Навіщо ми їдемо у відпустку?
Найнеприємніше у відпустці - це обдурені очікування. Ну, судите самі. Майже рік Ви лелієте мрію про безтурботний і щасливий відпочинок, уявляєте, куди, на чому і в чому поїдете... Але, опинившись, нарешті, в країні своїх мрій, випробовуєте страшне розчарування: Ви хотіли зовсім іншого. Щоб цього не відбулося, давайте спробуємо розібратися в головному - а навіщо Ви затіваєте весь цей гармидер з поїздкою?
Відчути себе "білою людиною" Тому що дуже хочеться пожити в красивих готелях, де білосніжні рушники міняють щодня покоївки. Тому що приємно, коли найбільшою проблемою в обід стає не що приготувати, а що замовити. Тому що приємно йти по набережній уздовж лавок і магазинчиків, в яких Вам привітно посміхаються. Найбільша помилка, яку здійснюють багато "поклонників розкоші", - це спроба заощадити на відпочинку. Не беріть готель нижче за три зірки навіть в самій європейській країні, а в Єгипті, Туреччині і Болгарії - нижче за чотири зірки. Інакше сервіс може опинитися не таким, на якій Ви розраховували. Не відмовляйтеся від напівпансіону на користь одних сніданків, економія грошей майже непомітна. Зате програш очевидний. Кожен вечір Ви мучитиметеся сумнівами: поскупитися або спробувати ось це неймовірне блюдо - замість того, щоб в ресторані готелю перепробувати все з шведського столу, і не один раз.
Відпочити дешево і сердито Для таких економних кращий варіант - взагалі не виїжджати зі свого регіону. Що заважає Вам власну дачу на недельку-другую оголосити зоною відпочинку і жити у відповідному режимі? Але якщо без моря ніяк і фантазія відмовляється приймати за нього місцеву річку, вихід один - їхати до Ялти або Феодосії. За великим рахунком, життя там ненамного дешевше, ніж в тих же Туреччині або Болгарії. Істотна різниця - у вартості проїзду. Поїзд ка Ялти або Феодосії майже в 6 разів дешевше за літак ка Варни або Антальі. Якщо вже Ви націлювалися на максимальну економію, не варто купувати путівки в пансіонати, тим більше у себе удома. Переплата деколи складає 50 відсотків. Приватний сектор набагато прівичнєє і дешевше. Тільки не беріть житло, ледве зійшовши з поїзда. Ушлиє господарі ще на пероні починають лякати блідолицих гостей, що курортні кімнати всі зайнято, ось останню пропонують. Не вірте, без даху над головою Ви не залишитеся. Постарайтеся купити квитки на потяг, що приїжджає вранці, щоб раніше дістатися до уподобаного курорту. Там вже, зазвичай на автовокзалі туристів зустрічають господарі, охочі здати квартиру, кімнату, прибудову... Житло вибирайте на вулицях, які ближче до гір, - біля моря воно дорожче. А якщо не полінуватися і самим пройтися по вулицях у пошуках житла, можна знайти дуже і дуже пристойне. І домовитеся з господинею, щоб можна було користуватися кухнею. Власноручно приготований обід обійдеться Вам на порядок дешевше, ніж в чорноморському громадському харчуванні.
Звозити дитину до моря
Якщо Ви керуєтеся саме цими міркуваннями, то краще всього їхати до Болгарії або на "наші" курорти: Алупку, Ялту, Судак. Ці місця славляться в першу чергу своїми пляжами, широкими, піщаними або мелкогалечнимі, із зручним, пологим входом в морі. Та і для дітей корисно, в сенсі адаптації до зміни клімату. Так само на нашому півдні, добре розвинений приватний сектор, здають кімнати, прибудови, 1, 2 і 3-кімнатні квартирки. Як правило, в одній половині будинку - житло для туристів, в іншій - живуть господарі. Дуже зручно об'єднатися, наприклад, двом сім'ям з дітьми. З одного боку, це дешевше, ніж жити в готелі, з іншої - комфорт такий же, адже живете своєю компанією, нікого сторонніх.
Подивитися мир Якщо море для Вас не обов'язкова умова відпочинку, краще не суміщати огляд визначних пам'яток з мешканням на курорті. Тому що липень-серпень - самий пік вартості пляжного відпочинку, кількості відпочиваючих і жари. Відправляйтеся на екскурсії, наприклад, по старовинних замках України або по містах Європи. Зрозуміло, самота там Вам не загрожує, але все таки влітку в цих місцях не так багатолюдно, як біля моря, а ціни цілком помірні. До того ж більшість таких екскурсій здійснюються на поїзді або автобусі. Польща, Чехія, Угорщина, Австрія - все це в межах двох діб в дорозі. Головне тільки - не помилитися з вибором турфірми, яка не економить на хороших автобусах з кондиціонером і мотелях, де Ви зупинятиметеся на ніч.
|