Понеділок
25-01-27
06:26

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Єгипет: віхи історії

Єгипет: віхи історії

Єгипетська історія нерозривно пов'язана з Нілом. Родючі береги цієї річки подарували миру велику державу і сильну цивілізацію, яка винайшла писемність, і створила перші кам'яні пам'ятники. Річка була основою економічного, соціального, політичного і релігійного життя з часу підстави тут першого поселення. Близько 5 000 років назад незалежні прибережні держави були об'єднані під владою Менесов, які були першою династією фараонів в історії Єгипту. Відпочинок у Карпатах

Фараони зрівнювалися з богами, і само державний пристрій в давньому Єгипті був ієрархичним. Перша піраміда була побудована в 27 столітті до наший ери, і протягом наступних 500 років споруджувані монументи ставали значнішими. Монархічна влада переживала розквіт під час правління 4-ої династії, коли Хуфу, Кафрі і Мусерінус побудували великі піраміди в Гізі. Під час правління 6 і 7 династій влада фараонів ослабіла, в зв'язку, з чим почали виникати маленькі князівства. У Гераклеополісе (зараз це місто називається Бені Суеф) виникла друга столиця, і цей розкол став причиною громадянської війни в Єгипті.

 

Нове Царство Незалежна держава виникла у Фівах (зараз на місці стародавніх Фів знаходиться Луксор) і під владою Монтухотепа II Єгипет знову став єдиною державою. З 1550 по 1069 рр. до н.е. Нове Царство знаходилося під владою сильних правителів, таких як: Тутмос I, перший фараон, похоронений в долині царів; його дочка Хатшепсут, одна з небагатьох жінок, що правили Єгиптом; Тутмос III, великий єгипетський завойовник, який розширив єгипетську імперію на захід Азії.
Аменхотеп IV відмінив правління жерців і узяв титул Ахенатона, на честь Атона, диска висхідного сонця. Він і його дружина Нефертіті створили нову столицю, яку назвали Ахенатон на честь нового бога. Сином Ахенатона від побічної дружини був Тутанхамон, який правив Єгиптом протягом 9 років і помер в підлітковому віці. Згодом Єгиптом управляли воєначальники: Рамзес I, Рамзес II, Рамзес III і Мережі I. Вони споруджували масивні монументи і храми, але імперія почала рушитися і загинула, коли Олександр Македонський увійшов до Єгипту в 322 році до н.е. Олександр Македонський заснував нову столицю, яку назвав Александрією.

 

Велике місто Клеопатри Під управлінням Птолемея I Александрія стала великим містом. Птолемєї правили Єгиптом впродовж 300 років, але їх власті заважала конкуренція знаті, і багато знатних людей було заслано і убито. З часом Римська імперія почала виявляти цікавість до Єгипту.
Між 51 і 48 роками до н.е. Єгиптом управляв Птолемей XIII і його сестра Клеопатра VIII; Юлій Цезарь послав свого наближеного Помпея, щоб той спостерігав за ними. Птолемей XIII убив Помпея і вислав Клеопатру. Юлій Цезарь увійшов до Єгипту і втопив Птолемея в Нілі, після чого став коханцем Клеопатри і призначив намісником іншого брата Клеопатри Птолемея XIV. У 47 році до н.е. Клеопатра народила Цезареві сина, а через два роки був убитий її брат. Сам Цезар був убитий наступного року. Після чого до Єгипту приїхав Марк Антоній, один з правителів тріумвірату, і вони з Клеопатрою полюбили один одного. Після 10 років кинутий Римський сенат послав Октавіана до Марка Антонія. Після поразки морських сил в Битві при Аттіці в 31 році до н.е. Антоній і Клеопатра наклали на себе руки, і Єгипет став частиною Римської Імперії.

Нубійці, перси, араби В 3 і 4 століттях н.е. могутність Римської Імперії ослабіла, і до Єгипту почали вторгатися нубійці, північноафриканці і перси. Не дивлячись на це ситуація в Єгипті залишалася стабільною до 640 року н.е., коли в ці регіони прийшли араби. Вони принесли до Єгипту іслам і заснували місто Фустат (там, де зараз знаходиться Каїр) як основну фортецю. Врешті-решт, тут влаштувалися Фатіміди, які заснували місто Аль-кайра (Каїр). Єгипет процвітав під владою Фатімідов, а Каїр став багатющою столицею.

Хрестові походи, мамлюки, Наполеон Западно-европейськие християни захопили величезну частину ослабленої Імперії Фатімідов під час хрестових походів в 11 столітті, але в 1187 році сірійці послали до Єгипту свою армію, і Салах Ад-дін (Саладін) укріпив Каїр, вигнавши християн з Єрусалиму. Салах Ад-дін найняв мамлюков (турецьких найманців), але згодом вони повалили його династію і правили Єгиптом впродовж двох з половиною сторіч до переходу Єгипту у владу турок в 1517 році. Більшість мамлюков мало турецьке походження, і тому, коли султани Імперії Османа влаштувалися в Константинополі, вони залишили Єгипет під управлінням мамлюков, обмежившись збором податків з даної території. Це тривало до вторгнення Наполеона в 1798 році, якого вигнали британці в 1801 році, і які, у свою чергу, потерпіли поразку від Мухаммеда Алі, лейтенанта Албанського підрозділу армії імперії Османа. Саїд Орючи, внук Мухаммеда Алі, відкрив в 1869 році Суецький канал.

Ліга Арабського Миру Туреччина сильно заборговувала Франції і Великобританії, у зв'язку з чим вони видавили Туреччину з Єгипту. Протягом Першої Світової війни Єгипет був союзником Альянсу, після чого британці дозволили йому сформувати власну національну партію - Вафд. Король Фуад I був вибраний розділом конституційної монархії, і в наступні тридцять років британці, монархісти і вафдісти боролися за владу. Після Другої Світової війни сім'ю арабськими країнами, включаючи Єгипет, була заснована Ліга Арабського Миру. У 1948 році Єгипет програв війну з Ізраїлем і в країні почався хаос. У 1952 році група військових чиновників-дисидентів під буттям на чолі полковника Гамаля Абдель Насера організувала безкровний державний переворот. Британці і французи не хотіли втрачати контроль над ситуацією і тому вторглися в країну. США і Радянський Союз приєдналися до декларації ООН і наполягали на виведенні загарбницьких військ з Єгипту. Насер став героєм, особливо серед арабського населення країни.

Ізраїль Насер намагався об'єднати в 1950-і рр. Єгипет, Сірію, Йемен і пізніше Ірак, відродити арабське співтовариство і деморалізувати Ізраїль. У подальші місяці почалося різке погіршення відносин між Ізраїлем і Єгиптом, внаслідок чого ізраїльтяни почали військову операцію 5 червня 1967 року. Війна продовжувалася шість днів, і за цей час Ізраїль знищив ВВС Єгипту, захопив Синай і закрив Суецький Канал.
Анвар Садат, який став президентом після смерті Насера в 1970 році, повів політику, направлену на поліпшення відносин із Заходом. 6 жовтня 1973 року, під час єврейського свята Йом Киппур, Єгипет зробив несподівану атаку на ізраїльські військові частини, що базуються біля гори Синай. Армія виграла настання у краще озброєних ізраїльтян, і хоча пізніше ситуація змінилася до гіршого для Єгипту, у результаті було підписано мирну угоду, що враховує інтереси Єгипту. У 1977 році Садат почав налагоджувати мирні відносини з Ізраїлем, і Ізраїль погодився залишити Синай, тоді Єгипет офіційно визнав державу Ізраїль. Багато хто на арабському світі почав вважати Садата зрадником, і він був убитий 6 жовтня 1981года.

Нові лідери Новим лідером країни став Хусні Мубарак і залишається їм до цього дня. Мубарак здивував багато своєю політичною хваткою, коли почав покращувати відносини з Ізраїлем і арабськими державами. З підйомом руху фундаменталізму на арабському світі позиція Мубарака іноді була сумнівною, і на його життя було здійснено декілька замахів. Він послав 35 000 солдатів для опору Іраку під час Війни в Затоці, хоча було ясно, що західні імперіалісти ведуть війну проти арабів, і в результаті відношення Єгипту із заходом помітно покращали.
У 1992 році ісламські фундаменталісти почали кампанію насильства і залякування туристів і єгипетських сил безпеки. Середину 1990-х рр. характеризують напружені відносини з Суданом із-за оспорюваної території Налаїб, серйозні повені в 1994 році і серія конфліктів з фундаменталістами, кульмінацією яких з'явився замах на життя Мубарака в 1995 році. У 1997 році весь світ був приголомшений террактом ісламських фундаменталістів - розстрілом 70 чоловік, в більшості туристів. Надалі уряд скоротив хвилю насильства, понизив безробіття, підвищив письменність населення і почав приватизацію державної власності. І в даний час Єгипет достатньо стабільна країна.



[10-10-10][Все для туристів]
Жива вода Криниць (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австрійська казка - Хайлігенблют (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Казахстанський Алтай (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Їдете на гірськолижний курорт? Ознайомтеся з радами експертів (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-07-31)
Переглядів: 1282 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: