У пошуках чистого повітря
Дихати повними грудьми, коли стоїш в автомобільній пробці або прогулюєшся по столичному бульвару, небезпечно для здоров'я. Але ж не можна не дихати, та і ходити в респіраторі не будеш. Організму час від часу треба давати можливість «надихатися свіжим повітрям», наприклад, сходити в ліс або ще краще в сосновий бор.
Для великого мегаполісу наявність сквера в центрі міста не рятує від вихлопних газів його жителів, а зелена зона - рідкість.
Зелена зона - це не парк і не сквер, а пояс навколо населеного пункту, де зберігаються деревна рослинність, чагарники, трав'яний покрив і тваринний світ в цілях створення умов для очищення середовища від забруднень, збагачення повітря киснем і підтримки умов для відпочинку жителів.
Вагітні жінки, проживаючи в місцях із забрудненим повітрям, на 25% підвищують ризик народження дитини раніше терміну. Особливо високі ризики серед тих жінок, які вдихали забруднене повітря протягом першого триместра або під час останніх місяців і тижнів вагітності.
Що фінансується Національним інститутом екологічних наук США і проведене фахівцями Університету Каліфорнії, великомасштабне дослідження ефектів екології повітря на розвиток плоду включало докладний аналіз стану здоров'я більше 2,5 тис. вагітних жінок.
Медики уклали, що різні повітряні забруднювачі негативно впливають на результат вагітності і підвищують ризики передчасного народження і дитячої смертності.
За деякими даними, в США 15% населення мають неврози, в Україні - 24%. Дуже багато захворювань, такі як гіпертонічна і виразкова хвороби, бронхіальна астма, відносять до розряду психосоматіки (захворювання на нервовому грунті).
Ці факти і страхітливі цифри наводять нас на пошуки тих екологічно чистих місць, де можна відпочити і оздоровитися.
Наприклад, ліс - особливе багатство будь-якої країни. Це прекрасний, здібний до відновлення природний комплекс, на якому, часто, тримається вся екосистема.
Пам'ятаєте, яке легке, "смачне" повітря в сосновому бору, яке дивовижне відчуття спокою, утихомиреній дарил прогулянка по літньому або осінньому лісу?! Сонце пробивається крізь мільярди хвоїнок, і стрункі дерева наповнюють весь світ терпким смолянистим ароматом...
Недаремно саме сосновий ліс пахне особливо приємно, недаремно це повітря хочеться вдихати знову і знову. Цілюща дія ефірів, які створюють особливий мікроклімат соснового бору, зв'язана, в першу чергу, з дихальною системою.
Ароматичне масло сосни - ідеальний засіб при захворюваннях органів дихання. Воно надає протизапальну і відхаркувальну дію, допомагає дихати "повними грудьми", стимулює кисневий обмін!
Аромамасло сосни допоможе при кашлі будь-якої природи - пов'язаному з простудою, ОРЗ, курінням. Це відмінний жарознижуючий засіб.
Аромалампадка з маслом сосни швидко прожене з кімнат неприємний сигаретний дим, продезинфікує і освіжить повітря в приміщенні.
Але що може порівнятися з насолодою співом птахів і справжнім сосновим повітрям в живописному і екологічно чистому місці?!
Запитаєте себе, коли Ви останній раз були на природі, наприклад, в сосновому бору? Сумніваюся, що відповісте відразу, адже відпочинок в лісі дуже корисний для здоров'я в цілому. Тільки не треба думати про комариків, тому що відпочинок в лісі це не обов'язково вогнище і намет, а цілком комфортабельна база відпочинку , яка знаходиться в самому серці соснового бору і займає територію понад десяток гектарів.
Недаремно соснову смолу відвіку називали "живицею", тому-то від дихання соснового бору Ваші легені наповнюються цілющою силою відродження. Чисте, свіже повітря, краса соснового бору, живописні береги річки Ворскла - все це дає можливість розслабитися і забути душею і тілом про тісний міський офіс і вихлопні гази.
|