Юрмала
один з найпопулярніших латвійських курортів, знаходиться всього в 20 км. від Риги. Родзинка курорту - шикарне побережжя із золотим піском і могутніми соснами протяжністю більше 30 км., одне з красивих в Європі. Під час сильних вітрів на берег виноситься безліч химерних черепашок і шматочків янтару.
ВІДПОЧИНОК
ПО-ЛАТВІЙСЬКИ
Юрмалу варто відвідати у будь-який час роки. Навесні сюди все частіше приїжджають цінителі здорового відпочинку, щоб відновити сили в курортних готелях і санаторіях. Це час, коли можна спостерігати пробудження природи в Національному парку Кемері або природному парку Рагакапа.
Л етом сонячний пляж шелестінням хвиль і криками чайок запрошує відпочиваючих позагорать, пограти в пляжний футбол і волейбол, підкотитися на водних велосипедах. Майже щодня в місті відбуваються концерти, фестивалі і спортивні змагання. Тут можна ідеально об'єднати роботу і відпочинок, влаштовуючи конференції і семінари, а у вихідні дні -- святкуючи весілля і ювілеї.
У зимовий період в цьому затишному курортному містечку панують тиша і спокій, терпкий сосновий аромат витає всюди, він тут замість повітря -- це ідеальне місце для тих, хто хоче відпочити від міської суєти.
Одна з найстаріших і центральних пішохідних вулиць Юрмали -- вулиця Йомас, де розташовані готелі, кафе і ресторани, в розпал сезону по ній простують знаменитості. Її назва відбулася від латиського слова «joma», що позначає паралельні доріжки на піску, які залишаються, коли відступає море. Кожне літо в Юрмале наголошується свято вулиці Йомас.
У входу на пляж (біля готелю Baltic Beach Hotel) розташувалася скульптура черепахи. Скульптор Барда подарував її місту в 1995 році. З тих пір фотографія біля «черепашки» -- традиційний сувенір з Юрмали. У театрі картин Ермолаєва представлені картини, написані в унікальній техніці светожівопіси (inner light, «внутрішнє світло») -- це треба бачити своїми очима. А також тут можна відвідати студію медитативного малювання. Відпочинок у Карпатах
Концертний зал «Дзінтарі» -- головний концертний майданчик Юрмали, будівля є пам'ятником архітектури. Тут щорічно проходять фестивалі «Голосячий Кивін», конкурси молодих виконавців «Нова Хвиля», фестивалі гумору, фестиваль класичної музики «Summertime» і Міжнародне свято оперної музики в Юрмале.
Один з найбільших аквапарків Північної Європи «Ліву» відкритий для відвідувачів круглий рік. У парку є всілякі атракціони, а головна його фішка -- «Торнадо Ласенс», єдиний в Європі і третій найбільший в світі атракціон такого вигляду. У червні планується відкриття унікального парку фонтанів.
У Юрмале можна відпочити не тільки душею, але і тілом. Юрмальськие курортні готелі, курортні реабілітаційні центри і санаторії пропонують всілякі лікувальні і SPA-процедуры. Один з найвідоміших готелів розташований на вулиці Йомас -- «Юрмала SPA». SPA-центр готелю пропонує постояльцям більше 70 SPA-процедур і «Оазису здоров'я», який включає п'ять різних лазень, басейни з двома температурними режимами. У готелі також працюють сім конференц-залів. ПАРКИ І СОБОРИ РИГИ
Умовно Ригу ділять на три частини: Стара Рига, кінець XIX -- початок ХХ століття, Нова Рига. Міський канал розділяє Стару і Нову Ригу. З оглядового майданчика годинної башти відкривається прекрасний вигляд на все місто. Ось, зовсім близько, серце Риги -- Домськая площа і Домський собор XIII століття, де знаходиться один з найбільших органів в світі. Собор увінчаний флюгером -- півник з одного боку чорний, з другого боку золотої. Якщо він повертається до міста чорним боком, то це означає, що вітер дме у бік моря і кораблі не зможуть причалити, а якщо золотим, то буде вдалий торговий день. Онде, подалі, «Три брати» -- три будинки, які коштують тут багато століть, все з різних сторіч. Самий «молодший» побудований в XVIII столітті, «середній» -- XVII століття, а самий «старший» -- XV століття.
У старому місті більше 100 пам'ятників архітектури різних сторіч. Всі вулиці Старої Риги вузькі, але є серед них і найменша, рожева вулиця, шириною всього три метри. Кожен квадратний метр старого міста насичений легендами. Ось, наприклад, знаменитий Будинок кішки -- на його даху застигли дві чавунні кішки. Легенда свідчить, що якийсь купець наказав встановити їх хвостами до Великої купецької гільдії, в яку його не хотіли приймати, і таким чином помстився гільдії. Зараз на її місці -- Латвійська філармонія. Говорять, що, почувши чудові звуки, які доносилися з неї, кішки одного разу вночі узяли і розвернулися. Шведські ворота знамениті тим, що в них, за переказами, замурували два закоханих -- шведського офіцера і латиську панночку. Про Порохову башту XIV століття, що збереглася в оригіналі, говорять, що її стіни скріпляють міцним складом з молока, яєць і меду. «Дзвін нещасних грішників» в церкві Святого Якоба, по легенді, дзвонить, якщо мимо проходить невірна дружина. У декількох хвилинах ходьби від Старого міста, в розкішному особняку XIХ століття, вікна якого виходять на тихий, живописний парк Верманський, розташувався шикарний готель Europa Royal Riga. Будинок Бенджамина, в якому вона знаходиться -- пам'ятник культури, який був повністю реконструйований, але зберіг історичний і архітектурний шарм.
Мн гие радянські фільми знімалося на вулицях Клуні, найвідоміші і улюбленіші -- «Сімнадцять митей весни» і «Пригоди Шерлока Холмса». «Артнова» -- симфонія музики в камені. У Старій Ризі ви знайдете один з найбільших в Європі «зборів» будинків, побудованих в югендстіле -- всього більше 800 будівель.
Славиться Рига своїми виробами з янтару і шкіри. А з їстівних сувенірів можна привезти чорний хліб з тмином (який не черствішає два тижні), сирий -- теж з тмином (це одна з найулюбленіших прянощів латишів), дуже смачний шоколад, який не поступається швейцарським «Laima». І звичайно ж, знаменитий «Ризький бальзам», який відомий своєю лікувальною дією.
|