Четвер
20-01-23
22:35

1. Təqdimat Ukrayna istirahət, şəhər Yaremche [23]
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche [23]
3. Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [23]
4. عرض الباقي في أوكرانيا، Yaremche المدينة [23]
5. Aanbieding van die res in die Oekraïne, die stad Yaremche [23]
6. Aurkezpena Ukrainan gainerako, hiria Yaremche [23]
7. Прэзентацыя Адпачынку ва Украіну, горад Яремче [23]
8. Представяне на почивка в Украйна, гр. Yaremche [23]
9. Trình bày của các phần còn lại tại Ukraina, thành phố Yaremche [23]
10. Cyflwyniad o'r gweddill yn yr Wcrain, Yaremche ddinas [23]
11. Ներկայացում մնացածը Ուկրաինայում, քաղաքը Yaremche [23]
12. Prezantasyon rès la nan Ikrèn, Yaremche lavil [23]
13. यूक्रेन में आराम की प्रस्तुति, शहर Yaremche [23]
14. Presentatie van de rest in de Oekraïne, de stad Yaremche [23]
15. Παρουσίαση της υπόλοιπης στην Ουκρανία, πόλη Yaremche [23]
16. პრეზენტაცია დანარჩენი უკრაინაში, ქალაქ Yaremche [23]
17. Presentación do resto da Ucraína, cidade Yaremche [23]
18. Præsentation af resten i Ukraine, by Yaremche [23]
19. Ettekanne ülejäänud Ukraina linn Yaremche [23]
20. מצגת של שאר באוקראינה, בעיר Yaremche [23]
21. פּרעזענטירונג פון די מנוחה אין אוקריינא, שטאָט יאַרעמטשע [23]
22. Penyajian sisanya di Ukraina, kota Yaremche [23]
23. Cur i láthair ar an chuid eile san Úcráin, chathair Yaremche [23]
24. Kynning á hvíla í Úkraínu, borg Yaremche [23]
25. Presentación del resto de Ucrania, ciudad Yaremche [23]
26. Presentazione del resto in Ucraina, città Yaremche [23]
27. Presentació de la resta d'Ucraïna, ciutat Yaremche [23]
28. 介绍在乌克兰各地,市Yaremche [23]
29. 其餘介紹在烏克蘭,城市Yaremche [23]
30. 프레 젠 테이션 우크라이나의 나머지 부분, 도시 Yaremche [23]
31. Presentation of Ukraine ceteris civitas Yaremche [23]
32. Iepazīstināšana ar pārējo Ukrainā, pilsētas Yaremche [23]
33. Pristatymas Ukrainoje poilsio, miestas Yaremche [23]
34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche [23]
35. Penyajian sisanya di Ukraine, bandar Yaremche [23]
36. Preżentazzjoni tal-bqija fl-Ukrajna, belt Yaremche [23]
37. Präsentation der Rest in der Ukraine, Stadt Yaremche [23]
38. Presentasjon av resten i Ukraina, by Yaremche [23]
39. ارائه تفریح و سرگرمی در اوکراین ، شهرستان Yaremche [23]
40. Prezentacja reszta na Ukrainie, miasto Jaremcze [23]
41. Apresentação do resto da Ucrânia, cidade Yaremche [23]
42. Презентация Отдыха в Украину, город Яремче [12]
43. Prezentarea restul în Ucraina, oraş Yaremche [23]
44. Презентација остатак у Украјини, град Иаремцхе [23]
45. Prezentácia zo zvyšku na Ukrajine, mesto Yaremche [23]
46. Predstavitev počitka v Ukrajini, mesto Yaremche [23]
47. Uwasilishaji wa mapumziko ya Ukraine, mji Yaremche [23]
48. การนำเสนอส่วนที่เหลือในยูเครน, เมือง Yaremche [23]
49. Sunum Ukrayna dinlenme, şehir Yaremche [23]
50. Bemutatása a többi ukrajnai városban Yaremche [23]
51. Презентація Відпочинку в Україні, місто Яремче [10]
52. ڈیمو یوکرائن میں باقی کی، شہر Yaremche [23]
53. Pagtatanghal ng mga pahinga sa Ukraine, lungsod Yaremche [23]
54. Esittely loput Ukrainan kaupunki Yaremche [23]
55. Présentation du reste en Ukraine, ville Yaremche [23]
56. Prezentacija odmora u Ukrajini, gradu Yaremche [23]
57. Prezentace ze zbytku na Ukrajině, město Yaremche [23]
58. Presentation av resten i Ukraina, stad Yaremche [23]
59. プレゼンテーションウクライナの残りの部分、都市Yaremche [23]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche » 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche

Zbavitje Yaremche

Zbavitje Yaremche

Hiking, Boat Tours, peshkimi, sportet dimërore pushime.

Hiking
Hiking në Karpate mund të kryhet nga maji deri në tetor. Megjithatë, ne duhet të kujtojmë se në maj në malore mund të jetë ende shumë borë, dhe në tetor temperatura e ajrit është reduktuar dukshëm, sidomos gjatë natës.
Shkoni më mirë me një udhëzues, i cili lehtë mund të gjenden nëpërmjet agjencive të udhëtimit lokale në fushën e marrjes së informacionit të udhëtimit dhe të habitateve.
Rrugët më të njohura dhe interesante të kalojë në territorin e Parkut Kombëtar Karpate e natyrës, kreshtat e Malit të Zi dhe Gorgan.

Boat Tours
Koha më e mirë për rafting lumenj Karpate - në fund të prill-maj të hershme, gjatë përmbytjeve, kur dëbora e shkrirë e më intensivisht. Kjo ka të bëjë kryesisht lumit Prut dhe degëve të tij të vogla, të cilat janë të përshtatshme për miratimin e vetëm një ditë pranvere pak. Karpate lumit mund të jetë një vend i madh për t'u përgatitur për një rritje të kategorisë më të lartë të kompleksitetit interseasonal.
pushime parasysh ofron ujë rafting mbi catamarans përgjatë rrugës nga Vorohty në Kolomyia 96 km. Kohëzgjatja e rrugës 6 ditë. kohë të përshtatëshme, - në mes-prill-maj. Në prill, domosdoshmërisht nevojë për një wetsuit. Pothuajse e tërë rruga është një autostradë, kështu që është e rekomandueshme që të ketë ekipin e përcjellje (van, makinë). Rruga e përfshin miratimin e një ujëvarë në Yaremcha Break (8 m të larta)

Peshkimi
fermë Pond ndodhet 5 km nga fshati. Vorochta dhe është në pronësi të derzhlisgospa Ozernyanskogo Pylltarisë Vorohtyanskogo. Në territorin ka pajisjet e parkimit, tenda, kabina pylltar. Peshkimit kryhet nga prilli deri në shtator. Këtu ju mund të arrijë krapit, krapi crucian, krap dhe troftë bar. shufra peshkimit duhet të ketë e saj.

Aktivitetet e dimrit
Relievi i territorit dhe kohëzgjatja e mbuluar dëborës janë të favorshme për zhvillimin e llojeve të ndryshme të skive.
Në dimër, dëbora e madhe në Malet Karpate, kështu ski dhe udhëtim me sajë mund të jetë për 5 muaj - nga nëntori në prill. Një ajër të pastër, malet dhe verë të ngrohtë në shoqërinë e mirë do të ndihmojë për të harrojmë për problemet e përditshme dhe të gëzojnë natyrën.
Për çdo turist - një fillestar apo një skiator me përvojë - ju mund të gjeni të kushteve të përshtatshme për ski dhe udhëtim me sajë. Vendin më të famshme për sportet e dimrit janë:
-Në Yaremcha: ashensorë të vogla;
-Në Yablunytsia: ashensorët dhe litar tërheqje në dhi i egër, Mikulinka, Del;
-Në Vorokhta: hedhje kompleks, dy cableways, njëra prej të cilave çon në stadium ski;
-Në Polanica: një grup i heq (Bukovel).
Me qira mund të marrë pajisjet e skive, snowboard, sajë me motor dhe snoutyuby (dhomë inflatable me një fund plastike). Në të gjitha qendrat e pajisjet e nevojshme dhe mësimet e skive janë në dispozicion në faqen.[09-10-22][Все для туристів]
Наші пам’ятки – Архітектура. (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Болгарія: що подивитися (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Ядерний туризм України (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Курорт Хургада в Египте (0)

Категорія: 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Додав: vechervkarpatah (11-01-31)
Переглядів: 620 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: