На іншій стороні землі
Австралія ніколи не була в списку країн, в яких я хотіла б побувати. Але так вийшло, що я вже майже рік живу в місті Перт, столиці Західної Австралії. І до цих пір мені складно сказати однозначно, чи подобається мені тут чи ні. Бувають періоди, коли я дійсно рада, що це тепер моя країна, а буває, що хочеться полетіти додому блізжайшім же рейсом. Поділюся своїми враженнями. Хочу зауважити, що все це суто моє ставлення, і я абсолютно не претендую на роль експерта. Крім того, я описую все з позиції порівняння з Європою, в якій я провела досить часу, щоб мати на це право. Австралія
Майже весь час, що я тут живу, я працюю. Не те, щоб я сильно страждала б без роботи, але мій чоловік трудоголік і тому прилаштував мене до справи: я - його особистий секретар і перекладач. Пропрацювавши перекладачем все своє свідоме життя (і як мені здавалося - непоганим перекладачем), перший час я "вішалася" від австралійського акценту, та й зараз іноді деяких не розумію. Хоча друзі мого чоловіка теж в основному переселенці, і на свята у нас збирається інтернаціональна компанія. В одного з друзів батьки - вихідці з України, і він говорить з ними по-українськи. Треба було чути, як він спілкувався з моєю мамою на українському (вона майже не знає англійської). Його дружина - француженка, ще знайомі - з Голландії. А от росіян за весь час перебування тут я не зустріла жодного. А дуже хотілося б, все-таки якось звичніше обговорювати свої справи на рідній мові, та й поки я досить далека від проблем австралійок.
Вражає велика кількість товстих людей. Притому товщина у них така, що страшно стає, як ніби прироблені шматки м'яса, ледве-ледве пересуваються. Вона бачила, що вони їздять на візках, тому що не можуть ходити від своєї ваги. Багато товстих дітей і видно, що це не дитяча пухлість, і вона не пройде з часом. Дуже шкода їх, але вони самі абсолютно не сумують: носять і коротке, і обтягує, всі веселі, сидять у ресторанах і уплітають величезні порції. І все це за наявності численних фітнес-центрів, прекрасних пляжів, відмінною погоди велику частину року, яка зовсім не сприяє сидіння вдома і поглинанню їжі. Іноді думаю, може, тут повітря сприяє потолстенію і з жахом чекаю, що одного прекрасного ранку прокинуся така ж. Це досить сильний стимул, який змушує мене йти в спортзал. Перепробувала вже багато різних, включаючи степ-аеробіку, аквааеробіку, силові тренування, заняття з фітнес-м'ячем. Поки ні на чому не зупинилася, тим більше, зараз літо, і, в основному, ходимо на пляж, де я пірнаю з маскою і просто плаваю. Пляжі тут чудові, з білим піском. Один раз були на "собачому" пляжі, куди допускаються тварини. Чистота і там - господарі ходять зі спеціальними мішечками і прибирають за своїми вихованцями. Дивує їх свідомість, адже ніхто не перевіряє!
КенгуруПрірода і тваринний світ, звичайно, зовсім інші. Виїжджаєш за місто, запросто можеш наткнуться на кенгуру, вони вистрибують прямо під колеса, дуже багато збитих. Незрозуміло чому їх не лякає шум на трасі. Багато парків, де тварини розгулюють на волі і зовсім не бояться людей. В одному з них ми годували і гладили кенгурушек, поні, попугаеев і ему. А один надто настирливий ему супроводжував нас по всьому парку і все норовив залізти в сумку з їжею. Численні папуги вітали нас, дуже виразно вимовляючи "добрий день", "привіт", "як справи?", Природно, по-англійськи. Особливо багатим репертуаром ніхто з них похвалитися не міг.
Клімат надзвичайно сприяє росту рослин. Я, ніколи в житті не займалася ніякими дачно-городніми справами, посадила багато квітів у дворі нашого будинку, і, що найголовніше, всі вони чудово цвітуть, навіть троянди. Здається, застроми палицю, і вона зацвіте. При регулярному поливі, природно. Так як з водою тут сутужно. У цьому році за все літо дощ йшов всього один раз на протязі 10 хвилин. Ввели обмеження на полив, нескінченно крутять ролики по телевізору: бережіть воду, не заливайте свої рослини.
Люблю тут ходити по магазинах, навіть наші з чоловіком щотижневі закупівлі продуктів мені подобаються. А вже про одяг і всілякі побутові дрібниці і говорити нічого. Нескінченні розпродажі дозволяють купувати речі навіть у досить дорогих магазинах. Сама я, правда, можу поки тільки доїхати до блізжайшіх магазинів, так як моє водіння залишає бажати кращого. Права австралійські я отримала давно, але їздити побоююсь. У першу ж мою самостійну поїздку я зачепила чужу машину на парковці, довелося оплачувати ремонт її господині (добре, що є страховка). Нещодавно на щойно купленій машині я примудрилася в'їхати в бордюр, та так, що довелося замінювати колесо. Спасибі моєму терплячому чоловікові! Вообщем, моє водіння просувається на крок вперед, на два кроки назад. А без машини тут нікуди. Автобус з нашого району ходить раз на годину, та й то тільки по одному маршруту. Ну нічого, коли-небудь я все-таки сподіваюся стати непоганим водієм, коли жива залишуся на той час.
Цікаво зауважити, що, наскільки я зрозуміла, то нас, росіян, вважають неввічливою нацією, уявляєте! А полягає "неввічливість" в тому, що ми при зустрічі з майже незнайомими людімі захопленість не піщім (про те, як ми раді один одного бачити, і як у нас чудово йдуть справи) і не обнімаємося. Крім того, коли я "сиджу на телефоні" у чоловіка в офісі, він мені постійно робить зауваження, якщо я не скажу "дякую" 54 рази, коли хтось запрошує його до телефону (тільки за те, що той, що дзвонив сказав, кого йому запросити до телефону і повідомив, як його представити). Так що, щоб бути "ввічливою" по-австралійськи, потрібно посміхатися, захоплюватися усім, щоб тобі не сказали, і постійно говорить "спасибі".
Я думаю, у мого розповіді буде продовження. Можливо, через рік я абсолютно зміню свою думку про Австралію. Але поки - що вийшло, то вийшло.
|