Четвер
22-12-01
18:30

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Ірландія і її визначні пам'ятки

Ірландія і її визначні пам'ятки

Не дивлячись на свою достатньо малу популярність як туристичного регіону, країна достатньо популярна у туристів з європейських країн своєю "бурхливою" історією, по-своєму чарівною природою і великою кількістю історичних визначних пам'яток, пов'язаних як з середньовічним періодом, так і з доісторичним минулим цивілізації. Хто не пам'ятає знаменитий вірш Р.Л.Стівенсона: "З вересу напій забутий давним-давно, але був він солодше меду, п'яніше, ніж вино..."? Адже це саме ірландські легенди і перекази послужили йому основою. Практично в кожному графстві збереглися старовинні замки - німі свідки ірландської історії: Беллайлі, Келдуїлл, Бунратті, Беллінтобір, Керрайкфіргус, Клогхен, Замки короля Джона в Лімерику і Лоуте, Моніе, Донсогхлай і ще десятки інших, не менш величних і примітних. Багато хто з них переобладнаний в першокласні готелі. Чудово збереглися і інші пам'ятники сивої старизни - стоянки і замки вікінгів, а також собори і монастирі, що є справжніми архітектурними шедеврами, - абатство Коенг, особняк Лайсседелл, дублінський собор Св. Кенайка, абатство Міллайфонт, монастир Киллс і ін. Безліч туристів привертає і своєрідність місцевих традицій, а також знамениті паби і бари - основне місце зустрічі і спілкування ірландців.

Чорна гавань

Дублін ("Дубх Лайн" - первинна назва міста, його можна перевести як "Чорна гавань") - одне із старих міст Європи, імовірно заснований на початку IX століття. Місто розташоване в широкій долині річки Ліффі навколо живописної Дублінської затоки і рясніє фешенебельними кварталами з багатою архітектурою Xviii-го сторіччя, прекрасними особняками, рівними рядами будинків георгианськой епохи, широкими вулицями і просторими площами. Прекрасні його історичні площі і сквери, бульвари і тераси. Це діловий і торговий центр країни. Головна вулиця столиці - О'kоннол стріт, неодноразово зруйнована і відновлена, є в даний час достатньо строкатою сумішшю стилів і епох. Одна з найстаріших областей Дубліна - лабіринт вулиць навколо Темпл Бар, який тепер є осереддям численних ресторанів, пабів і модних магазинів. Більшість визначних пам'яток зосереджена в районі на південь від річки Ліффі, яка, на відміну від більшості міських річок світу, є достатньо чистою і рясною рибою.

Парки-сквери
В столиці Ірландії безліч суспільних парків, найбільш відомим з яких є Парк Фенікс, розташований поряд з резиденцією ірландського президента і посла США. Центром міста вважається собор Св. Патріка (датований 1190 - 1225 рр.), який був заснований на ділянці, де легендарний Св. Патрік хрестив местниж жителів. Один з туристичних центрів міста - 61-метровий обеліск на честь герцога Веллінгтонського, і площа "П'ятнадцять Акрів" - колись місце дворянських дуелей і поєдинків, тепер використовувана під ігрові майданчики. Інші відомі місця зосередження будівель георгианськой архітектури - Мерріот Ськве, Елі Плейс і Фітцуїльям Ськве.
Блекрок Хауз - живописна літня резиденція англійського віце-короля Ірландії (XVIII в.). Дублінський Замок - знаменне місце, де з ХII сторіччя і до 1920-х рр.

розташовувалася британська адміністрація, він знаходиться на піднесенні на захід від міста. Бібліотека Честер Бітті, розташована в замку, володіє унікальними зборами стародавнього папірусу, ісламських рукописів, китайських, японських, індійських і інших східних предметів мистецтва, тут також зберігаються деякі стародавні тексти Біблії і інших християнських рукописів. Це також і одна з найбагатших колекцій західних граверних і друкарських книг в світі.

Театри-музеї
В Дубліні велика кількість театрів і музеїв - Національний Театр Ірландії "Еббі", Державний концертний хол, Дублінський Цивільний Музей, Муніципальна Галерея Сучасного Мистецтва, Національна Ірландська Бібліотека, Королівська Ірландська Академічна Бібліотека і ін. У Дублінській Національній галереї зібрано більше 2 тис. полотен.
Державний концертний хол є одним з найреспектабельніших ірландських музичних центрів. Його прекрасна будівля в класичному стилі була створена для "Великої Виставки" в 1865 р., згодом воно стало складовою частиною Дублінського університету. Як державний концертний хол воно було урочисте відкрито в 1981 році.
Відпочинок у Карпатах

Також примітний Ірландський музей сучасного мистецтва, розташований в прекрасній будівлі Королівського госпіталю Килмеінхем, яке було побудовано в 1680 році як будинок для відставних військових.
Ірландський Державний музей розташований в будівлі найстаріших в Європі Коллінських Казарм і в сквері Кларк Ськве. У музеї знаходиться багата колекція старовинного одягу, меблів, домашнього начиння і фольклорних предметів, а також колекції срібла, кераміки і скла. Цей музей, відкритий в 1890 році, має в своєму розпорядженні і декілька абсолютно унікальних колекцій. Є навіть експонати, що датуються періодом з 2000 р. до н.е. і до ХХ сторіччя. Археологічна колекція "Трешері" складається з різноманітних колекцій - "O" представляє експонати періоду стародавнього "золотого століття", "Прехисторік Ейреленд" - експонати повсякденного начиння, "Вікінг Ейдж" складається з археологічних знахідок періоду вікінгів (800 - 1200 рр. н. е.), а "Енсиент Еджіпт" - одна з найбагатших світових музейних колекцій по єгипетській археології.

Заснований Елізаве

тій
Трініті Коледж - одна з найбільш відомих визначних пам'яток міста. Заснований королевою Єлизаветою I в 1592 р., цей університетський комплекс славиться безліччю прекрасних старих будівель і мощеними кам'яними прямокутними двориками між сірих будівель бібліотеки (1591 р.). Проте його головним "скарбом" є Келлс Бук - священний рукопис, що датується 800 р. до н. е., що робить її однієї з найстаріших книг в світі. Шедевр розміщений в Колонадах Бібліотеки.

Королівські яхти
Королівський Ірландський Яхт-клуб був установлений 1851 року, і з тих пір користується великою пошаною у поклонників морського туризму за якість обслуговування і красу, як і мініатюрна гавань Сендікоув, поряд з якою розташовано обладнане ще в XVIII столітті місце для купань, популярне і понині під назвою Джентлменс Бетінг Плейс, а також знаменитий форт Форті Фут (названий так на честь 40-го Футового Полку), це один з небагатьох столичних фортів, що збереглися до цих пір. Ірландські Форти заслуговують окремої уваги. Вони були озброєні 18-ти або 24-х футовими знаряддями, встановленими на рейках на верхній частині брустверів або перед самим фортом, і були достатньо грізними фортифікаційними спорудами. Товщина захисних стенів складала приблизно 2,5 метра. Майже всі форти збереглися, деякі з них були надалі переобладнані в кафе або житлові будинки.

Гори і мости
Недалеко від столиці розташовані живописні Дублінські гори і пляжі, а в прибережному

районі лежать такі відомі визначні пам'ятки міста, як башта форту Мартелло з музеєм Джеймса Джойса, парк Блекрок або старовинний кам'яний хрест періоду зародження християнства в Ірландії, а також вулиця Брайтон Вейл, на якій розташована старовинна гарматна позиція, яка нині переобладнана в мініатюрний парк, прикрашений скульптурами.

Дан-лере
В містечку Дан-лере розташований знаменитий архітектурний шедевр у венеціанському стилі - Таун Хол (1880 р.), відмінний другий Яхт-клуб, обеліск на честь короля Георга IV - Ройал Сент Джордж, побудований в 1845 році, а також церква Сент-Майкл Черч, в будівлі якої нині розташований державний морський музей Нешнл Мерітайм Мьюзеум. У колекції цього музею є баркас, який в 1796 році брав участь у складі французької ескадри у вторгненні на територію Ірландії. Це самий старовинний баркас з тих, що подібних збереглися в світі. Тут на постаменті встановлено і старовинне знаряддя, символізуюче готовність країни відобразити можливе військове вторгнення французів за часів правління Наполеона. Якщо уважно придивитися до клейма на цьому знарядді, то можна побачити двоглавого орла - символ Російської держави.

Бру-ан-буан
Містечко Бру-ан-буан, розташоване у закруту річки Буан, славиться на весь світ своїми археологічними пам'ятниками поховань Ньюгрейндж, Наут і Даут, заселених людьми приблизно 5 тис. років тому.

Ньюгрейндж (Си-ан-бру) - поховання, вік якого на декілька сотень років перевищує єгипетські бенкетам

іди, виявлене в кінці XVII в. Похованням є величезний курган (висота - 11 м., діаметр - 85 м.) із землі і каменів, який колись весь був покритий білою кварцевою галькою і оточений 97-у вертикальними кам'яними глибами. Споруда чудова тим, що промені висхідного сонця потрапляють углиб гробниці на декілька хвилин тільки один раз на рік, удосвіта ранки зимового сонцестояння (21 грудня), освітлюючи в течії 17 хвилин тунель (ширина - близько 1 м., довжина - більше 16 м.), ведучий до похоронної камери з таємничим каменем в її глибині, прикрашений витіюватим орнаментом (таємниця малюнків поки не розгадана). Приміщення має хрестоподібну кам'яну конструкцію, верхнє зведення якої знаходиться на висоті 6 м. від підлоги. Не дивлячись на грандіозність споруди, усередині покоїлися тіла тільки 5 чоловік. ЮНЕСЬКО офіційно привласнила в 1993 р. цій унікальній споруді статус міжнародного історичного пам'ятника. В центрі Відвідувачів" Ви можете ознайомитися з історією цих пам'ятників старизни.

Курган Наут споруджений за 3 тис. років до наший ери. Це найбільше поховання в Бру-ан-буан. Під час археологічних розкопок цього кургану по сусідству було виявлено два поселення, що відносяться до епох бронзового і залізних століть. Курган виконаний в єдиному комплексі, маючи два окремі головні коридори, ведучих в два особливі приміщення поховань. Поховання прикрашені кам'яними глибами, на яких висічені стародавні хитромудрі узори. Були проведені розкопки ще у вісімнадцяти невеликих

"супутникових" коридорних похованнях, навколишні Наут. Це - щонайдовші в Європі галереї такого роду. Вони тpуднопpоходіми, проте в кінці шляху відкривається величезне приміщення центральної піраміди, в якому знаходиться "місячна карта", - нанесені на стіни спіральні і колоподібні фрески, які учені майже одностайно трактують як місячні символи. При найближчому розгляді плями на камені дійсно складаються в добре знайомий малюнок тіней на поверхні нашого супутника, видимий неозброєним оком. Отже ця карта - також найстародавніша на Землі з карт такого роду.

Курган Даут приблизно такой-же по розмірах, як Наут і Ньюгрейндж. Декілька кам'яних глиб, на яких видно малюнки художників часів неоліту, обрамляють видиму частину кургану. Два приміщення в західній частині кургану створено 5 тис. років тому. Один з цих кам'яних гротів має ритуальний камінь у вигляді чаші. Це справжня скарбниця наскальних зображень і артефактів, цілий музей європейського мегалітічеського мистецтва. Курган Даут зараз закритий для відвідин.

Другий за величиною
Корк, другою за величиною місто Ірландської Республіки, дивно привабливе місце - живий і діловий протягом дня і з активним нічним життям клубів і пабів. Міський центр розташований на острові між Чи двома рукавами річки. На північ від річки, в районі Шендон, лежить найцікавіша історична частина міста. Визначні пам'ятки південної частини міста включають протестантський Собор Cв. Фінбарра, Музей Кірка (в значній мірі присвячений національно-визвольному руху, в якій Корк грав важливу роль), В'язницю Кірка Xix-го сторіччя, будівля Муніципалітету і численні церкви, пивоварні заводи і каплиці.

Корк гордиться своєю культурною спадщиною, і окрім величезної кількості прекрасних пабів, в короде розташовані відома Опера Кірка, галереї Кроуфорд Арт і Фіркин Крейн Сентр. Популярна одноденна поїздка з Кірка до замку Блерні, куди стікається величезна кількість туристів, щоб побачити знаменитий Камінь Блерні. Камінь нібито приносить успіх і дає дар красномовства. Його, по легенді, подарувала господареві замку відьма, яку він врятував, коли відьма тонула. Камінь вмонтований високо в стіну башти, і щоб "узяти його силу", потрібно лягти на спину і поцілувати його.

Уотерфорд
Місто Уотерфорд на річці Стафф, в південно-східній частині Ірландії, володіє яскравою середньовічною чарівливістю - старовинними міськими стінами, вузькими доріжками і норманською баштою Реджінальд Тауер. Георгианськие часи також залишили місту прекрасний спадок у вигляді будівель Xviii-го сторіччя в районі Мелл - Ситі Хол (Муніципалітет 1788 р.) з

чудовою скляною люстрою і Палац Єпископа. У місті також багато примітних церков, особливо розкішний інтер'єр Песть Трініті Кефідрел (Собору Святої Трійці).

Вершник без голови
На півночі, в графстві Донегол, по легендах, часто бачили Далахана, страшного вершника без голови, який переслідує нічних подорожніх, що збилися з дороги, освітлюючи собі дорогу очима, що яскраво горять, тримаючи власну голову в правій руці. Це абсолютно живописні і "дикі" місця побережжя безбережного океану, морських птахів, яскравого сонця і постійного відчуття, що знаходишся на краю світу. Тутешні місця по побережжю від Киллібегс до мису Малін-хедс особливо популярні у поклонників екологічного туризму.

Графство Клер
Все західне побережжя Ірландії - це непередаваної краси бухти, затоки, острови і пляжі. У графстві Клер розташовано абсолютно екстраординарне місце - область Баррен. Це багато десяток миль полірованого вапняку і карстових порожнин, що тягнуться на всі боки, і рідкісні поселення по побережжю. Підземні печери, тріщини, джерела і

пропасти - головні особливості області, яка буквально зрита печерами. Тут розташовані популярний Ірландський центр музики "Дулін" і привабливе прибережне село Беліївоген. Флором регіону є химерне поєднання Середземномор'я, арктичних і альпійських видів, це останній "оплот" рідкісної соснової куниці і інших зникаючих видів тварин. За часів "кам'яного століття" Баррен був достатньо лісовим і населеним местомом, принаймні 65 мегалітічеських могил залишилося в цій землі з тих часів, проте рослинність була вирубана і м'які вапнякові породи розмиті підземними водами.
Кам'яні форти "залізного століття", відомі як "кільцеві форти", приголомшливо красиві околиці і руїни стародавніх замків додають в наші дні легку середньовічну таємницю навколишньому ландшафту, а немощені зелені дороги перетинають область на всіх напрямках, досягаючи найбільш віддалених місць.


Графство Голуей
Багато яскравих вражень залишать відвідини графства Голуей. Місто Голуей викликає щире захоплення всіх туристів. Це - найяскравіше і найбільш густонаселене поселення західного побережжя і адміністративна столиця графства. Його університет має достатньо "богемну" репутацію, а його несамовите нічне життя не поступається відомим туристичним центрам материкової Європи. Сильно обмежений міський центр Голуея знаходиться по обидві сторони річки Корріб, а більшість головних торгових центрів - на схід від річки. Університетська Церква Cв. Миколи Міррського з цікавим пірамідальним шпилем, датується 1320 роком і вважається найбільшою середньовічною церквою в Ірландії. Середбагатьох інтересних кам'яних будівель міста виділяється замок Лінч, споруди якого датуються XIV-м сторіччям, і Іспанська Арка - єдина споруда, що збереглася від старих стенів міста. Тут можна познайомитися з шедеврами місцевих каменетесів: ворота і вікна абатства Гелуея вважаються найкрасивішими в Західній Ірландії.
Дикий і безплідний північний захід Голуея відомий як Коннемара. Це місце на західному побережжі, де немає нічого окрім плутанини трясовини, самотніх долин, гір і озер, трави і незліченної кількості каменів. З вершин гряди Твелв Бенс відкриваються красиві панорами морить і лабіринту скелястих островів, звивистих заток і іскристих білих берегів. Найбільш приємна поїздка через долину Лох Інах навколо озера Килмор - важко описати красу цього пейзажу. До цих пір по всьому західному побережжю тягнуться суцільні кам'яні огорожі - щоб хоч якось очистити місцеву неродючу землю від каменів, з них складали огорожі, які зараз є чимось на зразок візитної картки Коннемари.

Острови
Аранськие острова розташовані у побережжя Голуея. Три острови - Інішмор, Інішман і Інішир, є довгі і низькі смужки "місячного ландшафту" з суворими, але рідкісними по красі пейзажами. Тут селилися перші християни Ірландії, а до них тут жили абсолютно невідомі племена. Масивні кам'яні форти ж

лезного століття в Дан Інгус на Інішморе і в Дан Кончер на Інішмане мають специфічний пристрій. Майже нічого не відомо про людей, що побудували ці структури. Деякі з найраніших чернечих поселень були засновані тут Cв. Інною вже в кінці Iv-го сторіччя. Ізоляція островів дозволила зберегтися тут старій ірландській культурі, тоді як в інших місцях вона майже зникла. Гелік все ще широко використовується тут, і до недавнього часу місцеві жителі все ще носили традиційний одяг, який із задоволенням надягають і зараз на традиційних місцевих святах[10-04-10][Все для туристів]
На Чорногорі (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Незабутня кухня Італії (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Термальный курорт Шмарьешке Топлице (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Польща: скарби миру (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-14)
Переглядів: 6566 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
0  
1 Жопка   (17-10-22 16:27) [Материал]
Очень длинный реферат >:С

Ім`я *:
Email *:
Код *: