Вівторок
25-01-21
13:24

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

РОБІНЗОН КРУЗО

    
РОБІНЗОН КРУЗО
    
      
Всупереч розхожій думці, круїз можуть дозволити собі не тільки люди з дуже високим рівнем доходів, але і представники середнього класу. Як довідалися "Гроші", в середньому 10 днів такої подорожі одній людині обійдуться в $2 тис.

Провести відпустку в оточенні красивих одягнених людей, валяючись у басейну або граючи в теніс, і при цьому ще і відвідуючи різні країни, цілком можливо, якщо відправитися в круїз на морському лайнері. Корабель, маршрут і "зоряність" подорожі можна вибрати, орієнтуючись на власний смак і достаток. Подорожі пропонуються на декілька днів, декілька тижнів або навіть декілька місяців, на великих і маленьких кораблях, по екзотичних або класичних -- давно відомим -- маршрутам, наприклад, по Середземному морю.

"Гроші" радять: щоб від відпустки не виникло відчуття дарма згаяного часу і грошей, до планування круїзу варто віднестися гранично уважно. По-перше, варто вибрати маршрут, по-друге, лайнер, і по-третє, дізнатися все про послуги, які надаються на борту. Чим краще буде кожна з складових, тим приємніше буде відпочинок, але і тим більше доведеться заплатити. При неправильному виборі є шанс витратити два тижні на розглядування океану, розпивання коктейлів біля стійки бару і прийом сонячних ванн у басейну. Можливо, комусь і цього цілком достатньо. Тим більше що більшість круїзних лайнерів обладнана за останнім словом техніки -- вони є висококласними плавучими курортами. На лайнерах є і басейни, і магазини, і spa-салоны, і спортзали, і розважальні програми.

Зоряні кораблі
Тривалість круїзу буває різною -- від дводенних міні-круїзів в свята до піврічних кругосвітніх подорожей. Популярнєє всього круїзи тривалістю 7, 10 і 12 ночей, в екзотичних регіонах -- 14--16 ночей. Ціна туру часто (хоча і не завжди) може дати приблизне уявлення про те, пасажири якого типу складатимуть велику частину суспільства в даному круїзі, який ступінь "розкішності" корабля, якими будуть живлення і обслуговування. Цінова політика сучасних круїзних компаній різна, і, всупереч розхожій думці, круїз можуть дозволити собі не тільки люди з дуже високим рівнем доходу, але і представники середнього класу.

Найпопулярніші морські круїзи -- по Середземномор'ю. В середньому 10 днів такої подорожі одній людині обійдуться в $2 тис. Але середземноморський круїз може обійтися і трохи більше $1 тис., і понад $5 тис. Тому важливо знайти компромісне рішення. Якщо дуже вже багато грошей витрачати не хочеться, але важливі комфорт і сервіс, то варто вибирати лайнер вищого класу і дорожчі каюти, можливо, пожертвувавши тривалістю круїзу. Якщо ж хочеться побачити більше, але за менші гроші, то вибір потрібно зупинити на внутрішній каюті лайнера класу "стандарт".

Рівень лайнера -- важлива складова в ціні круїзу. Кораблі умовно позначають "зірками", як і готелі. Але є тут і свої тонкощі. Уявлення про просторість корабля можна отримати, поділивши його тоннаж на кількість пасажирів. Якщо отриманий коефіцієнт буде менше 10, то лайнер дуже тісний, від 10 до 20 -- лайнер помірно просторий, від 20 до 30 -- достатньо просторий, від 30 до 50 -- дуже просторий, більше 50 -- простори максимальні. Про стандарти обслуговування на борту можна судити по співвідношенню чисельності пасажирів і команди. Якнайкращий сервіс на кораблях, де на одного члена команди доводиться не більше двох пасажирів. Не обов'язково найбільші лайнери -- найкращі, рівень комфорту залежить від круїзної компанії. Українські турагентства продають продукти найбільш відомих американських і англійських операторів, таких як Princess Cruises, Cunard, Tui-thomson, Radisson Seven Seas, Crystal Cruises, Silversea. Ці круїзні компанії пропонують подорожі по всіх регіонах миру. При цьому, незалежно від розміру, на їх лайнерах надаються основні види круїзних послуг: розміщення, рясне живлення, екскурсії в портах заходу, розваги на борту.

Способів заощадити на круїзах не так-то і багато. Одним з варіантів може бути попереднє бронювання. Практично всі круїзні компанії пропонують знижки за попереднє замовлення, і вони можуть досягати 50% вартостей туру. Але для підтвердження бронювання необхідно внести депозит, тобто відразу заплатити частину вартості туру. Крім того, багато компаній пропонують безкоштовне розміщення дітей до 18 років в каюті з двома дорослими.

На кораблі на бал
Перш ніж відправлятися в плавання, необхідно заздалегідь потурбуватися про, на перший погляд, не дуже важливих речах. Ні, мова йде зовсім не про пігулки від заколисування -- вони навряд чи комусь знадобляться. Адже на сучасних лайнерах хитавиця майже не відчувається: там є системи, що дозволяють "гасити" коливання корпусу навіть в досить сильний шторм. Як розповів директор по маркетингу і регіональному розвитку компанії Siemens Валерій Вольний, на рахунку якого вже п'ять морських круїзів, необхідно дізнатися у організаторів, які розважальні програми передбачені під час подорожі і заздалегідь до них підготуватися. Наприклад, одного разу на борту корабля, на якому подорожував Валерій зі своєю дружиною, проводився піратський бал. Заповзятливі торговці пропонували відповідні до випадку наряди, але при цьому найпростіший тільник коштував більше Ђ10. Валерій знайшов дотепний вихід з ситуації: прикрасив свою майку за допомогою фломастера. Під час плавання завжди передбачений капітановий бал, який припускає вечірні наряди. "о одягу варто поклопотатися заздалегідь -- це те, що дуже важливе в круїзах" -- відзначив Валерій Вольний в розмові з "Грошима".

Щоб ще краще застрахуватися від надмірних несподіваних витрат, варто врахувати витрати на напої в пани. Можна взагалі заздалегідь попросити у організаторів меню барів і ресторанів на лайнері. В середньому ціна келиху пива від $4, коктейля -- $3--15.
До плюсів круїзів відноситься те, що навіть під час невеликого плавання можна відвідати декілька портів в різних країнах. Переходи від порту до порту в основному здійснюються ночами, а вдень, під час стоянки лайнера, можна прогулятися і оглянути нове місто. Проте організатори дуже часто не говорять, що у вартість круїзу не включена оплата екскурсій і відвідин музеїв. Тому краще розраховувати, що на одну екскурсію ще доведеться витрачати по $50. Ну і плюс, зрозуміло, витрати на шопінг!

P.S. І потрібно пам'ятати про можливі витрати на переліт до місця відправлення/прибуття лайнера. Не завжди це Одеса або Ялта:).

Катерина Смолій

Костюми для плавання
Перебування в круїзі схоже на відпочинок на фешенебельному курорті, нагадує комерційний директор туристичної компанії "Антарес Тур" Ольга Гарбовськая.
Тому, збираючи валізу, необхідно звернути увагу на те, щоб в нім був одяг трьох типів:
а) вільна: брюки, слакси, спідниця, джемпер, блуза, сорочка (варто пам'ятати, що в шортах, коротких майках, "рваних" джинсах, з голими ногами вхід в ресторан заборонений);
б) офіційна (костюм або плаття -- пані, піджак, краватка -- чоловікам);
в) урочиста (вечірнє плаття або плаття для коктейлів -- пані, смокінг або темний костюм з краваткою -- джентльменам; костюм можна узяти в оренду на кораблі).  Кількість туалетів повинна відповідати тривалості круїзу.

Ольга Гарбовськая, комерційний директор туристичної компанії "Антарес Тур":

-- Перше правило -- у морський порт турист повинен прибути за 2 години до відплиття. Тому що ЛАЙНЕР тих, що ЗАПІЗНИЛИСЯ НЕ ЧЕКАЄ! Багаж здається в порту і доставляється в каюту (чайові за доставку багажу -- приблизно $2 за одиницю, вони оплачуються при здачі багажу). Заздалегідь необхідно наклеїти багажні бирки з прізвищем і номером каюти, причому заповнювати їх потрібно самостійно -- щоб уникнути непорозумінь. Після проходження митних і прикордонних формальностей турист здає свій паспорт (на час круїзу), і отримує Особисту карту, вона засвідчує особу на час круїзу, є ключем від каюти, засобом розрахунків на борту і так далі.

Під час круїзу всі додаткові витрати туриста (на борту лайнера) будуть зараховані на його персональний рахунок (по номеру каюти), для відкриття якого необхідна гарантія у вигляді кредитної карти або депозиту мінімум $300 на людину. Для оплати і підтвердження витрат потрібно буде тільки пред'являти Особисту карту і підписувати чеки. В кінці круїзу вам буде представлений до оплати підсумковий рахунок.

На борту лайнерів чайові офіціантам, вашому стюарту і іншому обслуговуючому персоналу автоматично нараховується на вашу Особисту карту щодня, з розрахунку $10 в добу -- додатково до ваших витрат і оплачуються на борту лайнера в останній день круїзу. При незадоволеності наданим сервісом ви можете відмовити персоналу в чайових, пояснивши причину на Purser’s Desk (ресепшн).



[11-01-16][Все для туристів]
Колись тут нафту черпали відром (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
Навіщо ми їдемо у відпустку? (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Індонезія і її визначні пам'ятки (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Сербія: національний напій (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: Lubchuk (09-11-15)
Переглядів: 1834 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: