Понеділок
23-06-05
15:05

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Юаньсяоцзе - свято Ліхтарів

Юаньсяоцзе - свято Ліхтарів 

У 15-й день першого місяця за Місячним календарем в Китаї відзначають свято Юаньсяоцзе (зазвичай в лютому або березні за григоріанським календарем). Свято Юаньсяоцзе має стародавню історію. Вже в епоху Західна Хань (206 в. до н.е. - 25 в. н.е.) він був відомий, як одне з найголовніших свят. Юаньсяоцзе має другу назву - Денцзе («Свято Ліхтарів»).

Важлива традиція
найважливіша традиція цього свята - милування ліхтарями. У епоху Хань (206 в. до н.е. - 220 в н.е.) буддизм широко розповсюдився в Китаї. Дізнавшись, що у ченців існує традиція медитувати на потужності Будди 15 чисел першого місяця і на знак пошани до засновника учення запалювати ліхтарі, імператор наказав цього дня увечері запалювати ліхтарі у себе в палаці і храмах на знак пошани до Будди. Згодом це ритуальне буддійське свято любилося простому народу, поступово став урочистим народним святом і розповсюдився по всьому Китаю. До наших днів у всіх краях Китаю збереглася традиція влаштовувати на свято Юаньсяоцзе виставки ліхтарів.

Обов'язкова програма
Множина людей приходить на виставку помилуватися ліхтарями різних конструкцій. Цього дня діти виносять на вулицю саморобні або куплені в магазинах ліхтарі і грають з ними. Розгадування загадок на ліхтарях - неодмінна частина святкових заходів. Господар ліхтаря привішує до дна ліхтарика папірець, на якому написана загадка. Якщо той, що відгадує знає відповідь, то він може зірвати папірець і звірити з відгадкою. Якщо він правильно відгадав загадку, то отримує невеликий подарунок. Звичай розгадування загадок на ліхтарях з'явився в епоху династії Сун і до цього дня користується великою популярністю у всіх шарів суспільства, оскільки в цікавих загадках - народна мудрість.
Відпочинок у Карпатах

Зустріч після розлуки
В народі зберігся звичай готувати на свято Ліхтарів "юаньсяо” - свого роду круглі галушки з рисової муки з різноманітною начинкою - це може бути начинка з суміші цукру, масла, троянд, кунжуту, пюре з квасолі, волоських горіхів або пюре з фініків. "Юаньсяо” варять, парять або обсмажують і подають як десерт. Ароматні і солодкі на смак "юаньсяо” називають ще "тан'юань”, що звучить по-китайськи майже також як слово, що означає "зустріч після розлуки”. Існує повір'я, що, разом покуштувавши "юаньсяо”, вся сім'я буде завжди разом і жити щасливо.

Чарівність на тлі Місяця
На свято Юаньсяо в денний час в багатьох місцях влаштовуються різні фольклорні уявлення: танець з ліхтарями у вигляді вогненного дракона, танець левів, уявлення на ходулях, танець "човна на суші”, танець янге, представлення "тайпінгу” (свого роду тамбурина). Увечері люди милуються чарівно красивими ліхтарями і багатоколірним фейєрверком. Багато хто в це свято дістає і використовує запаси петард, збережені зі свята Весни. Деякі місцеві уряди влаштовують цього вечора барвисті фейєрверки. У ніч на свято Юаньсяо наступає перший повний місяць в новому році за місячним календарем. Вогні фейєрверку із засвічених ліхтариків на тлі круглого Місяця на небозводі набувають особливої чарівності.[10-03-04][Все для туристов]
Походы (0)

[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Чилі: визначні пам'ятки (0)
[09-09-19][Яремче]
Стрибок над Водоспадом ПРобій в Яремче р. Прут. (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Туніс: дайвінг (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-07-30)
Переглядів: 1111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: