Субота
24-07-13
06:27

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Ізраїль: як познайомитися з дружиною Лота

Ізраїль: як познайомитися з дружиною Лота

Число 392, півстоліття назад красувалося на фізичній карті світу на місці Мертвого моря, тепер виросло до 410 (метрів нижче за рівень морить). У останньому все залишилося тим самим, і сліди старовини так само явно проступають в околицях цього найнижчого і солонішого місця на Землі. Пізня осінь і зима - дуже відповідний сезон не тільки для того, щоб "кабачком" валятися на березі, але і побачити унікальні околиці цього природного феномена.

Колюча невагомість
275 грамів солей на літр води (проти звичайних для моря 35 грамів) зробили воду Солоного, як його називають в Ізраїлі, морить абсолютно непридатною для життя. "Тут вся таблиця Менделєєва", - скаже гід, і Ви випробуєте прилив гордості. Чи потрібна Вам ця таблиця - інше питання. Дивлячись для чого. Принаймні, потонути Вам сіль не дасть. Але і плисти - теж.

Легко сидіти і вести світську балаканину, намагаючись зберегти рівновагу: щільна вода виштовхує Вас зі своїх обіймів так енергійно, що перекинутися - як нічого робити. Тілу Вашому, звичайно, від цього нічого не буде, але очам не позаздриш
Хоча і це не смертельно. А все останнє - точно на користь здоров'ю, якщо набратися терпіння, пройти через все і не зламатися на півдорозі. Перші півдороги і є найважчі. Варто зайти до пояса, як Ви пригадаєте про всі свої слизисті оболонки - так їх щипатиме. Заглиблюючись в морі, Ви до цього звикнете. А, відірвавши ноги від дна і втративши власну вагу, відчуєте себе космонавтом. Тільки у космосі, трапся Вам в нього потрапити, це була б невагомість у межах космічного корабля, а тут - в межах цілого моря (довжина

74 км., ширина 17 км.), з синім небом і сонцем над головою, яке, здається, ніколи не затуляють хмари.
Лише потім, залишивши позаду мляву морську пучину, Ви оціните живі властивості цієї мертвої води, що стікає з шкіри поволі і важко, як оливкове масло. Ви раптом зрозумієте, що суглоби не ниють, втома пройшла сама собою і хоч би на якийсь час зникли хвороби, що заважали жити. А не зрозумієте відразу - зрозумієте потім: пристрасть до Мертвого моря - це на все життя.
Відпочинок у Карпатах
Посередині водоймища, правда, проходить межа між Ізраїлем і Йорданією. Але це деталі. В принципі, на обох берегах, що належать суміжним державам, можна відмінно освіжитися і полікуватися. Але в Ізраїлі і готелів більше, і клас їх в масі своїй вище, і традиція старша. Навколо готелів в Ізраїлі, на відміну від Йорданії, є, чим зайнятися - магазини, ресторани etc. Та і береги краще облаштовані, що важливо: хочете зануритися в морі - шукайте прісний душ, якщо немає, шукайте інший пляж - сіль треба змити, і лише тоді Вам буде щастя.

Зануритися в живу і мертву
Відітнувши за повною програмою купань, сонця, грязей і іншого SPA-счастья, треба задовольнити та інші, не менш природні потреби. Перш за все - екскурсійні. Причому мова йде навіть не про коротку поїздку до Єрусалиму, до якого менше години на машині (на місто Давида і тижні мало). Але багато століть, якщо не сказати - тисячоліття, навколо

Мертвого моря - або морить Диявола, як його колись називали за прісні гарячі (у тому числі і сірчані) джерела, що б'ють на березі, - стільки всього відбувалося і стільки всього залишилося, що відпустки на все не хватіт. Це сліди не тільки історії, але і природи. І перші іноді неможливо відокремити від других.
Наприклад, Ейн Геді - квітучий оазис, що вражає в цій мертвій пустелі уяву так само, як в мегаполісі, - веселка після дощу. Давид ховався тут в печері від гніву царя Саула. При Соломоні тут ріс виноград. "Як гроно кіпера, коханий мій у виноградниках Енгедських", - сказано в Пісні Піснею (1:13), і портрет велелюбного царя готовий.
Тепер оазисом володіє не цар, а кибуц. І кибуцу ж належать: ботанічний сад, заповідники Нахаба Давид і Нахаба Аругот, струмки, печери з водопадами, в яких можна купатися, вода, що б'є з гір, мозаїка стародавньої синагоги, що збереглася так, ніби її тільки що склали. У цьому кліматі не зберігається тільки те, що руйнують.
Окрім перерахованого, кибуц-мільйонер володіє місцевим SPA Ein Gedi, а при нім - басейни, де гаряча і прісна вода з джерел змішана з холодною морською, і треба в неї зануритися, щоб вилізти юним і прекрасним, як Іван-дурень в "Конику-Горбоконику".
Чи приємно купатися взимку? Чому немає? У грудні тут тепло. Градусів 20, а то і 22 - проти

40-50 влітку. І стільки ж у воді. Коли темніє, правда, різко холодає, але хто Вас примушує сидіти в морі до темноти? А краще всього - разок, занурившись в морі і відчувши всю красу цього атракціону, надалі купатися в басейні - в тій же воді, але в теплій. І, не напружуючись, подорожувати по околицях, які влітку недоступні із-за жари.
Вибравшись з моря, можна намазатися гряззю і, поки вона не висохла, написати на спині сусіда заповітне слово. Грязь змиється, а слово залишиться: на Мертвому морі загар лягає відразу.

Обігнути Дружину Лота
На півдні, поряд з Ейн-бокек, - гора Сдом. У першоджерелі саме Сдом, а не Содом - з натяком на те, що колись тут було однойменне місто. І, мабуть, десь поряд похоронена морем Гомора, від якої не залишилося нічого, окрім імені. Уламок скелі - він же соляний стовп Дружина Лота - іскриться на сонці, переливаючись, як гірський кришталь.

Пробираючись далі від моря, Ви рано чи пізно потрапите в каньйон Драга. Мільйони років назад тут була вода, по малюнку шаруватих гір навколо можна читати літопис: коли рік був спокійний, коли траплялися землетруси - видно все. Варто провести пальцем по їх поверхні, і на шкірі залишиться "крейда" - пил, на який перетворилися спресовані останки риб і тварин, що населяли колись ці давно вимерлі простори.
А краще пробиратися в каньйон не з боку моря, а з півдня, з Іудейської пустелі. Причому не пішки, а на джипі. І не одним, а з інструктором: у каньйоні легко загубитися - зовсім недавно, в серпні, рятувальники визволили звідти чергову групу

туристів, що заблукали. Крім того, там же в період рясних дощів трапляються повені, і вода заповнює порожнє русло з такою швидкістю, що врятуватися майже неможливо. Напевно, саме це і привертає в каньйон екстремальних туристів.
Проте повені украй рідкісні, і якщо слухати прогноз погоди, Вам ніщо не загрожує. А відправитися туди необхідно: маршрут нагадує комп'ютерну гру з гонками по пустелі, коли джип мчиться між скелями і перед черговою кам'яною стіною ледве встигає скрутити вліво. Звичайно, там не можна мчатися з такою швидкістю, але в останньому - схоже. Рано чи пізно дорога виведе Вас до Борошняної печери, яка насправді ніяка не печера, а вузька довга щілина під зведеннями. Усередині неї - тьма непроглядна і страшнувато. Особливо якщо цього дня ніхто не привезе помилуватися Борошняною печерою чергову групу ізраїльських школярів, які тут же включають ліхтарики і мобільні телефони, що дозволяють розгледіти диво природи детальніше. Воно те коштує.


Повіримо Флавію

Масада - теж в околицях моря. "Дальня дача" Ірода - укріплена цитадель (іврітськоє слово означає фортеця або цитадель), що дала в 70-73-х роках нової ери притулок 967 жителям Єрусалиму, римлянам, що не здалися. Фортеця була неприступна, схили - небезпечні. Йосип Флавій, єдиний з сучасників, залишив опис цієї облоги, назвав стежину, що піднімається по східному схилу гори, змією із-за її "вузькості і звивистості". Друга стежина легша, але і по ній римський легіон не міг підібратися до стін. Римський прокуратор Іудеї Флавій Сильва звів навколо Масади вал і з нього атакував фортецю.
Кров холодіє, коли уявляєш собі колективне самогубство, на яке, згідно

легенді, пішли захисники Масади, зрозумівши, що приречені. Чоловіки вбивали своїх дружин і дітей, а потім по долі - один одного. Останній підпалив фортецю, залишивши лише склади, повні їжі, - щоб римляни бачили: вони ні чого не потребували. У живих з мешканців Масади залишилися дві жінки і п'ятеро дітей, які сховалися в печерах під фортецею, - від них мир і дізнався про останній годинник Масади.
Сьогодні, піднявшись на висоту 600 метрів у вагончику фунікулера, ви виявите чудово розкопану фортецю, найстародавнішу в світі синагогу, водопровід, чудові мозаїки... А можна потрапити туди пішки - по сходах. Влітку це зробити важко із-за жари, а взимку - легко і навіть корисно.

 

У пошуках печерної Біблії
В 1954 році в Wall Street Journal з'явилося оголошення про продаж чотирьох сувоїв Мертвого моря. Це були перші офіційно виставлені на продаж свити з тих, що в 1947 році знайшов в печерах Кумрана, на півночі Мертвого моря, бедуїнський хлопчик-пастух. Легенда свідчить: молодик кидав в печеру камінчики, сподіваючись вигнати козу, що забігла в неї, як раптом почув дзвін судин, що розбиваються, в яких опинилися свити.
Багато хто з них пропав - до 1967 року Кумран належав Йорданському Королівству, і розкопками довго ніхто не займався. Велика частина з уцілілих сувоїв лежала в печерах з I століття до н.е., інші відносяться до 68 року н.е., коли ці місця покинули останні представники народу Книги - члени секти ессєєв, і до падіння Іудеї і руйнування Другого Храму залишалося лише два роки. І це найстаріші з існуючих текстів Біблії.


Сім сувоїв, знайдених в Кумране, серед яких і щонайдовший - дев'ятиметровий, з Кнігой Іова і Книгою Псалмів, можна побачити тепер в побудованому для них на території Музею Ізраїлю Храмі Книги, інші - в Музєє Рокфеллера в Єрусалимі. Кумран тим часом розкопаний і відкритий для відвідин. Печери, судини, в яких були свити, копії їх самих - все це доступно щодня. Кумран, як і Ейн Геді з Масадой, відкритий завжди, включаючи всі вихідні і єврейські свята, за винятком одного. Цього дня - Йом Кипур відпочиваючим на Мертвому морі залишається лише лікувати свої тіла, а ізраїльтянам - постити і молитися, виліковуючи свої душі.


Минуле життя Мертвого моря

Якнайглибша в світі Йорданська западина, в якій знаходиться Мертве море, - найактивніша частина Сірійсько-африканського гірського розлому, який через декілька мільйонів років повинен привести до розділення материків. Западина утворилася близько 60 мільйонів років тому і відразу була залита водою океану Тетіс. Пізніше океан пішов, і мільйон років тому западину залило дуже солоне море Лашон, що тягнулося до того місця, де сьогодні знаходиться озеро Кинерет. Пересохши, море Лашон залишило пласт солі завглибшки майже 2 км. - на південній околиці Мертвого моря він видавлений на поверхню і утворює величезну сольову гору Содом. А само море утворилося 20-40 тисяч років тому і поповнюється водою річки Іордан і декількох дрібніших прісноводих джерел. І

оскільки витоку з Мертвого моря немає, вода звідси тільки випаровується, а сіль залишається, постійно концентруючись.


Де і від чого лікуватися
Поселок Ейн-бокек (від "ейн" - джерело) на південному краю ізраїльського берега Мертвого моря - те саме місце, куди всі приїжджають отдихать-лечиться від нейродермітів, хвороб суглобів, невралгії, псоріазу, нарешті, який ніде більше, окрім як на Мертвому морі, не лікується. Тут немає жодного житлового будинку - тільки готелі (у тому числі і декілька п'ятизіркових), магазини і знаменита Клініка Мертвого моря. Лише один готель, Nirvana, побудована раніше інших, стоїть в стороні від останніх, але має свої переваги - беріг моря в цьому місці, на думку ізраїльтян, самий хороший.[10-03-13][Все для туристов]
Скалы Довбуша (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Болгарія: мости в горах Орфея (0)
[09-09-19][Карпати]
Карпати г. Синячка (1400м) біля Яремче. (0)
[09-09-18][Відпочинок за кордоном.]
Калінінград - як не замерзнути на Балтіке (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-14)
Переглядів: 1172 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: