Четвер
20-01-23
22:47

1. Təqdimat Ukrayna istirahət, şəhər Yaremche [23]
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche [23]
3. Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [23]
4. عرض الباقي في أوكرانيا، Yaremche المدينة [23]
5. Aanbieding van die res in die Oekraïne, die stad Yaremche [23]
6. Aurkezpena Ukrainan gainerako, hiria Yaremche [23]
7. Прэзентацыя Адпачынку ва Украіну, горад Яремче [23]
8. Представяне на почивка в Украйна, гр. Yaremche [23]
9. Trình bày của các phần còn lại tại Ukraina, thành phố Yaremche [23]
10. Cyflwyniad o'r gweddill yn yr Wcrain, Yaremche ddinas [23]
11. Ներկայացում մնացածը Ուկրաինայում, քաղաքը Yaremche [23]
12. Prezantasyon rès la nan Ikrèn, Yaremche lavil [23]
13. यूक्रेन में आराम की प्रस्तुति, शहर Yaremche [23]
14. Presentatie van de rest in de Oekraïne, de stad Yaremche [23]
15. Παρουσίαση της υπόλοιπης στην Ουκρανία, πόλη Yaremche [23]
16. პრეზენტაცია დანარჩენი უკრაინაში, ქალაქ Yaremche [23]
17. Presentación do resto da Ucraína, cidade Yaremche [23]
18. Præsentation af resten i Ukraine, by Yaremche [23]
19. Ettekanne ülejäänud Ukraina linn Yaremche [23]
20. מצגת של שאר באוקראינה, בעיר Yaremche [23]
21. פּרעזענטירונג פון די מנוחה אין אוקריינא, שטאָט יאַרעמטשע [23]
22. Penyajian sisanya di Ukraina, kota Yaremche [23]
23. Cur i láthair ar an chuid eile san Úcráin, chathair Yaremche [23]
24. Kynning á hvíla í Úkraínu, borg Yaremche [23]
25. Presentación del resto de Ucrania, ciudad Yaremche [23]
26. Presentazione del resto in Ucraina, città Yaremche [23]
27. Presentació de la resta d'Ucraïna, ciutat Yaremche [23]
28. 介绍在乌克兰各地,市Yaremche [23]
29. 其餘介紹在烏克蘭,城市Yaremche [23]
30. 프레 젠 테이션 우크라이나의 나머지 부분, 도시 Yaremche [23]
31. Presentation of Ukraine ceteris civitas Yaremche [23]
32. Iepazīstināšana ar pārējo Ukrainā, pilsētas Yaremche [23]
33. Pristatymas Ukrainoje poilsio, miestas Yaremche [23]
34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche [23]
35. Penyajian sisanya di Ukraine, bandar Yaremche [23]
36. Preżentazzjoni tal-bqija fl-Ukrajna, belt Yaremche [23]
37. Präsentation der Rest in der Ukraine, Stadt Yaremche [23]
38. Presentasjon av resten i Ukraina, by Yaremche [23]
39. ارائه تفریح و سرگرمی در اوکراین ، شهرستان Yaremche [23]
40. Prezentacja reszta na Ukrainie, miasto Jaremcze [23]
41. Apresentação do resto da Ucrânia, cidade Yaremche [23]
42. Презентация Отдыха в Украину, город Яремче [12]
43. Prezentarea restul în Ucraina, oraş Yaremche [23]
44. Презентација остатак у Украјини, град Иаремцхе [23]
45. Prezentácia zo zvyšku na Ukrajine, mesto Yaremche [23]
46. Predstavitev počitka v Ukrajini, mesto Yaremche [23]
47. Uwasilishaji wa mapumziko ya Ukraine, mji Yaremche [23]
48. การนำเสนอส่วนที่เหลือในยูเครน, เมือง Yaremche [23]
49. Sunum Ukrayna dinlenme, şehir Yaremche [23]
50. Bemutatása a többi ukrajnai városban Yaremche [23]
51. Презентація Відпочинку в Україні, місто Яремче [10]
52. ڈیمو یوکرائن میں باقی کی، شہر Yaremche [23]
53. Pagtatanghal ng mga pahinga sa Ukraine, lungsod Yaremche [23]
54. Esittely loput Ukrainan kaupunki Yaremche [23]
55. Présentation du reste en Ukraine, ville Yaremche [23]
56. Prezentacija odmora u Ukrajini, gradu Yaremche [23]
57. Prezentace ze zbytku na Ukrajině, město Yaremche [23]
58. Presentation av resten i Ukraina, stad Yaremche [23]
59. プレゼンテーションウクライナの残りの部分、都市Yaremche [23]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche » 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche

Park gjithë është e ndarë në zona funksionale:

Park gjithë është e ndarë në zona funksionale:

-Ruajtur zonë - të dizajnuara për mbrojtjen dhe ripërtëritjen e komplekseve më të vlefshme natyrore, regjimi është përcaktuar në përputhje me kërkesat e vendosura për të rezervave natyrore;

rekreacion Zona e kontrolluara - brenda ajo kryhet pjesa tjetër afat-shkurtër dhe çlodhje të popullsisë, anketa është e vende veçanërisht të bukur dhe të paharrueshëm në këtë zonë e lejon rregullimin dhe shtigje të lidhura hiking pajisjet dhe rrugët e mjedisit; ndaluar prerjen e përdorimit kryesore, peshkimi industrial dhe të gjuetisë dhe veprimtari të tjera që mund të ndikojë negativisht në gjendjen e komplekset natyrore dhe objektet e zonës së mbrojtur;

rekreacion Band stacionare - projektuar për hotele shtëpi, motele, campgrounds dhe objektet e tjera për vizitorët e parkut;

-Ekonomik zonë - brenda ajo është zhvilluar aktivitetin ekonomik të drejtuara për të ekzekutuar, të vënë në park, punë, janë objektet e shërbimeve publike të parkut, si dhe në tokën e pronarëve të tjerë dhe të tokës të përfshira në park, ku aktiviteti ekonomik është kryer me zbatimin e kërkesave të përgjithshme për mbrojtjen e mjedisit natyror. Në këto toka janë të lejuar të ndërtojë shtëpi, kulturore - e brendshme, objektet industriale, administrative, rekreative dhe të tjera në përputhje me planet e master e vendbanimeve dhe të projekteve rajonale të planifikimit. Këtu po e artit tradicional dhe zejtari.

Në mbrojtëse - zona rekreative e masave të mbrojtjes së mjedisit zbatohet në mënyrë që të ruajnë dhe të krijosh ekosistemet natyrore, aktivitetet pyjore për qëllim formimin e pyjeve vendase, turizmi është i kufizuar.

Rekreative dhe zonat ekonomike të përdorura për industrinë e turizmit: brenda zonave të lejuar formimin e peizazheve të kultivuara janë vende të tjera, sanatorium - turistik dhe kompleks turistik krijuar nga turizmi dhe shtigjet edukative.

Në këto toka origjinale natyrore e pajisur me ekologo më atraktive dhe shkencor - turne edukative.

degëzuar pra rrjet të autostradës, bukuria e peisazheve malore kanë dhënë famë park dhe popullaritetin në mesin e turistëve dhe të vizitorëve të shumtë nga e gjithë bota.


[10-01-13][Все для туристов]
безопасность во время екстриму (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Острів богів (0)
[09-09-01][Відпочинок і поради]
Екскурсійні послуги в Карпатах від компанії Турлідер (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Великобританія: географія шоппінга (0)

Категорія: 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Додав: vechervkarpatah (11-01-28)
Переглядів: 639 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: