Йорданія: Мертве море
Унікальні лікувальні властивості Мертвого моря були відомі і описані ще тисячі років назад. Римський учений Гален (200-122 рр. до н. е.) писав: "Мінерали і грязь Мертвого моря мають цілющу силу і добре підходять для загоєння ран". А давньоримський історик Йосип Флавій відзначав, що сіль Мертвого моря застосовувалася "...для лікувальної мети, що підмісила до багатьом лікам". Римляни, відомі своєю любов'ю до лазень, будували водолікарні, використовуючи води Мертвого моря і мінеральні джерела цього регіону. Тоді ж, в давнину, вода Мертвого моря цінувалася на вагу срібла із-за своїх антисептичних властивостей. Цариця Верхнього і Нижнього Єгипту, божественна Клеопатра, що вважалася прекрасною жінкою в миру, веліла побудувати в районі Мертвого моря фармацевтичні і косметичні фабрики. І, ймовірно, з тих самих пір жителі цієї багатющої місцевості стали справжніми професіоналами у виготовленні духів, косметичних масел і ліків.
Вода, що входить до складу крові Мертве море яв
ляєтся цінним джерелом солей і мінералів, вживаних в медицині і косметиці. Їх цілюща сила пов'язана з природною комбінацією і високим вмістом сульфату магнію, калія, кальцію, бромідів і інших електролітів. У Мертвому морі майже в 20 разів більше калія, чим в Атлантичному океані, в 35 разів більше магнію, в 42 рази - кальцію, в 80 разів - брому. Іони цих елементів входять до складу лімфи і плазми крові, їх запаси потрібно постійно заповнювати. Мінерали збільшують рівень зволоження шкіри, сприяють еластичності, укріплюють мембрани кліток - таким чином, шкіра надійно захищена від втрати вологи і шкідливого впливу навколишнього середовища. Кожен мінерал має певне завдання для підтримки хорошого стану нашого організму. Ми отримуємо їх з їжі і води, але з віком їх кількість зменшується. От чому так важливо, щоб людина отримувала мінерали із зовнішніх джерел для посилення і поліпшення обмінних процесів. Відпочинок у Карпатах
Такі корисні солі Мертве море різко відрізняється від іншого Морея і океанів не тільки змістом мінеральних речовин, але і їх складом і співвідношенням. Звичайні 77% всіх солей в морській воді доводиться на куховарську сіль - хлорид натрію, а в Мертвому морі його не більше 30%, зате набагато корисніші для організму хлорид і бромід магнію складають 50%. Калійні солі тут і зовсім осідають при випаровуванні - кристалізувати їх з іншого Морея не вдається.
Найприродніший комплекс У воді Мертвого моря розчинено близько 50 мільярдів тонн мінералів 21 виду, а за час його
існування на дні скупчився осадковий шар завтовшки більше 100 метрів. Мертве море поповнюється водами річки Іордан і мінеральних джерел, що нагадують по своєму складу евіанськие і карлсбадськие. Оскільки западина Мертвого моря з усіх боків оточена горами, випаровування, що піднімаються з його поверхні, насичені цілющими мінералами, нікуди не не зникають, а затримуються в цій улоговині і насичують собою жарке повітря пустелі з її 330 сонячними днями в році. Унікальний набір мікроелементів, розчинених у воді Мертвого моря, повна відсутність хвороботворних мікробів, природні антисептичні властивості води і грязей є природним оздоровчим комплексом.
Грязь може не тільки поганити
Грязь Мертвого моря володіє не тільки косметичними, але і терапевтичними властивостями. Із-за високої ефективності при багатьох захворюваннях і нових можливостей використання, які постійно відкриваються перед фахівцями, грязелікування (пелоїдотерапія) користується величезною популярністю в наші дні. Лікувальні грязі (пелоїди) широко застосовують для реабілітації, відновній терапії і в косметичних цілях. Організм сучасної людини відрізняється підвищеною реактивністю, фармацевтичні препарати викликають все більше побічних реакцій, тому лікарі і пацієнти все частіше і більш охоче звертаються до натуральних засобів і природних методів лікування. Грязь Мертвого моря розцінюють як мул, сульфідна, високомінералізована - 300 г/л (у 1 л пелоїда міститься 300 г речовин, що діють). Для порівняння - мінералізація грязей Тамбуканського озера кавказьких Мінеральних вод - 60 г/л, грязі мула озера Саки - 29,5 г/л, анапськой сульфідної грязі мула - 31,5 г/л. Лікувальна грязь Мертвого моря, єдності
енная в світі, володіє таким унікальним складом, завдяки якому і досягається щонайпотужніший врачевательний ефект. Грязь надає протизапальна дія, знижує артеріальний тиск, розслабляє м'язи. Під час грязьових процедур посилюється мікроциркуляція в шкірі і м'язах. Грязь Мертвого моря може також використовуватися для зняття різних видів болю. Грязі здатні зберігати потрібну температуру протягом тривалого часу, забезпечуючи глибоке прогрівання тканин, що використовується для полегшення болю при запаленнях суглобів. Грязь також відома як універсальний засіб для боротьби з різними шкірними захворюваннями, такими як псоріаз і екзема.
|