П’ятниця
24-04-19
14:45

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Легенди про Яремче, карпати.

Різьба по дереву - з глибини століть до наших днів.

Різьба по дереву - з глибини століть до наших днів.

Найдавніше мистецтво - різьба по деревуСвоімі корінням різьба по дереву йде в глиб століть. Важко встановити час виготовлення перших культових символів - ідолів, стилізованих зображень звірів, небесних світил. Багато такі вироби служили свого роду талісманами, у них вірили, їм поклонялися. Відгомони тих часів збереглися і сьогодні. Прекрасно зроблені різьблені сувеніри з дерева удосталь є на ринку. Особливого поширення мають вони в туристичному бізнесі.

Та й у домашньому побуті різьблені вироби користуються великим попитом. Якщо ж торкнутися дерев'яного домобудівництва, то тут можна говорити про цілу індустрію дерев'яного зодчества, завдяки чому кожен будинок набуває індивідуальний архітектурний вигляд. Це чітко простежується, якщо торкнутися історії дерев'яного домобудівництва російської Півночі, Уралу, Сибіру. Деякі будинки можуть служити класичними зразками, шедеврами на всі часи. При цьому виготовлялися такі шедеври за допомогою простих інструментів - сокири, пилки, плотницкой стамески. З часом інструменти для різьбярів по дереву вдосконалювалися, видозмінювалися. З'явилися верстати, які змогли втілити в дереві найскладніші візерунки. Але як і раніше, ручна робота різьбяра представляє собою ні з чим не порівнянні вироби, аналога яким немає ні за стилем, ні за манерою виконання. Іноді різьблені вироби досягають такої витонченості, що можна порівняти з мереживними виробами. Це особливо відноситься до багатошарової прорізний різьбленні, особливо якщо вона включає в себе рельєфні фрагменти. Все, що ми говорили досі, прямо пов'язане з домовою різьбленням. Сюди належать предмети побуту, різьблені меблі, внутрішнє оздоблення будинку та його зовнішнє оформлення. Але такі ж глибокі коріння має і художнє різьблення, зокрема така її напрямок, як скульптурна різьба. Як не згадати билинні тури з обов'язковим зображенням голови міфологічної птиці чи дракона, а то й цілої статуї, найчастіше жіночої. Це були ті ж талісмани мореплавців у їх важких і небезпечних походах. Виготовлялися такі, досить великі за розміром міфічні істоти з цільного відрізка стовбура дерева. Голова, як правило, була складовою. Всі перераховані ознаки говорять нам про вироби скульптурної різьби.

Вважається, що біографія скульптурної різьби має яскраво виражене "морське" походження. Це вже потім скульптурна різьба перекочувала на сушу. Може виникнути питання, а чому не беруться до уваги найдавніші вироби богів та ідолів, які також виготовлялися з цільного відрізка стовбура дерева на суші. Але справа в тому, що такі вироби не можна було назвати в повному сенсі слова скульптурної різьбленням з-за примітивності їх виконання. Корабельні ж вироби з часом набували все більш і більш художні форми, збагачувались "заморськими" нововведеннями і ставали справжніми витворами мистецтва.

До кінця XIX - початку XX століття переважаючим напрямом стає такий її вид, як прорізна різьблення. Саме вона робила зовнішнє оформлення будинку найбільш виразним і в якійсь мірі "повітряним". Саме вона дозволяла досягти того ступеня витонченості, яка дозволяє порівняння з мереживними виробами, про що ми згадували раніше. Стосовно ж до предметів ужитку найбільш практичним виявилося гостріння виробів (у тому числі і кухонних), які прикрашаються геометричній, рельєфною або контурним різьбленням. Застосовувалися спочатку примітивні токарні верстати зараз перетворилися на компактні високопродуктивні вироби, які дають різьбяреві можливість отримувати прекрасну заготовку для її художнього оформлення. Таким чином, традиційна російська токарна посуд не тільки не пішла в минуле, але і відродилася в більш високій якості і різноманітності стилів.

3аманчів і різноманітний світ різьби з усіма його напрямами, стилями, технікою виконання. Крім усього, це залучення до природи. Залучення в тому сенсі, що різьбяр має справу з деревом, своєрідним у своїй багатоликості матеріалом, створеним природою. Теми і сюжети для втілення в дереві різьбяр черпає теж із спостережень за природою, фантазії якої невичерпні.

Увійти в цей світ може кожен, кому небайдужі краса і досконалість, хто хотів би примножити досягнення в цьому напрямку, зробити прекраснішим своє життя, життя своїх близьких, приємно здивувати оточуючих.

 



[10-03-04][Все для туристов]
Гуцульский Говор (0)

[09-09-19][Відпочинок]
Турестичний Комплекс "Буковель". (0)
[09-09-18][Яремче]
Яремче Новий Рік. (0)
[09-09-01][Відпочинок за кордоном.]
АФРИКАНСЬКЕ САФАРІ (0)

Категорія: Легенди про Яремче, карпати. | Додав: vechervkarpatah (10-11-14)
Переглядів: 954 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: