбуйтеся - така його «чемоданья» доля. Як правило, життя звичайної валізи обчислюється не більше ніж десятьма польотами. Втім, це кому як повезе.
ПРАВИЛО ДРУГЕ - купуйте валізу тільки з коліщатками.
Інших сьогодні вже майже не знайти в магазинах. Це зручний пристрій - коліщатка - було придумано відносно недавно, але сьогодні важко собі уявити, як тягнути на собі звичайну валізу, адже іноді шлях до стійки реєстрації або до машини при прильоті - сотні метрів. А якщо у вас транзитний рейс і вам треба перейти в інший термінал? Ці відстані вже можуть обчислюватися кілометрами. Важлива деталь - постарайтеся вибрати валізу з вбудованими коліщатками. Це продовжить їх життя. Невбудовані коліщатка на осі маю більший шанс бути зламаними і втраченими вже після першого перельоту. Важливий елемент сучасної валізи - телескопічна ручка, за яку ви його тягніть. Бажано, щоб вона забиралася в тіло валізи і защипувалася. За відсутності пристрою фіксації ручки, вона може випадково висуватися, і в процесі вантаження її легко обломлять. Надмірно говорити, що при поломці хоч би одного колеса або ручки, ваша валіза прийде в непридатність, і доставлятиме вам великий клопіт під час подорожі.
ПРАВИЛО ТРЕТЄ - купите валізу яскравого кольору.
Тоді при отриманні багажу ви швидше розпізнаєте свій серед сотень чорних дорожніх кофрів, що виповзають з чрева багажного відділення. Не перешкодить і додатковий пізнавальний елемент - скажемо стрічка, прив'язана до ручки, або яскрава наклеєна етикетка.
ПРАВИЛО ЧЕТВЕТРОЄ - не надягайте на ваші валізи висячі замки. Це правило в першу чергу стосується тих, хто літає внутрішніми рейсами по Сполучених Штатах. Після відомих подій 11 вересня 2001 року служба безпеці США додивляється кожну багажну одиницю на предмет наявності вибухових пристроїв. При цьому огляд проводиться вже після здачі багажу, і висячі замки просто розкушуються. Далі вони акуратно упаковуються в пакетик і із стандартними вибаченнями, викладеними в записці, вкладаються у вашу валізу. Куди гірше йде справа з тими валізами, які забезпечені цифровими замками. Підібрати комбінацію цифр практично неможливо, і служба безпеці не витрачає на цей час. Вони просто взрезают ваша валіза. Апеляції з приводу зіпсованої речі даремні - безпека польоту і боротьба з міжнародним тероризмом перш за все!
ПРАВИЛО П'ЯТЕ - менше зовнішніх кишеньок. Це вже справа смаку. Багато хто любить велику кількість відділень і кишеньок, щоб розіпхати дрібниці окремо. Але вони дають можливість численним шахраям і кишеньковим злодіям поцікавитися вмістом вашої валізи. І останній штрих, що не має відношення до валізи, але безпосередньо пов'язаний з подорожами. Візьміть в дорогу невеликий рюкзак. На мій погляд, це дуже зручна і незамінна річ при довгих пішохідних переходах. До них я відношу в першу чергу прогулянки по вулицях міст і столиць миру. По-перше, ви можете покласти в рюкзак все найнеобхідніше, але найголовніше те, що у вас завжди вільні руки - можна фотографувати на ходу або читати карту. По-друге, ваша спина завжди буде прямою і довга прогулянка не стане такою утомливою.
|