Індонезія і її визначні пам'ятки
Серед тисяч індонезійських островів, розташованих в оточенні Морея, сотні чудово підходять для морських курортів. У буйній тропічній зелені приховані тисячі стародавніх храмів і культових споруд, а джунглі населяє безліч екзотичних тварин і племена аборигенів, багато з яких по своєму рівню розвитку знаходяться на рівні кам'яного століття. Тому тут можна чудово сумістити активний і пляжний відпочинок, етнологічні і історичні екскурсії, спостереження за тваринним світом і походи найвищої категорії складності.
Острів Ява Острів Ява - один з найвідоміших островів архіпелагу. Тут, серед сотень вулканів і живописних ландшафтів плато Дієнг, представлені найрізноманітніші зразки екваторіальної флори і фауни, збереглася величезна кількість храмів, святилищ, мечетей і палаців, а також процвітають оригінальні народні промисли - батік, робота по сріблу і золоту, збройова справа, що привертає сюди тисячі туристів.
Найбільший Джакарта (до 1949 р. - Батавія) - столиця і найбільше місто Індонезії, розташована на північно-західному побережжі Яви. Це місто оригінальної суміші з численних будівель XVII-XVIII вв., каналів і безлічі "національних" кварталів, кожен з яких володіє
власною неповторною зовнішністю. Одним з центрів старої Батавії є мощена каменем площа Таман Фатахила в районі Кота, оточена старими будівлями, що виходять на берег каналу. Поблизу розташовані Історичний музей Джакарти в будівлі колишньої міської ратуші (1627 г), старовинна гармата "Сі Яго", Музей ляльок і ритуального приладдя Ваянг, розвідний міст Чикен-маркет-Бридж (XVII в.), музей Бахарі з оглядовою баштою, старовинний порт Сунда-келапа і китайський район Глодак з найстарішим храмом міста - Цзинэ-юань (XVII в). Другий визнаний центр столиці - площа Медан-мердека (площа Свободи) з 132-метровим Національним монументом (Монас), Національним музеєм Індонезії з унікальними історичними і етнологічними колекціями, Музеєм національної історії і музеєм Інституту індонезійської культури.
Також варто відвідати церкву Віллельме (1835 г), Музей морської справи Індонезії, Президентський палац, Пенангськие коміра (1671 г), португальську церкву (1695 г), одну з найбільших в Південно-східній Азії мечеть Істікляль, церкви Святої Марії (1630 г), Тугу (1725 г) і Святого Іммануїла (1835-1839 рр.), будівля Міської ради (1710 г), Палац генерал-губернатора (1760 г, нині Національний архів), Палац мистецтв (1820 г), вічно вируючий торговий центр "Мангадау" і базар "Глодок", ультрасучасні ділові квартали з їх офісними і урядовими будівлями найсучаснішої архітектури всіх стилів, знаменитий зоопарк "Рагунан" на півдні міста, колосальний по насиченості експозиції парк "Таман-міні" ("Міні Індонезія"), "Водяний палац", культурно-розважальний комплекс "Таман-ісмаїл-марзуки", а також найбільший і найбільш популярний парк відпочинку Джакарти - Джая-анкол. За межами історичного і ділового центрів місто проводить декілька смутне враження - безліч бідних районів, грязь, відкриті стічні канали, постійний шум і задушлива атмосфера. Тому заглиблюватися в околичні квартали іноземним туристам не рекомендується. Кращий гірськокліматичний
У довколишньому до столиці, Богоре, який вже давно вважається одним з кращих гірськокліматичних курортів країни, цікаві літній президентський палац Сокарно із Зоологічним музеєм, колишня резиденція генерал-губернатора Нідерландської Ост-індії і всесвітньо відомий ботанічний сад Кебун-рая (80 гектар).
Курорт Бандунг
На заході острови найцікавіший гірський курорт Бандунг, знаменитий безліччю музеїв, водопадом Даго, живописними околицями вулкана Тангкубан-Прая і широко відомою вулицею Джінс-стріт, на якій розташовуються офіси і магазини найбільших текстильних компаній. В околицях міста привертають увагу престижні пляжі Аньер і Каранг-болонг, а також Національний парк Кулон і гарячі джерела Марібайя, оточені величними вулканічними ландшафтами, що вважаються кращим местомом для треккинга в країні. Відпочинок у Карпатах
Джокьякарта Джокьякарта або як частіше за неї називають - Джогья, привертає увагу величезним палацовим комплексом Султанський Кратон (XVIII в.) з "водним замком" Таман-сари, Ремісничим центром Джакарти і Художнім інститутом "Агастья", музеями Соно-бадойо і Бентенг-вредебург, а також вишуканим храмовим комплексом Лара-джонгранг ("струнка діва", почало X в.) в довколишньому Прамбанане. У сухий сезон при повному місяці в Лара-джонгранг проходять виступи балету "Рамаяна". У районі Сурабайі, столиці Східної Яви, привабливі храми району Маланг і вулкан Бромо.
На півдні острова, в 42 км. на північний захід від Джокьякарти, розташований унікальний пам'ятник середньовічного індонезійського мистецтва - Ступа Боробудур ("монастир на горе" або "храм тисячі Будд", 778-856 рр.), побудована у вигляді 10-ярусної ступінчастої кам'яною піраміди висотою 34 м. Стіни символізуючою священну гору Міру ступи прикрашають 1460 рельєфів на теми життя Будди або ілюструючі староіндійські епоси "Рамаяна" і "Махабхарата", а в нішах і на круглих терасах розташовано 504 статуї Будди.
П'ятикілометрова "Дорога процесій" по спіралі опоясує все це велична споруда, символізуючи само досконалість і шлях пізнання духовного початку в людині. На вершині споруди, в центрі найвищої тераси, з якою відкривається чудовий вигляд на навколишній гірський ландшафт, знаходиться святилище діаметром 15 м., символізуюче вищу мету і духовну свободу. Це найбільший пам'ятник буддизму в південній півкулі.
Балі
Острів Балі, лежачий між островами Ява і Ломбок, вважається найбільш освоєною туристичною зоною Індонезії. Протяжність острова - 150 км. зі сходу на захід і 80 км. з півночі на південь. Висота до 3142 м. (вулкан Агунг). Загальна площа - 5561 кв. км. Населення - 2,9 млн. чоловік. Столиця і адміністративний центр - місто Денпасар, розташоване в південній частині острова, сильно відрізняється від звичного багато чим образу типової азіатської столиці - несподівано тихе і зелене місто, наповнене ароматами рослин і з незвично свіжим повітрям. Безліч невеликих будівель традиційної архітектури, етнографічний музей "Неген-пропінси", Центр мистецтв Таман-веді-будайя, тихі затишні вулиці, постійно сяюче сонце - все це додає місту особливу чарівність. Неподалеку знаходиться міжнародний аеропорт Нгура-раи - головний транспортний вузол острова.
Сам "Острів богів" привертає туристів своїми первозданними ландшафтами, тропічними лісами і величними вулканами Кинтаміні, Гунунг-батур (1717 м) і Гунунг-агунг, а також храмами і чудовими курортами з блакитними лагунами і густими тропічними джунглями навколо. Балі - це "анклав індуїста" в найбільшій мусульманській країні миру, тому вдачі і звичаї місцевих жителів м'якші і терпиміші до незрозумілого для них образу життя іноземців, що робить цей острів прекрасним местомом для спокійного відпочинку.
Головними визначними пам'ятками острова вважаються розташований на схилі священної гори Гунунг-агунг (вулкан, що діє!), в 85 км. від Нуса Дуа, храмовий комплекс Пура-бесаких (Храм Матері), що підноситься на приморській скелі Танан-лот ("Храм Морить"), священний "ліс мавп" Алас-кедатон, оточений водою "Королівський храм" Taман-аюн в Meнгві, "храм посеред озера" Уюн-дану, знаменитий ремісничий і етнографічний центр з музеєм "Пурі-лукисан" в Убуде, скельні храми в Педженге, Йех-пулу і Пура-самуан-тіга, "острів черепах" Серанган, селище майстрів-ювелірів Челук, монастир і священне джерело Пура Тірта-емпул в Тампаксирінге, храм Пура-панатаран-саси, королівська усипальня Гунунг-каві (X-XI вв.), а також "печера кажанів" Гоа-лавах, величезна галерея скельних барельєфів в Ге-пулу, водопад Гит-гит (40 м), "Слоняча печера" Гоя-гаджа із статуєю Ганеши (XIII в.) і розташоване в кратері вимерлого вулкана озеро Батур з шикарним ботанічним садом навколо.
Єдиний національний парк на Балі - га Балі-барат, що розкинувся на 20 тис.відомий своїм різноманіттям рослин і тварин. Але в абсолютно вільних умовах всілякі поєднання місцевої флори і фауни можна побачити також в обширних лісових масивах у Данау-братан. У Таман-бурунг розташований Парк птахів, в Деса-таро - парк слонів "Елефант Сафарі", в Кута - Аквапарк, а в Таман-купу-купу - "парк метеликів". Ніяких грат або вольєр тут не немає, але концентрація живих істот просто приголомшлива.
Головна "туристична приманка" острова, поза сумнівом, - його пляжі і морські курорти. Найпопулярніші курорти острова - Санур, Кута, Джімбаран, Беноа, Тубан-легиан, Нуса-дуа, Канді-даса, Убуд і Ловіна. Тут зосереджені шикарні п'ятизіркові готелі і затишні приватні готелі, потопаючі в зелені сади і парки, численні маленькі музеї і прекрасні набережні і пляжі. Підводний мир поряд з островом вражає своєю пишністю, а ділянки навколо островів Менджанган, Гилі-тепеконг, Гилі-віах, а Гилі-мінпанг, Нуса-пеніда і Нуса-лембонган широко відомі своїми прекрасними ландшафтами у дайверов всього світу.
Сулаве
сі Острів Сулавеси (Целебес) - справжній "заповідник культур" і традицій. Населені безліччю роз'єднаних племен зелені міжгірські долини привертають як любителів етнології, так і поклонників активного туризму. Печерні поховання, екзотична природа, заповідник острова Бутон, прекрасні коралові рифи в районі затоки Манадо, прекрасні гірські озера, пишні народні церемонії, форт Вреденбурн і Музей народного мистецтва в Уджунгпанданге - все це привертає сюди тисячі туристів.
Суматра Суматра - п'ятий по величині острів миру. Вулканічна активність "подарувала" острову сотні кілометрів пляжів з темного піску і десятки чистісіньких гірських озер, а бурхливе історичне минуле - руїни стародавніх храмових комплексів і палаців. Найцікавіші фешенебельний курорт Парапат на березі прекрасного вулканічного озера Тоба, королівські могили і палац острова Самосир, палац Істана Маймун, мечеть Месджід-райя і Військовий музей "Букит-барісан" в Медане, крокодилова ферма недалеко від Медана, реабілітаційний центр орангутангів в Бохороке, живописні канали Палембанга, найбільше вулканічне озеро Південно-східної Азії - Тоба, зелені гірські долини Керінчи і
Данау-ранау, дивовижна і овіяна легендами столиця народу "менгкабау" - Букиттінги (Форт-де-кок), "вулкан-вбивця" Кракатау в Зондськом протоці, а також численні села місцевих жителів, ніби перенесені в XXI століття з глибокого середньовіччя. У північній частині Суматри знаходиться найбільший заповідник країни - Гунунг-лесер, що охороняє житла рідкісного суматранського носорога, тигрів, диких биків і орангутанга, а також реліктові гірські ландшафти і унікальні оголення гірських порід. А навколо вулканів Гунунг-синабунг і Гунунг-сибаяк, де клімат значно прохолодніший, розкинулися кращі треккинговиє райони острова і безліч маленьких приватних гірськокліматичних курортів по берегах чистісіньких гірських озер.
Калімантан Калімантан (Борнео) - місце мешкання знаменитих "мисливців за головами" - даяков, одного з останніх "диких" племен планети, що живуть по законах кам'яного століття. Село Мелак славиться своїм садом орхідей, "річкове місто" Понтіанак - плавучими будинками, каналами і дерев'яною мечеттю Месджі-абдуррахам, а район Муар- Мунтаї і Лонг-Ірам - своїми прекрасними річковими маршрутами. Місцеві річки - одне кращих місць для рафтінга в країні.
Ломбок Практично все західне і північне побережжя острова Ломбок зайняті комфортабельними
курортними комплексами. Тут найцікавіші знамениті своїми сліпуче білими пляжами острова Джілі, величний вулкан Рінджані (3726 м) з озером кратера, водопади Отакокок і Сенданг-джила, величезна скеля, використовувана як оглядовий майданчик, в Пантаї-сегар, бухта Баунті, а також традиційні шовкові і гончарні майстерні в районах Сенггиги, Матарам і Ампенан.
Острів Флорес Острів Флорес - одне з небагатьох місць в світі, де дозволено полювання на китів. Тут, на архіпелазі Алора і острові Солор, можна познайомитися з цим стародавнім і повсюдно забутим видом полювання. Також на Флоресе, на висотах близько 1600 м, розташовано унікальне "трибарвне" озеро Кели-мату, чиї води забарвлюються різними мінеральними солями, що поступають з вулканічних кратерів на його дні. А села Нггела, Волойіта і Йопу знамениті своїми саронгамі і хустками ручного вироблення.
Острів Мадура Острів Мадура славиться барвистими "Керапан сапі" - гонками на биках, острів Сумба - груповими поєдинкам вершників, острів Ніас - стрибками через двометрову кам'яну колону. Повсюдно поширений "пенчак-силат" - місцевий варіант східного єдиноборства і традиційна спортивна гра "сепактакрау" - волейбол, в який грають ногами.
Острови Комодо і Рінка Острова Комодо і Рінка - відомі заповідники, житла "комодорського дракона" (варана) - самий крупній рептилії планети. На невеликому вулканічному острові Мойо розташований "самий відокремлений готель в світі" - комплекс Аманвана, побудований прямо в джунглях.
Кращі місця для дайвінга Індонезії розташовані в районі "тисячі островів" на північ від Джакарти: Палау-Дамар, Палау-тікус, Палау-Парі, Палау-путрі, Палау-пеланги, Палау-перак, Палау-папа-тео; на Ломбоке: Maвaн, Тампа і Maві, а також в районах на північ від Кулу, Джімбарана і Ловіна (острів Балі).
|