Понеділок
23-06-05
15:40

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Історія канадського прапора

Історія канадського прапора

Канадський прапор. Він красивий, впізнанний, дуже лаконічний (лаконічнєє його, ну хіба що, японський - але там треба пояснювати, що червоний кружок - це сонце, тому що Японія - країна Висхідного Сонця, тому що знаходиться вона... і так далі.., а про кленовий лист і так все зрозуміло).
Кольори його - червоний і білий - життєстверджуючі і чисті, здалеку видні як на тлі блакитного неба, так і в похмурий день.
І ніякої політики; і ніяких левів, вовків і крокодилів - нікому він не загрожує.
Але це все була приказка, а казка (вірніше, історія про нього) - попереду.

День народження країни
1 липня 1867 року народилася нова країна - Канада. Вона була названа Dominion of Canada і включала в

себе New Brunswick, Nova Scotia, Upper Canada (Ontario) і Lower Canada (Quebec).
Прапор, що розвівався над новою країною, називався Union Jack - Канада прийняла британський національний прапор, який символізував її зв'язок з Великобританією. У роки першої Світової війни канадські солдати билися на фронтах в Європі саме під цим прапором.
У 1921 році король Георг V подарував Канаді новий власний державний герб, що включав офіційні кольори, - червоний і білий. Ці кольори асоціювалися з Францією і Англією впродовж сотень років. Ще в XII столітті лицарі Франції зображали на своїх емблемах червоний хрест, а англійці - білий. Пізніше, французькі королі вибрали білий колір для королівського прапора, а англійський король для свого вибрав червоний колір.
Новий герб був доданий до прапора під назвою Red Ensign (канадському морському прапору), і під цим прапором канадці воювали в Другій Світовій війні.
В кінці війни, в 1945 році, Парламент схвалив цей прапор для державних будівель, поки у країни не з'явиться, нарешті, свій власний прапор. У той час зазвичай вони так і розвівалися удвох - Junion Jack і Red Ensign.

Прапор до ювілею
Після закінчення Другої Світової війни, як і після Першої Світової, знову встало питання: чи не пора Канаді обзавестися власним, унікальним прапором, який представляв би саме Канаду, незалежно від прапора британського.
А коли Канада

наближалася до святкування свого 100-ліття в 1967, це питання просто "носилося в повітрі". Тому в 1964 році, коли до ювілейної дати залишалося всього 3 року, канадський прем'єр-міністр Лестер Пірсон (Lester Pearson) вирішив остаточно і безповоротно, що відкладати довше не можна. "Я упевнений, що ми повинні мати наш державний прапор для Канади; прапор, який скаже тільки одне слово, і це слово - Канада". Він організував "комітет прапора" з 15 членів Парламенту, що представляють 5 різних політичних партій в Палаті Общин. Завдання цього комітету було - знайти такий дизайн прапора, який представляв би Канаду і знайшов відгук у всіх канадців.
Комітет не тільки просив ради у фахівців прапорів, але і звернувся до всіх канадців з проханням присилати свої пропозиції. Що тут почалося! Тисячі людей слали свої ідеї. Офіс комітету була заповнена мішками з поштою. Не тільки люди, що живуть в Канаді,, але і канадці, що живуть по всьому світу, присилали свої малюнки, колажі, фотографії і накидання на папері, серветках, картонах і прапори, зшиті з тканини. Хтось прислав навіть 100-кілограмову модель прапора з миготливими лампочками. Найвдаліші, з погляду комітету, роботи розвішувалися по стінах, і скоро місця на стінах вже не залишалося.
Відпочинок у Карпатах

Улюблені і неординарні рішення
Що ж було ізоб

ражено на більшості малюнків? Треба визнати, що тема кленового листа виявилася найулюбленішою. Деякі пропозиції зображали
аж 12 листів - поодинці на кожну провінцію або територію; і крім червоного було використано багато інших кольорів. Бобри, кінний поліцейський верхи, різні релігійні символи, бізон - найбільш типові. Деякі символи були менш типові - кролики, орли, канадські гусаки, і навіть хокейні ключки. Часто люди присилали детальні описи значення своїх символів. Інші супроводжували їх віршами, піснями і цілими есе, написаними на підтримку своїх ідей. До речі, і до цього дня всі ці тисячі пропозицій (від простого олівцевого нарису до професійно виконаного живописного твору) зберігаються в Національному Архіві Канади як важлива частина її історичної і культурної спадщини.
Після тижнів розгляду проектів і прослуховування рад експертів, комітет винен був, нарешті, ухвалити рішення і надати вибраний дизайн для ухвалення в Парламенті. Це була непроста робота. Насамперед комітет виділив три основні напрями в дизайні, або 3 основних групи:
1. Варіації на тему Red Ensign і інших символів, що історично-склалися, на зразок французької лілії fleur-de-lis
2. Прапори з много-лістьевимі (не менше 3х) пропозиціями
3. Прапори з одним кленовим листом (різних квітів, з бордюром або без, і так далі)
Комітет, члени якого представляли різні партії, проголосував, і як же було їх здивування, коли більшістю голосів була вибрана одна і та ж категорія - одиночний кленовий лист! Комітет представив проект для розгляду в


Парламенті, і тепер Парламенту довелося попітніти. Дискусії тривали 15 днів! це були одні з щонайдовших дебатів в історії канадського парламенту. Прем'єр-міністр закликав парламентаріїв вибрати такий прапор, який не можна було б сплутати ні з яким прапором іншої країни.
Втім, йому самому подобався дизайн з трьома листочками. Лідер же опозиції виступав за Red Ensign, для наочності історичного зв'язку Канади з Великобританією. На публічних галереях в парламенті народ теж хвилювався і активно співпереживав.

Переважна більшість
Нарешті, в 2:13 ночей 15 грудня 1964 року дебати закінчилися... було проведено голосування... крики "ура", аплодисменти і ляскання кришок столів було відповіддю на оголошення, що Кленовий Лист отримав переважну більшість голосів.
Через 3 дні Сенат направив пропозицію Королеві, і 31 грудня 1964 року Королева Великобританії (і Канади) Єлизавета II дала своє високе схвалення.
Нарешті! - офіційно - після майже 100 років історії, Канада знайшла свій власний прапор!

Причина впізнанності
Причиною того, що канадський прапор настільки впізнанний і визнаний у всьому світі, послужив, звичайно ж, його прекрасно продуманий дизайн. Він з'явився результатом великої роботи, виконаної, тепер уже, експертами-дизайнерами.
Але лист цього клена має 23 кінці, а на прапорі - тільки 11. Це тому, що дизайнер тестував модель прапора в аеро-дінамічеськом тунелі Національної науково-дослідної лабораторії в Оттаві, щоб бачити, як прапор виглядатиме розвіваючись на вітрі. 23-кінцева форма листа при сильному вітрі насилу б на прапорі пізнавалася, а з 11-кінцевою - все відмінно.
Завершальні штрихи внесені дизайнером Jacques St. Cyr(ом) - саме завдяки ньому лист і в легковажний день виглядає добре. Ну і оскільки на світі існує безліч відтінків червоного, кольором прапора був вибраний відтінок bright scarlet (яскраво-яскраво-червоний),
щоб колір відрізнявся від світлішого червоного в британському Junior Jack і темнішому червоному прапорі США.

Лютнева прем'єра
Багато канадців вперше змогли побачити новий державний прапор 15 лютого 1965 року. Це був холодний хмарний, а потім і сніжний день в Оттаві, але на Парламентському Горбі з раннього ранку почав збиратися народ. До полудня зібралося більше 15.000 дорослих і дітей. Хор оттавських школярів заспівав гімн Канади "Про Канада", генерал-губернатор Vanier і прем'єр-міністр Pearson виголосили урочисті промови, в яких було сказано, що в недалекому майбутньому канадський прапор стане символом Канади не тільки для всіх канадців, але і у всьому світі.
При опусканні "старого" прапора деякі змахнули сльози. Але коли почали піднімати новий прапор, натовп радісно закричав, і зааплодувала, і навіть, як говорять очевидці, сонечко виглянуло із-за хмари!.. Цей прапор, який був піднятий тоді, зараз знаходиться в кабінеті прем'єр-міністра Канади.[10-02-16][All for the tourists of]
Rollers for all tastes (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кіпр: гроші і покупки (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Легенда про три гвіздки (0)
[09-09-18][Відпочинок за кордоном.]
Генуя - місто палаців і собак (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-15)
Переглядів: 2680 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: