Понеділок
23-09-25
11:34

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Головна » 2010 » Жовтень » 10 » Єгипетська мозаїка вражень
19:31
Єгипетська мозаїка вражень

Єгипетська мозаїка вражень

Можливість злітати на тиждень до Єгипту за 300 (а то й менше) доларів якось призвичаїла публіку до цього варіанту «легкого» або навіть «легковажного» відпочинку, особливо у демісезонний час, коли на інших курортах ще холодно, а лижі вже відходять... До цього додається існуючий порядок отримання віз в аеропорту за місцем прибуття усього за 15 доларів. Отже, щоб потрапити до Єгипту, не треба налаштовуватися занадто довго та заздалегідь.

Єгипетські екстріми

...Те, заради чого переважна більшість заповнює чартерні рейси до Хургади або Шарм-ель-Шейху — Червоне море та майже цілорічна можливість купання в ньому. І то мова йде не про лише звичайне занурення у блакитно-прозору воду, а про насолоду споглядання десятків чи й сотень дивовижно гарних риб, котрі пропливають мимо, навіть не звертаючи на вас уваги. Відчуття таке, ніби знаходишся у велетенському акваріумі. Здається, в Єгипті всі стають пірнальниками...

...Проте, якщо ви спостерігаєте цей феєричний променад не з берега, понтона чи батискафа, варто враховувати, що ці яскраві рибки, ніби намальовані Пікассо, не такі вже безпечні при безпосередньому зіткненні. Взяти хоча б крилатку, яку ще звуть «крилатою зеброю». Розмаїте смугасте забарвлення її плавників, схожих на пір’я казкових птахів, спершу викликає тільки захоплення. А тим часом на голках цих красенів — отрута...

Однак найбільшу небезпеку — можливо, навіть для життя — становлять потворні, схожі на морського окуня риби-скорпіони, наспинні плавники яких колючим віялом із дуже сильною отрутою можуть вколоти кожного необережного. Вони полюбляють добре прогріті сонцем коралові мілини, кожного разу мімікруючи під відповідний колір — від білого до червоного. Ось чому медичне страхування у подорожі до Єгипту абсолютно не завадить. І ось чому сімейства французів, англійців, а надто комфортолюбних італійців, оселяючись навіть у п’ятизіркових готелях із чудовими пляжами, все ж віддають перевагу виключно басейнам. І, певно, тільки росіяни та українці безстрашно лізуть в морську воду за будь-яких обставин...

Шарм Шарм-ель-Шейху та інших

Певно, можна знайти й інші речі, котрі балансують між екзотикою та відразою, принаймні у сприйнятті європейців. Адже більша частина Єгипту століттями знаходилася на маргінесі розвитку сучасної цивілізації. Тим більше вражають величезні успіхи Єгипту у туристичній галузі, що є однією із провідних в економіці країни.

Перш за все мова йде про створені буквально в останні 10-15 років комплекси розкішних готелів у Хургаді та Шарм-ель-Шейху, паркові території яких оксамитовими ланцюгами «оздоблюють» узбережжя Червоного моря. Колонії численних вітряків нагадують не тільки про екологічний варіант виробництва електроенергії, але й про спосіб отримання води — через опріснення морської. Отже, на курортах проблем із якістю та кількістю дефіцитної в інших місцях вологи не існує, хоча питну воду все ж таки варто купувати у пляшках. «Білого золота» вистачає не тільки на побутові потреби, але й на численні басейни, без яких неможливо уявити жоден готельний комплекс (до речі, за ними тут дуже слідкують і кожного дня чистять). Вода також допомагає вирішувати проблеми озеленення...

...Проте, якщо гастрономічні принади Єгипту певною мірою зазнали європейського впливу (окрім, звичайно, спецій та каркаде), то місцеві сувеніри більшою частиною залишилися автентичними. Під час екскурсій вас обов’язково заведуть на фабрику, де виготовляють папіруси, або запропонують пляшками купувати парфуми чи ароматизовані есенції. Будуть нав’язувати золоті та срібні ювелірні вироби і місцеві статуетки з базальту та оніксу. Дуже цікаво, як тут продають прикраси, оздоблені напівдорогоцінним камінням. Не називають ціну, наприклад, намиста з чудовим лазуритом чи агатом, поєднаними з якимось металом, а зразу ж кидаються його важити, звичайно, видаючи сталь за срібло. І саме грами перераховують у долари. Трохи смішно виглядають вітрини з бурштином, вірніше, його пластмасовою імітацією. Певно, місцеві дізнались, що найбільш цінними екземплярами натурального вважаються шматки затверділої смоли з реліктовими комахами, яким мільйони років. Недовго думаючи, вони почали топити в пластмасових «шедеврах» мух та комарів.

А от що дійсно варто купити, так це бавовну — вона тут якісна і дуже стильна. Та й вироби зі шкіри можуть заслуговувати на увагу. А також, звичайно, національна порцеляна з атрибутикою Древнього Єгипту. Маєте шанс до кінця життя пити чай або каву з філіжанки, на якій зображено Нефертіті або Клеопатру.

 

Від пірамід фараонів до гори Мойсея

Нарешті, не слід забувати про основну екзотичну принаду Єгипту — його неповторну і всім знайому культуру, започатковану сім тисяч років тому.

В першу чергу туристів приваблюють піраміди Гізи та Сфінкс на околиці Каїра, доповнені золотими масками Тутанхамона з місцевого музею старожитностей, а також величні храми Карнака та Луксора, що вражають не тільки величезними розмірами, але й ієрогліфами філігранного карбування. До речі, між цими двома містами тягнеться трикілометрова алея сфінксів, на початку якої стоять леви з людськими головами, а в кінці — з баранячими. Або величні Колоси Мемфісу, що охороняють храм, якого вже нема. Чи не так само ми створюємо собі ідолів, які нічого не варті?

Єгипет — єдина країна у світі, котра одночасно розкинулася на африканському та азійському континентах. До того ж зазнала внаслідок історичних колізій впливу як античної культури, так і християнства, яке було тут найбільш поширеною релігією до VII століття нашої ери. Особливо цікавий його осередок, звісно, на Синаї, де в монастирі святої Катерини можна побачити не тільки кущ неопалимої купини, але й рідкісні ікони, що збереглися ще з еллінських часів. Однак те, задля чого сюди приїжджають мільйони прочан, — звичайно, гора Мойсея, де Бог явив йому скрижалі з десятьма заповідями. «Марсіанська» природа цих місць протягом багатьох століть поросла легендами, за однією з яких людина, що зустрічає світанок на святій горі, дістає прощення від Бога.

 [09-10-28][Все для туристів]
Проживання в нашому місті. (0)

[09-08-19][Відпочинок і поради]
Чоловік-Жінка-рибалка або, як сумістити несумісне (4)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Побачити Париж і... поїсти (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Історія виноробства в Ізраїлі (0)


Категорія: Все для туристів | Переглядів: 1124 | Додав: vechervkarpatah | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: